Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 108

Tema: Kad dečko udari djevojčicu

  1. #51
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    u razredu moje male su izgledom - nemam pojma kako udaraju - su cure puno ali baš puno i više i krupnije od dečki. I tako je do 1. razreda pa sve do sada. Stalno čekamo da barem jedan dečko naraste

  2. #52
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Prosječni muškarac je jači od prosječne žene, ali mislim da za djecu to baš i ne vrijedi.
    (Mišljenje o situaciji dijelim s mnogima koji su već pisali, pa da ne ponavljam.)

  3. #53
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    U razredu moje male ima jedan decko od preko 70kila. Moja cura ima 34...Razlika su mjesec dana.

  4. #54
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    A kod moje kceri su se jedan dan gadjali gumicama... pa je cura decku gumicom razbila glavu.
    Ona malo veća, on sitnicki, a gumica neka tvrdja... pa si ti misli.
    I nitko nije kriv, igrali su se... pa su ga počesljali da se ne vidi pred uciteljicom

  5. #55
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa mislim da je prosječni dečko od recimo 10 godina i teži i viši i jači od prosječne djevojčice od deset godina.

  6. #56
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa mislim da je prosječni dečko od recimo 10 godina i teži i viši i jači od prosječne djevojčice od deset godina.
    tak sam i ja mislila - dok nisam vidjela razred moje male

  7. #57
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa mislim da je prosječni dečko od recimo 10 godina i teži i viši i jači od prosječne djevojčice od deset godina.
    Što ne znači da ta prosječna djevojčica nije talentiranija za zveknuti od tog prosječnog dječaka

  8. #58
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Bome ni kod mojih nije snaga značajno na muškoj strani. Desetogodisnjaci...

  9. #59
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Onda nisu prosječni

  10. #60
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    I da kad sam ja išla u osnovnu svi dečki u razredu su bili nerazvijeniji i sitniji...a tamo negdje u 2. srednje su se naglo razvili i prešišali nas.

  11. #61
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    moji su u klubu od Cubane. Kod BCa koji sad ima 11 su imali jednog decka koji je visinom bio kao i cure al ih je i taj napustio

  12. #62
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    kod moje u razredu jučer navodno bila hitna (moja nije niš vidjela, samo čula priču, bilo za vrijeme odmora)
    jedan sitniji dječak možda cca 45-50 kg, provocirao jednog krupnog koji ima možda i 80 kg
    taj sitni dobar talent za provociranje, ovaj krupni kratki fitilj

  13. #63
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    moji su u klubu od Cubane. Kod BCa koji sad ima 11 su imali jednog decka koji je visinom bio kao i cure al ih je i taj napustio [emoji38]
    To su nase selske puce [emoji23] [emoji23]

  14. #64
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    e da jos i dodam:
    u mom dijelu kuce AC je ko BC (on stariji dvije godine)
    kod Nere Grofica je veca od Princa (on stariji dvije godine), stim da grofica je veca od svih i to ne cent dva, vec fakat jako je visa. stim da ni princ ni BC nisu nesto jaci od nje.

  15. #65
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Pišem samo po osjećaju, sigurno bi se dalo iskopati podatke, ali tako negdje od 4. razreda pa nadalje curice su obično više i veće od muških, a i ranije uđu u pubertet.

  16. #66
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    kod malog u razredu (10) cure definitivno prednjače.

  17. #67
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja svejedno mislim da su dječaci fizički jači, kao što su muškarci fizički jači od žena. Recimo, imaju i drugačije (teže) norme na tjelesnom, u sportovima ih razdvajaju itd.

    No, naravno da ne mogu to tvrditi, jedino da se organiziraju kakve borbe između dječaka i djevojčica, onda bismo mogli sigurno znati.

  18. #68
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Definitivno su cvrsci, imaju vise misicne mase. Koliko truda treba curama da uspiju napravit pravilan sklek, a koliko deckima, pa puno manje.

  19. #69

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Pišem samo po osjećaju, sigurno bi se dalo iskopati podatke, ali tako negdje od 4. razreda pa nadalje curice su obično više i veće od muških, a i ranije uđu u pubertet.
    I kod mojeg u razredu (6. razred) je ovako, on je niži i lakši od većine curica.
    Što doduše ne znači da u razredu nemaju i muških mrga od 70 kg i s cipelom preko 40 ali ti su brojčano u manjini, većina dečki još uvijek su dječjeg izgleda i ponašanja.

  20. #70
    Ana i mamino zlato avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    937

    Početno

    OK,
    a da malo popričamo o "afektu".
    Što to uopće znači ?
    Toliko me je iživcirao da sam "morao" napraviti to (udariti ga, izvrijeđati ...) Dopuni niz.
    Jesmo ljudi ili životinje ? Ili je to samo bijedna isprika lošeg izbora.
    Koliko puta nas naživciraju djeca, da li ih udarimo u afektu?
    Koliko puta nam muž digne tlak, da li se nastavimo šamarati?
    Ili još bolji primjer, da li budete u "afektu" od šefice ili djeca od učiteljice ? Da onda i njima dijelite pravdu šakama?
    Tako da to u afektu je samo prazna fraza, isprika.
    Vrijedi za debele i mršave, mlade i stare.
    Posljednje uređivanje od Ana i mamino zlato : 02.12.2016. at 13:18

  21. #71
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Tako je, zato i velim da se treba micati od kratkig fitilja. Meni mos rec sta hoces, samo me ne diraj.

  22. #72
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ja svejedno mislim da su dječaci fizički jači, kao što su muškarci fizički jači od žena. Recimo, imaju i drugačije (teže) norme na tjelesnom, u sportovima ih razdvajaju itd.

    No, naravno da ne mogu to tvrditi, jedino da se organiziraju kakve borbe između dječaka i djevojčica, onda bismo mogli sigurno znati.
    Ok nek je tako. Ajmo reći jači dječak ošamari slabiju curicu i to je katastrofa. Slabija curica ošamari jačeg dječaka i to nije u redu ali s obzirom da je ona slabija nije baš katastrofa.

  23. #73
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Ana i mamino zlato prvotno napisa Vidi poruku
    OK,
    a da malo popričamo o "afektu".
    Što to uopće znači ?
    Toliko me je iživcirao da sam "morao" napraviti to (udariti ga, izvrijeđati ...) Dopuni niz.
    Jesmo ljudi ili životinje ? Ili je to samo bijedna isprika lošeg izbora.
    Koliko puta nas naživciraju djeca, da li ih udarimo u afektu?
    Koliko puta nam muž digne tlak, da li se nastavimo šamarati?
    Ili još bolji primjer, da li budete u "afektu" od šefice ili djeca od učiteljice ? Da onda i njima dijelite pravdu šakama?
    Tako da to u afektu je samo prazna fraza, isprika.
    Vrijedi za debele i mršave, mlade i stare.
    Definitivno nije isto kad odrastao čovjek u ajmo reći 'afektu' fizički nasrne ili kad se dijeca od 5-6 godina u afektu počupaju ili djeca od 10-12 ili 15-16.
    Kao što nije isto kad je J. s 3g imala tantrume i bacala mi se po podu trgovine, sada s a6,5g zna kontrolirati i razumijeti svoje emocije da se ne baca po podu.

    Kažem, ja sam s 11 godina ošamarila djevojčicu jer je cijeli razred uvjeravala da sam ja nešto ukrala, gledala sam svoju ruku u letu, kao u filmovima i nisam ju uspjela zaustaviti. Nisam noćima mogla spavati, djevojčici sam se ispričala tisuću puta, bila sam razočarana samom sobom, jednostavno u tom trenutku to nisam bila ja.

  24. #74
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Pa nije katastrofa ni jedno ni drugo, a ruzno je i jedno i drugo. Ali kod nekog drugog udarca moze biti bitno tko je jaci i koliko je svjestan svoje snage, a to je gotivo u pravilu muski rod.

  25. #75
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    mitovski ne znam misliš li ti da sam ja tako zaključila, jer nisam. Govorim o obrani, vraćanju, o tome da ako petogodišnji brat udari svog desetogodišnjeg brata, a ovaj mu vrati svom snagom, onda je to prekoračenje nužne obrane tako da je postupak ovog dečka iz priče koji je natamburao djevojčicu koja je slabija od njega u obrani isto katastrofa.

  26. #76
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Meni ovo nije u redu.
    Znaci ima pravo tuci jacega, samo na temelju toga jer je slabiji?! A ako jaci vrati slabijem, onda je to katastrofa?!
    Grozno...

  27. #77
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    I nikako se ne moze usporedivati "afekt" pubertetlije i odraslog, RAZBORITOG, covijeka.
    Pa kolike studije su dosle do zakljucka da pubertetlije nisu ni blizu razboritosti. Bilo curice, bilo decki.

  28. #78
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Znači da ovaj tvoj dečko 02 udari dečka 97, a 97 mu svom snagom vrati, ti bi smatrala da je 97 ispravno postupio?

  29. #79
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    (i još da je to bilo prije pet godina )

  30. #80
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Znači da ovaj tvoj dečko 02 udari dečka 97, a 97 mu svom snagom vrati, ti bi smatrala da je 97 ispravno postupio?
    Ja bih smatrala da niti jedan nije ispravno postupio. Ne bih smatrala da je jedan manje a drugi više neispravno postupio.
    Rečenica: 'Ne smiješ udarati djevojčice jer si jači od njih.' meni para uši...ne smiješ udariti i točka nema dalje.
    Posljednje uređivanje od mitovski : 02.12.2016. at 13:53

  31. #81
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Normalno da ne! Nema udaranja i bok!
    Tu sam se gore osvrnula na slabijeg i njegovu slobodu da udari, jer je eto slabiji. To ne stoji.

  32. #82
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ne znam, možda i para, no obzirom na nasilje koje vlada oko nas mislim da uopće nije loše osviješćivati da se ne smije tući slabije od sebe, ili da obrana ne opravdava nasilje.

    Naravno da u primjeru gore niti jedan nije ispravno postupio, samo posljedice jednog od tih neispravnih postupaka mogu biti puno ozbiljnije, u tome je stvar.

  33. #83
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    e da jos i dodam:
    u mom dijelu kuce AC je ko BC (on stariji dvije godine)
    kod Nere Grofica je veca od Princa (on stariji dvije godine), stim da grofica je veca od svih i to ne cent dva, vec fakat jako je visa. stim da ni princ ni BC nisu nesto jaci od nje.
    Grofica je veća od Princa za čak 6 cm. Najviša je u razredu od 1. pa sve do sad u 4. O br. noge da ne pričam. 41 s 10 god. Ima na kog. MM ima 49, sveki 42.
    Generalno gledano vidim da su dečki sitniji, cure više. Dečki krenu u srednjoj naglo.
    Posljednje uređivanje od Nera : 02.12.2016. at 15:25

  34. #84
    Goga25 avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    370

    Početno

    Cure moje, puno vam hvala na tolikim odgovorima. Stvarno mi je trebalo misljenje sastrane koje je totalno objektivno.
    Inace, dijete odgajam u duhu bez nasilja, ikakvog nasilja. Jaaako puno pricamo, objasnjavam ako treba milion puta iste stvari, ima lijepe primjere oko sebe kako to sve treba izgledati (skladan brak, cvrsto prijateljstvo, obiteljski odnosi, ljubav, povjerenje, pravo glasa, pravo na svoje misljenje, pravo izbora).

    Isto tako zna da nije u redu zezati ili zapocinjati ikakvu svađu. Također i da se treba i mora obraniti/maknuti ako ju netko maltretira.
    Iz svih tih razloga su njih dvoje najbolji frendovi, jer je njoj draze s njim voziti bajk, verati se po drvecu, raspravljati o tekmi i slusati rock, a ne tracati s babama, lakirati nokte i raditi frizure.
    Otvoreno razgovaraju o promjenama koje su im se pocele događati u predpubertetu, onak, ko dva frajera stara frenda, vole se neizmjerno.
    Zato me to toliko sokiralo i uznemirilo...

    Jucer je dosla iz skole neizmjerno tuzna, jer nisu zajedno pojeli gablec, jer nisu skupa dosli iz skole...i tu sam se slomila i nazvala frendovu mamu.
    Koji je to zagrljaj bio isuse, sad mi se place kad se sjetim...
    Svi smo se ispricali jedni drugima, obecali da se vise nikad nece ponoviti, prelijepo se druzili, isplakali se skupa, a poslije i nasmijali cijeloj situaciji.

  35. #85
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno


  36. #86
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Bas lijepo...
    A mislim da su svi nesto naucili iz ove situacije, najvise njih dvoje.

  37. #87
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Nadam se da ce potrajati.

  38. #88
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Divno!

  39. #89
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj ani4 prvotno napisa Vidi poruku
    Bas lijepo...
    A mislim da su svi nesto naucili iz ove situacije, najvise njih dvoje.
    Baš to. ❤️


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  40. #90
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Uh...da je taj dječak moj sin, nisam sigurna da ti ne bih pozvonila na vrata...Zapravo ne, obratila bih se stručnoj službi i prijavila da je tvoje dijete udarilo moje dijete i da se moje dijete bilo prisiljeno obraniti. Uostalom, još stigne czss pozvoniti i na tvoja vrata. Vjerojatnije je da će stručna služba to rješavati u okviru CAP programa ili kako se već zove program za nultu toleranciju nasilja, a provodi se u svakoj školi.
    Molim te nemoj se uvrijediti ili naljutiti, ali meni je ovo, recimo, pretjerano. Nekako mi cijela ova rasprava ide u smjeru one ideje kojom se u Americi želi djeci zabraniti igra lovice jer je, eto, opasna, djeca će pasti i ozlijediti se. Barem onako kako ja vidim ovu situaciju, jer mi smo se kao klinci u osnovnoj školi stalno tukli. Nije to bila tuča u smislu bullynga (da smo imali nekoga na koga smo se mi jači namjerili pa ga redovito zlostavljali), nego smo stalno imali te dječje prepirke, glupave igrice, naguravanja, jurenja, pa i tuče, ali zaista bezazlene, dječje. Onako kao to Mark Twain opisuje u svojim knjigama, ako razumijete što želim reći.

  41. #91
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Ja ne vidim nista bezazleno u djecjoj tuci. Buduci da sam popila batina u osnovnoj skoli od strane decka paaaa kroz citavu osnovnu. Sve do 8.razreda dok nije dobio nogom u glavu. Nakon godine dana treniranja borilacke vjestine.Nitko nije mogao nista. Uzeo me na pik 2 dan prvog razreda jer sam se drznula reci da sjedi na mom mjestu. Svakako su to zvali, djecjim poslima, zaljubljenoscu itd...meni nije bas bilo zabavno. Da je to bezazleno moze reci samo onaj tko je bio na jacoj strani.
    U ovoj situaciji krivi su oboje. Ja ne bih vodila bitke djeteta sa 11 god ali bih ga usmjerila na pravi put. Snosili bi oboje posljedice jer nulta tolerancija na nasilje je NULTA bez obzira na spol.

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  42. #92
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Međutim, nije svaka tuča zlostavljanje, niti u svakoj tući postoji nejednak odnos snaga. Jednostavno, nije svaka situacija ista.

  43. #93
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj *mamica* prvotno napisa Vidi poruku
    Molim te nemoj se uvrijediti ili naljutiti, ali meni je ovo, recimo, pretjerano. Nekako mi cijela ova rasprava ide u smjeru one ideje kojom se u Americi želi djeci zabraniti igra lovice jer je, eto, opasna, djeca će pasti i ozlijediti se. Barem onako kako ja vidim ovu situaciju, jer mi smo se kao klinci u osnovnoj školi stalno tukli. Nije to bila tuča u smislu bullynga (da smo imali nekoga na koga smo se mi jači namjerili pa ga redovito zlostavljali), nego smo stalno imali te dječje prepirke, glupave igrice, naguravanja, jurenja, pa i tuče, ali zaista bezazlene, dječje. Onako kao to Mark Twain opisuje u svojim knjigama, ako razumijete što želim reći.
    Sorry, nisam ovo ranije vidjela...

    Ja imam traume iz svoje osnovne škole slično kao KrisZg, pa možda imam iskrivljenu percepciju. Dobila sam batina na putu od škole do doma previše puta, a nije bilo nikoga od odraslih da me zaštiti... Dok se samo sjetim, šopanje snijegom, bacanje torbe na zemlju... ufff... A doma sam još dobila od mame zato što sam došla razbijenih koljena i podrapanih čarapa. NIJE smiješno ni zabavno niti su to dječji posli.

  44. #94
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Slazem se s Peterlin, isto sam proživljavala. (Dok jednog dana nisam svog nasilnika nokautirala i ostao je lezat na podu krvavog nosa, nije me više taknuo.)

  45. #95
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Ja ko Peterlin, Kris i Apsu, sam prozivjela slicno. I nekako mi se cini da oni koji su bili jaci cesto tuce pamte ko bezazlene, dok oni koji su bilo slabiji, to sasvim drugacije pamte.

  46. #96
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Jednako tako roditelji jače djece obično smatraju da su u pitanju 'dječja posla', a roditelji slabije djece takve sukobe doživljavaju kao zlostavljanje.

  47. #97
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Jednako tako roditelji jače djece obično smatraju da su u pitanju 'dječja posla', a roditelji slabije djece takve sukobe doživljavaju kao zlostavljanje.
    E točno to!
    Hrpu puta sam bila u takvoj situaciji.
    Ne doživljavam baš kao zlostavljanje, ali maltetiranje da.
    Kad roditelj opomene svoje dijete i ispriča se mome, meni bude nekako lakše (znam da nisam ja tu bitna), ali i sinu bude lakše, točno to primjetim.
    Joj jedva čekam dan kad će se sam obraniti..valjda ce taj dan doći

  48. #98

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Imam situaciju da je školska kolegica udarila šakom u usta mog sina ( 4.razr.) , raskrvarila mu usnicu, kaže sin da je rekla da ju smeta kako se oni igraju pod odmorom a on i frend nisu htjeli prestati, jer navodno ta igra nije imala nikakve veze s njom...Planiram sutra otići do škole, nisam pametna što reći, što tražiti. Curica inače često dolazi u konflikte s drugom djecom, tužaka učiteljici za najmanje sitnice...Sin kaže da joj je učiteljica odredila kaznu da mora valjda pod odmorom sjediti na mjestu do kraja tjedna...

  49. #99
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj cappy prvotno napisa Vidi poruku
    Imam situaciju da je školska kolegica udarila šakom u usta mog sina ( 4.razr.) , raskrvarila mu usnicu, kaže sin da je rekla da ju smeta kako se oni igraju pod odmorom a on i frend nisu htjeli prestati, jer navodno ta igra nije imala nikakve veze s njom...Planiram sutra otići do škole, nisam pametna što reći, što tražiti. Curica inače često dolazi u konflikte s drugom djecom, tužaka učiteljici za najmanje sitnice...Sin kaže da joj je učiteljica odredila kaznu da mora valjda pod odmorom sjediti na mjestu do kraja tjedna...
    Suosjećam...

    Idi u školu i vidi što će ti reći... Prije toga doooobro propitaj doma svog sina i reci da ti iskreno kaže SVE, ali baš sve što se događalo (možda i neke ranije događaje). Ja sam se par puta nasadila kad sam tako išla tražiti pravdu, a doznala da moje dijete nije baš tako nedužno kako se meni činilo. Ne kažem da je kod tebe tako (vjerojatno nije) ali to je moje iskustvo. Gledala sam samo svoje dijete, a ne i širu sliku. S druge strane - iz šire perspektive, za mog sina je bila korisna spoznaja da njegove riječi imaju posljedice, često neugodne, pa da na to treba računati. Životna lekcija mu je bila ok, ali bome, svakako sam se osjećala...

    No, natrag na temu - čak i da su dečki nešto i krivi, nema baš nikakvog opravdanja za udarce i fizičko nasilje. Podsjeti ih (iako škola to zna, a i učiteljica je odredila kaznu) na nultu toleranciju nasilja. Možeš se povezati i s roditeljima drugog dječaka i čuti njegovu stranu priče.

    Možeš tražiti da se održe radionice za djecu (ako imate stručnu službu, to je njihov posao - učiteljica zna koje su mogućnosti škole) a svakako možeš tražiti i tematski roditeljski sastanak, ako ga učiteljica samoinicijativno ne predloži. Možda će ti ponuditi i manji sastanak (samo djeca koja su uključena + njihovi roditelji). Sve smo mi to prošli i iskreno - ODAHNULA sam kad smo se riješili osnovne škole.

  50. #100

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Dosta sam ga ispitivala, ali još ću svakako. Jasno mi je da nije sve crno bijelo...Njih je 13 u razredu a stalno nešto... Po onome što čujem, u većini slučajeva upravo ta curica, ili je nešto skrivila ili se na nešto žali, a onda roditelji odmah dotrče i traže za nju pravdu, ne dao Bog da ju netko krivo pogleda...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •