Stranica 24 od 25 PrviPrvi ... 1422232425 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,151 do 1,200 od 1204

Tema: Odbrojavanje 05/2016 by Narancica & Anka & Zelena vila

  1. #1151
    Bajbiblue avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    259

    Početno

    Hvala nivesa mnogo!!
    Znala sam otprilike, ali znam da ima AVf i RvF položaj, ako sam dobro skužila AvF je normalan položaj tj uobičajan, a RVF je tzv. "zavaljena maternica" tj. zabačena ka unazad..

    Ali me zanima da li ovo sterilitas znači neplodnost žene??

  2. #1152
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Da. Sterilitas je neplodnost. Znaci da se vodis pod odredenom sifrom kod lijecenja.
    Sterilitet nije nuzno kod zene. Sve ovisi o muzevim nalazima.
    Ali ako je maternica zabacena ne znaci da vam ivf nece pomoci


    Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk

  3. #1153
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    U principu ti taj primarni sterilitet znaci da nisi nikada bila trudna.

    Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk

  4. #1154
    Bajbiblue avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    259

    Početno

    Citiraj nivesa prvotno napisa Vidi poruku
    U principu ti taj primarni sterilitet znaci da nisi nikada bila trudna.

    Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
    Hvala ti nivesa mnogo na odgovorima. RVF je zavaljena, ja nemam takav polozaj. A znaci sterilitas ne znaci da necu moci imati djece. Vec samo da nisam bila trudna dosad.

    Ljubim te!!

  5. #1155
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Citiraj Bajbiblue prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala ti nivesa mnogo na odgovorima. RVF je zavaljena, ja nemam takav polozaj. A znaci sterilitas ne znaci da necu moci imati djece. Vec samo da nisam bila trudna do sad a ne dolazi do trudnoce.

    Ljubim te!!
    Primarni sterilitet znaci da imas nekakvu prepreku kod ostvarenja trudnoce.
    Ne znaci da neces nikada biti trudna samo da ce ti trebat mala pomoc doktora.
    To bi ti bila MPO. Medicinski podpomognuta oplodnja.
    Sekundarni sterilitet je kod zena koje su vec ostvarile spontanu trudnocu a do druge ne dolazi. Moras puno googlat jer vidim da bas nisi upucena. Ali hvala Bogu ima sve objasnjeno na netu i tu na Rodi. Imas tu podforum o tome.
    Posljednje uređivanje od nivesa : 08.01.2017. at 15:38

  6. #1156
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno Odbrojavanje 05/2016 by Narancica & Anka & Zelena vila

    Bajbiblue, sterilitas svakako znaci neplodnost. To i meni pise jer imam pcos, i isto mi pise primarni jer nemam djece, kod žena koje imaju neku dijagnozu ali su vec rodile prije pise sekundarni sterilitet ili tako nesto. To ti je šifra n97, to je bar kod mene šifra.
    Sterilitas ne znaci da neces moći imati djece bez brige... to pise svim ženama koje idu u potpomognutu oplodnju a neke zatrudne i prije.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Posljednje uređivanje od MonaLi : 08.01.2017. at 15:40

  7. #1157
    Natalie38 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    201

    Početno

    Nesto zamrlo ovdje. Meni jos nista od M. Otisao i onaj pritisak. Svrbe me prsti za testom al necu. Inace maksimalno mi je ciklus mozda par puta trajao 30 dana, svi drugi 28. A danas je trideseti. Nisam pametna.

  8. #1158
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Citiraj Natalie38 prvotno napisa Vidi poruku
    Nesto zamrlo ovdje. Meni jos nista od M. Otisao i onaj pritisak. Svrbe me prsti za testom al necu. Inace maksimalno mi je ciklus mozda par puta trajao 30 dana, svi drugi 28. A danas je trideseti. Nisam pametna.
    Natalie kakav testic imas??
    Jel pise osjetljivost na njemu?
    Njemacki nekakav ili??

  9. #1159
    Natalie38 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    201

    Početno

    Citiraj sanjka prvotno napisa Vidi poruku
    Natalie kakav testic imas??
    Jel pise osjetljivost na njemu?
    Njemacki nekakav ili??

    Viola od care diagnostica. Kupljen u Mulleru u njemackoj. Primjenjuje se od prvod dana izostanka M. Znaci nije onaj osjetljiv.

  10. #1160
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Citiraj Natalie38 prvotno napisa Vidi poruku
    Viola od care diagnostica. Kupljen u Mulleru u njemackoj. Primjenjuje se od prvod dana izostanka M. Znaci nije onaj osjetljiv.
    Onda mozes sutra ujutro napraviti
    Sretno!!

  11. #1161

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    2,806

    Početno

    Natali ujutro piški~~~~~~~~~~~~~~za +!

    Moja m je krenula.

  12. #1162
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Citiraj MAMI 2 prvotno napisa Vidi poruku
    Natali ujutro piški~~~~~~~~~~~~~~za +!

    Moja m je krenula.
    Mami znaci ovaj mjesec u biti bez spottinga!!
    Ajde bar nesto.....kad se vec tako moram reci :/

  13. #1163
    Bajbiblue avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    259

    Početno

    Citiraj nivesa prvotno napisa Vidi poruku
    Primarni sterilitet znaci da imas nekakvu prepreku kod ostvarenja trudnoce.
    Ne znaci da neces nikada biti trudna samo da ce ti trebat mala pomoc doktora.
    To bi ti bila MPO. Medicinski podpomognuta oplodnja.
    Sekundarni sterilitet je kod zena koje su vec ostvarile spontanu trudnocu a do druge ne dolazi. Moras puno googlat jer vidim da bas nisi upucena. Ali hvala Bogu ima sve objasnjeno na netu i tu na Rodi. Imas tu podforum o tome.
    Nivesa I Mona Li: Tek ucim, ne znam sta big rekla. Tek trebam vaditi spolne hormone, muz je obavio svoje I nalazi uredni. Kod njeg nalazi svi dobri. Kod mene prividno dobro, kazem prividno jer tek sad cu vaditi hormone. TSH mi je povisen, Ali idem endokrinologu cim povadim i ostale. Dosad Sam bila lijena, sve mi bilo mrsko inace menutralni ciklus mi skolski 28 dana redovno

    Zato me i muci sve ovo, bilo bi mi mozda lakse da mi kazu to I to nije bas ok, nego ovako sve na slijepo. Na ovom forumu Sam dosta naucila citakuci Vas. I hvala vam na tome. Puse vam saljem, divne ste!!

  14. #1164
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Citiraj Bajbiblue prvotno napisa Vidi poruku
    Nivesa I Mona Li: Tek ucim, ne znam sta big rekla. Tek trebam vaditi spolne hormone, muz je obavio svoje I nalazi uredni. Kod njeg nalazi svi dobri. Kod mene prividno dobro, kazem prividno jer tek sad cu vaditi hormone. TSH mi je povisen, Ali idem endokrinologu cim povadim i ostale. Dosad Sam bila lijena, sve mi bilo mrsko inace menutralni ciklus mi skolski 28 dana redovno

    Zato me i muci sve ovo, bilo bi mi mozda lakse da mi kazu to I to nije bas ok, nego ovako sve na slijepo. Na ovom forumu Sam dosta naucila citakuci Vas. I hvala vam na tome. Puse vam saljem, divne ste!!
    Eto ako zelis javi mi se u inbox pa cu te uputit di ces najlakse do informacija da ne trolamo ovu temu. I ja jos ucim. Mislim da covjek nikad ni ne nauci sve
    Posljednje uređivanje od nivesa : 08.01.2017. at 22:23

  15. #1165
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Cure držite mi sutra fige da na UZV bude koji folikul i da O nije prosla
    Natalie sretno sutra ako piškiš


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #1166
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Citiraj MonaLi prvotno napisa Vidi poruku
    Cure držite mi sutra fige da na UZV bude koji folikul i da O nije prosla
    Natalie sretno sutra ako piškiš


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Cekam ekskluzivne vijesti sutra sa 10 folikula [emoji3] spremnim za oplodnju

  17. #1167
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Ja sam vrlo neupućena jer nisam bila u situaciji da mi je potrebno znati detaljnije. Sad sam na nekoj prijelomnici da počinjem učiti/citati. Mozda mi zatreba, ipak.

    Mona i Natalie, objema fige, fige, fige!

  18. #1168

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    2,806

    Početno

    Lista za: 09.01.2017.


    (Ne)čekalice:


    Eci ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~47.dc
    chicha~~~~~~~~~~~~~~~~~~45. dc ll
    Natalie38~~~~~~~~~~~~~~~~31.dc
    marle~~~~~~~~~~~~~~~~~~~26.dc
    Vlatka~~~~~~~~~~~~~~~~~~~26.dc
    Giovi~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~25.dc


    Odbrojavalice:

    Nivana~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~24.dc
    November~~~~~~~~~~~~~~~~~~23.dc
    KreMar ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 22.dc
    Pozitivka~~~~~~~~~~~~~~~~~~~19.dc
    šiškica~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~17.dc
    Tocekica~~~~~~~~~~~~~~~~~~~16.dc
    Sanjka~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~16.dc
    sarasvati~~~~~~~~~~~~~~~~~~~9.dc
    mami2~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~2.dc

  19. #1169

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    2,806

    Početno

    Jutro!
    Kavica je kuhana!

    Mona ~~~~~~~~~~~~~~~~!
    Natali ~~~~~~~~~~~~~~~~!

  20. #1170
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Nives - Hahahah skromna si ha?
    Mami i Sarasvati - hvala

    Upravo sam u čekaoni, malo sam uranila..


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  21. #1171
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Dobro jutro s nadom za dobrim vijestima!!

  22. #1172
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Citiraj MonaLi prvotno napisa Vidi poruku
    Cure držite mi sutra fige da na UZV bude koji folikul i da O nije prosla
    Natalie sretno sutra ako piškiš


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Mona ma nije prosla O.
    Na zadnjem uzv ti nije niti bilo folikula koji se poceo izdvajati jel tako. Jel to bilo sri.ili cetvrt.??

    Sretno

  23. #1173
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Jutro cure.......

    natalie cekamo vijesti ~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  24. #1174

    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Postovi
    192

    Početno

    jutrooooo cure!!!!!
    Mona, Natali držim fige i čekam dobre vijesti....

    Moje mučnine su krenule za vikend, grlim wc školjku, a baš sam mislila da će me to sve zaobić

  25. #1175

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    532

    Početno

    Jutro curke... Držim fige svima.... Ja nisam bas često tu ali pročitam sve novosti kad dođem.... Odlučila sam početi vježbati da malo zanemarim ciklus,. Previse sam se opteretila s time,. Da sam počela samo visiti na mobu i tražiti znakove...
    Natali~~~~~~~~~ za veliki +
    Mona Li isto ~~~~~ za folikul...

    Sad kad uđem u ljubičice 100% cu pošandrcat ovi par dana

  26. #1176

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    532

    Početno

    Chicha uf barem znaš da nije zbog nekog virusa.. Hehehehhe brzo ce to proći...

  27. #1177
    Natalie38 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    201

    Početno

    Dobro jutro. Hvala na kavici. Nisam pisnula. Dok sam lezala u krevetu sam imala takav osjecaj kao da sam dobila da sam isla odmah na wc. Al nista od M. A i pocela je opet skola tako da je ludnica jutros. Budem vidjela ako stignem kasnije. Podsvjesno odgadam. A i tata mi je u posjeti tako da ne znam gdje mi je glava. Ajde bar sam jos ovaj tjedan na godisnjem.

  28. #1178
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Jos uvijek nema vodećeg folikula, to mi se jos nije dogodilo... a vec je 14.dc

    Sanjka - da prošli put sam bila u cetvrtak i sad opet moram doci u cetvrtak. Ne znam kaj da mislim. A ni je osjetim jos jajnike, znala sam da se nista ne događa dole. Tj imala sam Ne osjećaj, grrrrr !!!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  29. #1179
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Citiraj MonaLi prvotno napisa Vidi poruku
    Jos uvijek nema vodećeg folikula, to mi se jos nije dogodilo... a vec je 14.dc

    Sanjka - da prošli put sam bila u cetvrtak i sad opet moram doci u cetvrtak. Ne znam kaj da mislim. A ni je osjetim jos jajnike, znala sam da se nista ne događa dole. Tj imala sam Ne osjećaj, grrrrr !!!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Samo polako i strpljivo.
    Cim se izdvoji folikul i bude 10-12 to onda ide brzinom munje.

  30. #1180
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Drage cure želim vam da što prije ostvarite trudnoće. Trudnicama želim uredne trudnoće ispunjene mirom i zadovoljstvom, i kasnije porode u terminu koji će obogatiti vaše živote novim članom obitelji i osnažujućim životnim iskustvom predivnog poroda.

    Posebnu sreću želim curama koje se spremaju ili su u postupcima medicnski potpomognute oplodnje. ~~~~~~~~~


    Hvala vam svima koje ste pomogle našoj novijoj članici koja se našla pred dijagnozom primarne neplodnosti.


    Žene, treba mi hitan odgovor ako bilo ko šta zna o ovim pojmovima;

    Dg. sterilitas prim. a.a II

    Neplodnost, nemogućnost spontanog ostvarivanja trudnoće i/ili nemogućnost održavanja trudnoće i rađanja živog djeteta, na žalost, veliki je zdravstveni problem suvremenog stanovništva u reproduktivnoj dobi. Oko 20% parova u reproduktivnoj dobi radi smanjene plodnosti ili neplodnosti treba određenu vrstu medicinske pomoći kako bi ostvarili trudnoću (npr terapiju lijekovima i/Ili kirurške zahvate, postupke izvantjelesne oplodnje). Dijagnoza neplodnosti, postavlja se nakon godinu dana redovnih spolnih odnosa bez uporabe kontracepcije. Postavljena dijagnoza ne znači da par neće imati dijete/djecu, već da postoje određene medicinske teškoće i stanja na strani muškog ili ženskog partnera ili udružene teškoće na strani obaju partnera, koje otežavaju ili onemogućavaju ostvarivanje i/ili održavanje trudnoće.
    Ono što je jako važno to je na vrijeme potražiti medicinsku pomoć-za žene mlađe od 35 godina potražiti pomoć liječnika ginekologa subspecijalista za humanu reprodukciju nakon što prođe godina bez trudnoće, a ako je žena starija od 35, onda potražiti tu pomoć već nakon 6 mjeseci.

    Neplodnost se klasificira kao primarna neplodnost i sekundarna neplodnost.

    Primarna neplodnost označava nemogućnost začeća, održavanja trudnoće i rođenja živog djeteta.

    Sekundarna neplodnost je nemogućnost ostvarivanja trudnoće, održavanja trudnoće i rođenja živog djeteta, nakon što par ima barem jedno živorođeno dijete.

    Sretno svima na ovaj ili onaj način ~~~~~~~~~~~~~

  31. #1181
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    A joj, Mona :/ To će biti kasna ovulacija.

  32. #1182
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    MonaLi to se meni dogodilo u prethodnom ciklusu. Fm svaki treci dan i na kraju sam imala 2 folikula od 16 mm koje su prvo mislili ostaviti da jos rastu, ali prema razini progesterona i estrogena ovulacija samo sto nije nastupila tak da sam uzela stopericu 16 dc. Znaci ovulacija cca 18 dc.

  33. #1183
    Vlattka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    435

    Početno

    Dobro jutro svima!
    Natali, držim fige, MonaL isto. Nadam se da će što prije O.
    Ja se testiram tek za koji dan s obzirom da su mi produženi ciklusi svako toliko.

  34. #1184
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Drage cure želim vam da što prije ostvarite trudnoće. Trudnicama želim uredne trudnoće ispunjene mirom i zadovoljstvom, i kasnije porode u terminu koji će obogatiti vaše živote novim članom obitelji i osnažujućim životnim iskustvom predivnog poroda.

    Posebnu sreću želim curama koje se spremaju ili su u postupcima medicnski potpomognute oplodnje. ~~~~~~~~~


    Hvala vam svima koje ste pomogle našoj novijoj članici koja se našla pred dijagnozom primarne neplodnosti.





    Neplodnost, nemogućnost spontanog ostvarivanja trudnoće i/ili nemogućnost održavanja trudnoće i rađanja živog djeteta, na žalost, veliki je zdravstveni problem suvremenog stanovništva u reproduktivnoj dobi. Oko 20% parova u reproduktivnoj dobi radi smanjene plodnosti ili neplodnosti treba određenu vrstu medicinske pomoći kako bi ostvarili trudnoću (npr terapiju lijekovima i/Ili kirurške zahvate, postupke izvantjelesne oplodnje). Dijagnoza neplodnosti, postavlja se nakon godinu dana redovnih spolnih odnosa bez uporabe kontracepcije. Postavljena dijagnoza ne znači da par neće imati dijete/djecu, već da postoje određene medicinske teškoće i stanja na strani muškog ili ženskog partnera ili udružene teškoće na strani obaju partnera, koje otežavaju ili onemogućavaju ostvarivanje i/ili održavanje trudnoće.
    Ono što je jako važno to je na vrijeme potražiti medicinsku pomoć-za žene mlađe od 35 godina potražiti pomoć liječnika ginekologa subspecijalista za humanu reprodukciju nakon što prođe godina bez trudnoće, a ako je žena starija od 35, onda potražiti tu pomoć već nakon 6 mjeseci.

    Neplodnost se klasificira kao primarna neplodnost i sekundarna neplodnost.

    Primarna neplodnost označava nemogućnost začeća, održavanja trudnoće i rođenja živog djeteta.

    Sekundarna neplodnost je nemogućnost ostvarivanja trudnoće, održavanja trudnoće i rođenja živog djeteta, nakon što par ima barem jedno živorođeno dijete.

    Sretno svima na ovaj ili onaj način ~~~~~~~~~~~~~
    Uh koji post [emoji7] lajkam ti ga jako

  35. #1185

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    765

    Početno

    Haj cure, meni jedan čaj!

    Nemam ništa pametno za napisati, prehlađena sam (kao i svi oko mene), a moram raditi, koma mi je baš...Simptome nemam nikakve, skroz sam cool, naručila sam se krajem mjeseca za pregled i to je sve.

  36. #1186

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    565

    Početno

    Cure imam jedno pitanje a neznam gdje ga postavit ako je ko bio u takvoj situaciji da mi pomogne. Isteko mi ugovor 31.12 i naravno nisu mi produzili, danas kad sam se dosla prijaviti u hzzo rekli su mi posto sam bila na kom dok sam bila u radnom odnosu a imam 18 mj radnog staza u protekle 2 godine da cu primati naknadu od 831 kn dok nerodim. E sad mi to nije jasno kako to da imam pravo na naknadu a dobila sam otkaz?

  37. #1187
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Sanjka - hvala ti, stvarno se nadam da ce se barem jedan folikul izdvojiti da odradim taj jos jedan Aih i imam bar 2 iza sebe kada dođem kod Škvorca na konzultacije.

    Inesz - hvala ti puno na lijepim željama, a iz tvog posta sam čak i ja nesto novo saznala. Nisam znala da se pod primarnom neplodnosti eventualna trudnoća smatra rizičnom?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  38. #1188
    marle avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Postovi
    222

    Početno

    Citiraj Anka91 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure imam jedno pitanje a neznam gdje ga postavit ako je ko bio u takvoj situaciji da mi pomogne. Isteko mi ugovor 31.12 i naravno nisu mi produzili, danas kad sam se dosla prijaviti u hzzo rekli su mi posto sam bila na kom dok sam bila u radnom odnosu a imam 18 mj radnog staza u protekle 2 godine da cu primati naknadu od 831 kn dok nerodim. E sad mi to nije jasno kako to da imam pravo na naknadu a dobila sam otkaz?
    Anka, nisam baš upućena u sva ta pravila, ali ovo je s hzzo-ove stranice:

    Prestanak radnog odnosa u trenutku nesposobnosti za rad s osnova trudnoće i rođenja djeteta

    Za vrijeme privremene nesposobnosti za rad zbog bolesti i komplikacija u vezi s trudnoćom i porodom, korištenja prava na rodiljni dopust i prava na rad u polovici punoga radnog vremena te prava na dopust za slučaj smrti djeteta osiguraniku koji koristi jedno od navedenih prava pripada pravo na naknadu plaće i nakon prestanka radnog odnosa, odnosno obavljanja djelatnosti osobnim radom do isteka korištenja istog prava.

    Osiguraniku koji je tijekom korištenja istih prava, zasnovao radni odnos s punim ili nepunim radnim vremenom ili je počeo obavljati djelatnost osobnim radom prestaje pravo na naknadu plaće ostvarene sukladno ovom članku.

    (link: http://www.hzzo.hr/obvezno-osiguranj...eme-bolovanja/ )

  39. #1189
    marle avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Postovi
    222

    Početno

    Mona držim onda fige za četvrtak, budu do tad narasli, vjerujem da je samo u pitanju kasnija ovulacija.

    Natalie nadam se da onda sutra piškiš da ne iščekujemo, razveseli nas s plusom

    Mami meni sutra 2dc.

  40. #1190
    Natalie38 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    201

    Početno

    Marle. Ako ujutro ne dobijem M pisnem sigurno.
    Mada mislim da mi je ciklus produzen zbog stresa i zbrke. A i stvarno nismo pazili na plodne dane niti smo se ne znam kako trudili.

  41. #1191

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    2,806

    Početno

    Lista za: 10.01.2017.


    (Ne)čekalice:


    Eci ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~48.dc
    chicha~~~~~~~~~~~~~~~~~~46. dc ll
    Natalie38~~~~~~~~~~~~~~~~~32.dc
    Vlatka~~~~~~~~~~~~~~~~~~~27.dc
    Giovi~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~26.dc
    Nivana~~~~~~~~~~~~~~~~~~~25.dc


    Odbrojavalice:

    November~~~~~~~~~~~~~~~~~24..dc
    KreMar ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~23.dc
    Pozitivka~~~~~~~~~~~~~~~~~~20.dc
    šiškica~~~~~~~~~~~~~~~~~~~18.dc
    Tocekica~~~~~~~~~~~~~~~~~~17.dc
    Sanjka~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 17.dc
    sarasvati~~~~~~~~~~~~~~~~~~10.dc
    mami2~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~3.dc
    marle~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~2.dc

  42. #1192

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    2,806

    Početno

    Marle grlim.
    Natali~~~~~~~~~~~~~~~~!

    Kavica je kuhana!

    Nivana dobro došla u ljubičice!

  43. #1193
    Natalie38 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    201

    Početno

    Jutro svima. Pisnula minus. Ali jos nista od M.
    Ajmo u nove pobjede.
    Hvala na kavici

  44. #1194
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Natalie - zao mi je zbog minusa, ali nikad ne znas koji ti je dpo danas?

    Mami hvala na kavici


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  45. #1195
    marle avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Postovi
    222

    Početno

    Natalie, a baš mi je izgledalo obećavajuće

  46. #1196
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Jutro! Kavi dodajem caj!

    Natalie, zao mi je... ipak je naci stres u pitanju

  47. #1197

    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Postovi
    192

    Početno

    Jutro cure, imamo novo odbrojavanje

    http://forum.roda.hr/threads/91124-O...2017-by-Chicha

  48. #1198

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    532

    Početno

    Jeeee ljubičice...
    Pitanje!! Posto se nadamo trudnoći, sinoć sam imala temp 38,6, noćas me tresla groznica malo vruće, malo zima... Oni tresla sam se... I evo me jutros s 39,1... Popila sam tabletu al neznam koliko mi je to pametno za slučaj da sam trudna...
    Doktoru nemogu!!! Mozda tek sutra...
    Evo me i sad vrućina ubi a za par min cu se Trest kao šiba...

  49. #1199

    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Postovi
    192

    Početno

    Nivana koje si tablete uzela?

  50. #1200
    Bajbiblue avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    259

    Početno

    Ja danas bila na pregledu i otišla pu uputnicu za hormone.. Doktor veli da previše čačkam po netu, šta sam se uznemirila kao imam 20 godina, nije mi zadnji voz.
    Onda mi rekao par novih informacija npr. kao ciklus mi je skolski 28 dana do 30 najvise i po samom ciklusu hormoni ne bi trebali odstupati uopšte! I da godina dana nije puno, i da oni vole da žene imaju boolne menustracije jer je to znak da ovuliraju?

    Odnijela sam i mm nalaz, kaže da su odlični i da nemam razloga za brigu i istraživanje zašto još nije došlo do trudnoće ( nije mi nikakva utjeha)
    Ali ipak mi je dao da uradim sve hormone pa da dodjem.

    Kaže, ono glavno što je moj problem veliki je nestrpljene i psiha.
    5 doktora sam promijenila, i po svakome misljenju nema problema, ne znam.. evo razmišljam kojem sada da odem.... ili ipak trebam da popustim

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •