Pokazuje rezultate 1 do 22 od 22

Tema: prestanak - izdajati ili ne

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno prestanak - izdajati ili ne

    Dakle,
    nakon evo gotovo 2 godine moj treći sisavac se polako odvaja od mene. Iskreno, na moju inicijativu jer fizički više ne mogu (noćna buđenja su prečesta, vratila sam se na posao, dvoje starije djece također traže svoje a ja sam na rubu fizičkih snaga...). Da ne duljim - prestajemo i to je to.
    Za sad stvari idu prilično bez stresa - po noći spava s tatom i frajer mu, naravno, odspava gotovo cijelu noć u komadu, ako se probudi, zagrli ga, ununa i spava dalje. Po danu kad se vratim s posla isto nekako odvučemo pažnju, i to prođe...
    Mene brine to što je on zadnjih pola godine dojio samo na jednu stranu i ta desna dojka je sada prilično puna (lijeva je već odavno splasnula), ni sama ne znam da li da se izdajam ili ne, jer se bojim da time radi kontraproduktivno, ponovo se stvara mlijeko.
    S druge strane, ovako ona stoji puna već par dana i ništa se ne događa - niti se smanjuje niti povećava ali je puna. Bojim se da se sve to ne upali unutra.

    Sa starijima sam stavljala kupus, i bilo je ok, no sad ne pomaže... Da pustim da splasne sama od sebe?

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Cestitam na dugom stazu.
    Izdoji samo toliko da popusti pritisak.
    i ponovi to kad god mislis da treba, ali samo toliko da popusti pritisak.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    probala sam malo ali ne ide ništa, svega jedna kap???
    a iznutra puno...
    uopće mi nije jasno...

  4. #4
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Počni s masažom grudi za samoizdajanje, nakon par minuta bi trebalo mlijeko krenuti. Treba imati strpljenja.

  5. #5
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Topli oblozi na dojke (ili tusiranje jako toplom vodom ili uranjanje dojke u visoku posudu punu tople vode), masaza u smjeru kazaljke na satu i izdojiti minimalno, da popusti pritisak, onako kako je sirius vec rekla.
    Posljednje uređivanje od laumi : 06.12.2016. at 23:11

  6. #6
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ja ne bih dirala nista, ako je samo 'puna' na osjecaj, ali nije kvrgava i nista ne smeta.

  7. #7
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    buba klara, u fazi prestanka dojenja, ja bih otisla pod tus kao sto je laumi rekla, i izdojila samo da pritisak prestane. prvih par dana je tesko al onda se vec pocne regulirati.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    danas je malo lakše iako i dalje ne mogu izdojiti ništa
    kvrga nemam
    enigma mi je to da bas ništa ne ide van a puna je???
    nakon sveukupno 6 godina dojilačkog staža mislila sam da sve znam i da više nema nepoznanica kad evo...

  9. #9
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Joj cure, i ja trebam pomoć/savjet!
    N ima 17 mjeseci i polako isto prestajemo jer dok me vidi poludi, počne cendrati i samo želi visjeti na cici. Čini mi se da na taj način pokazuje da me posjeduje?! Jer ako se mazim, zagrlim sa starijom kćeri, on odmah dođe i krene na cicu. Kad se prišteka, onda gura nju da se makne. Uglavnom, ide mi polako na nerve sve to i čini mi se kao da ga ta cica samo sputava. U parku istu svako malo dolazi do mene i hoće malo liznuti - ne jede, samo stavi u usta, umjesto da se igra.
    Kako da prestanemo skroz - da odsjećem ili da ipak idemo polako? Kako ću znati da li je spreman psihički na taj korak?

    Nekoliko noći ga je muž stavljao spavati i spavao s njim (ja sam imala temperaturu) i isto frajer spava cijelu noć. Čim sam ja u spavaćoj, budi se i želi cicu. I to mi ide na nerve! VOlim dojiti, ali imam osjećaj da postaje ovisnik i to mi se nikako ne sviđa...Molim savjet!!

  10. #10
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Citiraj kudri prvotno napisa Vidi poruku
    Čini mi se da na taj način pokazuje da me posjeduje?!
    Meni je to suprug objasnio da je djetetu cica sve najljepše, čista ljubav i toplina, i sigurnost, i kad je odbijem od cice da to moram s osjećajem prema njoj.
    Kako god, zadnji dani dojenja su me nervirali ovako kako opisuješ. Nisam mogla sjesti na miru. To bi joj bio alarm da je vrijeme za dojenje. Na kraju sam se pokušavala držati par uputa koje sam našla na internetu. Da odvajanje od dojenja ne bude naglo (tako se mlijeko postepeno smanjuje, što mi nije bilo puno bitno jer je tu drugo cicalo), da izbjegavam uobičajenu rutinu ako bi to prethodilo dojenju. Npr. ako doji ujutro u krevetu, onda se probuditi prije nje i napraviti doručak, ili ako doji poslije doručka kad sjednem na tabure onda pod milim bogom nikako sjest na tabure (u mom slučaju bolje nigdje ne sjest). Prije spavanja ponuditi puno vode. Na kraju sam uvela cijeđenje naranče. Ritual gdje kad se ona podsjeti cice i pipka ju i govori cica, cica, a ja je pitam je li žedna (jer je posve pomiješala da cica nije za žeđ, što je moja krivnja), i onda raspolovim naranču, dam njoj da pokuša cijediti sok, pa onda ja istisnem ostalo i dam joj da pije. Hvala bogu nakon dva tri tjedna je nekako uspjelo. Sad me ponekad hvata za cicu. Oblijeva me znoj kad slučajno vidi bradavicu i brata kako cica. Ali samo pokaže prstom i kaže "papa". Prije svega toga sam odradila usmeni dio, rekla sam joj kad smo prekidale noćno cicanje "nema više cice po noći", a onda kad sam odlučila da je gotovo i sa dnevnim, rekla sam joj opet "nema više cice". Naravno, nakon tog par puta kad me uhvatila nespremnu (čitaj: sjela sam) dala sam da cica na par minuta, uz napomenu njoj da kratko bude, i još uz predzadnju prehladu kad joj je bilo baš loše.

    Znam da je brutalno reći djetetu da nema više cice, ali mislim da treba biti direktan. Nadam se da neće imati traume. Bila je veliki cicoljub, i ostala do zadnjeg dana. Nedostajat će mi to, ali nastojim ne razmišljati o tome. Uh, kako vrijeme brzo leti.

  11. #11
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    ma zapravo nisam ni ja sigurna da li sam spremna jer mi se nekako čini sebično oduzeti mu nešto što mu je toliko bitno, a meni ne otežava život baš toliko
    voljela bi da to ide nekako postepeno, ali ne ide...tako postepeno već traje 2 tjedna i nigdje nismo došli. i dalje je u stanju cicati cijeli dan, a onda nekoliko dana ga uspijem preusmjeriti na nešto drugo, pa uopće skoro ne cica...jooooj. starija kćer je sa 11 mjeseci prestala sama od sebe, jednostavno odlučila da više ne želi. ponudila sam joj jednom prilikom, prije dnevnog spvanja cicu (sjećam se kao jučer, položaja kako sam ležala, nje), a onda se okrenula od nje. ponudila sam opet, ona se opet okrenula i to je bilo to! o kako sam samo bila tuzna! nikada se više nije sjetila, niti tražila. ali ona od početka nije bila cicač, odnosno dojenje mi nije išlo tako glatko kao s njima. izdajala sam se, pa da vala na bočicu, pa kombinirala sa adaptiranim. s njim je sve tako divno i tako sam ponosna na sebe, na njega...možda mi je zato još teže

  12. #12
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Gledaj ovako, 17 mjeseci je stvarno odličan staž.

    Meni je ovaj tekst pomogao, tu je to dobro objašnjeno:
    http://www.roda.hr/portal/dojenje/do...2-mjeseci.html

  13. #13
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    pa zapravo sve to i radim - odgađam, ne nudim sama, pokušavam zaokupiti pažnju, ne uspavljujem na cici.. a očito su hormoni u igri jer sam se eto, rasplakala i čitajući taj tekst.

  14. #14
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Gle, ne trebaš previše teoretizirati o uzrocima, nije on ovisan niti ga ne sputava, samo to voli a možda osjeća da ti imaš podvojene osjećaje po tom pitanju :/
    u svakom slučaju, ako želiš prestati, dojio je dovoljno, a ako ipak hoćeš nastaviti postavi granice kakve ti pašu bez osjećaja krivnje.

  15. #15
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ako nisi spremna, nemoj. Postavi granice i ne daj sisati kad tebi ne odgovara.

    Ako si spremna, odluci da je to to i opet postavi granice.

  16. #16
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Joj cure, trebam savjet, utjehu, drugo mišljenje. Maleni imas sad skoro 18 mjeseci i veliki je cicač. Iako, kad sam na putu par dana, sve ok prođe i dok se vratim on nastavi. Najduže me nije bilo 5 dana. Ipak, jako voli cicu, cicanje, vezan je uz mene. Iako želim polako prestati, jako volim tu našu povezanost i nisam spremna.
    Muž idući tjedan ima g.o. i želi ići s malim na more!!! Dakle, punih 7 dana, bez mene! Ja nisam spremna, a opet shvaćam da sam sebična kad želim da samo zbog toga ostaju u vrućem i sparnom Zagrebu. Što da radim?? Znam, moram ih pustiti, ali tako sam tužna kad se toga sjetim...

    S druge strane, ja bi sa starijom ostala u Zgu, imale bi vremena samo za sebe, mogla bi se konačno naspavati...
    Posljednje uređivanje od kudri : 02.06.2017. at 13:18

  17. #17
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    To su dva pitanja, ili? Nije baš sigurno da će prestati cicanje do tada. Moja starija je nastavljala i nakon dužih perioda (ne znam više koji nam je bio rekord). S druge strane meni se čini da je 7 dana bez mame puno za dijete te dobi. Opet, kažeš da je već izdržao 5 dana.
    Ja bih se brinula hoće li on i muž to izdržati, a što se mene tiče naspavala bih se bez grižnje svjesti.

  18. #18
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Neće zaboraviti na cicanje u sedam dana. Možeš se opustiti i razmišljati o drugim aspektima putovanja na more.

  19. #19
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    bit će baka i deda tamo isto

  20. #20
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj kudri prvotno napisa Vidi poruku
    Joj cure, trebam savjet, utjehu, drugo mišljenje. Maleni imas sad skoro 18 mjeseci i veliki je cicač. Iako, kad sam na putu par dana, sve ok prođe i dok se vratim on nastavi. Najduže me nije bilo 5 dana. Ipak, jako voli cicu, cicanje, vezan je uz mene. Iako želim polako prestati, jako volim tu našu povezanost i nisam spremna.
    Muž idući tjedan ima g.o. i želi ići s malim na more!!! Dakle, punih 7 dana, bez mene! Ja nisam spremna, a opet shvaćam da sam sebična kad želim da samo zbog toga ostaju u vrućem i sparnom Zagrebu. Što da radim?? Znam, moram ih pustiti, ali tako sam tužna kad se toga sjetim...

    S druge strane, ja bi sa starijom ostala u Zgu, imale bi vremena samo za sebe, mogla bi se konačno naspavati...
    Ne moras ga pustiti, zasto bi morala?

    Dojenje je veza izmedju tebe i djeteta, nije samo djetetova veza s tobom, ili tvoja veza s njim. Ako ne zelis da ode na sedam dana, neka ne ide. Ako zelis vrijeme za sebe, a bez djeteta koje sisa, onda je i to jednako valjan izbor. Nisi sebicna, kako god da okrenes. Pises da zelis polako prestati, ali nisi spremna. To mi vise zvuci kao da su ocekivanja okoline (ma tko to bio) da prestanes (jer je dijete veliko?), a ne tvoja. No mozda se varam.

    Djetetu sparina i vrucina vjerojatno ne smetaju ni priblizno koliko smetaju tebi (ili nekoj drugoj odrasloj osobi koja, izmedju ostalog, zna da postoje mjesta gdje nije sparno i vruce, ili je barem manje tako). Tko zna sto bi ti on rekao, u nekoj hipotetskoj situaciji gdje dijete od 18 mjeseci donosi takvu odluku, da ga pitas kamo i s kim zeli.

    Stavi pro i cons na papir, jedno do drugog i donesi odluku koja najbolje zvuci za sve vas, koliko god da vas ima.

    Sto se tice nastavka sisanja nakon 7 dana, to se moze, a i ne mora dogoditi. Neka djeca nastave kao da nikad nisu prestala, neka prestanu jer odvojenost shvate kao tocku na i (sto znaci da su mozda bili spremni prestati, opcenito), a neka prestanu jer se, zapravo, ljute i tako pokazuju negativne osjecaje. Nitko ne zna kako ce prica zavrsiti, dok ne proba, ako proba. Kod zena, prestanak dojenja ovako naglo moze proci bez ikakvih problema, a moze uzrokovati i prepunjenost pa i mastitis. Ako trenutno dijete puno sisa, onda ces vjerojatno morati paziti na proizvodnju mlijeka i dojke opcenito dok ga nema.

    Ako i inace odlazis na putovanja, onda vjerojatno nema velike razlike izmedju vec isprobanih 5 i ovih novih 7 dana. I tesko je nekom drugom dati preporuku ili pomoci oko odluke, a kad se radi o tudjem djetetu. Moj stariji ima 4.5 godine i ne zeli ni prespavati kod bake. Mala (17 mj) bi opcenito otisla s crnim vragom, ali mislim da bi i ona trazila da dodje natrag nakon maksimalno pola dana. Nju sam najduze ostavila od 7:30 ujutro do 16h, jedan jedini put, sa 16.5 mjeseci. Njega ni blizu tako sve negdje valjda do 2.5 godine. Ali to su moja djeca i nasa obiteljska dinamika (koja ukljucuje puno dojenja, usprkos tome sto radim od njihovih ranih dana/mjeseci. S njom sam se vratila na posao s 4 tjedna starosti, s njim s 9 mjeseci.)

  21. #21
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    da podnesem izvješće. tata i maleni su od utorka na moru. sve funckionira odlično. spava cijelu noć, u svojem krevetu do jutra! u zgu se probudi već oko 12 i traži da ga prebacim i onda nacicavanje...osim toga, cijeli dan je bez pelene. piša na tutu. a suha je pelena i ujutro! preponosna sam na svoje dečke!!a kćer i ja uživamo kao nikada! svaki dan nam je nakon posla/škola ispunjen do kasno navečer!

  22. #22
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Odlicno!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •