Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 76

Tema: Odbijanje cijepljenja djeteta

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno Odbijanje cijepljenja djeteta

    Imam bebu od 2 mj., i jucer sam odbila ga cijepiti. Pedijatar nam je produzio rok za 2 mj., pa tada moram najkasnije odluciti da li cu ga cijepiti ili ne. Ako odbijen ide mi lrijava i navodno mi czss moze privremeno oduzeti dijete radi cijepljenja.
    Ima li tko iskustva s odbijanjem cjepiva? Kakva je procedura? Sto mogu ocekivati?

  2. #2
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Ma daaaaj, to je već sto puta prežvakano i uopće više nije IN. Danas se djeca cijepe, jer korist od cijepljenja daleko premašuje moguću štetu.

    Mislim da ti nikako ne treba nadzor CZSSa, pogotovo u situaciji koju opisuješ na forumu. Dobro razmisli o tome.
    Zar ne želiš da ti dijete bude zaštićemo od bolesti koje su stvarno gadne?

  3. #3
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Ja ti isto savjetujem da ga odlucis cijepiti.

    Evo npr. samo malo informacija o tetanusu:
    http://www.msd-prirucnici.placebo.hr...terije/tetanus

    Ta mi je bolest prva pala na pamet jer mi se mali veliki prije koji mjesec naboo na odvijac - draze mi je da je bio zasticen.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    ja znam dosta ljudi koji nisu cijepili djecu i nikome nikad nije bio centar za vratom (barem ne ovima koje ja poznam)
    no, isti ti ljudi nisu upisali djecu (nisu mogli) u državne jaslice i vrtić
    ili su doma ili idu na neka privatna čuvanja

    osobno - cijepim djecu po redovnom programu

  5. #5
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ne mogu ti dijete radi toga oduzeti
    možeš platiti kaznu
    i vjerojatno ćeš imati problema kod upisa u jaslice i vrtić

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Mene čude te fame o oduzimanju djece od strane Centra.
    CZSS za puno ozbiljnije propuste i zapuštanja djece ne poduzima ništa.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    Ne oduzima czss dijete za stalno, vec navodno mogu oduzeti privremeno zbog cijepljenja. Kako, koliko, di, sto, nemam pojma. A i nisam cula da se to ikad dogodilo kod nas, ali uvijek se moze dogoditi, pa opreza nikad dosta.

    Nemam ja nista protiv da primi tetanus, ali cjepivo 6u1 za jednu bebu je previse. Govori mi pedijatar ako ne cijepim dijete i ono dobije neku od bolesti ja odgovaram zbog toga. A tko odgovara za to ako se dijete razboli zbog cjepiva??? Nitko! Trebala bi drzava jer te ona prisiljava na cijepljenje...

  8. #8

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    A oko vrtica se ne zabrinjavam, ima privatnih koji ne gledaju to.
    U skolu ga po zakonu moraju primiti.

  9. #9
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Hajde za pocetak vidi za sto se tocno cijepi sa cjepivom 6 u 1 . Pa onda razgovaraj sa pedijatrom sto bi bilo ok napraviti u ovom trenutku , a da je u najboljem interesu djeteta. Da li odgoda, da li selektivno cijepljenje ili nesto trece.
    Posljednje uređivanje od sirius : 08.12.2016. at 10:00

  10. #10
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Potpis na Beti3.
    sirius, pedijatar zna što je u najboljem interesu djeteta. Ne samo njezinog, nego i od djece koja se iz nekog razloga ne smiju cijepiti pa ih donekle štiti procijepljenost druge djece.

  11. #11
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Gledaj, pedijatar mora razgovarati sa roditeljim na nacin ( i u dovoljno vremena) , i da roditelj misli da je nesto u interesu djeteta.
    plasiti roditelja socijalnom sluzbom, dok isti roditelj zapravo nema pojma protiv tocnose dijete cijepi, nije mi bas pravi pristup.
    Posljednje uređivanje od sirius : 08.12.2016. at 12:33

  12. #12
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ja pak znam za epidemiju ospica u Austriji jer roditelji nisu htjeli cijepiti djecu i dogodilo se zlo.
    Nemam apsolutno ništa protiv necijepljenja, ali imam protiv toga da necijepljeno dijete bude u kolektivu kraj mojeg cijepljenog.
    I ne bih to dozvolila i osobno bih alarmirala CZSS ukoliko bih to saznala.
    Tu mislim na necijepiše iz hira, djecu koja imaju teškoće pedijatri ionako cijepe s odgodom.
    Ali to je opravdano.
    Nečiji hirevi, pomodarstvo, što li već, ne dolaze u obzir.
    I onda se oslanjat na kolektivni imunitet i dovodit u opasnost moje dijete.
    Nema šanse.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #13
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Ja pak znam za epidemiju ospica u Austriji jer roditelji nisu htjeli cijepiti djecu i dogodilo se zlo.
    Nemam apsolutno ništa protiv necijepljenja, ali imam protiv toga da necijepljeno dijete bude u kolektivu kraj mojeg cijepljenog.
    I ne bih to dozvolila i osobno bih alarmirala CZSS ukoliko bih to saznala.
    Tu mislim na necijepiše iz hira, djecu koja imaju teškoće pedijatri ionako cijepe s odgodom.
    Ali to je opravdano.
    Nečiji hirevi, pomodarstvo, što li već, ne dolaze u obzir.
    I onda se oslanjat na kolektivni imunitet i dovodit u opasnost moje dijete.
    Nema šanse.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Za koje bi bolesti koje dijete nije cijepljeno bi alalmirala tocno?
    i kako bi ti uopce mogla imati uvid i kojim pravom u tudi zdravstveni karton?!
    pa nitko niti u tvoj ne gleda!
    ovakav stav koji ti imas upce ne pomaze uvjeriti upasene i zbunjene roditelje da je nesto u interesu njihovog djeteta.

  14. #14
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Citiraj bmaric prvotno napisa Vidi poruku
    A oko vrtica se ne zabrinjavam, ima privatnih koji ne gledaju to.
    U skolu ga po zakonu moraju primiti.
    Baš me zanima koji su to i ako stvarno puštaju necijepljenu djecu obavijeste li roditelje koji su svoju djecu cijepili. Svoje dijete ne bih slala u takav vrtić.

  15. #15
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj bmaric prvotno napisa Vidi poruku
    A oko vrtica se ne zabrinjavam, ima privatnih koji ne gledaju to.
    U skolu ga po zakonu moraju primiti.
    Ovo nije istina. Po zakonu moraju imati papire o cijepljenju ili papire o odgodi cijepljenja. Znam, jer sam imala takvu situaciju - dijete je ranije rođeno, alergičar je i primao je cjepiva s odgodom. Morali smo u vrtić o tome donijeti papire.

    Što se tiče privatnih vrtića, ista je stvar. Oni podliježu istim inspekcijskim službama.

  16. #16
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Baš me zanima koji su to i ako stvarno puštaju necijepljenu djecu obavijeste li roditelje koji su svoju djecu cijepili. Svoje dijete ne bih slala u takav vrtić.
    Pa naravno da u vrticu ima necijepljene djece ( iz raznih razloga).
    Nije vrtic duzan drugim roditeljima izlagati tude zdravstvene kartone na uvid .

  17. #17
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Ali bi bilo u redu da obavijesti roditelje da u vrtiću ima određeni postotak necijepljene djece.

  18. #18
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ali bi bilo u redu da obavijesti roditelje da u vrtiću ima određeni postotak necijepljene djece.
    Pa uvijek ih ima. Baš sam to napisala. I ne mora to biti stvar neodgovornosti nego je u većini slučajeva stvar odluke pedijatra. Ali ne bi bilo dobro da je većina djece necijepljena.

  19. #19
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Da, zato sam i napisala određeni postotak. Znbači ako je taj postotak mali, onda nije bitno obaviještavati.

  20. #20
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    naravno da ne
    ali isto tako je vrtić dužan držati se zakona (dok su još važeći)
    pa ako je dijete necijepljeno iz med. razloga, naravno da ga ne smiju odbiti
    ali ako je necijepljeno iz priziva savjesti, vjere, gugla...
    onda vrtić ima pravo i obavezu zaštititi drugu djecu, i to upravo baš tu koja ne mogu biti cijepljena iz medicinskih razloga

  21. #21
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Dobro to, ali da neki vrtić ni ne gleda, i onda se provlači po kuloarima necjepiša kao onaj koji "ne gleda", bio bi to puno veći postotak necijepljene djece od prosjeka.

  22. #22
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    naravno da ne
    ali isto tako je vrtić dužan držati se zakona (dok su još važeći)
    pa ako je dijete necijepljeno iz med. razloga, naravno da ga ne smiju odbiti
    ali ako je necijepljeno iz priziva savjesti, vjere, gugla...
    onda vrtić ima pravo i obavezu zaštititi drugu djecu, i to upravo baš tu koja ne mogu biti cijepljena iz medicinskih razloga
    Pa tako i postupaju.

  23. #23
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Pa tako i postupaju.
    paaaa......

  24. #24
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno


  25. #25
    Cocolina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    864

    Početno

    ja znam, iz pouzdanih izvora, dijete koje nije bilo cijepljeno, normalno je išlo u vrtić i sada u školu.
    ta mama ima troje djece, znači prvo je cijepila valjda do 3.godine i nakon toga prestala zbog pojave artritisa, i sada više niti jednu ne cijepi.
    a doktorica svako malo zove, pa je dijete bolesno prehlađeno i tak..
    ja znam da smo mi kod prelaska u drugu grupu u istom vrtiću, morali donijeti kopiranu knjižicu cijepljenja.
    nemam protiv da ne cijepljena djeca idu u kolektiv, ali da moje dijete nadrapa zbog djeteta koje nije cijepljeno, ne garantiram da bi bila ok.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    Ovako, ja nemam nista protiv da se moje dijete cijepi, ali ne sa 6u1. Po rijecima pedijatra nema pojedinacnih cjepiva niti se ovo moze "razbiti" na 2u1 ili 3u1.
    Npr ovo 6u1 ima cjepivo protiv difterije, koja je u Hr zadnji put zabiljezena 1974. god.
    Nekad kasnije se dijete cijepi protiv kozica. A koje ti dijete nije dobilo kozice??? Cemu ga onda cijepiti protiv njih, kad ocito nije dozivotna zastita.
    A moj pedijatar svoje dijete nije cijepio, a mene "tjera" sa zastrasivanjem.
    Isto mi je rekao da cjepivo ne znaci da dijete ne moze dobiti neku bolest, samo su simptomi nesto blazi.
    Opet ponavljam, nisam protiv, ali ne sa 6u1.
    Ako netko zna kako bi mogla doci do pojedinacnih cjepiva, bila bih jako zahvalna.
    Prije su se mogla kupiti u ljekarni, sada vise ne.

  27. #27
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Ne postoji obavezno cijepljenje protiv vodenih kozica.
    A difteriju ne bih tako olako otpisala jer u slucaju bolesti doci do lijeka gotovo je nemoguce ( obzirom da je to bolest koje dugo nema).

  28. #28
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Upravo sam to i ja napisala.
    Ja ne virim u tuđe kartone, ali ako sam ja kao odgovorni roditelj MORALA upoznati stručnu službu u školu da moje dijete ima epilepsiju, onda i drugi moraju postupiti odgovorno i upoznati stručnu službu, a oni zatim nastavnike, roditelje i djecu.
    Da, mogla sam i prešutit i mala dobije napad u Austriji, Italiji ili u školi...i?
    To bi bilo ok?
    Jel' Sirius, zbog mog stava ljudi ne cijepe ili zbog mode, dr Gugla i sl?
    Pun kufer mi je više tih sranja i prepucavanja oko cijepljenja- ne cijepljenja.
    Ok, nemoj cijepiti, ali niti ne ugrožavaj druge oko sebe.
    Ospice su se smatrale iskorijenjenima jer preko 40 godina nije bilo i puf, epidemija.
    Zbog necijepiša.
    I što sad?
    Drugo su neurorizična djeca pa imaju odgođeno cijepljenje, ali spike u stilu: ne dam cijepit, ne zaslužuju nikakvu toleranciju.
    Jer, ako moja kći može primit svako cjepivo, onda mogu i druga djeca. Kad porastu.
    A ne računat na kolektivni imunitet.
    To je licemjerno i krajnje neodgovorno.
    I varate se ako mislite da CZSS ne vodi brigu.
    Vode itekako.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  29. #29
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    bmaric, jako si loše informirana o cijepljenju, i žalosno je da na temelju tako površnih informacija donosiš tako važne odluke.

  30. #30
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Istekao mi edit;
    Pa ni pesa nemrem furat preko granice ili ući s njim na izložbu, avion, katamaran bez predočenja knjižice u kojoj su evidentirana cijepljenja.
    Btw ekipa iz kvarta koja iz hira, inata, nastavi niz, nije cijepila pse je završila kod suca za prekršaje uz 700 kn kazne i morali su odmah cijepit pse i sutkinji donijeti dokaz da su to učinili.
    Prijavio ih lokalni veterinar.
    Eto.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  31. #31
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    bmaric, jako si loše informirana o cijepljenju, i žalosno je da na temelju tako površnih informacija donosiš tako važne odluke.
    To sam baš i ja htjela napisati, vidim da me Mima pretekla.

    Ajde se barem malo bolje informiraj, kada već donosiš tako veliku odluku.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    Smatram da uopce nisam lose informirana o cijepljenju. Ne vidim nista lose u tome cijepiti dijete, samo kazem da je po meni puno cijepiti dijete sa 6u1, to su 6 oslabljenih virusa koja se ubrizgavaju u djecji organizam, ciji imunitet nije uspostavljen. A nuspojave mogu (nisu ceste, ali ipak kogu biti) biti uzasne. Na skoro svakom cjepivu pise kao jedna od mogucih nuspojava Encefalitis. Ostale da ne nabrajam. I ova je previse. A pedijatar navodi samo otok i/ili crvenilo i temperaturu, a kad sam pitala za ostale nuspojave, rekao je da im mogu naci u uputstvu svakog cjepiva.
    Ne vidim razlog cemu odmah napad na mene, kao i svi vi tako i ja svom djetetu zelim sve najbolje i zelim ga zastititi od sveg negativnog. Smatram da djecji organizam lakse podnosi cjepivo sa 2 ili 3 oslabljena virusa nego 6.

  33. #33
    Vlattka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    435

    Početno

    Ja stvarno nisam informirana, niti zelim ista napadati. Samo bih kao osoba koja veze nema s cjepivima rekla da je logicno da nam ta brojka 6 zvuci losije/strasnije nego 2 ili 3, ali vjerojatno stvari nisu bas toliko jednostavne.

  34. #34
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj bmaric prvotno napisa Vidi poruku
    Smatram da uopce nisam lose informirana o cijepljenju. Ne vidim nista lose u tome cijepiti dijete, samo kazem da je po meni puno cijepiti dijete sa 6u1, to su 6 oslabljenih virusa koja se ubrizgavaju u djecji organizam, ciji imunitet nije uspostavljen. A nuspojave mogu (nisu ceste, ali ipak kogu biti) biti uzasne. Na skoro svakom cjepivu pise kao jedna od mogucih nuspojava Encefalitis. Ostale da ne nabrajam. I ova je previse. A pedijatar navodi samo otok i/ili crvenilo i temperaturu, a kad sam pitala za ostale nuspojave, rekao je da im mogu naci u uputstvu svakog cjepiva.
    Ne vidim razlog cemu odmah napad na mene, kao i svi vi tako i ja svom djetetu zelim sve najbolje i zelim ga zastititi od sveg negativnog. Smatram da djecji organizam lakse podnosi cjepivo sa 2 ili 3 oslabljena virusa nego 6.
    Nazalost, jako si slabo informirana O cijepljenju .
    Mozda bi bilo dobro prvo se informirati o tome prije odluke.
    Npr. dijete se NE cijepi oslabljenim virusima, niti je svh 6 uzocnika bolesti protiv kojih se cijepi -virusni uzrocnici.
    Razumijem tvoj strah od nuspojava, svaki lijek ili intervencija ima rizike. Ali postoji i rizik od neintervencije, pa treba dobro promisliti da li je on prihvatljiv i u kojoj mjeri. A to mozes odluciti tek nakon sto barem malo detaljnije proucis uzrocnike bolesti i nacine prijenosa uzrocnika protiv kojih se cijepi.
    Posljednje uređivanje od sirius : 08.12.2016. at 20:47

  35. #35
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj bmaric prvotno napisa Vidi poruku
    A pedijatar navodi samo otok i/ili crvenilo i temperaturu, a kad sam pitala za ostale nuspojave, rekao je da im mogu naci u uputstvu svakog cjepiva.
    pa kad to tako je.

    a sto se tiče uputstava, u njima drobe svašta.
    uzmi najobičniji analgetik, pročitaj uputstva i naći ćeš hrpu nuspojava.

  36. #36
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ruku na srce, nije se lako informirati kad je prva među rezultatima stranica cijepljenje.info sa dramatičnim pričama o djeci koja su dobila uroinfekcije i autizam nakon cijepljenja. Već pola sata pokušavam izguglati što točno sadrži cjepivo 6 u 1.

  37. #37
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    sadrži cjepivo protiv hemofilusa (bakterija) difterije (bakterija) tetanusa (bakterija) pertusisa-hripavca (bakterija), polia (virus) i hepatitisa b (virus)

  38. #38
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    kako su kozice ušle u ovu priču?

  39. #39
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    kako su kozice ušle u ovu priču?
    Pa nabraja redom cjepiva....

  40. #40
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ali kozice nisu u kalendaru

  41. #41
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Ja sam djete koje je famozni DITEPER dobila sa 2mj.i skoro umrla. Prvo i zadnje cijepljenje je bilo u srednjoj skoli.
    Roditelji su vjecito strahovali da se ne ubodem, nemoj hodat bosa...
    U Njemackoj oces/neces biras. Prilikom upisa M u vrtic nitko nije pitao za cijepljenje.
    Nekako mi se cinilo da je bolje da su mi decki cijepljeni, uvijek naglasim moje alergijsku reakciju. Ne cijepim protiv kozica, cak ni rota. Iako mi se za rotu cini i "pametnim" cijepiti
    Posljednje uređivanje od Sanja :) : 09.12.2016. at 00:59

  42. #42
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    ali kozice nisu u kalendaru
    bmaric ih je spomenula, a lijepo su ljudi rekli - treba se pažljivo informirati kod osoba koje to znaju i kojima je to struka... Sve ostalo je mlaćenje prazne slame.

    * * *
    Hvala ti na pojašnjenju sadržaja cjepiva - to je ljudima važno.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 09.12.2016. at 09:22

  43. #43

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj bmaric prvotno napisa Vidi poruku
    Ovako, ja nemam nista protiv da se moje dijete cijepi, ali ne sa 6u1. Po rijecima pedijatra nema pojedinacnih cjepiva niti se ovo moze "razbiti" na 2u1 ili 3u1.
    Npr ovo 6u1 ima cjepivo protiv difterije, koja je u Hr zadnji put zabiljezena 1974. god.
    Nekad kasnije se dijete cijepi protiv kozica. A koje ti dijete nije dobilo kozice??? Cemu ga onda cijepiti protiv njih, kad ocito nije dozivotna zastita.
    A moj pedijatar svoje dijete nije cijepio, a mene "tjera" sa zastrasivanjem.
    Isto mi je rekao da cjepivo ne znaci da dijete ne moze dobiti neku bolest, samo su simptomi nesto blazi.
    Opet ponavljam, nisam protiv, ali ne sa 6u1.
    Koliko je meni poznato strah od polivalentnih cjepiva (kombiniranih cjepiva protiv vise vrsta bolesti) proizlazi iz istog temeljnog izvora kao i strah od autizma, te cijepljenja opcenito. A to je od Andrewa Wakefielda. On je taj koji je plasirao, te i dalje zastupa tezu da su pojedinacna cjepiva bolja od kombiniranih iako to znanstveno nije utemeljeno. On je doduse prosirio strah od MoPaRu cjepiva (protiv ospica, zausnjaka, rubeole), ali gotovo sam sigurna da upravo od tuda potjeca i strah od svih ostalih kombiniranih cjepiva. Ono sto je zanimljiva jeste cinjenica da je Andrew Wakefield zelio plasirati svoje vlastito cjepivo protiv ospica, sto dovodi u pitanje njegov motiv za napad kombiniranih cjepiva koja su u konacnici prihvacena za masovnu upotrebu, a ne odredjena pojedinacna...

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    bmaric, jako si loše informirana o cijepljenju, i žalosno je da na temelju tako površnih informacija donosiš tako važne odluke.
    Dijelim u potpunosti ovo misljenje.

    Cini mi se takodjer da bmaric brka ospice i kozice. :/ Cjepivo protiv ospica je obavezno, protiv kozica nije.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Teme vezane uz (ne)cijepljenje pratim vec duze vrijeme i sto vise pokusavam shvatiti protivnike cijepljenja i dokuciti od kuda proizlaze njihovi strahovi, to sam vise uzasnuta onim sto vidim.

    Pocelo je tako da sam krenula od provjere tvrdnji o stetnosti cjepiva koje su do mene pocele pristizati putem mojih FB prijatelja. A islo je tako daleko da sam pogledala cak i film Vaxxed, neke emisije s Lidijom Gajski pa sve do mog nedavnog ukljucenja u jednu grupu koja je ekstremno nastrojena protiv cijepljena. Ta grupa broji nevjerojatnih 33000 clanova i svakodnevno producira toliku kolicinu besmislica, budalastina, dezinformacija, neistina i krajnje opasnih savjeta da vec danima razmisljam sto uciniti s tom spoznajom.

    Ono sto zapravo zelim reci jeste da gotovo svaki "argument" protivnika cijepljenja (koji to zapravo nije, jer su u pravilu svodu na neku tvrdnju nicim potkrepljenu) uzmem u obzir i provjerim njegov izvor i utemeljenost. I mogu reci da do sada jos nisam naisla ni na jednu informaciju koja bi mi istinski dala misliti i uvjeriti me da u osnovi svega toga stoji stvarna opasnost od cijepljenja. Upravo suprotno, sa svakom provjerenom tvrdnjom sigurnija sam u opasnost koja prijeti od nezaustavljivog sirenja tolike gomile suludih ideja...

  45. #45
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Aurora pratim i tu i na fejsu malo tvoja promišljanja o cjepljenju i moram ti samo reci da ti skidam kapu jer su sve tvoje tvrdnje nečim potkrijepljene. Svaka čast, i meni si puno pomogla

  46. #46
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Bmaric nitko ti nece oduzeti dijete niti privremeno.Ali dobro se raspitaj sto te ceka u borbi sa sustavom ako ne cijepis .Ni stvari sa vrticem nisu tako jednostavne.
    Jako dobro moras biti potkovana znanjem ako zelis ne-cijepiti .
    Sretno.
    A ovo da necijepljeni ugrozavaju cijepljene(protiv cega ako cijepljenje stiti)govori samo o nedovoljnoj informiranosti i apsolutnom neznanju vezanom uz cjepivo koje se obicno pripisuje ne-cjepisama i apsolutno je netocno.
    Moje redovno cijepljeno dijete je preboljelo hripavac,tako da......

  47. #47
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Meni se čini da to što si ti napisala govori o tvom apsolutnom neznanju, posebno što imaš dijete koje je cijepljeno preboljelo hripavac, pa bi barem tebi trebao biti jasan način na koji necijepljeni ugrožavaju cijepljene.

  48. #48
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Ajde objasni mi zasto ga je cijepljen dobio?Ako ga cijepljenje stiti?Tom logikom ga nije trebao dobit.Nitko u njegovoj blizini ga nije imao niti su ga bake,dede(koji istim nisu cijepljeni) i necijepljena beba od njega dobili(imala je manje od 2mj.pa cjepivo nije ni stigla primiti.)
    Pametnome dosta
    Itekako sam informirana o cijepljenju.Ali ne pada mi napamet raspravljat s nekim tko o istom nema pojma,sto si jasno napisala

  49. #49
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Imao je slab imunitet. Cjepivo ublaži simptome. Prije se od hripavca umiralo.

  50. #50
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Wiki evo kaže da cjepivo sprječava razvoj bolesti, ali ne i prijenos bakterije. To je odgovor na tvoje pitanje kako ga je dobio. Mogao ga je dobiti stvarno od bilo koga.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •