Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 79 od 79

Tema: Odlazak psa

  1. #51

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Žao mi je, Mojca . Uradila si ono što je najbolje za psa u njenom stanju .

    Želim vam da se utešite što brže, ako već večni život nije tvoj izbor verovanja (a nije ni moj), možda bi se devojčica utešila ako joj ispričaš da delić vaše ljubimice uvek nastavlja da živi negde u njenoj braći/sestrama/štencima ako ih je nekad imala...

  2. #52
    bzara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    1,511

    Početno

    Mojca, tvoja curica je
    (baš me podsjeća na moju)
    s vremenom će se sve posložiti njoj u glavici. Nia je imala nepune 4 godine kada se nama sve to događalo. bilo mi je baš teško, prvo joj objasniti da nema brace (to je bilo strašno ) a onda da nema više niti njenog najdražeg Koka... iznova i iznova smo nas dvije razgovarale o smrti. žao mi je što se toliko mala morala susresti s tim. Nekada me zna zagrliti i kaže : mamice molim te nemoj mi i ti umrijeti (srce hoće puknuti u tom trenutku)
    mi smo isto objasnili da oni svi žive u našim srcima i stalno su s nama. kada ju uhvati tuga za Kokom, zagrlim ju i okrenem priču na neko smiješnu zgodu s njim i onda ga se s osmijehom sjećamo!
    držite se, šaljemo vam velike
    a divnoj maloj curici

  3. #53
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    mojca, tako nam je žao.

  4. #54
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Moja sućut.
    Kad je moja maza preminula, bilo mi je kao da sam izgubila dijete. Nemam hrabrosti uzeti novo živinče sebi pod krov.

  5. #55
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    uffff,jako mi je žao Mojca...

    a sad se ja pitam šta je sa mojom malom koja je skroz hladnokrvno podnjela gubitak našeg maine-coona prije 2 god...
    OK,imala je nešto više od 3 god (i ona i on) ali očekivala sam veću pogođenost,uz njega je propuzala...
    i sada kad ga kroz razgovor spomenemo nekako ga formalno spominje,ne znam kako objasnit...

    svekar mi je prije par mjeseci eutanazirao kujicu 15god staru...on je stalno odgađao a mi smo ga svi naganjali da ju odvede jer se patila a nije više bilo pomoći...da mu bude lakše savjesti on bi bio čekao da sama ugine..ufff...

  6. #56
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Hvala cure.

    Skulirana, ne bih brinula, velika je razlika između 3 i 5.
    Skoro sto posto.
    Mislim da je reagirala primjereno dobi.

    Konfuzija, moji starci su imali psa i isto nisu mogli nakon njega drugo biće uzeti...
    A ja pak, nisam mogla živjeti, zapravo nisam znala, bez psa. I jedno i drugo je ispravna odluka...
    Meni je odlazak prve kujice bio totalna trauma godinama... Unatoč tome što smo imali drugog psa.

  7. #57
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    uh Mojca, žao mi je

    nama je na staru godinu uginuo zamorac
    nisam mislila da će mi biti toliko teško
    mislila sam da ga baš previše i ne volim
    V, 13.5 god, uopće ne razgovara o njemu
    ne spominje ga
    vidim da joj fali
    ali ne želi razgovarati o njemu
    inače je tip koji ne želi razgovarati o osjećajima
    ne znam je li pametno inzistirati

  8. #58
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    Mojca ..jako mi je žao..
    Vec par dana škicam temu sa suzama..teško mi je bilo išta napisat. Moja prva i jedina je otišla prije vise od 3 god i jos uvijek nemam snage za novog psa.. dugo me držalo to da želim samo nju, a ne nekog drugog psa.
    Moja malena je imala tad 2g i 8 mj i isto je cool odreagirala tako da godine imaju jako važnu ulogu.
    Kako je otišla u 'bolnicu' jer je bila bolesna, a onda na nebo..dugo nas je jos godinama uvjervala i pitala kad će T ozdravit pa da se vrati s neba.. jer i ona sama je bila bolesna, bila u bolnici više puta pa se vratila doma. Sad sa 6.g razumije i objašnjava mlađem bratu da se T nemoze vratiti..
    Kod moje je isto bio rak slezene, jetre.. nitko nije skužio prije iako smo je u dva navrata vodili vetu i onda spakirani za put..ujutro trebamo stavit kofere u auto..a ona tužno leži..čudna mi skroz..nagovorim muza da je opet odvede vetu..morao ju je ostavit na infuziji koliko je bila loše..popodne ju je pokupio, ali ona vise nije mogla stajat na nogama..pit..jedva je disala,ja sam bila u šoku.. dogovorili su operaciju za sutra..ali u noći je vec počela povraćat krv.. muž me je tada napao da ne budemo sebični..da vidim kako se muči i da je uspavamo..i dok su stigli vetu..gotovo..otišla je prije inekcije. To je bilo tako brzo..dugo sam se grizla kako nisam prije povezala..shvatila..
    Ne znam šta bi vam rekla osim držite se !
    Napravila si sve ispravno..

  9. #59
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    joj, mojca
    grozna mi je ova tema, ne mogu ni zamisliti da nema naše abi
    kad je j imao 2,5 godine, mm je uspavao svog njemačkog ovčara. imao je, ne sjećam se točno, 14-15 godina, ali nikakve fizičke znakove starenja nije imao. samo mu se 6 mjeseci unazad nešto poremetilo i postao je - agresivan. od psa predivnog karaktera, počeo je režati na svih, pa je ugrizao najprije mene, a onda mm-a. bio je duplo veći od j, ogroman, dugodlaki njemački ovčar. nije više bilo za riskirati. tih 6 mjeseci, nevjerojatno, skroz mu se pogled promijenio, mene bilo strah doći doma.
    uglavnom, htjedoh reći da je jedino mm to teško podnio, j uopće iako je od rođenja bio s njim, a ja sam živjela s njim neke 4 godine, bilo mi je žao, ali, nemam pojma, nisam imala tu povezanost s njim kao s abi. mm je danima plakao i imao grižnju savjest.

  10. #60
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    uh Mojca, žao mi je

    nama je na staru godinu uginuo zamorac
    nisam mislila da će mi biti toliko teško
    mislila sam da ga baš previše i ne volim
    V, 13.5 god, uopće ne razgovara o njemu
    ne spominje ga
    vidim da joj fali
    ali ne želi razgovarati o njemu
    inače je tip koji ne želi razgovarati o osjećajima
    ne znam je li pametno inzistirati
    Baš mi je žao.
    Nemam iskustva s tinejđerima... ali koliko se sjećam sebe i toj dobi... ne bih inzistirala.
    Prije bi joj ponudila neke prikrivene oblike izražavanja emocija; slikanje, ples, bojanje mandala...

  11. #61
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,409

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    V, 13.5 god,
    ne znam je li pametno inzistirati
    dovoljno je velika da zna zeli li razgovarati ili ne, ima li potrebu ili ne
    ja bih postovala tu njezinu odluku

  12. #62
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj angel 1 prvotno napisa Vidi poruku
    Mojca ..jako mi je žao..
    Vec par dana škicam temu sa suzama..teško mi je bilo išta napisat. Moja prva i jedina je otišla prije vise od 3 god i jos uvijek nemam snage za novog psa.. dugo me držalo to da želim samo nju, a ne nekog drugog psa.
    Moja malena je imala tad 2g i 8 mj i isto je cool odreagirala tako da godine imaju jako važnu ulogu.
    Kako je otišla u 'bolnicu' jer je bila bolesna, a onda na nebo..dugo nas je jos godinama uvjervala i pitala kad će T ozdravit pa da se vrati s neba.. jer i ona sama je bila bolesna, bila u bolnici više puta pa se vratila doma. Sad sa 6.g razumije i objašnjava mlađem bratu da se T nemoze vratiti..
    Kod moje je isto bio rak slezene, jetre.. nitko nije skužio prije iako smo je u dva navrata vodili vetu i onda spakirani za put..ujutro trebamo stavit kofere u auto..a ona tužno leži..čudna mi skroz..nagovorim muza da je opet odvede vetu..morao ju je ostavit na infuziji koliko je bila loše..popodne ju je pokupio, ali ona vise nije mogla stajat na nogama..pit..jedva je disala,ja sam bila u šoku.. dogovorili su operaciju za sutra..ali u noći je vec počela povraćat krv.. muž me je tada napao da ne budemo sebični..da vidim kako se muči i da je uspavamo..i dok su stigli vetu..gotovo..otišla je prije inekcije. To je bilo tako brzo..dugo sam se grizla kako nisam prije povezala..shvatila..
    Ne znam šta bi vam rekla osim držite se !
    Napravila si sve ispravno..

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    joj, mojca
    grozna mi je ova tema, ne mogu ni zamisliti da nema naše abi
    kad je j imao 2,5 godine, mm je uspavao svog njemačkog ovčara. imao je, ne sjećam se točno, 14-15 godina, ali nikakve fizičke znakove starenja nije imao. samo mu se 6 mjeseci unazad nešto poremetilo i postao je - agresivan. od psa predivnog karaktera, počeo je režati na svih, pa je ugrizao najprije mene, a onda mm-a. bio je duplo veći od j, ogroman, dugodlaki njemački ovčar. nije više bilo za riskirati. tih 6 mjeseci, nevjerojatno, skroz mu se pogled promijenio, mene bilo strah doći doma.
    uglavnom, htjedoh reći da je jedino mm to teško podnio, j uopće iako je od rođenja bio s njim, a ja sam živjela s njim neke 4 godine, bilo mi je žao, ali, nemam pojma, nisam imala tu povezanost s njim kao s abi. mm je danima plakao i imao grižnju savjest.

    Objasnili su mi da psi ne pokazuju znakove bolesti dok zbilja ne postane teško... jer imaju ugrađen obrazac ponašanja iz čopora, a tamo pravilo glasi da za stare i nemoćne nema hrane. Nikad ne pokazuju da ih nešto boli... zato se većinom sve bolesti kasno otkriju. Bar je kod nas tako bilo oba puta.

    I mene pere krivnja kako nisam prije skužila... ali ni u ludilu mi osteosarkom nije pao na pamet... ona je bila stara, normalno je da stare pse bole noge i da sporo hodaju... Pa me pere krivnja što nije imala cijeli život kao na početku, kad smo intenzivno bili u brdima, svaki dan na nasipu ili u Maximiru... Kad je Smejhuljica došla psi su nažalost postali skroz zapostavljeni... md je počeo raditi ko lud, ja sam bila okrenuta djetetu, psi su dobili puno manje nego prije...
    I sad me već pere paranoja za malog psa... azilanta koji ima oko deset godina. On je svašta prošao, u petak idemo veteriranru, čisto nek ga pregleda, da savjete kako da smršavi (udebljao se jer je krao hranu pesici). Iako slutim da je sve ok, umirem od straha.
    Dodatni užas mi je to da se moramo vratiti na mjesto gdje smo se oprostili od pesice.

  13. #63
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    a odluka o uspavljivanju....
    nitko od nas ne zna kako će reagirati dok se ne nađe u situaciji
    i meni je prije ta odluka bila dvojbena
    ono, što ako se ipak moglo pomoći.....
    je li to ubojstvo.....
    kada sam na staru godinu navečer stajala na šalteru veterinarskog faksa sa zamorcem koji je cvilio i trzao se znala sam, ako
    predlože eutanaziju, da ću pristati
    samo je on uginuo prije nego su to stigli predoložiti

  14. #64
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    E Mojica upravo se to i meni dogodilo.. ta pesica nam je bila centar svijeta dok se malena nije rodila..( svi su nas ismijavali kada smo je vodili u Ljubljanu vetu jer joj u Zg nitko nije mogao otkriti zašto je počela šepazlti sa 4-5.g, no ja bi je odvela i dalje da joj pomognu)ali i onda smo uspijevali zadovoljiti sve.. no kad sam rodila drugo dijete..mijesecima prije nam je bilo kaotična situacije ( mala u bonici, pa ja u bolnici , pa kad sam rodila mali sa 13 dana u bolnici se bori za život..) i tad smo je počeli zapostavljati tj nije dobivala punu pažnju kao prije, pa ja poslije neispavana..borim se sa svojim hormonima i novotkrivenom src.aritmijom, mali plače zbog probave..a ona stalno pod nogama..traži blizinu..pažnju..a ja ne mogu
    E to si ne mogu jos uvijek oprostiti..jer ona nas je trebala, a ja to nisam shvatila..prepoznala u tom kaosu..

  15. #65
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    a odluka o uspavljivanju....
    nitko od nas ne zna kako će reagirati dok se ne nađe u situaciji
    Veliki potpis na ovo...



    Citiraj angel 1 prvotno napisa Vidi poruku
    E Mojica upravo se to i meni dogodilo.. ta pesica nam je bila centar svijeta dok se malena nije rodila..( svi su nas ismijavali kada smo je vodili u Ljubljanu vetu jer joj u Zg nitko nije mogao otkriti zašto je počela šepazlti sa 4-5.g, no ja bi je odvela i dalje da joj pomognu)ali i onda smo uspijevali zadovoljiti sve.. no kad sam rodila drugo dijete..mijesecima prije nam je bilo kaotična situacije ( mala u bonici, pa ja u bolnici , pa kad sam rodila mali sa 13 dana u bolnici se bori za život..) i tad smo je počeli zapostavljati tj nije dobivala punu pažnju kao prije, pa ja poslije neispavana..borim se sa svojim hormonima i novotkrivenom src.aritmijom, mali plače zbog probave..a ona stalno pod nogama..traži blizinu..pažnju..a ja ne mogu
    E to si ne mogu jos uvijek oprostiti..jer ona nas je trebala, a ja to nisam shvatila..prepoznala u tom kaosu..
    razumijem u potpunosti...

  16. #66
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,619

    Početno

    Mojca, baš mi je žao.

  17. #67
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Žao mi je, Mojca . Uradila si ono što je najbolje za psa u njenom stanju .

    Želim vam da se utešite što brže, ako već večni život nije tvoj izbor verovanja (a nije ni moj), možda bi se devojčica utešila ako joj ispričaš da delić vaše ljubimice uvek nastavlja da živi negde u njenoj braći/sestrama/štencima ako ih je nekad imala...
    Tako ja, između ostalog, objašnjavam smrt, zanimljivo

    Draga Mojca, žao mi je, držite se svi. Neki nikad ne upoznaju tolike osjećaje pa je i u tome vrijednost malih prijatelja, čine nas više ljudima. I to je vrijedna ostavština svakog kućnog ljubimca iza kojeg obitelj plače.

  18. #68
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Žao mi je, Mojca.

  19. #69
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Mojca, aleks, baš mi je žao
    držite se

  20. #70
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Hvala svima.


    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Tako ja, između ostalog, objašnjavam smrt, zanimljivo

    Draga Mojca, žao mi je, držite se svi. Neki nikad ne upoznaju tolike osjećaje pa je i u tome vrijednost malih prijatelja, čine nas više ljudima. I to je vrijedna ostavština svakog kućnog ljubimca iza kojeg obitelj plače.

    Lijepo si ovo rekla.

    Ovo objašnjenje smrti je lijepo i praktično, ali moje preanalitično dijete bi tražilo da vidi tu braću i sestre... a budući smo pesicu doveli iz Njemačke, pred 14 godina... to bi bila nemoguća misija, pa bi bila sam u većem problemu.
    Ja sam to malo modificirala na način da će se uskoro roditi novi bebači njene pasmine (što je istina, slučajno sam par dana nakon njenog odlaska saznala da će biti jedno leglo na ljeto) i da ćemo ih ići vidjeti...
    Tako je to u prirodi.... sve se izmjenjuje, godišnja doba, drveće, lišće... bla, bla.
    I zadovoljna je s tim odgovorom.

    Jedino, sad želi vidjeti kako izgleda kremiranje. To je maloprije pitala. Da joj objasnim.
    Uf.
    Trebala sam znati da će to biti gap koji će nastojati popuniti.
    A zna da sve odgovore možemo naći u knjigama ili na netu... pa sad još ne znam što da radim.
    Jer... rekli smo da je to postupak u kojem se mrtvo tijelo pretvori u prah... ali muči ju pitanje kako. Vatru nismo spominjali. Izgleda da ćemo trebati.

  21. #71

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku

    Jedino, sad želi vidjeti kako izgleda kremiranje. To je maloprije pitala. Da joj objasnim.
    Uf.
    Trebala sam znati da će to biti gap koji će nastojati popuniti.
    A zna da sve odgovore možemo naći u knjigama ili na netu... pa sad još ne znam što da radim.
    Jer... rekli smo da je to postupak u kojem se mrtvo tijelo pretvori u prah... ali muči ju pitanje kako. Vatru nismo spominjali. Izgleda da ćemo trebati.
    Objasni joj taktično. Deca su praktična, i razumeju više nego što očekujemo. I verovatno je bolje da saznaju detalje od nas nego da sami sebi iskonstruišu neko objašnjenje koje će ih zastrašiti ili zbuniti.
    Važno je detetu naglasiti samo da telo nakon smrti više ne oseća nikakvu bol bez obzira šta se dalje dešava.

  22. #72
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Joj, Mojca,

  23. #73
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Objasni joj taktično. Deca su praktična, i razumeju više nego što očekujemo. I verovatno je bolje da saznaju detalje od nas nego da sami sebi iskonstruišu neko objašnjenje koje će ih zastrašiti ili zbuniti.
    Važno je detetu naglasiti samo da telo nakon smrti više ne oseća nikakvu bol bez obzira šta se dalje dešava.

    Blaženi YouTube, našla jedan super reklamni video.
    Nema vatre, samo mrtva maca unutra, ostaci kakve je vidjela van. Ali se vidi kako krematorij izgleda.

    Pa me pitala da li tako i ljude kremiraju.
    Da, slično.
    E ona bi onda gledala kako ljude kremiraju. Ubit ću se.
    Toga nema, rekoh.

  24. #74
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    E ona bi onda gledala kako ljude kremiraju. Ubit ću se.
    Toga nema, rekoh.

    genijalna je

    baš super što si podiejlila svoju priču s nama
    svima koji imamo ljubimce koji su dio obitelji ovo može biti primjer

  25. #75
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Blaženi YouTube, našla jedan super reklamni video.
    Nema vatre, samo mrtva maca unutra, ostaci kakve je vidjela van. Ali se vidi kako krematorij izgleda.

    Pa me pitala da li tako i ljude kremiraju.
    Da, slično.
    E ona bi onda gledala kako ljude kremiraju. Ubit ću se.
    Toga nema, rekoh.

    pokazi joj maratonce. ostali samo dugmići.

  26. #76
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Lol, jesu, pali su mi Maratonci na pamet....

  27. #77
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ma zapravo me meni to super, smrt nine tabu u njenoj glavi... Sad joj samo moram objasniti što znači sexy, jer je neki dan čula u pjesmi, pa pitala. Pa smo dva glavna tabua obradili. ;

  28. #78
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Ma zapravo me meni to super, smrt nine tabu u njenoj glavi... Sad joj samo moram objasniti što znači sexy, jer je neki dan čula u pjesmi, pa pitala. Pa smo dva glavna tabua obradili. ;
    To su tabui u TVOJOJ glavi, ne i u njenoj....

    Možda da otvorimo novi topic za "sexy", jer tema nema veze s ovim... Imam kojekakvih bisera, ali nije im ovdje mjesto.

  29. #79
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Nisu ni u njenoj ni u mojoj.
    To su tabui zapadnog svijeta.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •