Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 68

Tema: Opel zafira-popravak

  1. #1
    QueenBee avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1,327

    Početno Opel zafira-popravak

    Molim sve koji imaju zafiru ili se kuze/muz ili netko im se kuzi u zafire da mi pomogne:
    - prije mjesec dana smo dali auto na popravak i majstori jos ne znaju u cemu je problem. Auto ne moze upaliti-jedva nekad na start sprej. Majstori su 2x minenjali filter goriva, stavili nove dizne i sad ce jps promijeniti plovak u rezervaru. Ako plovak ne upali, ja ne znam sto cemo jer majstori-njih trojica!- dizu ruke. Kazu da nije Bosch pumpa. Rijec je o 2001.godistu, dizelas, motor 2.2.
    Molimvas recite mi sto ste vi popravljali na svojima, koju 'gefufnu za cinculator' ste mijenjali pa da pitammajstore da i to provjere ako vec nisu.

  2. #2
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    A jesu mu mijenjali akumulator ?

    Sad ozbiljno: poslala sam poruku mm, pa ako bude znao, opet ti pišem.

  3. #3
    QueenBee avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1,327

    Početno

    I akumulator novi smo isto kupili i treba ga ugraditi. Ali kaze majstor da nije ni akumulator u pitanju.
    U autu se osjeti gorivo i jako slabo vuce. I moze potegnuti samo do 140km/h iako bi trebao puno vise.

  4. #4
    QueenBee avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1,327

    Početno

    Hvala j-la

  5. #5
    martincius avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    361

  6. #6
    QueenBee avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1,327

    Početno

    Ok dpf filter-proslijedila mizu
    Hvala!!

  7. #7
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Moj muž pita šta kaže dijagnostika motora? Jel baca kakvu grešku?

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  8. #8
    QueenBee avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1,327

    Početno

    eryn-pitala sam muža i kaže da ide sutra na dijagnostiku u magić malu...poludit ću više s tim autom
    nikad više od talijana neću auto kupit niti preko nekog preprodavača

  9. #9
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj QueenBee prvotno napisa Vidi poruku
    eryn-pitala sam muža i kaže da ide sutra na dijagnostiku u magić malu...poludit ću više s tim autom
    nikad više od talijana neću auto kupit niti preko nekog preprodavača
    Kaže mm da su to su prvo trebali pogledati. I on bi provjerio fazu motora, pa kompletan dovod goriva, pa grijače.
    Mm polovni auto ne bi kupio bez da napravi dijagnostiku motora i provjeri greške. Potpuno je jasno zašto smo dvije godine auto kupovali.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
    Posljednje uređivanje od eryngium : 09.12.2016. at 17:22

  10. #10
    QueenBee avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1,327

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    Kaže mm da su to su prvo trebali pogledati. I on bi provjerio fazu motora, pa kompletan dovod goriva, pa grijače.
    Mm polovni auto ne bi kupio bez da napravi dijagnostiku motora i provjeri greške. Potpuno je jasno zašto smo dvije godine auto kupovali.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
    eh, kad se tvoj kkuži u aute, a moj u puške :D Ja znam da je auto bio naručen na dijagnostiku još prije 4 tjedna-a zašto nije, to će mi mm morat sad objasniti

    hvala i mužu i tebi!
    nadam se da će otkriti sutra kvar i da se neću morat vraćat na ovu temu...

  11. #11
    QueenBee avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1,327

    Početno

    došao mm kući-kaže da je auto bio na dijagnostici već 2x i da su oba majstora rekla da je greška koju je 'stroj' pokazao nešto 'što se uvijek izbaci' pa su grešku izbrisali???
    Ovaj majstor u M.Maloj ima dijagnostiku baš za Opela pa ćemo vidjeti u ponedjeljak što kaže. Nisu mijenjali rezervar ni plovak-čekaju nalaze dijagnostike.

  12. #12
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Pitam ti svog pizajzastog muza i kuzistu pa ti javim.

  13. #13
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj QueenBee prvotno napisa Vidi poruku
    došao mm kući-kaže da je auto bio na dijagnostici već 2x i da su oba majstora rekla da je greška koju je 'stroj' pokazao nešto 'što se uvijek izbaci' pa su grešku izbrisali???
    Ovaj majstor u M.Maloj ima dijagnostiku baš za Opela pa ćemo vidjeti u ponedjeljak što kaže. Nisu mijenjali rezervar ni plovak-čekaju nalaze dijagnostike.
    :shock:
    Na sve. Od "stroja" koje je izbaci grešku do čekanja na nalaz dijagnostike. :shock:
    Pa niste dali auto na magnetsku rezonancu da doktor mora nalaze očitati!?!


    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  14. #14
    QueenBee avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1,327

    Početno

    Ej-ne pitaj me nista eryn :D mmu sam potpuno prepustila brigu o autu i evo sto se dogodilo. Ja bih suzama/prijetnjama/ucjenom you name it davnih dana rijesila neodgovorne majstore. Zamisli-oni izbrisali gresku koju je dijagnostika izbacila! Ja za to tek sad saznala

    Sanjo-moze! Hvala.
    Zapravo sam htjela cuti ima li koja special boljka ovog auta-iakl je majstor br.3 otisao u opelov servis i pitao za savjet. Ali auto i dalje dudi ispred radnje, a ja na minus 3 idem pjeske s bebom po kruh i mlijeko.
    Posljednje uređivanje od QueenBee : 09.12.2016. at 18:42

  15. #15
    QueenBee avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1,327

    Početno

    Ne ide sutra vec u ponedjeljak na dijagnostiku-krivo sam skopcala mm.
    To naravno podrazumijeva trazenje slobodnog ana na poslu itd (muz, ne ja). Ma jooj..ti muski..

  16. #16
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Meni su pred x godina u ovlaštenom Opelovom servisu vratili Astru sa njemačkim shemama (koje inače ne daju van) i rekli da oni ne znaju popraviti auto i da si nađem majstora koji bude znao.
    Toliko o Opelu.

  17. #17
    QueenBee avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1,327

    Početno

    Cathy-strasno!

    Mi budale prodali svog accenta i kupili ovog tenka zbog broja djece i vecwg prostora i zeznuli se.
    Na hyundaiu imali samo kvar s centralnim zakljucavanjem

  18. #18
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Citiraj QueenBee prvotno napisa Vidi poruku
    Cathy-strasno!

    Mi budale prodali svog accenta i kupili ovog tenka zbog broja djece i vecwg prostora i zeznuli se.
    Na hyundaiu imali samo kvar s centralnim zakljucavanjem
    Zivio HYUNDAI!

  19. #19
    QueenBee avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1,327

    Početno

    Citiraj Sanja :) prvotno napisa Vidi poruku
    Zivio HYUNDAI!

    živio!

  20. #20
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Mm kaže da mijenjate servis.
    On ti ima previše pitanja da bi ti ovako odgovorio. Prvo se kaže provjerava dijagnostika pa ako nista ne pokaže onda se ganja mehanički kvar.
    Kod zafira su najčešći kvarovi na pumpi ili elektronici motora.
    Eto to je od njega.
    Posljednje uređivanje od j-la : 09.12.2016. at 22:26

  21. #21
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Potpisujem j-la.
    Pitala sam i ja svog sinoc pa dobila isti odgovor.

  22. #22
    QueenBee avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1,327

    Početno

    Čim je auto prvi put zakazao u paljenju, fino sam rekla da je bosch pumpa. I onda su ga odšlepali u ovlašteni Opelov servis, ovi napravili dijagnostiku, izbrisali grešku koju je izbacio i promijenili neki hajvančić-tipa gumice na brtvi (karikiram)-i rekli kako je možda pumpa, ali oni ne znaju. Onda došli kući, problem i dalje prisutan, opet odvezli auto na dijagnostiku u neovlašteni servis-isto izbaci grešku, isto je obrišu i zamijene filter goriva. Problem i dalje tu-odvezemo auto trećem majstoru, on zamijeni zamijenjeni filter goriva (ne stavi nepovratni) i neke dizne-za to sve skupa mu treba 2 tjedna!!!!-problem i dalje tu! Odemo u drugi grad po rezervar i plovak s nekog karamboliranog auta da se promijeni-kaže sad majstor da neće dirati dok se ne odvede na još jednu dijagnostiku u treći grad. Pa dobro tko je tu lud?? Velim, da sam ja hodala okolo po majstorima, digla bih frku još na prvoj dijagnostici i tražila da mi objasne koju je to grešku dijagnostika izbacila. Ne bih sigurno ostavljala auto po tjedan dana kod majstora koji onda promijeni neki ku***-palac koji je možda bio i ispravan-excuse my language, poprilično sam iznervirana! I ama baš svaki majstor je rekao da se proba prvo popraviti neki xy dio da se ne dira Bosch pumpa koja je jako skupa. A kad se uzme koliko smo novaca već dali na šlep službu i te 'sitne' popravke, mogli smo davnih dana reparirat pumpu koja je, očito, dotrajala!
    Sad su tu neke fix ideje da se ugradi elektro nepovratni ventil i presječe cijev za povrat goriva pa da ide direktno paljenje neko preko ključa-sad bih tako sočno opsovala!!-a meni je već pun klinac zamjenskih rješenja.
    Ali ja sam žena, što žena zna i kako bih ja mogla znati išta o autu! Kad ja nazovem majstora, mene se prvo pita jesam dobro stavila ključ u bravu!

    Uglavnom-hvala na odgovorima!
    Idući tjedan šaljemo auto na reparaciju bosch pumpe i nedam više mužu da takne auto. Imao je 2 mjeseca fore da ga popravi.

    eto mi emancipacije-muški postali samo još više nesposobni.

  23. #23
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Jedno od njegovih pitanja je bilo, da li izbacuje bijeli dim na auspuh, kako i koliko radi na start spreju, da li trza dok ide. Ostalo stvarno nisam zapamtila .
    Nadam se da ćete riješiti problem.

    Meni se inače Zafira ne sviđa, ima ružan mjenjač i sva je kruta za upravljat.

  24. #24
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Blazeni Renaulti, raspadnu se, a i dalje voze...

  25. #25
    QueenBee avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1,327

    Početno

    suklja bijeli paravan dok vergla, na start sprej upali pa vozi dok ga ne ugasiš (haha) i onda sutradan neće upaliti, strašno slabo vuče dok vozi i neće preko 140. Kremenko vozi lakše neg mi. Doduše-mi ne vozimo, auto je parkiran kod majstora.
    zafira je meni lijepa-zaista je kao tenk robusna, visoka je i prostrana. A to nam je trebalo.

    nemam iskustva s renaultima. jedino što svi viču da su francuzima dijelovi skupi.

    Ma ovaj ćemo popravit, prodat i kupit opet korejca ili japanca i više nikad ne morat otvarat 'vake teme na forumu :D

  26. #26
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Francuzi su udobni. Zato ih volim. I dijelovi im jesu skupi, a ovlast. servisi jadni i nikakvi. Al zato voze i kad se raspadnu. Nama je bila otisla Bosch pumpa, ali osim sto je slabo vukao, nije dimio, nit je imao problema s paljenjem.
    Najvaznije ti je naci majstora koji razumije koju gresku je auto izbacio. Danas mozes kupiti sondu za 200 kn na ebayu pa na mobu gledat dijagnostiku sama ako te to veseli.

  27. #27
    QueenBee avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1,327

    Početno

    Ništ' me više ne veseli oko ovog auta :D
    a naći dobrog majstora danas (za bilo što) je pothvat samo takav...

  28. #28
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Nisam sigurna, ali mislim da Opel ugrađuje Peugeotove motore.
    Morala bih pitati rođaka koji se s tim bavi.
    No ono što ja primjećujem jest da taj auto ima 15 godina.
    Moje iskustvo govori da je auto već sa 10 godina kanta, a kamo li ne sa 15 i uvijek će se nešto kvariti.
    Tako da bih ga se ja riješila i nabavila nešto mlađe.
    Zafira inače nije loš auto uopće.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  29. #29
    QueenBee avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1,327

    Početno

    Tanči-mi smo vozili accenta 2004.godište. preo je kao maca i nikad većeg kvara na njemu. nije bio garažiran, a ni traga hrđe na njemu i boja postojana. i prodamo ga prije pola godine da kupimo zafiru jer je veća. vata mistejka tu mejka.
    uglavnom, korejci nipošto nisu kante ni nakon 10-15 godina.
    Ali sad ćemo popravit ovoga i prodati pa kupiti nešto što ne traži ulaganja. ja tjeram inat s bosch pumpom, ne dam se više smesti od nijednog majstora. reparirat ćemo postojeću i vozi miško

  30. #30
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    blaženi moj škodilak

  31. #31
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj QueenBee prvotno napisa Vidi poruku
    Tanči-mi smo vozili accenta 2004.godište. preo je kao maca i nikad većeg kvara na njemu. nije bio garažiran, a ni traga hrđe na njemu i boja postojana. i prodamo ga prije pola godine da kupimo zafiru jer je veća. vata mistejka tu mejka.
    uglavnom, korejci nipošto nisu kante ni nakon 10-15 godina.
    Ali sad ćemo popravit ovoga i prodati pa kupiti nešto što ne traži ulaganja. ja tjeram inat s bosch pumpom, ne dam se više smesti od nijednog majstora. reparirat ćemo postojeću i vozi miško
    Možda glupo pitanje, ali da li je taj auto još pod garancijom? Novi ste kupili?

    Nemam baš iskustva jer vozimo mazdu od 2001. i isto nikad ništa... Već dugo se premišljamo da li kupiti novi i/ili još jedan, jer stariji sin ima skoro 17 godina, uskoro će i on na vozački.

    Natrag na temu: daj pogledaj papire, mora biti barem 24 mjeseca garancije.

  32. #32
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Evo još malo o pravima potrošača:

    http://ecc-croatia.hr/materijalni-nedostaci-i-garancija

  33. #33
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj QueenBee prvotno napisa Vidi poruku
    Tanči-mi smo vozili accenta 2004.godište. preo je kao maca i nikad većeg kvara na njemu. nije bio garažiran, a ni traga hrđe na njemu i boja postojana. i prodamo ga prije pola godine da kupimo zafiru jer je veća. vata mistejka tu mejka.
    uglavnom, korejci nipošto nisu kante ni nakon 10-15 godina.
    Ali sad ćemo popravit ovoga i prodati pa kupiti nešto što ne traži ulaganja. ja tjeram inat s bosch pumpom, ne dam se više smesti od nijednog majstora. reparirat ćemo postojeću i vozi miško
    15 godina star auto je jaaako teško prodati.
    Nikad nećeš dobiti za njega ono što misliš, odnosno koliko realno vrijedi, a vrijedi malo.
    Jer je star.
    Svaki, ali svaki auto stariji od 8 godina počinje zafrkavati i traži ulaganja.
    To je jednostavno tako.
    Ja imam golfa 2,0 tdi sedam godina starog sa prijeđenih skoro 300 000 km i odličan je.
    Osim redovnog servisa ništa drugo za sada ne traži, ali iz iskustva znam da će sad početi zezati. Dosta je da neka sitnica ode i evo troška od 500 kn, a o većim kvarovima ni ne želim razmišljati.
    I zato çemo ga zamijeniti za mlađeg, do tri godine starog. To je idealno.
    Kasnije nema šanse da ga prodamo.
    Znam da neki voze aute koji su debelo punoljetni i kunu se u njih.
    Ok, ali moje tridesetogodišnje iskustvo meni govori da je to puno skuplja opcija.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  34. #34
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Peterlin, 24 mjeseca garancije na rabljeni auto?
    Odakle ti to?
    Garancija je 6 mjeseci.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  35. #35
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Svaki, ali svaki auto stariji od 8 godina počinje zafrkavati i traži ulaganja.
    To je jednostavno tako.



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    moj je skoro 11 godina.
    jednom godišnje servis. ništa drugo.

  36. #36
    QueenBee avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1,327

    Početno

    Preprodavac ko fol dao garanciju ali na neke gluposti sto malo kostaju

    a cure sto vozite? Dajte mi ideja..nas je petero-2 AS i jedan booster..

  37. #37
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja se zacudo slazem s Tanci. Nezgoda je s tako starim autom da nakon 10-ak godina gotovo svi pocnu zezati i onda samo krenu troskovi, rijetke su iznimke. A 15g stari auto koji ima takav kvar ne mozes prodati dok ga ne popravis, popravak kako spada moze kostati koliko i cijeli auto i treba vidjeti da li se uopce isplati popravljati ga. Starci od mm su svoju 15-ak g staru astru na kraju popravili za tocno onoliko za koliko su je nakon popravka prodali, mozda kojih parsto eura vise.
    Ja isto vozim auto od preko 10g starosti, prosle godine smo bili non-stop kod majstora dok ga nismo doveli u red (na kraju novi motor, novi neki ventil, novo kvacilo i makli dpf - trosak popravka taman toliko da vrijednost takvog ispravnog rabljenog auta i vrijednost radova zbrojeno bude malkice manje nego da smo pokvarenog prodali za dijelove i kupili drugi slicne starosti i nepoznatih problema). Iduci auto kupujem star max 5g i prodajem nakon 5g...

  38. #38
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Moj accent ima 18 godina.
    Imao je jedan jedini kvar, nekakav senzor radilice motora, pred desetak godina.
    Nema šanse da ga mijenjam dok se ne raspadne.
    Posljednje uređivanje od Mojca : 11.12.2016. at 07:54

  39. #39
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj QueenBee prvotno napisa Vidi poruku
    Preprodavac ko fol dao garanciju ali na neke gluposti sto malo kostaju

    a cure sto vozite? Dajte mi ideja..nas je petero-2 AS i jedan booster..
    Scenic - u njemu stvarno ima mjesta.

  40. #40
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Mi imamo Zafiru. Ali je nova, 3g ima. I skoro 300 000km. I poceli su odlaziti potrosni dijelovi ali nista strasno. Ali kaže muž da ce mijenjati jer sada ce doc i veliki kvarovi.

    Ja imam Fiat multiplu, kupljena iz Italije, 2007g. oko 4000e ( oko 70 000 prevozenih kad sam je kupila) super autić, malo ružan ali za moje potrebe aman-taman. I dijelovi su jako jeftini. i stane nas 6 unutra. Presla sam s njom 100 000 u 2g i sve 5. Nista osim redovnog servisa i guma.
    Posljednje uređivanje od In love : 11.12.2016. at 09:33

  41. #41
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Scenic - u njemu stvarno ima mjesta.
    Oni se jako kvare. Pogotovo dizelaši. Imalo ga je par frendica, svi su se ga riješili brzo .

  42. #42
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj In love prvotno napisa Vidi poruku
    Oni se jako kvare. Pogotovo dizelaši. Imalo ga je par frendica, svi su se ga riješili brzo .
    Ovaj od moje mame se jos nijednom nije pokvario, ima 8-9 godina. Al mi zivimo u kraju bez snijega - tu auti duze traju
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 11.12.2016. at 09:46

  43. #43
    QueenBee avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1,327

    Početno

    Evo baš gledam multiplu..ova novija verzija od 2005 i nije toliko ružna (iako bi i dalje pobrala zadnje mjesto na natjecanju ljepote). I još da je s plinom i da nije prešla više od 150000-ajd i prošla bi. Za novce koje mi imamo (a to je sve skupa 3500€)
    I sad smo u dilemi-popravljat ovu Zafiru ili ju prodati u stanju u kakvom jest i namirit još malo novaca pa kupit opet nešto 'vozljivo'. Šifra go*no za go*no...

    francuzi me ne privlače-strah me skupoće dijelova (jer ćemo opet kupit polovno...)
    muka mi je više auta

  44. #44
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Znaš i sama da s 3500€ ne možeš bogznakaj napravit.
    Zašto ne Francuz?
    Peugeot ima daleko najbolje motore.
    WV ima skupe dijelove, ali vrijedi.
    No, bojim se da ćete opet loše proći jer naprosto kupujete opet kantu.
    Kužim da nemate za bolje, a auto vam treba i u takvoj situaciji je jako teško biti pametan.
    I još nešto: auto star 15 i više godina, a da ima do 150 000 km ne postoji.
    Kilometraža je skinuta, to ti mora biti jasno.
    Ali, nije bitna kilometraža.
    Za dizelaša 300 000- 500 000 km nije niš. To je normalno.
    Ono što je bitno je kako je auto servisiran.
    Servisna knjižica je tu zakon.
    Bez nje ne bih nikad kupila rabljeni auto.
    Nadalje; da probate otići u neku auto kuću i pokušate nekaj dogovorit tipa staro za novo uz neku nadoplatu?
    Mi surađujemo s AC Dojkić iz Podsuseda.
    Kod njih servisiramo auto i mijenjamo i jako smo zadovoljni.
    Ima i drugih auto kuća koje tako posluju.
    Poznam Horvata iz Zaprešića i znam dosta ljudi koji su s njim našli rješenje.
    Probajte ga kontaktirati mailom, niš vas ne košta.
    Možda nađete nešto što će vam odgovarati.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  45. #45
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Joj, Fiat multipla.
    Moji kumovi su imali očajnih problema s tim autom.
    Kupili novog, u Italiji, kum je Talijan i otpočetka problemi.
    Na kraju mu se doslovno raspala getriba i odustao je.
    Prodao ga za dijelove.
    Drukčije nije išlo


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  46. #46
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Znaš i sama da s 3500€ ne možeš bogznakaj napravit.
    Zašto ne Francuz?
    Peugeot ima daleko najbolje motore.
    WV ima skupe dijelove, ali vrijedi.
    No, bojim se da ćete opet loše proći jer naprosto kupujete opet kantu.
    Kužim da nemate za bolje, a auto vam treba i u takvoj situaciji je jako teško biti pametan.
    I još nešto: auto star 15 i više godina, a da ima do 150 000 km ne postoji.
    Kilometraža je skinuta, to ti mora biti jasno.
    Ali, nije bitna kilometraža.
    Za dizelaša 300 000- 500 000 km nije niš. To je normalno.
    Ono što je bitno je kako je auto servisiran.
    Servisna knjižica je tu zakon.
    Bez nje ne bih nikad kupila rabljeni auto.
    Nadalje; da probate otići u neku auto kuću i pokušate nekaj dogovorit tipa staro za novo uz neku nadoplatu?
    Mi surađujemo s AC Dojkić iz Podsuseda.
    Kod njih servisiramo auto i mijenjamo i jako smo zadovoljni.
    Ima i drugih auto kuća koje tako posluju.
    Poznam Horvata iz Zaprešića i znam dosta ljudi koji su s njim našli rješenje.
    Probajte ga kontaktirati mailom, niš vas ne košta.
    Možda nađete nešto što će vam odgovarati.


    Sent from my iPhone using Tapatalk


    Postoji.
    Moj ima 18 godina i 147.000.

  47. #47
    QueenBee avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1,327

    Početno

    ma ima ih i ispod 150000 ako su bili garažirani ili ih vozio babac neki 1x tjedno po kruh i na frizuru. Da se naći ako imaš sreće.
    francuzi imaju skupe dijelove.
    dizelaši prelaze abnormalne kilometre ali to ne znači da je auto svejedno 'ko nov' nakon 200000km. ode bosch pumpa koja košta cca 2000kn i još kojekakvo remenje/lanac i sl. tako smo se i mi zeznuli pa uzeli dizelaša kojem su očito skinuti kilometri (sad znamo da za 25kn možeš na tehničkom provjerit stvarne kilometre)-sve kao 'ma nema veze, to je dizel, oni prelaze puno više'...i evo ga sad problemi.
    za servisnu knjižicu stoji
    fiat-jesu možda naletilli na neku problematičnu seriju? nekad baš imaš peh pa kupiš novi auto koji je u startu loš

  48. #48
    QueenBee avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1,327

    Početno

    Mojca- nisi babac :D samo ga ne vozite toliko puno. da, ima ih. mi smo accenta vozili 11 god i napravili 120 000
    Posljednje uređivanje od QueenBee : 11.12.2016. at 14:10

  49. #49
    QueenBee avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1,327

    Početno

    Koja je to autokuća u Zaprešiću? mi smo iz Broda..

  50. #50
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Znam da nisam babac, hvala na informaciji.

    To nam je drugi auto, kad je imao pet godina kupili smo drugi, a ovaj je stalo stajao i čekao. Kad je imao 10 godina, kupili smo novi drugi, a ovaj je i dalje čekao. dok sam radila u centru nije mi trebao, sad kad mi je posao na periferiji, vozim ga. 8 km na dan. Ponekad po gradu, jednom godišnje van grada
    Jer za ozbiljnije vožnje uzmem md-ov veći i jači auto. Ili idemo svi skupa s njegovim.

    A žao mi ga prodati, jer ne bi ništa dobila, auto je u super stanju. Za ono za što mi treba.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •