Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Porod u vodi ali u inozemstvu!

  1. #1
    Marinche avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Lokacija
    Bogu iza nogu
    Postovi
    76

    Početno Porod u vodi ali u inozemstvu!

    Pozdrav! zanima me iskustva poroda u vodi ali inozemstvo, tocnije Njemacka! Ocekuje me za kojih 5 tjedana pa se polako pripremam, ako ima ko iskustva neka prenese, imam par pitanjaca...

  2. #2
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    U kojem si gradu?
    Moja sestricna je ginekologica u Munchenu... Mogu ti da ti kliniku pa pitas.. Obzirom si rekla da ti njemacki teze ide.

  3. #3
    Marinche avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Lokacija
    Bogu iza nogu
    Postovi
    76

    Početno

    Nisam u minhenu...ma meni sam treba iskustva, babicu vec imam, nasu zenu, al me zanima malo kak je to tu u postupku...vjerujem dijametralno suprotno nego kod nas doma...

  4. #4
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Suprotno je sigurno. Npr. Vinogradska ima kadu, ali nema educirano osoblje i drze lopte u njoj ahahaaa

  5. #5
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    U Rijeci se porodi dnevno obavljaju u vodi.
    Moraš zadovoljiti dosta uvjeta da možeš u kadu, trudnoća treba biti posve uredna, evo kako je kod nas: http://www.hdgo.hr/Default.aspx?sifraStranica=360

    Bila u HR ili vani, isto je. U Rijeci smiješ biti u vodi sat vremena, pa van sat, pa opet sat. Ako ne rodiš u to vrijeme, nije sigurno da ćeš moći još u kadu. Moja sestrična je rodila u kadi, rekla je da joj je bilo puno lakše nego prvi porod, ali, ionako je, statistički, drugi porod lakši od prvog. Da li je ove godine nešto drugačije, ne znam.

  6. #6
    Marinche avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Lokacija
    Bogu iza nogu
    Postovi
    76

    Početno

    Neznam evo pricala sam prije par tjedana s babicom koja postoji mogucnost da me i porodi, naime radi u bolnoci koju sam odabrala za porod i veli da ne mora biti nikakvi ekstra uvjeta za porod, mislim normalno je da imas urednu trudnocu sto ja imam, cak ne moram ni vaditi svu silu testova sto se recimo trazi u hr, jedino sto moram napraviti je na streptokok b da mi mogu dat antibiotik, dakle to je sve, stovise ovdje jako propagiraju prirodne porode,porod na ledjima je jedino ako zena tako zeli ili ako se zakomplicira, ali imaju stolcic, kadu, u polozajima kojima ti zelis i veli babica je stalno samnom, plus muz , dakle mene samo zanima iskustvo, poradja li se i posteljica u vodi , znam da im je voda protocna pa se stalno mjenja, mogu mjenjat temperaturu i to sve...ono polako se pripremam...jer porod prvi je bio u ri i nebih hvala vise takav porod...

  7. #7
    Marinche avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Lokacija
    Bogu iza nogu
    Postovi
    76

    Početno

    Plus ne mislim biti cijelo vrijeme u kadi vec na lopti, i setati...moje zelje su vec navedene u kartonu u bolnici... cak sam dobila i upute kada da krenem u rodiliste...

  8. #8
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Feldbach, Austrija.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •