Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 118

Tema: Molim preporuku za neuropedijatra

  1. #51
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko znam, trenutno je Keppra prvi izbor za trudnice.
    Super ako je zbilja tako.
    Iako ja ne koristim google za liječenje kako neki insinuiraju nego volim biti informirana.
    A google nalazi FDA interesantne "momenate" sa zečevima i miševima u svojim informacijama.
    Ali mi smo ipak ljudi.

  2. #52
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Super ako je zbilja tako.
    Iako ja ne koristim google za liječenje kako neki insinuiraju nego volim biti informirana.
    A google nalazi FDA interesantne "momenate" sa zečevima i miševima u svojim informacijama.
    Ali mi smo ipak ljudi.
    Da, zbilja je tako.
    Moje dijete nije ni miš, a ni zec, kako neki insinuiraju i stalno prolazi komplicirane pretrage koje su uvijek ok.
    I nije jedina.
    Keppru uzimaju i bebe.
    I stvarno nema ni smisla, a ni potrebe širiti ovako javno neprovjerene i nedokazive tvrdnje koje će onda ionako preplašene roditelje dodatno odbiti od lijekova.
    Epilepsiju treba liječiti.
    Epilepsija se može izliječiti.
    Vrsta epilepsija ima jako puno.
    Uz epilepsiju se može i mora normalno živjeti.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #53
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Mi tapkamo na mjestu ili se vrtimo u krug i dalje nist novog nismo otkrili a dijete i dalje ima epizode glavobolj i povracanja i krvarenje iz nosa. Samo znamo da krvarenje niie povezano s glavoboljama...cekamo eeg nakon neprospavane noci u 4mj tek...doata novih nalaza i pretraga radili manje vise sve ok... ne znam vise kuda i kamo...kako mu pomoci

  4. #54
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Jeste bili na Goljaku?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #55
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Samo na VEP-u. Mislim da cemo u Helenu dr.iz Klaiceve jako hvaljena tamo ordinira.

  6. #56
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Da potrazite misljenje prof. Bošnjak, radi privatno u Neuronu?

  7. #57
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Samo na VEP-u. Mislim da cemo u Helenu dr.iz Klaiceve jako hvaljena tamo ordinira.
    Probajte vidjeti ako možete kod dr.krot Olge na goljak

  8. #58
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Puno je preporuka i razlicitih misljenja. U takvoj smo situaciji da ne znam vise gdje bi. Treba nam doktor/ica koja ima puno iskustva i koj necu ja morati gurati sto i kako dalje...ili cu dignuti ruke od svega i pomiriti se da au te glavobolje i povrac.normalna...a nisu...cesta su i dijete se jako pati. Jedan dr.je rekao da smo mi poseban slucan i da je dijete fenomen jer eto nejasni nalazi i njegovo stanje.

  9. #59
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Ajde ipak probaj nju

  10. #60
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    ONeurokirurg dr Jelec ili J Paladino..? jesu oni za odrasle ali mozda ako zelis cuti misljenje..ipak imaju bogato iskustvo.... i najgore je to da covjek ide k jednom pa drugom ... pa u krug... treba izvagati misljenja, opcije i drzati se za pocetak jednog doktora... ovako mozes do prekosutra vagati... I mi smo prosli svasta i sad je na terapiji Trileptalom, a bilo je receno.. mozda je od puberteta i sl..ali dr je rekla terapiju i glavobolje su prestale. A nije bilo lako sa svim tim mislima i sumnjama nosit se...zato je važno nakon nekoliko misljenja prevagnut i opredjelit se jednom lijecniku. Masnica zelim vam srecu. ..drzte se!
    Posljednje uređivanje od oka : 20.02.2019. at 00:11

  11. #61
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Puno je preporuka i razlicitih misljenja. U takvoj smo situaciji da ne znam vise gdje bi. Treba nam doktor/ica koja ima puno iskustva i koj necu ja morati gurati sto i kako dalje...ili cu dignuti ruke od svega i pomiriti se da au te glavobolje i povrac.normalna...a nisu...cesta su i dijete se jako pati. Jedan dr.je rekao da smo mi poseban slucan i da je dijete fenomen jer eto nejasni nalazi i njegovo stanje.
    Ja ti mogu samo napisati kontakte koje smo mi imali:
    SUVAG - dr.sc. Nađa Runjić, neuropedijatar - dugo godina je sin kod nje, jako smo zadovoljni
    Klaićeva: dr. Đuranović https://www.kdb.hr/klinika-za-pedija...u-neurologiju/ - povremeno kontrolni pregledi po preporuci dr. Runjić, isto je bilo ok (iako smo bili samo nekoliko puta)

  12. #62
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Citiraj oka prvotno napisa Vidi poruku
    ONeurokirurg dr Jelec ili J Paladino..? jesu oni za odrasle ali mozda ako zelis cuti misljenje..ipak imaju bogato iskustvo.... i najgore je to da covjek ide k jednom pa drugom ... pa u krug... treba izvagati misljenja, opcije i drzati se za pocetak jednog doktora... ovako mozes do prekosutra vagati... I mi smo prosli svasta i sad je na terapiji Trileptalom, a bilo je receno.. mozda je od puberteta i sl..ali dr je rekla terapiju i glavobolje su prestale. A nije bilo lako sa svim tim mislima i sumnjama nosit se...zato je važno nakon nekoliko misljenja prevagnut i opredjelit se jednom lijecniku. Masnica zelim vam srecu. ..drzte se!

    Hvala!

    Imamo doktora(neuropedijatra) koji mi i sam djeluje nesiguran, ne zna ni sam gdje i na koju pretragu bi nas poslao, ja kažem za eeg nakon neprospavane noći kaže on a dobro možemo i to ?!? Masa nalaza je ok, dijete je ok, neka odstupanja postoje kod vida tj konekcije oko-mozak ali ništa strašno i to još istražujemo... on je dobro ali nije dobro jer kad ga uhvati ta bol on ne može stajati na nogama, klone, blijed...odbija bilo što na usta samo traži spavanje...

    Idemo kod iskusnije doktorice, naručila sam ga...nismo baš mixali puno doktora, samo po pretragama unutar Rebra razni doktori ali glavni je neurop.

  13. #63
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Samo na VEP-u. Mislim da cemo u Helenu dr.iz Klaiceve jako hvaljena tamo ordinira.
    Mi idemo kod dr Dolores Petrović.
    Odlična doktorica!
    Tako stručna, topla, draga...
    Pamti svakog pacijenta i ne mora zavirivati u papire da se podsjeti.
    Stvarno super liječnica i super osoba.
    Jako smo zadovoljni s njom.
    I što je najvažnije, kći je dobro.
    Jako dobro.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #64
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    E da, znam da neurolozi ordiniraju Keppru i za glavobolje.
    Keppra se nama pokazala kao odličan lijek.
    Mogu ju uzimati i trudnice.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  15. #65
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    neka odstupanja postoje kod vida tj konekcije oko-mozak
    Ah...nema goreg nego kad ti djetetu nije dobro, a nemaš dijagnozu.
    S obzirom da se kod glavobolja uvijek kontroliraju oči...a ti navodiš ovo gore, možda je u tome problem, kod oftamologa ste bili?

    I što je najvažnije, kći je dobro.
    Jako dobro.

  16. #66
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Da,bili smo mora vidjeti ponovljene nalaze ali nakon eeg. I kod dr za metabolicke bolesti bili i kod gastro i oftalmologa, radili vep, eeg, mr, rendgen...ne znam ni sama vise...

  17. #67
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Da,bili smo mora vidjeti ponovljene nalaze ali nakon eeg. I kod dr za metabolicke bolesti bili i kod gastro i oftalmologa, radili vep, eeg, mr, rendgen...ne znam ni sama vise...
    Pogledaj si ovaj članak: https://blog.svkatarina.hr/hr/novost...8kDg8LAm7z4Aq0
    Pa da možda kod njih vidiš ako je to kao kod vas.

  18. #68

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    15

    Početno

    Trebala bi mi preporuka za neuropedijatra u Zagrebu za skroz malu bebu. Koliko se prosječno čeka po bolnicama? Hvala!!

  19. #69
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Na Rebru 6 mjeseci...

  20. #70
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Ne znam koliko je za malu bebu ali za teenedere uklaicevoj je isto oko 6 mjeseci
    Probajte stvqrno goljak sr. Krot

  21. #71
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj maminja prvotno napisa Vidi poruku
    Trebala bi mi preporuka za neuropedijatra u Zagrebu za skroz malu bebu. Koliko se prosječno čeka po bolnicama? Hvala!!
    Bolnica Goljak.
    Cca tri mjeseca se čeka, ali ovisno o dijagnozi bude to i ranije.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  22. #72

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    15

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Bolnica Goljak.
    Cca tri mjeseca se čeka, ali ovisno o dijagnozi bude to i ranije.
    Ja tek idem po dijagnozu na temelju odredjenih sumnji koje imam i zelim otkloniti.


    Poslano sa mog EML-L29 koristeći Tapatalk

  23. #73
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Mi smo usred situacije s epi napadom, jedan noćni
    Nalazi EEG i MR uredni
    Terapije nema
    Sad se treba vratiti svakodnevnom životu a stvarno ne znam koliko će to meni

  24. #74
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo usred situacije s epi napadom, jedan noćni
    Nalazi EEG i MR uredni
    Terapije nema
    Sad se treba vratiti svakodnevnom životu a stvarno ne znam koliko će to meni
    ...biti moguće ako sam u strahu od sljedeće epizode.
    Treba mi iskustvo roditelja koji žive s tim...
    Klizma i način kako ste riješili njenu eventualnu primjenu u školi?
    Odnos drugih učenika prema djetetu u slučaju napada za vrijeme nastave?
    Detaljan postupak pomoći u slučaju napada? Osim polijeganja na bok? Kod nas nije bilo pjene ni mokrenja,samo spazam.
    Ništa se ne stavlja u usta po novim preporukama?
    Zbrkana sam skroz...

  25. #75
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo usred situacije s epi napadom, jedan noćni
    Nalazi EEG i MR uredni
    Terapije nema
    Sad se treba vratiti svakodnevnom životu a stvarno ne znam koliko će to meni
    Iz iskustva (vlastitog, ne s djecom) - ovakve epizode kad su EEG i MR uredni češće ukazuju da je uzrok neki vanjski... Sve treba provjeriti, što ste i učinili, ali vjerojatno se radi o povećanoj osjetljivosti na neke stvari kao što je žeđ, stres i slično...

    Ja sam se patila s tim u srednjoj školi i početku studija - padala sam u nesvijest često, bez najave. Trigeri: dehidracija, sunce (čak i kratak boravak na suncu bez šešira - to mi smeta i danas), povišena tjelesna temperatura, stres, uzbuđenja vrsta raznih (ne samo negativna, nego i pozitivna).... Na nalazima neurologa s Rebra pisalo je da se sumnja na epi, a EEG nikad nije bio sasvim uredan (hodala na kontrole dugo godina, nije se pogoršavalo, ali ni popravljalo).

    Ono što me izvuklo - imala sam bubrežni napad negdje u 19. godini (bolovi užasni) i tada se otkrilo da u bubrezima imam pijesak. Terapija - samo povećanje uzimanja tekućine. Kod mene je po svoj prilici to bio i razlog ovih napada koji su ličili na epi. Otkad vodim računa o uzimanju dovoljno tekućine, nije se više ponovilo osim u ekstremnim situacijama (padnem u nesvijest ako mi temperatura poraste iznad 38 oC i na to jako dobro pazim, ako sam gladna ili žedna i ako boravim na suncu). Na kontroli neurologa zadnje sam bila nakon drugog poroda, jer osim temperature i nedostatka tekućine, jedan od uzroka problema je i umor.

    Daklem - što ti je činiti (onako zdravoseljački): vodi računa da dijete ima urednu dnevnu rutinu, laganu i zdravu hranu, uredan režim spavanja, DOVOLJNO TEKUĆINE TIJEKOM DANA u redovnim manjim dozama i slično. Nemoj paničariti i raditi od toga dramu, da se dijete ne prestraši. Porazgovaraj najprije s liječnikom, a onda i s djetetom kao s odraslom osobom (to ćeš trajno morati raditi) i zajedno pokušajte otkriti način kako da se kloni situacija u kojima joj se događaju takve stvari. U školi traži razgovor i sa stručnom službom, ne samo s učiteljem i reci "takva i takva stvar". Mislim da škola ima upute za takve situacije, samo im treba napomenuti da se to može dogoditi, da ih imaju pri ruci. Ne znam kako je za epi, ali znam da tako ide za dijabetes. Odgajateljice u vrtiću su išle na edukaciju. Učiteljica isto, zbog djeteta dijabetičara u razredu. Ne znam ima li tako nešto i za ovakve situacije, ali ne bi me iznenadilo.

    Btw. čak da se i radi o pravoj epilepsiji za koju treba terapija, to je u današnje vrijeme stanje s kojim se može normalno živjeti, uz redovne kontrole. Vratit ćeš se svakodnevnom životu kad više ne budeš imala nepoznanica. Sretno...

  26. #76
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    ...biti moguće ako sam u strahu od sljedeće epizode.
    Treba mi iskustvo roditelja koji žive s tim...
    Klizma i način kako ste riješili njenu eventualnu primjenu u školi?
    Odnos drugih učenika prema djetetu u slučaju napada za vrijeme nastave?
    Detaljan postupak pomoći u slučaju napada? Osim polijeganja na bok? Kod nas nije bilo pjene ni mokrenja,samo spazam.
    Ništa se ne stavlja u usta po novim preporukama?
    Zbrkana sam skroz...
    Koliko shvaćam, dijete nema dijagnozu?
    Zašto?
    Koliko je staro?
    I gdje se liječi?
    Uredan EEG ne znači apsolutno ništa.
    Ako ne želiš javno, piši mi u pp pa odgovorim kad stignem jer sad radim i u gužvi sam.
    Moje dijete ima epilepsiju i živi najnormalnije.
    Imala je grand mal napade u osnovnoj školi. U gimnaziji ni jedan.
    Zadnji je imala u tramvaju prije tri godine i to zato jer ju je bivša dr prenaglo skidala s terapije.
    Promijenili smo doktora i bolnicu i sad je super.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  27. #77
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Ako je dijete imalo samo taj jedan napad (a meni se čini da je tako) još je prerano za postavljanje dijagnoze. Tek se treba doznati o čemu se radi.

  28. #78
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ako je dijete imalo samo taj jedan napad (a meni se čini da je tako) još je prerano za postavljanje dijagnoze. Tek se treba doznati o čemu se radi.
    Zato sam i pitala sve što sam pitala.
    I jedan napad je dovoljan da se postavi dijagnoza, ali je bitno što je poslije poduzeto jer postoji pretraga po kojoj se itekako vidi je li bio grand mal napad ili sinkopa.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  29. #79
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Flopica, ja sad možda stvarno pišem gluposti, ali opisat ću što se dogodilo kod mojeg malog, pa možda pomogne... naime, zbunilo me ovo što si napisala “jedan noćni epi napad/terapije nema/EEG uredan/samo spazam bez mokrenja i pjene”.
    Naime, mislim da smo mi nešto vrlo slično prošli prije 6 mj., no ja sam to interpretirala kao “tu epizodu”, nisam se tada bojala da se stvarno radi o epilepsiji jer nisu postavili tu dijagnozu za sigurno. Što su ti rekli da je to bilo, što su dijagnosticirali i na osnovu čega se bojiš novih napada?
    Oprosti opet ako pišem gluposti, no evo naše epizode...

    Prije 6 mjeseci dvoje klinaca mi je imalo jak rota virus. Mala od nepune dvije godine, i mali od 8. Stvarno su oboje jako povraćali, imali jak proljev, dokazana rota. Mali je pri tome jako kurio, preko 39. Ležala sam kraj njega, popio je nešto za temp. u sred noći, i nakon sat vremena se iz sna, iz ležećeg položaja podigao u sjedeći i počeo nekontrolirano mlatiti zgrčenim rukama i nogama. Pljuvao je pri tome, nisam ga mogla dozvati, imao je otvorene oci i gledao u daljinu. Otišli smo na hitnu, dobio infuziju zbog rote/temp./dehidracije. EEG nalaz je bio “malo usporena aktivnost” što su protumačili kao “možda je zbog toga jer je budan već satima i nije spavao puno tu noć”, a možda je i nešto drugo, ne znamo, zadržat ćemo ga na promatranju... ostao je u bolnici dan i pol, pustili ga doma uz dijagnozu “dokazana rota + sumnja na epi napad”. Ali samo tako piše, ništa drugo. Naručili ga na kontrolni EEG za 2 mj., taj je bio ok. Nakon toga ga naručili na sljedeći za 6 mj. što još nije došlo. Uglavnom, oprosti ako je kod vas nešto drugačije pa te gnjavim s ovom pričom, ali opis me podsjetio na našu situaciju, pa ti možda pomogne da te umiri... kod nas je nekako ostao zaključak da je to vjerojatno bila neka reakcija tijela na dehidraciju, ali svejedno su ga naručili i na te kontrole.

    Što su vam još rekli?

  30. #80
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    U bolnici smo ponovno, ponovilo se u tjedan dana, noću
    Dobit će terapiju
    Javim se kad dođemo kući, hvala cure...

  31. #81
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    U bolnici smo ponovno, ponovilo se u tjedan dana, noću
    Dobit će terapiju
    Javim se kad dođemo kući, hvala cure...
    Javi.
    I ne brini.
    Bude to ok.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  32. #82
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    U bolnici smo ponovno, ponovilo se u tjedan dana, noću
    Dobit će terapiju
    Javim se kad dođemo kući, hvala cure...
    kod vas ili u zg?


    držite se

  33. #83
    kjb avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,404

    Početno

    Flopi
    Bitno je da se dobro pogodi terapija i to zna malo potrajati, ali brzo će sve opet biti OK.

  34. #84
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Molim preporuku za neuropedijatra.
    Treba mi stručna ali i topla osoba koja razgovara s roditeljem a posebno s djetetom. Nemali broj puta sam se razočarala u "razvikanim doktorima", ne samo u njihovom ophođenju nego i u stručnosti.
    Goljak- Petrović ili Krot
    Srebrnjak
    Suvag
    Klaićeva
    Sv.Katarina

    Puno hvala.

  35. #85
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Ako može Krot,bilo bi super
    Čula sam svašta dobro o njoj, ona je do pred kojih 3-4 godine radila u Bistri.

  36. #86
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Prosli smo 3,4 neuropedijatra. Najbolja nam se pokazala pristupom, detaljnošću, znanjem i iskustvom prof. Đuranović radi u Klaićevoj dugo se čeka, a i u Heleni. Bili smo i kod Krakara a vodimo se na Rebru kod Lehmana. To mozemo na pp.

  37. #87
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Goljak, dr Petrović.
    Divna doktorica [emoji3590]


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  38. #88
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Prosli smo 3,4 neuropedijatra. Najbolja nam se pokazala pristupom, detaljnošću, znanjem i iskustvom prof. Đuranović radi u Klaićevoj dugo se čeka, a i u Heleni. Bili smo i kod Krakara a vodimo se na Rebru kod Lehmana. To mozemo na pp.
    Ja imam isto dobro iskustvo sa dr. Đuranovic, ali još više sa dr. Nađom Runjić iz Suvaga.

  39. #89

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    3

    Početno

    Molim Vas informaciju da li netko ima iskustva sa Dr. Goran Kuzmac u Poliklinici Sabol? Imamo termin dogovoren, za kcerku od 9 godina... pa me zanimaju iskustva sa doktorom. Kcerka je u 8. mjesecu zivota imala febrilne konvulzije I kasnije u starosti 2 godine je bila u predkonvulzivnom stanju. Kasnije se konvulzije nisu ponavljale I pedijatar nas je uvjerio da nema potrebe za daljnim pretragama. Inace je zdrava djevojcica bez ikakvih smjetnji u razvoju. Medjutim, prije par mjeseci, pri povisenoj temperaturi od 39 izgubila je svijet na tridesetak sekundi.... I sad u posljednji mjesec dana se zali na glavobolje. Iako me nas pedijatar uvjerava da nema razloga za zabrinutost, jako sam zabrinuta I dogovorili smo termin kod Dr. Kuzmac.
    Ako netko ima iskustva sa doktorom ili sa slicnim simptomima, bila bih zahvalna da podijeli.

  40. #90
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Jeste obavili pregled, kako je prošlo?

  41. #91

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    3

    Početno

    Nismo. U ponedjeljak, 25.10. imamo dogovoren termin. Nazalost, nitko ne dijeli iskustva sa doktorom ali nadam se da ce sve biti ok.

  42. #92
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Ne znam jeli budete radili EEG, ali valjda su vam napomenuli da ga trebate raditi ako su planirali, pošto je dovoljno stara morat će slijediti što joj kažu
    Zažmiri, umiri se diši duboko,plitko po naredbi

    Sretno

  43. #93
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam jeli budete radili EEG, ali valjda su vam napomenuli da ga trebate raditi ako su planirali, pošto je dovoljno stara morat će slijediti što joj kažu
    Zažmiri, umiri se diši duboko,plitko po naredbi

    Sretno
    Tako nekako... Nije to nikakva drama. Moj stariji je to volio, jer mu je silno bila zanimljiva sva ta tehnika (Suvag).

  44. #94
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Dano mi smo išli u Sabol ali ne kod navedenog doktora. Radili smo eeg nakon neprospavane noći. Mali je imao 6god sad je 9. Nije bilo stvarno ništa strašno i traumatično, svi su jako ljubazni i pobrinu se da djetetu bude ugodno.

  45. #95
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Iznad nekih godina rade EEG u budnom stanju, nije to teško,teže je držati prste na kapcima,ali lakše je kad se ruke stave u kokoš stilu ()ono uz tijelo

  46. #96

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    3

    Početno

    Obavili smo pregled, doktor je izuzetno susretljiv, profesionalan, posveti vrijeme da objasni sve rijecnikom razumljivim za laika. Radili smo EEG, u budemo stanju ali I na spavanju. Sve je ok. Doktor smatra da su nesvjestice sto je kcerka imala ustvari sinkope. Imamo kontrolni EEG za 6 mjeseci, buduci da smo ga prvi put radili, pa cisto komparacije radi nakon odredjenog vremena. Zadovoljna sam pristupom, I definitivno su nas umirile doktorove rijeci. Sve preporuka za doktora Kuzmaca.
    Hvala vam na podijeljenim iskustvima.

  47. #97

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    2

    Početno

    pozdrav,
    vidim da hvalite polikliniku Sabol, a budući da se u bolnicama čeka po 5mjeseci na red, morat ćemo i mi tamo
    Dakle moja L., 2god i 8mj, strese se cijela iz čista mira. Rekla mi je jednom teta u vrtiću da je primijetila ali za par sekundi je prestala. Ja nisam pojma imala o čemu priča jer to nisam vidjela kod male uopće, ali evo sad je bila samnom doma 2 tjedna i opet se ponovilo. Dakle stoji kraj mene i pričamo, u jednom trenutku se cijela počne tresti i za dvije sekunde ko da ništa nije bilo.
    Zovem pedijatricu sva izvan sebe, kaže ona da djeca znaju imati tako tremore i da ne mora biti ništa, al kao naručila bi nas neuropedijatru i na EEG čisto da se isključi nešto ozbiljnije.
    Pitala me i da snimim kak to izgleda, al znači to se desilo dva puta u 2godine na par sekundi, kak da to uspijem snimiti?
    Jel ima netko iskustva što bi to moglo biti? Prošla već sve žive forume, pišu da to zna biti kad dijete piški u pelenu, kakve to veze ima sa stresanjem?
    Sva sam izvan sebe, a nema šanse da ću čekati 5 mjeseci na pregled.
    Opet ne kužim kaj će oni vidjet na EEGu ako se ona nebude tamo stresla, što je jako mala vjerojatnost s obzirom na učestalost i trajanje tog tresenja?

    Koja je cijena uopće kod Sabola za EEG i pregled neuropedijatra?

  48. #98
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Možda sad možeš kod njih i na uputnicu pitaj

  49. #99

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    2

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Možda sad možeš kod njih i na uputnicu pitaj
    ne ide preko uputnice nažalost, isključivo privatno.
    naručeni smo 02.12. , 1500kn EEG+pregled neuropedijatra.

    bolje da mi kaže sad da smo bezveze došli i da djetetu nije ništa, nego da me za par mjeseci pitaju di sam bila do sad.

    ugl javimo iskustva kad sve obavimo

  50. #100
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Citiraj Dano prvotno napisa Vidi poruku
    Molim Vas informaciju da li netko ima iskustva sa Dr. Goran Kuzmac u Poliklinici Sabol? Imamo termin dogovoren, za kcerku od 9 godina... pa me zanimaju iskustva sa doktorom. Kcerka je u 8. mjesecu zivota imala febrilne konvulzije I kasnije u starosti 2 godine je bila u predkonvulzivnom stanju. Kasnije se konvulzije nisu ponavljale I pedijatar nas je uvjerio da nema potrebe za daljnim pretragama. Inace je zdrava djevojcica bez ikakvih smjetnji u razvoju. Medjutim, prije par mjeseci, pri povisenoj temperaturi od 39 izgubila je svijet na tridesetak sekundi.... I sad u posljednji mjesec dana se zali na glavobolje. Iako me nas pedijatar uvjerava da nema razloga za zabrinutost, jako sam zabrinuta I dogovorili smo termin kod Dr. Kuzmac.
    Ako netko ima iskustva sa doktorom ili sa slicnim simptomima, bila bih zahvalna da podijeli.
    Mi smo se danas vratili od njega i jaaako sam nezadovoljna. Dao je neke dijagnoze kojima su nasi terapeuti (defektolog, logoped, radni terapeut) zaprepasteni, bez ikakve odradjene dijagnostike i iznoseci neke pogresne cinjenice. Necu nista dalje iznositi, cekam da kompletiramo dijagnostiku i zavrsimo sve testove koji bi trebali potvrditi ili pobiti njegove tvrdnje pa cu onda napisati vise o svemu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •