Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 118 od 118

Tema: Molim preporuku za neuropedijatra

  1. #101
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj *mamica* prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo se danas vratili od njega i jaaako sam nezadovoljna. Dao je neke dijagnoze kojima su nasi terapeuti (defektolog, logoped, radni terapeut) zaprepasteni, bez ikakve odradjene dijagnostike i iznoseci neke pogresne cinjenice. Necu nista dalje iznositi, cekam da kompletiramo dijagnostiku i zavrsimo sve testove koji bi trebali potvrditi ili pobiti njegove tvrdnje pa cu onda napisati vise o svemu.
    Neuropedijatri imaju potpuni drugi kut gledanja od logopeda, defektologa i psihologa. Neuropedijatri gledaju sto je pokvareno, defektolozi i logopedi gledaju mogu popraviti. Samo kazem da oni potpuno istu stvar mogu gledati jako razlicito.

  2. #102
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj *mamica* prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo se danas vratili od njega i jaaako sam nezadovoljna. Dao je neke dijagnoze kojima su nasi terapeuti (defektolog, logoped, radni terapeut) zaprepasteni, bez ikakve odradjene dijagnostike i iznoseci neke pogresne cinjenice. Necu nista dalje iznositi, cekam da kompletiramo dijagnostiku i zavrsimo sve testove koji bi trebali potvrditi ili pobiti njegove tvrdnje pa cu onda napisati vise o svemu.
    Ako zelis drugo misljenje na uputnicu - moja preporuka je dr. Nadja Runjic, neuropedijatar iz Suvaga

    Moj stariji sin je bio kod nje od trece godine zivota do punoljetnosti. Ponekad nas je na kontrole slala i u Klaicevu kod dr. Vlaste Djuranovic (imali su bolju opremu za snimanje - tamo smo radili transkranijalni color doppler). Ona je isto odlicna.

    S druge strane, sirius dobro kaze - velika je razlika u pristupu neurologa/neuropedijatra i logopeda ili radnog terapeuta. Mene su u nekom trenutku nalazi logopeda bacali u ocaj, ali na kraju (nakon nekoliko godina) sve je to sjelo na svoje mjesto, jer tek s vremenskim odmakom uspjela sam bolje razumjeti pojedinacne nalaze. Osim toga, jedan nalaz (pogotovo prvi nalaz) rijetko je mjerodavan za cijelu situaciju. Treba otici vise puta, pa kad se vidi napredak, stvari mozes sagledati kako treba. Nemoj pojedinacne nalaze previse uzimati srcu. Sretno...

  3. #103
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Ici cu svakako po drugo misljenje nakon sto zavrsimo testiranja kod nase neuropedijatrice koja je bila na porodiljnom (zato smo isli u Sabol) i koja se vratila netom nakon sto smo ovo odradili, a ja nisam znala da se vraca.

    Razumijem da razliciti strucnjaci mogu imati razlicite pristupe i poglede na problem. I bilo bi lijepo od njega da je izrazio sumnju i uputio nas na daljnja testiranja koja ce potvrditi ili pobiti tu sumnju.

    Ali kategoricki tvrditi da ima odredjenu dijagnozu i usput odraditi termin bez ispitivanja djeteta (ispitivao je samo mene), to je zaista previse.

    Dijagnozu za koju i ja kao laik vidim da ne postoji. Kao sto sam i napisala gore, odmah sam se cula sa nasim strucnim timom koji su se sablaznili na njegove tvrdnje i idemo dalje na dijagnostiku i testiranja.

    Budem sve potanko iznijela na onoj nasoj temi kada zavrsimo

  4. #104
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Sretno mamice!

  5. #105
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Sretno mamice!
    Hvala!

  6. #106
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj *mamica* prvotno napisa Vidi poruku
    Ici cu svakako po drugo misljenje nakon sto zavrsimo testiranja kod nase neuropedijatrice koja je bila na porodiljnom (zato smo isli u Sabol) i koja se vratila netom nakon sto smo ovo odradili, a ja nisam znala da se vraca.

    Razumijem da razliciti strucnjaci mogu imati razlicite pristupe i poglede na problem. I bilo bi lijepo od njega da je izrazio sumnju i uputio nas na daljnja testiranja koja ce potvrditi ili pobiti tu sumnju.

    Ali kategoricki tvrditi da ima odredjenu dijagnozu i usput odraditi termin bez ispitivanja djeteta (ispitivao je samo mene), to je zaista previse.

    Dijagnozu za koju i ja kao laik vidim da ne postoji. Kao sto sam i napisala gore, odmah sam se cula sa nasim strucnim timom koji su se sablaznili na njegove tvrdnje i idemo dalje na dijagnostiku i testiranja.

    Budem sve potanko iznijela na onoj nasoj temi kada zavrsimo
    Vidi s vasom neuropedijatricom, ona poznaje dijete i ima bolji uvid u situaciju. Ovo zanemari.

  7. #107
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Kao sto sam obecala, natipkala sam iskustvo s dr. Kuzmacom ovdje...

    http://forum.roda.hr/threads/94707-K...13#post3239413

  8. #108
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Drago mi je da se niste uzalud borili. Sretno!

  9. #109
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj *mamica* prvotno napisa Vidi poruku
    Kao sto sam obecala, natipkala sam iskustvo s dr. Kuzmacom ovdje...

    http://forum.roda.hr/threads/94707-K...13#post3239413
    Ja sam slično imala sa starom Dr. Polovina.
    Tvrdila je na prvom pregledu sa niti mjesec-dva da dijete nikada neće prohodati i da bude cijeloživotni invalid.
    Naravno to je bilo samo verbalno rečeno, u nalazu to nije napisala.
    I ja, i roditelji ispred mene su iz ordinacije izlazili u suzama.
    Isti dan, druga neuropedijatrica je procijenila dijete samo sa malim odstupanjima u motorici koji se bez problema riješe vježbanjem.
    Ono što je grozno, da smo poslušali savjet Dr. Polovine da se jakooo dugoooo čeka u bolnici i da smo otišli privatno u njezinu ordinaciju i plaćali par godina bili bi joj vjerojatno do groba zahvalni
    A sve je bila laž i navođenje pacijenata u njezinu privatnu kliniku.
    FUJ

  10. #110
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Zao mi je sto ste to prosli! Nama je on cak to napisao u nalaz, mrtav hladan. Sto sa roditeljima koji takav nalaz moraju zavesti u karton djeteta? Sto sa roditeljima koji ce se prvo obratiti nadrilijecnicima koji u nasoj zemlji uzimaju maha? Sto sa onima koji psihicki nece moci podnijeti teret te dijagnoze? Toliko je toga na kocki sa ovakvim neprofesionalnim ponasanjem da sigurno necu odustati dok ne osvijeste svoje ponasanje, neznanje i neprofesionalnost.

  11. #111
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj *mamica* prvotno napisa Vidi poruku
    Zao mi je sto ste to prosli! Nama je on cak to napisao u nalaz, mrtav hladan. Sto sa roditeljima koji takav nalaz moraju zavesti u karton djeteta? Sto sa roditeljima koji ce se prvo obratiti nadrilijecnicima koji u nasoj zemlji uzimaju maha? Sto sa onima koji psihicki nece moci podnijeti teret te dijagnoze? Toliko je toga na kocki sa ovakvim neprofesionalnim ponasanjem da sigurno necu odustati dok ne osvijeste svoje ponasanje, neznanje i neprofesionalnost.
    Nadam se da budeš uspjela, drži se.

  12. #112

    Datum pristupanja
    May 2023
    Postovi
    2

    Početno

    Pregled kod neuropedijatra radi autizma

  13. #113

    Datum pristupanja
    May 2023
    Postovi
    2

    Početno Pregled kod neuropedijatra radi autizma

    Pozdrav, upućeni smo kod neuropedijatra radi potvrđene dijagnoze spektar autizma kod djeteta 3 god. Što mogu očekivati, koje pretrage i gdje je najbolje ići? Mislili smo u Klaićevu. Molim Vas iskustva i hvala unaprijed

  14. #114
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Nemam iskustva, ali koliko mi je poznato - dijagnosticiranje ovakvih poremećaja još rade na KBC Zagreb (Rebro) i Edukacijsko-rehabilitacijskom fakultetu.
    Nešto od toga ima i Suvag, ali njima su prioritet djeca s teškoćama sluha, pa ne znam koliko se stignu posvetiti i dijagnostici ovakvih poremećaja.

    Vjerojatno ima još ustanova, u današnje vrijeme može se i privatno zatražiti drugo mišljenje.

    Možeš se obratiti i nekoj od udruga, gdje članovi sigurno imaju informacije i iskustvo. Ovo je prva koju sam našla: http://www.autizam-zagreb.com/

    Sretno u svakom slučaju. Kad problem dobije ime, lakše ga je rješavati.

  15. #115
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Malo sam gledala kako ide dijagnostika. Na linku ovdje https://www.suvag.hr/centar-za-ranu-...u-u-zajednici/ piše da i u Suvagu dio osoblja ima odgovarajuću edukaciju za dijagnostiku (ADOS-2).

    Ovdje sam našla kratak opis kako to otprilike ide: https://centarmadrugada.hr/usluge/ados-2-procjena/

    Procjena statusa djeteta obično se radi timski (psiholog, neurolog, logoped... prema potrebi) i to se obavlja u više pregleda. Vjerojatno je tako u većini ustanova. Ako ste odabrali Klaićevu, otiđite tamo. Ako ne budu mogli samostalno sve obaviti, uputit će vas tamo gdje se to može.

  16. #116

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Mi smo pregled kod neuropedijatra obavili u Suvagu zajedno sa EEG mozga (dr. Runjic).
    Zadovoljni pregledom i pristupom.
    Cekali smo cca 4-5 mjeseci. Narucili smo se preko njihovog maila narucivanje@suvag.hr.

  17. #117

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    2

    Početno

    Moze li mi netko reci do koje godine se dijete prati kod neurorazvojnog pedijatra?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. #118

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    2

    Početno

    Moze li mi netko reci do koje godine se djeca vode kod neurorazvojnog pedijatra? Moji blizanci sada imaju godinu dana


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •