Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Beba neće vuče

  1. #1
    Ana5577zd avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    20

    Početno Beba neće vuče

    Pozdrav, imam bebu staru 5 dana. Problem je što on kad ga stavim na ciku fino vuče i jede par minuta, onda redovno zaspe na ciki, ili ako ne zaspe prestane vući i samo cucka. Ako ga ostavim da spava, probudi se za 10 minuta i naravno traži još. Ako ga prebacim na drugu ciku opet fino papa par minuta onda stane. Jednostavno neće vuče više. Umjesto da pojede svoju količinu u jednom podoju to se razvuče na sat vrimena i više hranjenja, on se ne uspije zasititi jer cicka po malo, meni se dojke ne stignu napuniti opet jer je on svako malo na njima i stalno je gladan. Kako ga natjerati da pojede svoju dozu koliko mu treba da je sit u jednom podoju, a ne da ciki svakih desetak minuta po malo....

  2. #2
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    On je još jako, jako mali. Ako je svaka pelena popišana, ako kaka više puta dnevno, ako ne plače puno, onda radi baš kako on hoće. Neka sisa par minuta, pa neka spava, pa opet sisa.

    Do prije par dana u tvom trbuhu nije morao jesti, hranjive tvari su mu bile na raspolaganju 24 sata na dan I on s pravom očekuje da će tako biti i dalje. Za koji dan ili tjedan, bit će to drugačije, a do tada, strpljenje, lezi i doji, što više i što češće, to je najbolje što možeš u ovoj dobi tvoje bebe učiniti.

    Neka drugi brinu o tebi, ti brini samo o njemu. Nisi napisala imaš li još koje dijete, jer je tada teže, ali isto se može zabavljati starije i dojiti mlađe.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 15.12.2016. at 17:56

  3. #3
    Ana5577zd avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    20

    Početno

    Imam starijeg sina od 3 ipo god. Što se tiče pelena uredno kaka i piški, al problem je što je s ovakvim cicanjem on stalno gladan. Jutros je toliko plakao da od nervoze nije mogao niti uhvatiti ciku, a kamoli pojesti....na kraju nisam znala što ću pa sam mu dala bočicu...a to definitivno želim izbjeći..

  4. #4
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Moj ima 2.5 mjeseca. Vecina podoja mu traje par minuta. Narocito je tako bilo prvih mjesec dana kad je samo spavao i jeo (svaka dva sata po 5 minuta). Uredno je kakio i pisio, a i primjetno se punio tako da nisam brinula - na kraju je taj mjesec dobio preko dvi kile. Tako da, ako jede kratko, ne znaci da ne pojede, a i da je gladan. Narocito, ako uredno kaki i pisi.

  5. #5
    Ana5577zd avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    20

    Početno

    Da, al on plače, trpa ruke u usta, okreće glavicu u stranu i otvara usta, vidi se da traži ciku...znači da je gladan...

  6. #6
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Sa koliko je roden? Sa koliko otpusten iz bolnice?
    koliko podoja ima dnevno? Koliko popisanih pelena? Koliko stolica?
    Po tvojim pisanjima cini se kao da dobro ne prihvaca dojku (okrece glavu , trpa rukice)? Da li ga stavljas na dojku kad trazi? Kakav je reflek otpustanja mlijeka?

  7. #7
    Ana5577zd avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    20

    Početno

    Rođen s 3820, otpušten s 3620g. Dojim na zahtjev, kaka 5-6 puta dnevno, pelena je isto redovito mokra, svaki put kad ga presvlačim, što se toga tiče sve ok...jedini problem u cijeloj priči je što on meni ne pojede u jednom podoju koliko treba da bude sit, nego ciki par minuta, pa zaspe, pa nakon desetak minuta se probudi traži još, pa opet tako..na kraju imam osjećaj da mi je cili dan na cici a da nikad nije sit kako treba...

  8. #8
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Pa u toj dobi se ocekuje da bude cijeli dan na cici! To im je posao , moraju jesti i moraju potaknuti proizvodnju.
    Mislim da su ti ocekivanja nerealna, a to lako moze zeznuti dojenje.
    Dijete ima 5 dana , lezi , stavi ga na dojku i odmarajte. Potrazi pomoc za starije dijete dok se ne uhodate.
    Imati tako aktivno dijete koje doji i trazi dojiti cesto u dobi od 5 dana je super, to znaci da je sve ok.
    Ako mlijeko ide prejako i naguta se zraka prekini podoj nakon minutu, podigni ga podrigne i ponovo vrati na istu dojku. Mozes raditi i kompresije da dode do masnijeg mlijeka, i ako trazi dojiti nakon 10 minuta vrati ga na istu dojku na kojoj je bio uz kompresije.
    Ali ovako po pisanju sve je super, samo se moras malo opustiti i dati vam vremena da se uhodate.
    Posljednje uređivanje od sirius : 16.12.2016. at 06:18

  9. #9
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    I dojke ne trebaju vremena za punjenje. One se pune onoliko koliko se isprazne i koliko je dijete na dojci. Ne u nekom odredenom vremenskom periodu.

  10. #10
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Ana beba ima 5 dana, sve sto je sirius rekla je tocno, no shvacam da imas jos jednog malog i zahtjevnog doma, pa ti se ovo sve cini jos tezim. moj savjet ti je, da pustis sve doma, legnes na krevet s bebom, a istovremeno s velikim nesto radis. nije lako, nikako, ali korak po korak. bila sam u toj situaciji i zbilja uz starije dijete koje jos malo nikako nije jednostavno savladati ovaj pocetni period dojenja.

  11. #11
    Ana5577zd avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    20

    Početno

    Ok, hvala, malo sam i ja zaboravila kako to ide, čini mi se kao da je s prvim to sve išlo puno lakše.

  12. #12
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    S prvim je islo lakse jer nije bilo drugog.

    Sve vam super ide. Kompresije (masaza dojke u smjeru bradavice) ce mu pomoci da zadrzi interes na dojci i nakon sto prodje refleks otpustanja mlijeka.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •