E. sa skolom ide na neka nazovimo to veca putovanja po EU, unutar toga bi trebali uskoro ici u London.

Prije svega toga, htjela sam joj napraviti prepaid deviznu karticu, znaci - koliko joj stavim, toliko ima i moze potrositi - a da glasi na njeno ime (radi toga jer putuje sama, tj. osoba za nju tada odgovorna je profesor).

Pitala sam u mojoj banci (PBZ), moze prepaid ali ne glasi na nikoga, to je poklon-kartica. Hm....
Banka MM-a: mozes otvoriti prvo virtualnu prepaid, pa onda cekas da ti stigne fizicka kartica, ne mogu garantirati da ce stici do kraja sijecnja.

Znate li kakve su situacije u drugim bankama, da li se to moze rijesiti brze, bez otvaranja tekucih racuna, da nema problema s tim karticama na naplatnim mjestima i bankomatima u UK (za pocetak) i da nije veliki trosak kartice?

Usput da vas pitam, kada su vasi putovali sami, kako ste to rijesili?
Ideja mi je da joj dam novce za ulaznice (ove skuplje) i shopping na karticu, a novce za sitan shopping, ruckove i slicno u gotovini.
MM misli da joj ne treba uopce prepaid kartica i da je dovoljno za sve skupa dati kes (a ja se ne slazem sa time da se krece sa vecim iznosom naokolo, pogotovo bez nas (citaj: mene ) koja ju upozorova da pogleda je li joj sto ispalo, ostavila, zaboravila, itd. ... Ipak ima 13 godina).