Pokazuje rezultate 1 do 46 od 46

Tema: Prepaid devizna kartica za maloljetnike (za putovanja van drzave bez roditelja)

  1. #1
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno Prepaid devizna kartica za maloljetnike (za putovanja van drzave bez roditelja)

    E. sa skolom ide na neka nazovimo to veca putovanja po EU, unutar toga bi trebali uskoro ici u London.

    Prije svega toga, htjela sam joj napraviti prepaid deviznu karticu, znaci - koliko joj stavim, toliko ima i moze potrositi - a da glasi na njeno ime (radi toga jer putuje sama, tj. osoba za nju tada odgovorna je profesor).

    Pitala sam u mojoj banci (PBZ), moze prepaid ali ne glasi na nikoga, to je poklon-kartica. Hm....
    Banka MM-a: mozes otvoriti prvo virtualnu prepaid, pa onda cekas da ti stigne fizicka kartica, ne mogu garantirati da ce stici do kraja sijecnja.

    Znate li kakve su situacije u drugim bankama, da li se to moze rijesiti brze, bez otvaranja tekucih racuna, da nema problema s tim karticama na naplatnim mjestima i bankomatima u UK (za pocetak) i da nije veliki trosak kartice?

    Usput da vas pitam, kada su vasi putovali sami, kako ste to rijesili?
    Ideja mi je da joj dam novce za ulaznice (ove skuplje) i shopping na karticu, a novce za sitan shopping, ruckove i slicno u gotovini.
    MM misli da joj ne treba uopce prepaid kartica i da je dovoljno za sve skupa dati kes (a ja se ne slazem sa time da se krece sa vecim iznosom naokolo, pogotovo bez nas (citaj: mene ) koja ju upozorova da pogleda je li joj sto ispalo, ostavila, zaboravila, itd. ... Ipak ima 13 godina).

  2. #2
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    ne znam na koliko dana ide. Mislim da moj nije bio duže od 4 dana. I dajemo keš . Kupili smo onu super tanku torbicu oko struka, kija ide i u hlače - odnosno hlače staviš prek nje i u tom nosi novce i putovnicu.

    Iako, moram priznati, ja imama traume iz djetinjstva - meni je mama šiivala torbice za oko vrata i onda sam to morala nositi. Mislim da sam ih nosila i kad sam konačno imala putničke čekove. Karticu u to doba nikada nisam imala - bilo je to davno

  3. #3
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    A da pitaš u talijanskoj Addiko banci?
    Ja imam ovu ali hrvatsku: https://www.addiko.hr/mastercard-pre...efresh-kartica
    Ako ju izvadiš u Italiji trebala bi biti u eurima.

  4. #4
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    takvu neku kao darovnu može svatko koristiti, samo vidi jel ima dnevnog limita

  5. #5
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Kartica ne mora biti u eurima, sve prepaid i debitne kartice mogu se koristiti u svim zemljama, valuta kartice preračunava se u valutu zemlje. Koliko znam u Hrvatskoj nema poklon kartica u drugim valutama osim kune.
    Meni se čini jednostavnije ako baš želiš djetetu dati karticu, otvoriti joj račun za koji će dobiti karticu i uplatiti na račun koliko misliš da je potrebno. Onda može taj iznos podići na bankomatu ili plaćati u trgovinama.
    Čemu komplicirati sa prepaid karticom koja je u pravilu jednokratna i često se mora naštimati potrošnja u dlaku do iznosa na kartici.

  6. #6
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Prepaid kartica nije jednokratna. Ja imam visu prepaid od hpb. Jednom mjesecno stavim novac na nju i koristim ju na internetu, imam paypal, zasticena je kao licki medved itd...hpb ima neke prepaid za tinedjere i klasicnu kockicu.

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  7. #7
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Vidiš za tu HPB-ovu nisam znala da postoji. Prepaid kartice drugih banaka su uglavnom jednokratne, zapravo poklon kartice.

  8. #8
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Vidiš za tu HPB-ovu nisam znala da postoji. Prepaid kartice drugih banaka su uglavnom jednokratne, zapravo poklon kartice.
    Ova od Addiko banke koju sam linkala isto nije jednokratna a isto je kao kod HPB-a.

  9. #9
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Prepaid nije jednokrama (ove neke koje sam gledala imaju trajanje za promjenu 5 godina, dok npr. u PBZ-u kartice mijenjaju mislim svake 3... tako nekako mi dodju na zamjenu).
    Medjutim u PBZ-u obicnu karticu jednu drzi banka, drugu roditelj, dosta je komplicirano i ne svidja mi se.
    A poklon-kartica NE GLASI NA IME, sto mi je opet nezgodno jer su za nju odgovorni profesori i ne zelim im dodatno komplicirati stvari.
    Ide na vise od 4 dana, nekoliko puta.

    Kris, hvala, pogledat cu ovu od HPB-a za teen generaciju.
    I pogledat cu od Addiko.
    Bitno mi je samo da ne moram cekati mjesec dana da nam fizicki dodje u ruke - to nam je knap.

  10. #10
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Addiko i HPB prepaid kartice su za starije od 14 godina, moja ima 13.

  11. #11
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Elly prvotno napisa Vidi poruku
    Addiko i HPB prepaid kartice su za starije od 14 godina, moja ima 13.
    Jesi li ih pitala da li mogu to odobriti uz tvoj potpis?

  12. #12
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Jesi li ih pitala da li mogu to odobriti uz tvoj potpis?
    Nisam, ali citala sam pravila, ona ima 14 tek u listopadu...

  13. #13
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    Moj je sin bio 10 dana u Londonu, dali smo mu gotovinu, kupili GBP (10,20, 50). Razmišljala sam o kartici ali sam shvatila da mi je ovako jednostavnije, nisam pogriješila.
    U banci su mi objasnili da je najbolje dati karticu od žiro računa, uplatiš koliko želiš novca, možeš doplatiti naknadno.

  14. #14
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Ja se slazem s tvojim muzem i ne vidim potrebu za karticom .

    A i kartica se moze izgubiti .
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 19.12.2016. at 21:24

  15. #15
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Ja dam karticu na moje ime. Na bankomatu mogu dignuti gotovinu samo s pinom. Bankomat ne pita vlasnika
    No, obično su imali dovoljno gotovine (dovoljno po mom mišljenju). Ne troše puno, ali tužno mi je da dijete ide negdje na izlet i ne kupi ni jedan magnet za suvenir i ne pojede ni jedan lokalni sladoled.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    2,806

    Početno

    Paket za mlade u Zabi. Kunska je kartica al ti je to još najisplativije. Ako joj na devizni račun staviš funte, a kod nas je uvjek prva valuta eur imat će duplu konverziju. Kad je kunsku račun terećenje je u kunams i iz valute troška jedna je koverzija u kune. A paket ti je besplatan.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    Citiraj MAMI 2 prvotno napisa Vidi poruku
    Paket za mlade u Zabi. Kunska je kartica al ti je to još najisplativije. Ako joj na devizni račun staviš funte, a kod nas je uvjek prva valuta eur imat će duplu konverziju. Kad je kunsku račun terećenje je u kunams i iz valute troška jedna je koverzija u kune. A paket ti je besplatan.
    Tako smo i mi. Cool racun do 18. Godina a nakon toga paket za mlade bez naknade. S cool karticom je normalno dizao novac ns bankomatima u austriji, njemackoj i ceskoj. Kad je trebslo staviti novaca poslao hi mi poruku i ja ssm preko e-bankinga orebacila na njegovu karticu. Dok koristi cool karticu i ti dobijes svoju i imas pristup u taj racun. Nakon 18. Godine automatski ti prestaje pristup. To je u zabi.

  18. #18
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj pituljica prvotno napisa Vidi poruku
    Tako smo i mi. Cool racun do 18. Godina a nakon toga paket za mlade bez naknade. S cool karticom je normalno dizao novac ns bankomatima u austriji, njemackoj i ceskoj. Kad je trebslo staviti novaca poslao hi mi poruku i ja ssm preko e-bankinga orebacila na njegovu karticu. Dok koristi cool karticu i ti dobijes svoju i imas pristup u taj racun. Nakon 18. Godine automatski ti prestaje pristup. To je u zabi.
    I moji to imaju. Zapravo, stariji je imao Cool račun, ali je htio e-zaba funkciju, pa smo mu to lani prebacili na paket za mlade. Mlađi od početka ima paket za mlade. Ja vidim oba računa na svom telebankingu i dobila sam i kartice za te račune, ali ih ne koristim. Telebanking mi je dosta. Oni to koriste samo za povremenu nabavku bonova za mobitele, a treba im za svaki slučaj, kad odu na ljetovanje ili izlet. Nismo još to isprobali u inozemstvu, pa ne znam kako ide.

  19. #19
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Na njeno ime ne mogu otvoriti karticu ziro-racuna; ja ju imam ali joj je ne dam (nije na njeno ime pa je problem isti, a i imam vise nego sto bih joj dala da nosi).

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja dam karticu na moje ime. Na bankomatu mogu dignuti gotovinu samo s pinom. Bankomat ne pita vlasnika
    Ne, ali te na kasi u ducanu imaju pravo pitati popratni osobni dokument.
    Dobila bi dovoljno kesa za sitniji shopping, ali i dovoljno novaca na racun da ne mora ici na bankomat ako zeli u shopping u ducanima.

    Hvala, pogledat cu taj racun i Zabi, ali opet imam problem eventualne nadoplate jer mi nemamo u Zabi racun - niti ga planiram otvoriti. Da li ga se moze nadopuniti PayPalom?

    Skola jos nije objavila datum putovanja pa bi mozda ova prepaid spomenuta u prvom postu stigla, mislim da sam nasla jos jednu opciju, ali proucit cu ovu Zabinu - hvala.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    Elly ne znam za psypal, ali mozes prevaciti movce s bilo kojeg racuna preko e-bankinga. Isto je kao da kupujes nesto preko nase burze pa mu uplacujes na racun u drugoj banci. Samo tada placas neky sitnu naknadu.

    Peterlin, vani se ta ksrtica koristi kao obicni maestro, samo skids neku naknadu ako dizes s bankomata. Uvid u njegov racun imas samo dok je maloljetan. Nama je prije rodjendana dosla obavijest iz banke da na dan kad puni 18 prestaje vaziti moja ksrtics za njegov racun i vise ga ne vidim, odim ako odemo u banku i on me opunomoći.

  21. #21
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj pituljica prvotno napisa Vidi poruku
    Elly ne znam za psypal, ali mozes prevaciti movce s bilo kojeg racuna preko e-bankinga. Isto je kao da kupujes nesto preko nase burze pa mu uplacujes na racun u drugoj banci. Samo tada placas neky sitnu naknadu.
    Znam to, ali uplaceni novci ne stizu odmah, nego slijedeci dan (jer nemam racun na istoj banci a kako rekoh, ne zelim si otvarati jos jedan racun); ako se radi o vikendu, onda je cekanje da ti novci stizu i duze.

    Sa PayPalom uplata je trenutna.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    Ha jes, imas pravo ne sjedaju odmah. Paypalom samo shoppingiram, nisam niti znala da se s njim mogu prebacivati novci.

  23. #23
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Ne znam zašto komplicirati kad je Cool kartica za te stvari izvrsna. Moja M. ju ima već dugo, izvadila sam ju da je ima za ekskurzije i putovanja po Hr, međutim, u međuvremenu je s njom već bila u Parizu, Londonu, i ove godine u Americi. Funkcionira besprijekorno, a imali smo slučaj da je trebala kupiti nešto što je bilo više od limita koji sam mislila da je okej, ona me iz NY nazvala (WhatsApp-om), i povećani limit joj je bio omogućen u roku od sat vremena. To je, po meni, izvrsna opcija
    Posljednje uređivanje od Forka : 20.12.2016. at 15:25

  24. #24
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam zašto komplicirati kad je Cool kartica za te stvari izvrsna. Moja M. ju ima već dugo, izvadila sam ju da je ima za ekskurzije i putovanja po Hr, međutim, u međuvremenu je s njom već bila u Parizu, Londonu, i ove godine u Americi. Funkcionira besprijekorno, a imali smo slučaj da je trebala kupiti nešto što je bilo više od limita koji sam mislila da je okej, ona me iz NY nazvala (WhatsApp-om), i povećani limit joj je bio omogućen u roku od sat vremena. To je, po meni, izvrsna opcija
    Ovo je dobro znati. Moji dečki isto imaju kartice, ali mlađi još nije bio u inozemstvu bez nas, a stariji je beskrajno oprezan s novcima da se koji put pitam odakle mu to...

  25. #25
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam zašto komplicirati kad je Cool kartica za te stvari izvrsna. Moja M. ju ima već dugo, izvadila sam ju da je ima za ekskurzije i putovanja po Hr, međutim, u međuvremenu je s njom već bila u Parizu, Londonu, i ove godine u Americi. Funkcionira besprijekorno, a imali smo slučaj da je trebala kupiti nešto što je bilo više od limita koji sam mislila da je okej, ona me iz NY nazvala (WhatsApp-om), i povećani limit joj je bio omogućen u roku od sat vremena. To je, po meni, izvrsna opcija
    Pa OK, daj mi link na tu Cool karticu

  26. #26
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Elly prvotno napisa Vidi poruku
    Pa OK, daj mi link na tu Cool karticu
    Nema više Cool kartice https://www.zaba.hr/home/gradjani/cool-racun , ali ima zamjena - ZaBa račun za mlade: https://www.zaba.hr/home/gradjani/paket-za-mlade

  27. #27
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Nema više Cool kartice https://www.zaba.hr/home/gradjani/cool-racun , ali ima zamjena - ZaBa račun za mlade: https://www.zaba.hr/home/gradjani/paket-za-mlade

    kako misliš "nema više", pa moja M. ju uredno koristi?!

  28. #28
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    kako misliš "nema više", pa moja M. ju uredno koristi?!
    Forka, pogledaj da ju možda zamijeniš. Ovo sada je bez ikakvih naknada. Ti čini mi se imaš mjesečnu naknadu.
    Ja sam danas otvorila svojima i odmah uzela i M-zabu i token.

  29. #29
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Forka, pogledaj da ju možda zamijeniš. Ovo sada je bez ikakvih naknada. Ti čini mi se imaš mjesečnu naknadu.
    Ja sam danas otvorila svojima i odmah uzela i M-zabu i token.

    misliš da zamijenim za taj novi paket?

    nemam vremena sad to proučavati, u gužvi sam ovih dana.
    misliš da ovaj novi paket ima nekih prednosti u odnosu na cool (jer, njena cool kartica je još uvijek najnormalnije aktivna)?

  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    Svi postojeci korisnici cool kartice je i dalje koriste. Mozda samo ne otvaraju nove.

  31. #31
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    kako misliš "nema više", pa moja M. ju uredno koristi?!
    Nema za nove korisnike. Ja sam mlađem sinu htjela otvoriti Cool ove godine (stariji je imao Cool od 2014) pa su mi rekli da nema. Kad sam njemu uzela taj paket za mlade, predložili su mi i da Cool kod starijega promijenimo na to. On nije koristio m-zaba jer nije imao telefon koji to podržava kad smo mu uzeli Cool, inače ga možda ne bi ni mijenjali.

  32. #32
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Nema više Cool kartice https://www.zaba.hr/home/gradjani/cool-racun , ali ima zamjena - ZaBa račun za mlade: https://www.zaba.hr/home/gradjani/paket-za-mlade
    Procitala sam detaljno i iako moze biti za nekoga idealna opcija, konkretno nije ono sto njoj treba.

    Mislim da cemo rijesiti stvar sa otvaranjem te virtualno-fizicke prepaid kartice preko MM racuna, pa kad stigne - stigne.

    (praznici su poceli a skola nije poslala jos nikakvu obavijest (i zato sto su zadnji dan skole bili na izletu), a s obzirom na to sto se ovih dana dogodilo u Njemackoj, mozda cak razmisljaju i da odustanu, tko zna.
    Uglavnom, mislim da ce kartica stici na vrijeme ako ju zatrazimo sad.

  33. #33
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj pituljica prvotno napisa Vidi poruku
    Svi postojeci korisnici cool kartice je i dalje koriste. Mozda samo ne otvaraju nove.
    tocno
    i ja sam htjela N. otvoriti nedavno cool, pa su me preusmjerili na paket za mlade
    koji je besplatan, za razliku od cool racuna
    u paketu ima i besplatni ziro racun ako ga zeli otvoriti
    (inace se placa mjesecna naknada, 3kn, ako se otvara zasebno)

  34. #34
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Da li se u Španjolskoj može koristiti maestro od Zabe. Ono, bez problema. Da se može plaćati i podizati gotovina.

  35. #35
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    U Cataloniji da.

  36. #36
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    U Cataloniji da.
    A da li treba paziti koji bankomat koristiti ili je svejedno?

  37. #37
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Ajde provjeri si nedavno je bio mejl da u pojedinim državama s maestro kartica i cool zabe se bez naknade može dizati lova na bankomatima

  38. #38
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ajde provjeri si nedavno je bio mejl da u pojedinim državama s maestro kartica i cool zabe se bez naknade može dizati lova na bankomatima
    Budem, hvala.

  39. #39
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ajde provjeri si nedavno je bio mejl da u pojedinim državama s maestro kartica i cool zabe se bez naknade može dizati lova na bankomatima

    kako to?
    a kad u Hr dižeš s cool Zaba karticom na bankomatu PBZ-a, primjerice, uzmu ti 10 kuna provizije...

  40. #40
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    kako to?
    a kad u Hr dižeš s cool Zaba karticom na bankomatu PBZ-a, primjerice, uzmu ti 10 kuna provizije...
    Mpzda ima neka fora s onim ZABIinim paketima. Pa clanstvom zaznih banaka u Unicreditu. Maglovito se sjecam da se n forumu.hr na temi turizma pisalo o tome

  41. #41
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Tako je ako.dizes novac bilo gdje u vani na bankomatima banaka koje su unicredito nema provizije. Takvo je moje iskustvo.

  42. #42
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Ajde probat ću naći mejl gdi je to spomenuto

  43. #43
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Tako je ako.dizes novac bilo gdje u vani na bankomatima banaka koje su unicredito nema provizije. Takvo je moje iskustvo.
    Našla sam informaciju na jednom stranom forumu, da se podizanje gotovine na svim bankomatima u Španjolskoj ne naplaćuje.

  44. #44
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    onda ću m. ubuduće slati u inozemstvo kad bude htjela dizat' lovu
    Posljednje uređivanje od Forka : 27.09.2017. at 22:18

  45. #45

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Pratim

  46. #46
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Tako je ako.dizes novac bilo gdje u vani na bankomatima banaka koje su unicredito nema provizije. Takvo je moje iskustvo.
    Ovo je i moj sin rekao, proučio je sve kad su išli sa školom u inozemstvo. Aliii nije mu još palo na pamet dizati lovu, nije bilo šaMse... S druge strane, to se izgleda mijenja. Sa školom se spremaju opet na izlet i već je najavio što si namjerava kupiti (bežični miš takvih i takvih karakteristika, koji nije našao ovdje ili je otkrio da tamo manje košta...) Bogu fala da je poželio uopće išta kupiti.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •