Pokazuje rezultate 1 do 46 od 46

Tema: Kako se postaviti i što učiniti?

  1. #1
    mali magarac avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    37

    Početno Kako se postaviti i što učiniti?

    Dogodila se jedna situacija u kojoj se teže snalazim pa pišem ovaj post kako bih možda jasnije i sigurnije mogla reagirati...
    Sin, devetogodišnjak, ide od jeseni na karate...Prošli četvrtak igrali su neku igru i jedna ga je djevojčica (godinu dana starija, ide na karate duže vrijeme) povlačila više nego što je trebala, on joj je govorio da ga pusti, ona nije slušala i on joj ju je (kaže lagano) pljusnuo. Trenerica je to riješila, odredila mu za kaznu sklekove, on joj se ispričao i ona je prihvatila ispriku. Ovaj utorak prije početka treninga u dvoranu je upao njezin otac, tražio djevojčicu da pokaže s kim se zakvačila, ona je D. počela vuči prema njemu, D. se jako uplašio i opirao, na kraju se ritnuo nogom. Taj čovjek je nasnuo na mog sina (on je sitan inače za devetogodišnjaka)i opalio mu šamarčinu! Trenerica je sve vidjela, ali nije na vrijeme stigla do tog čovjeka, smirivala situaciju (on je govorio da nitko njegovu kćer ne smije dirati jer je osjetljiva, ima neke dijagnoze kao alergiju na gluten, da je bio u afektu itd...) D. se jako uplašio, plakao, uplašili su se i njegovi prijatelji (s dvojicom ide u razred) koji su vidjeli sve i bili s njim tamo...
    D. je molio trenericu da ništa meni ne kaže jer se bojao da ćemo se mi ljutiti i uopće mu nije palo na pamet da taj čovjek nje imao pravo ući u dvoranu i njega udariti. Mi njega odgajamo da se tući ne smije, da ne smije ni uzvratiti ako njega netko tuće nego treba pozvati nekog starijeg...po prirodi je takav da mu to ne uspijeva uvijek, ali to su sve bile neke sitnice i nitko se do sada nije na njega žalio u tom smislu (više na brbljiivost, dekoncentraciju, osjetljivost...ima dosta lošu sliku o sebi iako je izvrstan učenik, puno čita, glumi...zapravo je jako nezreo i djetinjast pa drugima često ispada smiješan i znaju ga ismijavati).
    Uglavnom, trenerica je nakon treninga njega pustila SAMOGA van iz škole, iako je tamo bio i taj čovjek koji je mene čekao (a ja u to doba završavam posao i zaključavam pa se s D. nađem na stazi ispred škole), nitko me nije obavijestio što se dogodilo, s D. sam se našla i otišli smo doma pričajući o sasvim drugim stvarima.
    Drugi dan u školi njegovi su prijatelji u razredu poveli razgovor o tome, rekli sve učiteljici, koja je rekla mom sinu da mi to mora reći, da taj čovjek nije smio ući tamo i njega udariti...nazvala je i mene jer se i sama uznemirila i cijela situacija joj je bila grozna...
    Ona sama jako dobro pozna mog sina i zna koliko ga je to sve uplašilo i meni je grozno što on meni to nije htio ispričati odmah.
    Zvala sam trenericu, inzistirala na tome zašto me odmah nije obavijestila, ona priznaje da se nije snašla, da ju je D. molio da meni ništa ne kaže! Tvrdila mi je da je taj čovjek uvidio što je napravio, da ona zna da se to neće ponoviti jer je bilo u afektu ?!! Da je neki čovjek ušao u školu i udario odraslu osobu, trenericu, učiteljicu, koga god, ja vjerujem da bi istog trena netko pozvao policiju, a ovo je puno gora situacija...
    Naravno da su se u klubu tada svi uspaničili, zvao me i direktor kluba, ispričavao se, govorio kako je ta situacija nedopustiva, zvao je i tog čovjeka, bio je dogovor da se svi nađemo u školi prije treninga (ja sam se sva tresla pri pomisli da moram suočiti s tim čovjekom, bojala sam se i reakcije svog muža ako bi ovaj bio nasilan i prema nama) Zapravo mislim da je klub trebao odmah reagirati i da su tu zakazali.
    Direktor kluba me onda pitao može li dati tom čovjeku moj broj da me nazove pa da ja procijenim hoću li potezati neku tužbu iili nešto. I tako me on nazvao...bojim se da nisam u razgovoru imala potrebnu odlučnost, oštrinu, on je zapravo svisoka razgovarao sa mnom iako je rekao da zna što je napravio i kakve mogu biti posljedice jer mu je žena pravnica. Napominjao mi je kako su njemu njegova djeca svetinja, kako su oni uvijek bili besprijekorni i nikada nisu imali problema, kako je njegova kćer osjetljiva, ima dijagnoze...kako bi svaki roditelj tako reagirao da vidi da mu netko udari dijete. Kako se ispričava (zapravo samo zato jer se boji tužbe), ali on zapravo misli da je ispravno postupio! Pitala sam ga što bi onda on napravio da je npr. moj muž tako udario njegovo dijete - zlobno se nasmijao i rekao nešto u stilu - bolje da vam ne kažem što bi napravio.
    Direktor kluba se zgrozio na takav stav, smatra da čovjek treba nekako odgovarati, ali vidim da mu je u interesu da ne kompromitira klub. Ja nikada nisam bila u takvoj situaciji, sve pokušavam riješiti na neki normalan način, ali svi mi kažu da je ovo slučaj koji zahtjeva ozbiljnu reakciju, a i sami to vidimo. D. želi ići dalje na karate, meni je muka od pomisli da je on tamo
    Što dalje? Teško mi je, s jedne strane sam ljuta na D. što me ne sluša i dovede se u takvu situaciju, u očaju sam vjerojatno i preljuta, vidim da sve što ga učim o tome kako se postaviti pada u vodu kad se nađe u takvoj situaciji, a s druge strane taj je čovjek za razliku od njega - odrastao i napravio je kazneno djelo!

  2. #2
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Ja znam sto bi napravio moj muz :/
    A ja... mislim da bih ipak pozvala policiju.
    Pogotovo nakon sto razgovorom nije pokazao da zna da je pogriješio nego da zna da moze nadrapati.
    Pa onda neka nadrapa. Mozda mu to bude skola.
    Posljednje uređivanje od Cubana : 16.12.2016. at 12:59

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    71

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Ja znam sto bi napravio moj muz :/
    A ja... mislim da bih ipak pozvala policiju.
    Pogotovo nakon sto razgovorom nije pokazao da zna da je pogriješio nego da zna da moze nadrapati.
    Pa onda neka nadrapa. Mozda mu to bude skola.
    x
    svakako pozvala policiju

  4. #4
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Baš ružna situacija, vjerujem da si se prilično šokirala. Ono što bi ja prvo napravila je posjela svoje dijete i s njim jako ozbiljno porazgovarala o tome da je to što se dogodilo jako loše, zakonom zabranjeno i kažnjivo, da nitno ne smije dići ruku na njega i da ti uvijek mora takve stvari reći, bez iznimke. Ja stalno tupim svojima da sve što im se dogodi, svaku glupost koju oni sami naprave, svaku negativnu situaciju u koju mogu upasti čim prije kažu nama jer im želim pomoći, želim uvijek biti tu za njih a to ne mogu ako ne znam što im se u životu događa.
    Kad to razriješite, reagiraj. Imaš svjedoke, imaš podršku ljudi oko sebe. Prijavi događaj policiji. Ne samo zato da kazniš čovjeka koji je udario tvoje dijete već da pokažeš djelom svom djetetu da je to što se dogodilo nedopustivo.
    Ne bih tužila klub ni trenericu ali bi tražila od njih izjavu o tome što se dogodilo.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Po ovom što pišeš, meni se čini da bi taj lik i opet napravio isto da se nađe u sličnoj prilici.
    I zbog toga bi ga trebalo prijaviti, da mu se malo potkrešu krila.
    I nije istina da je to bilo u afektu, jer je on znao za situaciju od ranije (prošla su 4 dana u međuvremenu od prvog konflikta), došao je ciljano prije početka treninga, s namjerom da se obračuna s djetetom.

  6. #6
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pozvala bih policiju, a mislim da i ti trebaš ako je to još moguće.

  7. #7
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa da, sigurno možeš prijaviti događaj policiji. Mislim da svakako to trebaš napraviti. To je kazneno djelo.

  8. #8
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Pozvala bi policiju istog trena!
    Pa odrasla osoba ti je osamarila dijete! Koliko odrasla osoba mora biti nesređena u glavi da ide udarit tuđe dijete.. Policiju da poprica malo s njim da mu to vise ne padne na pamet..
    ne mogu uopce vjerovati sto čitam!!

  9. #9
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Grozno!

    Ja važem svaku riječ kad se obraćam tuđem djetetu, a da odrastao čovjek tako nasrne na dijete, i to još tako malo,, nemam riječi.

    Taj lik očito ima debelih problema sa samim sobom.

    Iskreno ne znam što bih ti savjetovala, jedino nisam sigurna da bi mi dijete i dalje išlo na taj karate, jer i trenerica je očajno postupila, a naravno da se sad svi vade.

    Ne znam što bi mali još trebao proći da se odlučite zvati policiju, a možda bi baš trebalo, ponajprije radi njega, da shvati da se takve stvari ne smiju zataškavati.

    Stvarno ne znam.
    Posljednje uređivanje od Dijana : 16.12.2016. at 13:26

  10. #10
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Po ovom što pišeš, meni se čini da bi taj lik i opet napravio isto da se nađe u sličnoj prilici.
    I zbog toga bi ga trebalo prijaviti, da mu se malo potkrešu krila.
    I nije istina da je to bilo u afektu, jer je on znao za situaciju od ranije (prošla su 4 dana u međuvremenu od prvog konflikta), došao je ciljano prije početka treninga, s namjerom da se obračuna s djetetom.
    točno ovo sam ti htjela napisati

  11. #11
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Mislim da bi se tipa trebalo prijaviti policiji, a uz policiju prijaviti još i CZSS-u zbog nasilja nad djetetom.

  12. #12
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Ja bi ga tužila. Bahati kreten.

  13. #13
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Evo konkretnih uputa o postupku prijave, sa Poliklinike za zaštitu djece Grada Zagreba (pogledati točku 15 - zlostavljanje djeteta od strane odrasle osobe koja nije član obitelji):

    http://www.poliklinika-djeca.hr/publ...ja-i-odgovora/

  14. #14
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Ne kužim kakve veze ima alergija na gluten s situacijom, ili je to rečeno u kontekstu kao mala se puno žrtvuje

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    557

    Početno

    Kažeš da sve čemu ga učiš pada u vodu u konkretnoj situaciji.
    A opet, i sama si svjesna da si, u razgovoru s dotičnim, bila preblaga, nisi imala oštrinu i da se s tobom razgovarao svisoka, dakle bila si servilna.
    Dakle, ne možeš ga kriviti što se sa devet godina nije znao postaviti, jer si se i sama...kako da velim...suzdržavala? Kontrolirala?
    To je uvijek problem, što normalni ljudi idu normalno.
    Sa ovakvima nema normalno.
    Tako da nemoj biti ljuta na dijete.

    No, svakako, dobro da si se kontrolirala, jer takvi vole isprovocirati i onda izigravati nevinašca.
    Možda nije loše što se i on.

  16. #16
    mali magarac avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    37

    Početno

    Puno vam svima hvala na savjetima i mišljenjima! Čitam i puno mi znači uslijed kaosa i težine koju imam u glavi trenutno. Također mi je teško jer očito nisam kod sina postigla povjerenje da ćemo se za njega zauzeti uvijek, šta god da je bilo i da je napravio...da nam odmah treba reći. On vjerojatno kuži koliko se ja ljutim kad dođe do nekog sukoba, kada i riječima nekoga povrijedi...toliko da je sebe smatrao tolikim krivcem da nije važno što ga je taj čovjek pljusnuo, možda je mislio da je i zaslužio, i to me baš brine...
    S druge strane, vidim da svi mislite da bi čovjeka trebalo prijaviti, radi svog djeteta, ali i ubuduće zbog druge djece ako bi mu palo na pamet još koji put tako rješavati stvari.

  17. #17
    mali magarac avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    37

    Početno

    I da, znam da sam prekritična prema njegovim nošenjima sa situacijama jer se i ja puno puta ne znam postaviti kako bi trebalo...On ima samo 9 godina. Ja sam ta koja se inače boji sukoba i sve ću napraviti da stvari prođu bez problema. On je drugačiji, odmah reagira, odgovori na uvredu, a, eto sad je i udario. I odmah loše, jako loše prošao.

  18. #18
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    A gle, lako je biti general poslije bitke. Ja mislim da si sve u svemu dobro postupila. Nemoj samo odustati od prijave.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    557

    Početno

    Magarac, točno znam o čemu govoriš.
    Ja sam ista, ne talasaj, sve ću progutat, hladne glave reagirati, ništa u afektu, afekt ne priznajem. Ne samo to, meni je to ostalo još od djetinjstva, a vrlo sam jezičava, ali vjerojatno sam (radi nekih ruganja i lakšeg bulinga) naučila naprosto ne pokazivati da me išta smeta, jer nikome ne želim dati gušta. Eh, to se vremenom pretvorilo u uzmicanje.
    Moj mali je isti kao tvoj, reagira, bori se za sebe, ne da da ga tlače.
    I neugodno mi je ponekad radi toga.
    Ali to nije njegov problem, već moj, a ja ga činim njegovim.
    Ponekad bih rado da preko nekih stvari naprosto samo prijeđe, kao što bih ja.
    Ja sad (opet) učim od njega...umjesto on od mene.

  20. #20
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj mali magarac prvotno napisa Vidi poruku
    I da, znam da sam prekritična prema njegovim nošenjima sa situacijama jer se i ja puno puta ne znam postaviti kako bi trebalo...On ima samo 9 godina. Ja sam ta koja se inače boji sukoba i sve ću napraviti da stvari prođu bez problema. On je drugačiji, odmah reagira, odgovori na uvredu, a, eto sad je i udario. I odmah loše, jako loše prošao.
    Dijete ti je u osnovnoj školi. Probaj se posavjetovati s učiteljicom i možda stručnom službom. Iako se incident nije dogodio u školi, možda imaju kakvu ideju ili uhodanu praksu kako se s tim nositi. A nije loše da u školi znaju da je pod stresom i radi čega. Nemaš pojma što ovaj tip može napraviti - ako je upao na trening, možda bi mogao i u školu... Ispričaj im cijelu priču. Imaju ljudi iskustva. Možda ti daju kakav praktičan savjet. Osim toga, znaju u kvartu tko je kontakt osoba u czss, tko je kvartovski policajac, sve te podatke škola ima.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    a što tvoj muž kaže na to? koja je njegova reakcija?

    SVAKAKO trebate prijaviti policiji, pa čak i da na kraju ne dođe do tužbe s vaše strane. mislim da će biti dovoljno da mu policija pokuca na vrata, a vjerojatno će oni podignuti prijavu protiv njega. jer, to što je napravio je definitivno kažnjivo djelo!

    ja znam da MM i ja ne bi ni trena dvojili, zvali bi policiju odmah.

    a dobro kaže jelena.o, kakve veze ima alergija na gluten s cijelom situacijom???

  22. #22
    mali magarac avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    37

    Početno

    Ma naravno da to s glutenom nema nikakve veze! Takve je on meni argumente stavljao kao opravdanje zašto je zaštitnički raspoložen prema njoj...
    Trening je u prostoru škole, ravnateljicu je već obavijestila pismeno mama D.-ovog prijatelja koja je pravnica i koja je isto burno reagirala kad je čula što se dogodilo. I mi ćemo je sa svoje strane sad obavijestiti.

  23. #23
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj mali magarac prvotno napisa Vidi poruku
    Ma naravno da to s glutenom nema nikakve veze! Takve je on meni argumente stavljao kao opravdanje zašto je zaštitnički raspoložen prema njoj...
    Trening je u prostoru škole, ravnateljicu je već obavijestila pismeno mama D.-ovog prijatelja koja je pravnica i koja je isto burno reagirala kad je čula što se dogodilo. I mi ćemo je sa svoje strane sad obavijestiti.
    Tako i treba. I stvarno traži od trenerice izjavu, jer time ćeš joj pomoći. Zamisli da ovaj tip još koji put uleti - ugroženo je ne samo tvoje dijete nego i sva ostala djeca....

  24. #24

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    sve stoji što su ti forumašice rekle. i ne bih oklijevala s traženjem naknade štete, dijete ti je sigurno u strahu i šoku, neka manijak odgovara, pa kakvu to poruku daje svom djetetu, ma joj...
    svoje dijete svakako odvedi kod psihologa ili druge stručne osobe da popriča s njim, a da imaš neki pisani trag i dokaz. sve napravi (nije to, nažalost, u našem sustavu jednostavno, zato se i takvi agresivci postavljaju kao ovaj) da ovaj drugi put uključi mozak a ne šake.

  25. #25
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    I nemoj se gristi da nisi postigla djetetovo povjerenje, nije to baš tako. Kako je ova situacija iznenadila tebe jednako tako je i njega, ne reagiraš uvijek trenutačno kad se nešto ovako neočekivano dogodi. Niti je kasno za reakciju, dapače, nekad je promišljena naknadna reakcija puno bolja. Uključi ga, pričajte o događaju i naknadnim aktivnostima.
    I reci mu da bi vjerojatno neki odrasli ljudi na fizički obračun fizički reagirali, ali da to nije tvoj način i nadaš se da će i on iz toga nešto naučiti.

  26. #26

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    i ta priča da on zna da može nadrapati jer mu je žena pravnica, ma nemoj molim te, što onda ne znaš da to ne radiš. ta priča tebi treba ubiti svaku nadu da od njega nešto zatražiš. ne odustaj, nikako.

  27. #27
    mali magarac avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    37

    Početno

    Umiljata, muž je uz mene, skupa smo u tome, samo ja nekako preuzela te razgovore s trenericom, tim čovjekom i ostalima na sebe jer sam nekako smirenija u tim stvarima...zajednički tražimo najbolje rješenje.
    Ja radim tu u kvartu gdje je i škola, gdje i stanujemo, znam puno ljudi, djecu...zato mi je cijela stvar još dodatno nekako neugodna. Čak mi se nekako čini da sam ih prije nekih 6 godina i upoznala, možda se i varam, jer ih sad nisam vidjela kako izgledaju pa ne znam.
    Ali napravit ćemo što treba!

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Prijava !

  29. #29

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Ja bih pozvala čovjeka na kavu s mm. Rijesila bih to najsmirenije i tražila od kluba napismeno da taj čovjek više ne može u klub ako bih nakon kave imala ikakve dvojbe.

  30. #30
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    To je kreten, nasilnik, jedan od onih koji na semaforu izlazi iz auta i kroz prozor grabi nespretnog vozača za vrat i vitla palicom. Dobro ocijeni što ćeš napraviti i jesi li tip za natezanje s njim. Pod tim mislim da ako se odlucis za prijavu nasilja, budi spremna na mogućnost daljnjeg maltretiranja bilo telefonom ili uživo.

  31. #31
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Ajme, prijavila bih tog odraslog nasilnika, to je jedini jezik koji takvi razumiju.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Prijavila bi ga i to odmah. Nemoj čekati ni dana.
    On je udario tvoje dijete. Ne znam zašto bi TEBI trebalo biti neugodno jer radiš u mjestu gdje se to dogodilo?
    Svi trebamo dati poruku, svojim postupcima, da se nasilje ne smije toletirati umjesto stalno ići "lakšim putem" i skretati poglede. I misli.

  33. #33
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Prijavu napravi. Njega ce policija morat kontaktirat po sluzbenoj duznosti. Ako nastavi s tim vec je u nepovoljnom polozaju i valjda ce mu zena to objasnit. Nasilnik i manipulator.

  34. #34
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    ja sam kao dijete- nešto starije od tvojeg- bila malteretirana od strane odrasle osobe, to je užasno neugodna pozicija za dijete i tjera jaki osjećaj bespomoćnosti i straha i frustarcije. mislim da moraš reagirati- ja bih prijavila policiji iako postoji šansa koju navodi čokolada da takav nasilnik ( jer on je sigurno i u slobodno vrijeme nasilan i potencijalni psihopat) pokuša ugnjetavati vašu obitelj. no bez obzira na taj rizik ja bih ga prijavila.
    o trenerici karatea nemam riječi- uopće mi nije jasno kako jedna odrasla osoba može biti toliko nezrela i smušena. evo.
    s malim bih još i još i još, a pogotovo kad sve prođe razgovarala o tome da kad doživi bilo što neugodno smije i treba reći nama. užasno se plašim situacije u kojoj mi djeca ne prijave nešto takvo ili još gore.

  35. #35
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    osim toga, njega je bio dužan prijaviti i klub
    ja bi im to jako zamjerila i dijete mi sigurno tamo više ne bi išlo...Možda nisu mogli spriječiti, ali su zasigurno trebali na pravi način reagirati kada se sve desilo...

  36. #36
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Mene uopce ne bi bilo strah da ce jos vise ugnjetavati ili prijetiti. Danas je lako sve dokumentirati uz pimoc tehnologije. Snimaj sve! To sto si ti prijavila incident ne znaci da ces podnijeti tuzbu. U krajnjem slucaju postoje svjedoci. Ako je sredina manja svi se znaju i to ti je trenutno prednost.

  37. #37
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    o trenerici karatea nemam riječi- uopće mi nije jasno kako jedna odrasla osoba može biti toliko nezrela i smušena. evo.
    Ma joj, ovo mene ne čudi zaista. Trenerica taekwondoa moje kćer ima jedva 19, točno je mogu zamisliti hiper zbunjenu i bez ikakve reakcije i u puno bezazlenijoj situaciji od ove. Treneri, posebno u područnim ispostavama klubova koje djeluju po školama su najčešće još i sami klinci.

  38. #38
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    slazem se s barbi, treneri su cesto jos klinci, ali vodstvo kluba nije. tako da mislim da treba klub malo stisnuti nek oni podnesu prijavu. a ako ne, onda sami, al moje dijete nakon toga tamo prismrdilo ne bi.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    prijavila bih tog odraslog nasilnika, to je jedini jezik koji takvi razumiju.
    Slazem se sa Zuskom, prijavila bi bez razmisljanja, alarmirala i CZS i policiju i dignula tuzbu. Jedino se tako takvima eventualno mogu podrezati krila. TO je nedopustivo i nema opravdanja nikakvog. I djetetu bi rekla sto cu napraviti. I ispisala bi ga iz tog kluba i objasnila zasto.
    Mozda zvucim malo radikalno, ali strasna mi je ova situacija. Nezamisliva.

    mali magarac, sretno

  40. #40

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    I mislim da sa takvim nasilnikom ne treba razgovarati osobno. Jos mu dati prostora da se opravdava za tako nesto.

  41. #41
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj nevena prvotno napisa Vidi poruku
    I mislim da sa takvim nasilnikom ne treba razgovarati osobno. Jos mu dati prostora da se opravdava za tako nesto.
    X

    Nikad ne znaš što takvom tipu može past na pamet... Ako se postavlja na devetogodišnje dijete, što bi učinio odrasloj osobi???

    Prijava + traženje očitovanja od vodstva kluba.

    Btw. i ja bih razmislila o ispisivanju djeteta, bar dok se ovo ne riješi. A ako su treninzi u školi, treba i njih dignuti na noge.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Mali magarac, kako je na kraju prica zavrsila? Nadam se da je sve u redu

  43. #43

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    I mene jako zanima.

  44. #44
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    X

    Nikad ne znaš što takvom tipu može past na pamet... Ako se postavlja na devetogodišnje dijete, što bi učinio odrasloj osobi???
    Što bi moj muž rekao...takav odrasloj osobi ne bi ništa napravio.
    Inače ja stvarno ne znam kako bih ja zaustavila MM-a kad bi odrasli muškarac došao i ošamario našu J.

    Užasno mi je frustrirajuće čitati ovu priču.
    Nije me bilo neko vrijeme na forumu pa malo kasnim, ali meni je tako žalosno vidjeti da zapravo mi kao društvo potpuno zakažemo u ovakvim situacijama.
    Nema opravdanja, nikakva mlada trenerica, ovako onako. Nikakvi razgovori, razumijevanje, smirivanje situacije. Istog trena je klub trebao reagirati i prijaviti policiji, ako se trenerica nije snašla morala je kontaktirati upravu kluba koja je morala reagirati. Kad je već tu zakazalo a sve so odvilo u prostoru škole, kad je škola saznala trebala je škola prijaviti.

    Moramo svi kao društvo čvrsto pokazati da nikakav oblik nasilja a pogotovo prema djetetu ne može i ne smije proći nekažnjeno, ako tu zakažemo mi kao odrasli nema nam dalje.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    Potpisujem mitovski

  46. #46
    mali magarac avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    37

    Početno

    Još jednom zahvaljujem svima na komentarima, baš mi je bilo važno čuti više mišljenja...
    Sad, s odmakom, puno se bolje osjećamo svi skupa jer tih dana nam je baš bilo koma. Klub je, zahvaljujući događaju, donio pravilnik o postupanju u takvim i sličnim situacijama (samo ih još moram pitati jesu li uključili i prijavu policiji u takvim okolnostima, jer baš u tome i je stvar!) Trenerica uopće nije mlada, ali eto nije se snašla. Onaj je čovjek dobio službeno zabranu ulaska u prostor održavanja treninga, što naravno ne znači da ne može stajati negdje oko škole i čekati kćer. Obavijestili smo pismeno o svemu ravnateljicu škole (i sinova je učiteljica s njom razgovarala), dobili službeni odgovor kako je potresena događajem, kako je obavijestila o tome sve stručne službe u školi, ali da je na nama i klubu odluka što ćemo jer se radi o izvanškolskoj aktivnosti. Ak ništa drugo, čovjek je sad ipak poznat u školi po tom ispadu i nekako sumnjam da bi išao riskirati pa ponoviti nešto slično.
    Možda (ma ne možda nego sigurno) smo ga trebali prijaviti...ali neću se više preispitivati u vezi toga. Da je bar klub to napravio, kako je i trebalo! Oni tvrde da taj čovjek sigurno neće više napraviti ništa slično. Ima troje djece u školi, sad mu je totalno neugodno. S pravom. Zapravo se izvukao, ali mu je ostala ta sramota jer mi se čini da je dosta napuhana osoba koja sebe i svoju obitelj diže u nebesa. Nakon onog razgovora s njim nisam više nijednom kontaktirala, čula sam samo par stvari od ljudi i trenera.
    Da je po meni, moj sin više ne bi tamo trenirao, ali on silno želi, tamo su mu dvojica najboljih prijatelja i voli to. Nemamo mogućnost da ga vodimo u neki drugi karate klub jer nemamo auto i bilo bi prekomplicirano i daleko. Drago mi je samo da mu nije ostao neki strah, kaže da mu čak ne bi bio problem vraćati se sam doma - ali naravno da zasad o tome nema govora!
    Znam da ćete reći da nismo napravili sve što treba. Rekla bih i ja da nisam osobno u tome! Ali nekako smo procijenili da je ovo sad dovoljno.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •