Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Problemi s dojenjem i težinom bebe

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2016
    Postovi
    3

    Početno Problemi s dojenjem i težinom bebe

    Pozdrav!

    Beba je rođena prije 8 dana na carski rez. Rođena je s težinom 4400 g, 57 cm, otpuštena iz bolnice prije 5 dana s 4030 g, patronažna sestra je vagala bebu prije 2 dana - 3720 g.

    Od rođenja do vaganja patronažne sestre beba je isključivo dojena, stavljana na dojku po zahtjevu, cca svakih dva sata po pola sata.

    Po prijedlogu patronažne sestre od prije 2 dana počela sam koristiti dohranu AD preko čašice, pripremim dozu 60 ml, a beba popije cca 30 ml nakon podoja MM.

    Pelene su od samog izlaska iz bolnice slabo mokre, a u 5 dana koliko smo doma beba je imala ukupno 4 stolice, od toga 2 crne prvi dan, 3 dana bez stolice, jednu crnu jučer i danas ujutro senfastu.

    Beba nježno vuče dojke, patronažna sestra kaže da ne čuje gutanje koje čuje kod prehranjivanja časicom s AD mlijekom.

    Zabrinuta sam, beba ne dobiva na težini, slabo puni pelene, čini mi se da se proizvodnja mlijeka ne povećava, po preporuci patronažne sestre počela sam koristiti Syntocinon sprej i tople komprese za dojke, ali nisam primjetila neki pomak, jedini pomak je nakon što sam počela koristiti AD mlijeko, počele su stolice i beba duže spava.

    Molim vas za pomoć.

  2. #2
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,501

    Početno

    Možeš li što izdvojiti Izcica?
    Je li se patronaza dogovorila ovih dana za ponovno vaganje?

  3. #3

    Datum pristupanja
    Dec 2016
    Postovi
    3

    Početno

    Patronažna sestra će doći sutra ujutro na vaganje.

    Od jučer ujutro beba opet nije imala stolicu, više je razdražljiva, mogu je umiriti jedino stavljanjem na cicu i to sve češće traži, počela sam se i izdajati od jučer i u jednom izdajanju mogu izvući možda 5 ml.

    Danas ujutro sam prvi put čula da je nekoliko puta progutala na cici, jako me brine što opet nema stolicu.

  4. #4
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Summer najbolje bi bilo kad bi nazvala sos telefon ako ikako možeš !!!

  5. #5
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Kod mog se bebea rijetko kad čuje gutanje. Da je po tom ne bih dojila ni jedno dijete. Tako da tu primjedbu slobodno zanemari. Nazovi Rodin sos telefon.

  6. #6
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Summer, bebu stavljaj na dojku sto cesce. Sto vise "koza na kozu" da je animiras da doji. U kojem položaju dojiš ? Možeš li zbog reza dojiti u polusjedećem položaju da je beba tebi na prsima ? Da li je beba dobro uhvatila dojku, da li je cijela bradavica i veci dio areole u ustima ? Osjecas li otpust mlijeka ? Radis li kompresije ? To sto si izdojila samo 5 ml nije nikakav pokazatelj koliko mlijeka imas. Izajat se mozes nakon podoja kako bi povecala produkciju, po 5 min u prazno (kad vidis da vise nema mlijeka) ukoliko ti to nije bolno. Koliko dohrane daješ ?

  7. #7

    Datum pristupanja
    Dec 2016
    Postovi
    3

    Početno

    Dojim u ležećem i polusjedećem položaju.

    Beba dobro uhvati dojku, ja ne osjećam otpust mlijeka. Radim kompresije.

    Izdajam u prazno nakon podoja.

    Beba popije 30 ml AD nakon podoja MM, a danas cca 40-50 ml AD po podoju.

  8. #8
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Summer, nazovi Rodin sos telefon za dojenje.
    Tamo ćeš dobiti najbolje savjete nakon što savjetnici daš sve informacije koje treba za dobar uvid u vašu situaciju.

    Tvoja patronažna mi ovako ne djeluje baš prodojeća. Moja npr kaže da ne važe bebe prije 14 dana starosti jer nerijetko izgube nešto na težini prvih dana kod kuće (dok se dojenje ne uhoda), da ne obeshrabri mamu koja pokušava dojiti...

    A što se tiče vremena na cici, normalno je i zdravo da novorođenče želi i bude na cici gotovo cijelo vrijeme. Moji su još u rodilištu navlačili mlijeko tako što se po 10-12 h nisu skinuli sa cica koje sam morala izmjenjivati svakih par minuta. Al je zato sutradan mlijeko baš krenula a s njime i dojenačka senf stolica.

  9. #9
    MMK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    498

    Početno

    Ja bih dodala, kompresije raditi i da bebi olakšate i da je razbudite i podstaknete na dojenje.

  10. #10
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Summer kakvo je stanje ??

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •