Pokazuje rezultate 1 do 3 od 3

Tema: govor

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    5

    Početno govor

    zdravo! jel može pomoć jeR malo sam zabrinuta... beba je rođena 15 dana prije, udahnila mekonij... sad ima 9mj., motorika uredu ali još uvijek ne govori u slogovima... uglavnom viče 'aaa', 'eee', gaaa, bruji, ali ništa više...jel neko ima slično iskustvo? hvala vam

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj negeba prvotno napisa Vidi poruku
    zdravo! jel može pomoć jeR malo sam zabrinuta... beba je rođena 15 dana prije, udahnila mekonij... sad ima 9mj., motorika uredu ali još uvijek ne govori u slogovima... uglavnom viče 'aaa', 'eee', gaaa, bruji, ali ništa više...jel neko ima slično iskustvo? hvala vam
    Da li razumije vaš govor? Ako da, nema problema. Da li imaš kontakt očima? Da li te slijedi pogledom? Ako da, nije frka, treba samo čekati.

    Ako ti se čini da ne razumije, konzultiraj se s pedijatrom. Ali meni se čini da je to još u granicama tolerancije.

  3. #3
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Evo, malo sam pretražila - ovdje imaš tablicu govornog razvoja (skrolaj u drugu polovicu dokumenta). Slogovi se očekuju između 9. i 15. mjeseci, tako da nisi na kraju očekivanog razdoblja, nego bliže početku.

    Na istom linku imaš i markere govornog razvoja s uputom kada se roditelj treba zabrinuti i konzultirati sa stručnjakom: http://logotherapia.hr/dijagnostika-...zika-i-govora/

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •