Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 294

Tema: 16-mjesecna beba nema nikakvog reda!

  1. #101
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Ne znam i ne zanima me ali tako smo sredili dermatitis što je ipak važno da možemo spavati

  2. #102

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Meni shambalina prehrana ima samo jednu manu dijete ju ne jede u dovoljnoj količini. I drago mi je da malena bolje jede. I ne moraš ti shambala nikog od nas poslušati, možeš me svrstati u dežurne dusebriznike, ali kao netko cije je dijete bilo mrsavo kao tvoje... Ne gubi vrijeme, izvazi malenu za dva tjedna i odi specijalistu ako napredak ne bude dovoljan. Nemoj misliti da dramim. Ono raspitaj se koliko ljudi je stvarno imalo dijete te težine i dobi. Moj sin je jeo i meso i ribu i bio pothranjen. Ja ti ne mislim da je meso lijek, već promjena stava roditelja.

  3. #103

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Drago mi je da vam ide na bolje!
    Ni mi nikad ne jedemo duže od 20 min, odnosno malci.
    Vani joj isto možeš ponuditi nešto za jelo, kuhano povrće, voće, pecivo, ma puno toga.
    Samo hrabro i odlučno naprijed, sve najbolje vam želim!

  4. #104
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    U kuhanom vocu i povrcu nema nicega sto bi trebalo tako malom djetetu koje ne dobiva na tezini.

    Stvarno nitko nikoga ne nagovara da odjednom treba promijeniti jelovnik cijele obitelji i jesti meso, ali djetetu trebaju masnoce i kalorije iz lako preradivih namirnica kojih ne treba pojesti pet kila, s obzirom da dijete ne zeli jesti.

    Ok, obitelj ne jede meso i ribu. Zato bi bilo izuzetno bitno rijesiti (nepostojeci?) problem s kravljim mlijekom i mlijecnim proizvodima pa, ako je moguce, uvesti cijelu paletu hrane koja se trenutno ne konzumira. Ako moze jesti kikiriki (mislim da je pisalo da moze), onda je maslac od kikirikija odlicna namirnica, kalorijama i kvalitetom (super su masnoce).

  5. #105
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Jelena, tvoja djeca stvarno imaju, crno na bijelo, potvrdjene alergije na sve sto izbjegavate u prehrani?

  6. #106
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Naravno ima i hrpa preporuka gastrica, alergologe će i nutricionistice
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 25.12.2016. at 14:20

  7. #107
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Shambala, smije li pistacije i makadamija orahe? Znam da si rekla sve orašaste, osim, ali opet...

  8. #108
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Bez zamjerke a kaj je tak super u kikiriki maslacu za djecu manju od dve godine? Zar nema adekvatni ja hrana našeg podneblja?

  9. #109
    Shambala avatar
    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    45

    Početno

    Maslac od kikirikija joj pokusavam uvalit u svasta, al ako ga skuzi nece jest. Na kruhu pogotovo.
    Naravno da joj dajem ulja, maslinovo pogotovo. Sezamovo i bucino takoder.

    Mlijeko i mlijecne proizvode je alergolog rekao ne!!!

  10. #110
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    probaj još uz bućino,repićino i laneno, to može prek svega i s svim

  11. #111
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Bez zamjerke a kaj je tak super u kikiriki maslacu za djecu manju od dve godine? Zar nema adekvatni ja hrana našeg podneblja?
    Da. Maslac obični.

  12. #112
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    ma ima namaz od bazulja s bućinim uljem

  13. #113
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Meni je zapravo bezveze stav da se djeci nameće to da jedu meso... ja bih svom djetetu ponudila sve što smije, pa nek samo bira što mu je fino i što će jesti (bilo to alge, orašasti plodovi, meso, riba, mlijeko..ma sva što mi padne na pamet). Ako će biti mesožder, neka bude. Ako odabere veganstvo ili vegetarijastvo, ok. Ali neka to bude djetetov izbor, kada će ga moći napraviti i sam odlučiti. A na meni je do tada da se potrudim da dijete raste, napreduje, s kojim god namirnicama. Ako ne napreduje bez mesa, probala bih meso, barem tjedan dana. Ili ribu, ili jaja

    Moj je jako izbirljiv i ne voli jesti, od prvog dana života. S godinu dana je imao 9 kila, s 2 god 11. Sad će imati za 2mj tri godine, još nismo na 13 kila. I takav mi oduvijek izgleda mršavo, pogotovo jer je dugačak.
    Ali ako ništa drugo, on jako voli paradajz i meso. Toga se u zadnjih godinu dana najeo....i previše. Prije je jeo i juhe, variva, ma sve sve, i onda počeo odbijati.
    Sad nam je vrtić puno pomogao, tamo tete kažu da lijepo jede. Ali doma isto malo toga. Novo neće probati (tipa palačinke, nešto namazano na kruh, jok)

    Rekla sam da je meni hranjenje najteži dio roditeljstva. Nadam se da će drugo dijete, koje bih jednog dana htjela imati, biti bolji jedač od ovoga. Jer sam puno suza isplakala oko njegove kilaže i hrane

  14. #114
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ma ima namaz od bazulja s bućinim uljem
    To je naše podneblje? Moji doma su uber tradicionalni. Nikad nisu takvo što radili.

  15. #115

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Kaae, a što ima loše u kuhanom povrću, npr. mrkvi s maslinovim uljem koju lako možeš dati djetetu vani?
    Mi to prakticiramo ponekad jer svježu ne može još prožvakat.
    Nisam rekla svaki dan, nego da postoji gro zdravih namirnica koje možeš ponuditi i dok nisi doma.
    Kuhano povrće, svježe voće.
    Posljednje uređivanje od annie84 : 25.12.2016. at 15:21

  16. #116

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    A drugu, kaloričniju hranu, može jesti i doma.

  17. #117
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    To je naše podneblje? Moji doma su uber tradicionalni. Nikad nisu takvo što radili.
    ali kikiriki maslac ste jeli, ma daj!!

  18. #118
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ali kikiriki maslac ste jeli, ma daj!!
    ??? Pa moji nisu. Ali ja jesam. Jer ne vodim politiku makrobiotike. Nije mi jasno zašto ti inzistiraš na tome da se nešto ne jede jer nije ovdašnje, a s druge strane jedeš takve stvari koje isto nisu ovdašnje. Zapravo, konfuzan mi je cijeli tvoj sistem biranja namirnica koje nećeš ili hoćeš jesti.

  19. #119
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Srećom pa djeca sve te alergije prerastu, pa će većina uskoro moći jesti svu hranu. Te dječje alergije su prolazne i roditelji to znaju, pa već nakon 5-6 godina mogu nuditi sve više namirnica. Ne treba cijeli život podrediti alergiji.

  20. #120
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    ??? Pa moji nisu. Ali ja jesam. Jer ne vodim politiku makrobiotike. Nije mi jasno zašto ti inzistiraš na tome da se nešto ne jede jer nije ovdašnje, a s druge strane jedeš takve stvari koje isto nisu ovdašnje. Zapravo, konfuzan mi je cijeli tvoj sistem biranja namirnica koje nećeš ili hoćeš jesti.
    Ja ne jedem jako malo namirnica, tj. Samo možda neke jer jedem uglavnom samo kaj ja kuham, tj. meni nitko ne kuha drugi, ali sam neki dan u firmi maknula sabljarku prvi put u životu. silom prilika moram tak deca terorizirati, a to da alergije prođu do 5-6godina mogu obaviti mačku o rep, mojem malom se još testovi nisu počeli ni smanjivati sve je u 5-6 razredu a glavninu sam znala do njegovih godinu dana. Neke alergije kao na kikiriki i orašasto većinom ostaju cijeli život. I da kaj ja jedem da nije ovdje uobičajeno?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 25.12.2016. at 17:13

  21. #121
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Ne znam. Napiši što jedeš pa ćemo znati reći je li uobičajeno. Ali da je kikiriki maslac sada neka egzotična hrana - nije.

  22. #122
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Nekome od 40 godina je relativno egzoticna, u djetinjstvu i mladosti nije postojala ( u Hrvatskoj).

  23. #123
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    U mom djetinjstvu je postojalo ja sam to jela par puta do nekih 15god u RH istina dobili smo to na poklon

  24. #124
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Srećom pa djeca sve te alergije prerastu, pa će većina uskoro moći jesti svu hranu. Te dječje alergije su prolazne i roditelji to znaju, pa već nakon 5-6 godina mogu nuditi sve više namirnica. Ne treba cijeli život podrediti alergiji.
    Mojem je sada sa 9. godina dijagnosticirana alergija na soju... tako da ovo o prerastanju baš i ne drži vodu.

  25. #125

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    Citiraj Shambala prvotno napisa Vidi poruku
    I meni je zao da djete nema pravo na izbor nego mora bit mesozder.
    Niko ne veli da bude mesožder,nego svejed,što čovjek prirodno i jest

  26. #126
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Mojem je sada sa 9. godina dijagnosticirana alergija na soju... tako da ovo o prerastanju baš i ne drži vodu.
    Zato sam i napisala da prerastu te alergije koje se pokažu u ranoj dječjoj dobi, dok se navikavaju na raznoliku ishranu i općenito okolinu.

  27. #127
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    To je naše podneblje? Moji doma su uber tradicionalni. Nikad nisu takvo što radili.
    Grah salatu s crnim uljem nisi nikad probala? Istina, to je tradicionalno jelo sjevrene Hrvatske, ali ovo mi je u rangu tvrdnje da Zagrepčani ne jedu maslinovo ulje...

    Ček malo, možda te zbunio bažul ili bažulj, to je obični grah.

  28. #128
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Grah salatu s običnim uljem, da. Ali da je netko od tog radio namaz, ne. A i tad, to nije izvor masti koji parira maslacu, ili kikiriki namazu.

  29. #129
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj annie84 prvotno napisa Vidi poruku
    Kaae, a što ima loše u kuhanom povrću, npr. mrkvi s maslinovim uljem koju lako možeš dati djetetu vani?
    Mi to prakticiramo ponekad jer svježu ne može još prožvakat.
    Nisam rekla svaki dan, nego da postoji gro zdravih namirnica koje možeš ponuditi i dok nisi doma.
    Kuhano povrće, svježe voće.
    Ma nema nista lose, naprotiv. Mislila sam samo da pokusa s visokokaloricnom hranom, opcenito i uvijek, kad vec dijete odbija jelo. Tako bi, ako pojede nesto, pojelo nesto konkretnije.

  30. #130
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Shambala prvotno napisa Vidi poruku
    Maslac od kikirikija joj pokusavam uvalit u svasta, al ako ga skuzi nece jest. Na kruhu pogotovo.
    Naravno da joj dajem ulja, maslinovo pogotovo. Sezamovo i bucino takoder.

    Mlijeko i mlijecne proizvode je alergolog rekao ne!!!
    Pa dobro, znas li zasto je rekao ne? Mozda je, pardonmyfrench, bubnuo bezveze, ako dijete nije testirano na mlijeko. Test je vrlo jednostavan, treba im ravno 5ml venske krvi.


    Za alergije, istina, orasasto se uglavnom ne prerasta. Moja kcer ce, usprkos dobi, na sezitizaciju kikirikijem cim se vratimo iz Hrvatske. Konzilij je zakljucio da kolicina IgE pokazuje sansu da joj izlaganjem alergenu mogu pomoci da preraste alergiju (ili barem ne dodje do toga da je pod konstantnim strahom od anafilakse). Nakon toga ce poceti isto i s mlijekom i jajima, a soju i mrkvu jos moramo definirati.

  31. #131
    Shambala avatar
    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    45

    Početno

    Kaae, di vi zivite?

  32. #132
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Shambala prvotno napisa Vidi poruku
    Kaae, di vi zivite?
    Kae zivi u Americi.

  33. #133
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Ali i u Hrvatstkoj se osim koznog testa mogu raditi ( i rade) testovi iz krvi.

  34. #134

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Grah salatu s običnim uljem, da. Ali da je netko od tog radio namaz, ne. A i tad, to nije izvor masti koji parira maslacu, ili kikiriki namazu.
    Radi se namaz od svježeg sira, bučinog ulja i mljevenih bučinih sjemenki. Kaloričan, a ima i zdravih masnoća.
    Grah/Käferbohnen s bučinim uljem, mljac.

  35. #135

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    A kad ste bili kod alergologa? I što stvarno nitko osim shambale i mene nije imao tako mrsavo dijete?

  36. #136
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    casa, reći ću samo da je moja s 8 mj imala onoliko koliko shambalina sa 16 mj. Znam da nisu sva djeca ista, ali tolika disproporcija baš ...
    Citiraj annie84 prvotno napisa Vidi poruku
    1. Radi se namaz od svježeg sira, bučinog ulja i mljevenih bučinih sjemenki. Kaloričan, a ima i zdravih masnoća.
    2. Grah/Käferbohnen s bučinim uljem, mljac.
    Izgleda fino. Ide li onda u taj namaz i grah ili su to dvije različite stvari?

  37. #137
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Imala sam ja dvoje
    Žuta kod mene doma se jelo puno mahunarki, mi smo jeli i tortu od bazulja
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 26.12.2016. at 10:50

  38. #138

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Zuta, da, odvojene stvari, namaz i salata.
    Namaz možeš napraviti za probu i u skroz maloj količini i staviš omjer ulja i mljevenih bučinih sjemenki onako kako tebi odgovara.

  39. #139
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Kada nema radosti života, veselja i ispunjenosti, a svakodnevnica je mukotrpna i frustrirajuća, te se vrti samo oko tehnikalija, nema tih ni čudotvornih sjemenki, ni najbolje filozofije odgoja, koja to može nadoknaditi.
    200% sam pobornik i zdrave prehrane i odgovornog i promišljenog rotiteljstva, no oni trebaju biti u funkciji života, a ne život u funkciji njih.
    no priroda i svemir, bebe i djeca su intuitivno mudri, pa ako ih zorno promatramo, razumijete ćemo poruke.

  40. #140
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    Kada nema radosti života, veselja i ispunjenosti, a svakodnevnica je mukotrpna i frustrirajuća, te se vrti samo oko tehnikalija, nema tih ni čudotvornih sjemenki, ni najbolje filozofije odgoja, koja to može nadoknaditi.
    200% sam pobornik i zdrave prehrane i odgovornog i promišljenog rotiteljstva, no oni trebaju biti u funkciji života, a ne život u funkciji njih.
    no priroda i svemir, bebe i djeca su intuitivno mudri, pa ako ih zorno promatramo, razumijete ćemo poruke.
    Bas tako nekako seni.

  41. #141
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Može se napravit nama od graha zmiksa se doda malo češnjaka i bučnog ulja vrijedno u mastima i proteinima, uz dodatak kruha i u ugljikohidratima
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 26.12.2016. at 12:19

  42. #142
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Bas je seni to dobro srocila.
    Ja bih htjela napisati da mi se cini da tu postoji neki dublji problem od veganstva. Mi nismo vegani ali dio moje djece je do negdje druge trece godine bio na veganskoj prehrani. Ne zato sto smo mi to tako prakticirali, nego je tako ispalo. Jednostavno su zivjeli od mog mlijeka, povrca, voca, zitarica... Ali su jeli. Normalno su jeli.
    Meni se cini da se ovdje na topicu uhvatilo veganstva kao problema jer je velikoj vecini nepoznanica. Vjerojatno je i doktorima nepoznanica i oni ce se uhvatit toga, ali ja bih rekla da je ovo situacija za lijecnika. A mama mora svoj zivot, tj. nacin zivota i funkcioniranja generalno presloziti i preurediti.

  43. #143
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    To je nekaj slično humusa, može se dodati i mljevene sjemenke koje su ranije preprzene

  44. #144
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Citiraj annie84 prvotno napisa Vidi poruku
    Zuta, da, odvojene stvari, namaz i salata.
    Namaz možeš napraviti za probu i u skroz maloj količini i staviš omjer ulja i mljevenih bučinih sjemenki onako kako tebi odgovara.
    Ima takvi slični namaz i bez sira, često se prodaje na manifestacijama sela

  45. #145
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    Kada nema radosti života, veselja i ispunjenosti, a svakodnevnica je mukotrpna i frustrirajuća, te se vrti samo oko tehnikalija, nema tih ni čudotvornih sjemenki, ni najbolje filozofije odgoja, koja to može nadoknaditi.
    200% sam pobornik i zdrave prehrane i odgovornog i promišljenog rotiteljstva, no oni trebaju biti u funkciji života, a ne život u funkciji njih.
    no priroda i svemir, bebe i djeca su intuitivno mudri, pa ako ih zorno promatramo, razumijete ćemo poruke.
    lijepo si to rekla, ali kad se mučiš s djetetom koje odbija jesti, ne dobiva na težini a još je i slabokrvno na granici transfuzije (kao što je bilo moje), ne možeš se fokusirati na radost života, niti razmišljati u smjeru da su bebe intuitivno mudre
    ili barem netko ne može

  46. #146

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    I što stvarno nitko osim shambale i mene nije imao tako mrsavo dijete?
    Moja sestra je imala tačno 8,2 kg sa godinu dana , ali je sa 18 meseci ipak imala preko 9kg. Jako je bila probirljiva i malo jela, izvesno vreme je živela samo na Smokiju i mandarinama...Celo detinjstvo je bila sitna i mršava.

    I ne fali joj ništa osim što je visoka samo 155cm, ima dosta loš kvalitet zuba i alergije na polen. Ali skoro istu visinu i iste probleme imam i ja, a ja sam bila na granici predebelog u ranom detinjstvu.

    Što pokazuje da su i moji roditelji imali čudan odnos prema hrani, ja se celog života borim protiv usađene OKP potrebe da "dobre curice pojedu sve iz tanjira", a sestra ima totalno haotične navike u jelu, može da gladuje satima, pa pojede prekomerno bilo čega nezdravog u bilo koje doba dana i sl.

    A to su po meni puno lošije posledice od same kilaže i izbora namirnica.

    Jer i ja mislim da hrana treba da služi nama, a ne mi hrani, a da pred dete treba postaviti dovoljno širok izbor kad smo već u mogućnosti, a dete pri tom probirljivo i ograničeno alergijom.

    Moj sin je isto bio vegetarijanac prve dve godine jer je tako sam hteo, i sad sa 5 god. ne jede puno mesa a povraća mu se na bele kiselomlečne proizvode i ribu, koji citiram "smrde" (nešto valjda sa senzorikom...), ali je jeo jaja, tvrdi sir i sve ostale namirnice u dovoljnim količinama i napredovao sasvim OK.
    Pri tome on jede puno uži izbor namirnica nego ćerka, koja je spremna da proba bilo šta novo, ali količinski jede manje i svaka jača viroza je baca ka granici pothranjenosti jer je težinom prosečna a visinom natprosečna.
    Tako da sasvim razumem i brigu oko nejela i brigu oko pothranjenosti i istovremeni trud da se ne vrti sve oko hrane, jedino ne razumem svesno ograničavanje deteta u nečemu u čemu ne bi moralo biti ograničeno, a moglo bi mu koristiti.

  47. #147
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Tako da sasvim razumem i brigu oko nejela i brigu oko pothranjenosti i istovremeni trud da se ne vrti sve oko hrane, jedino ne razumem svesno ograničavanje deteta u nečemu u čemu ne bi moralo biti ograničeno, a moglo bi mu koristiti.
    slažem se

  48. #148

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Ja iz iskustva smatram da nije problem u djetetovoj izbirljivosti, ni u veganstvu, ni u alergiji ni u dojenju. I ne mislim da ni na jednoj ot tih razina možeš dugoročno riješiti problem. Stav roditelja se prelijeva na dijete. Moj jesin danas zdrav i velik petnaestogodisnjak. Samo do toga sam ja morala puno toga sa sobom riješiti. I ne, nisam postala najmudrija i radosnija majka ali sam sigurno puno poslozenija u glavi.

  49. #149
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Meni se cini da se ovdje na topicu uhvatilo veganstva kao problema jer je velikoj vecini nepoznanica.
    Ovo nije veganstvo. Vegani jedu orahe. Ovo je prehrana striktnija od veganstva.

  50. #150

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    I djeca su jako mudra i signaliziraju.
    Jako je teško izaći iz tog kruga fokusiranosti na jelo, ali potrebno.

Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •