Stranica 4 od 6 PrviPrvi ... 23456 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 294

Tema: 16-mjesecna beba nema nikakvog reda!

  1. #151
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    I djeca su jako mudra i signaliziraju.
    Jako je teško izaći iz tog kruga fokusiranosti na jelo, ali potrebno.
    Kruga opcenite fokusiranosti na jelo. Ne samo fokusiranosti na NEjelo djeteta od 16 mj.
    Ta fokusiranost je uzasno ogranicavajuca i ako prede u ekstrem -toksicna.
    U drustvu gdje hrane ima dovoljno i gdje je lako dostupna razni prehrambeni stilovi su nam preplavili mozgove.

  2. #152

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Jelena, koliko su tvoji bili teski? I kako ste to riješili?

  3. #153

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    I sirius, meni je jedna nutricionistica jednom rekla Gospođo to su trice. Biste li izgladnjelom malom Afrikancu rekli, nemoj krafnu to ti nije zdravo..

  4. #154
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Stariji je bio 8300,mladi 8100.
    Moram vidjeti koliko dugo smo to rjesavali
    Veći je od rođenja bio graciozan sad ima 15.5 visine 175,kila 61,jos uvijek izgleda mršavo, njega nisi mogao nahraniti ak nisi imao puno sljedova, uvijek je morala biti banana tu negdje, on je jeo bananu s graškom.
    Manji je alergičan za njega je bila važna redukcija namirnica, pogledam pa javim koliko nam je trebali da to sredim sad je 116 i malo preko 20kila 6.5godina.kod njega je palilo razne varijacije s uljima. Za utjehu nikad nije pojeo ni koricu kupovnoj kruha a ni čokoladu.

  5. #155
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Grah salatu s običnim uljem, da. Ali da je netko od tog radio namaz, ne. A i tad, to nije izvor masti koji parira maslacu, ili kikiriki namazu.
    Ima tu starih topica kako se radi vegetarijanska pašteta od graha i drugih mahunarki.

    Sastojci su u osnovi isti, samo sve samelješ u multipraktiku ili satreš štapnim mikserom. Inače, ja sam iz Podravine i meni je grah s običnim uljem apsolutno nejestiv, jer nije dovoljno aromatičan, ali to je stvar navike. Moja djeca su u dohrani puno prije kušala hladno prešana ulja tipa maslinovo i bučino nego obično. I nisu voljeli meso kao i martini, ali su obožavali bijelu ribu, pa mi se fućkalo.

  6. #156
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Nisam sd spretno izrazila...Htjedoh reći da me baš bilo briga jedu li meso ili ne, jer su dobivali dovoljno bjelančevina kroz sir, jaja i ribu.

    Mlađi sin je imao nisko željezo (ranije rođen, kasnije počeo s dohrenom) ali s polaskom u jaslice brzo je popravio prehrambene navike i to je došlo na normalu.

  7. #157
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Ja iz iskustva smatram da nije problem u djetetovoj izbirljivosti, ni u veganstvu, ni u alergiji ni u dojenju. I ne mislim da ni na jednoj ot tih razina možeš dugoročno riješiti problem. Stav roditelja se prelijeva na dijete. Moj jesin danas zdrav i velik petnaestogodisnjak. Samo do toga sam ja morala puno toga sa sobom riješiti. I ne, nisam postala najmudrija i radosnija majka ali sam sigurno puno poslozenija u glavi.
    casa,

    pls pojasni malo više, baš me zanima do kojeg si konkretno zaključka došla. što si promijenila? ako može na nekom primjeru.

    Zanima me jer u široj obitelji imam jedan sličan slučaj, nezadovoljni su, sve je vrti oko jela, ne rješavaju ništa, vrte se u krug, pomoć ne traže, a problem se produbljuje.

  8. #158

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Pa eto ja sam pomoć tražila. Dakle, prvo ono što ti doktor kaže otvoreno
    ponuditi normalan obrok bez kerefeka, dvopeka u obliku srca i graška smajlica, i ako dijete odbije skloniti bez ljutnje, ucjene, mita i drame
    jesti s djetetom ne razgovarajuci o gladnima u africi
    zajedno s djetetom nabavljati i pripremati hranu
    nemati hijerarhiju hrane, tipa ono klasicno pojedi dvije žlice kelja ili neces dobit desert
    izbacit sokice

    A sve ti ovo ako si uporan, a dijete je suradljivo može kratkoročno olakšati.
    Ono što je stvarno pomoglo je kad sam shvatila da mom djetetu atmosfera ubija volju za životom iliti hranom. Nakon razrješenja odnosa među roditelja dijete je projelo. Bez ikakvih ovih gornjih smjernica i naputaka... Nije postao debeo da se razumijemo ali skroz normalan.. I ne samo po težini nego i za stolom. Eto, sad možete reći da je to u dobi djeteta, u krajnjem ishodu napora onih smjernica, u horoskopu... I da, zbog razvoda je bio kod psihologa, što sigurno nije odmoglo ali promjena je postala vidljiva nakon dva tjedna od objave odluke.
    Lili, nadam se da je kod ovih tvojih nešto benignije... Tipa nju su kao malu tjerali da pojede do kraja pa sad ona to očekuje od djeteta...

  9. #159
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    hvala casa.
    ma ne znam što bih ti rekla, nije baš benigno. Ona (mama kao dijete) dugo nije htjela žvakat i strahovito je izbirljiva, jede samo neku vrstu hrane, pripremljenu na određeni način, voće ne jede nijedno i tak. Ono najizbirljivija odrasla osoba koju poznajem uživo. I sama sam izbirljiva po pitanju nekih namirnica al ovo nije uobičajena izbriljivost, posebno ne za odraslu osobu.

    Eh sad kad takva osoba dobije dijete valjda pretpostavlja da će takvo bit i dijete, a možda tu ima i neke geneteske predispozicije.
    Uglavnom dijete napunilo 3,4 god još ne žvače hranu, nikad nije pojelo krišku kruha ili bananu jer ne zna žvakat. Cijeli cirkus se rdai i stalno ga se nutka okolo po stanu, podu s hranom (miksanom kao za 8mj bebu).

    Ja sam svojedobno sugerirala da potraže pomoć, nešto su jdnom probali, to nije bilo nešto i ostalo je na tome.

    Što se tiče atmosfere, mama i tata su u ok odnosima jedino se nisu nekako smašli u roditeljstvu (posebno tata ), ja kad čujem o kakvim oni stavrima proomišljaju i organizaciji a imaju jedno dijete ko da se radi o 8-članoj obitelji u najmanju ruku.Sve im je komplicirano, teško, zahtjevno pa čak i obični izlazak iz stana zahtijeva posebne pripreme.

    Eh da tata je jako živčan i napet, dobrim dijelom zbog roditeljstva. Htio bi dijete držati pod staklenim zvonom i poštedit ga ijedne suze i naznake stresa, a to naravno nije moguće i tu nastaju problemi a mama je plaha pa se ne zna suprotstavit.

    sorry ako je OT, al taman su se dolučili da dijete krene u vrtić (koji mali zapravo voli) no i ta je praska napuštena jer eto curi mu nos pa bolje da je doma. Žao ni je djeteta jer ako ovako nastave završit će s hospitalizacijom. Valjda će se pokrenut rješavat mu problem žvakanja prije predškolske dobi jer dijete ni u vrtiću ne može ništa pojesti. Čak ni tih par sati od 9-12h što je išao.

    A ne dao Bog da mu treba logoped ( a trebat će mu već dobrano kasni u govoru) to će njima bit već žestoka komplikacija i trauma da kako će mali sjedit i surađivat, to je stresno bla bla.. majke mi nekad se pitam s kojeg planeta su oni i kud se baš oboje takvih potrefiše ko par.

    a ništa možda se neko čudo dogodi...
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 26.12.2016. at 21:49

  10. #160
    Shambala avatar
    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    45

    Početno

    Moja je cura danas lipo doruckovala, malo mandarina za uzinu pojela i super rucala.
    Onda nije spavala pa je slabo vecerala i nije imala jos jednu uzinu, al sve u svemu nije lose.

  11. #161
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    hvala casa.
    ma ne znam što bih ti rekla, nije baš benigno. Ona (mama kao dijete) dugo nije htjela žvakat i strahovito je izbirljiva, jede samo neku vrstu hrane, pripremljenu na određeni način, voće ne jede nijedno i tak. Ono najizbirljivija odrasla osoba koju poznajem uživo. I sama sam izbirljiva po pitanju nekih namirnica al ovo nije uobičajena izbriljivost, posebno ne za odraslu osobu.

    Eh sad kad takva osoba dobije dijete valjda pretpostavlja da će takvo bit i dijete, a možda tu ima i neke geneteske predispozicije.
    Uglavnom dijete napunilo 3,4 god još ne žvače hranu, nikad nije pojelo krišku kruha ili bananu jer ne zna žvakat. Cijeli cirkus se rdai i stalno ga se nutka okolo po stanu, podu s hranom (miksanom kao za 8mj bebu).

    Ja sam svojedobno sugerirala da potraže pomoć, nešto su jdnom probali, to nije bilo nešto i ostalo je na tome.

    Što se tiče atmosfere, mama i tata su u ok odnosima jedino se nisu nekako smašli u roditeljstvu (posebno tata ), ja kad čujem o kakvim oni stavrima proomišljaju i organizaciji a imaju jedno dijete ko da se radi o 8-članoj obitelji u najmanju ruku.Sve im je komplicirano, teško, zahtjevno pa čak i obični izlazak iz stana zahtijeva posebne pripreme.

    Eh da tata je jako živčan i napet, dobrim dijelom zbog roditeljstva. Htio bi dijete držati pod staklenim zvonom i poštedit ga ijedne suze i naznake stresa, a to naravno nije moguće i tu nastaju problemi a mama je plaha pa se ne zna suprotstavit.

    sorry ako je OT, al taman su se dolučili da dijete krene u vrtić (koji mali zapravo voli) no i ta je praska napuštena jer eto curi mu nos pa bolje da je doma. Žao ni je djeteta jer ako ovako nastave završit će s hospitalizacijom. Valjda će se pokrenut rješavat mu problem žvakanja prije predškolske dobi jer dijete ni u vrtiću ne može ništa pojesti. Čak ni tih par sati od 9-12h što je išao.

    A ne dao Bog da mu treba logoped ( a trebat će mu već dobrano kasni u govoru) to će njima bit već žestoka komplikacija i trauma da kako će mali sjedit i surađivat, to je stresno bla bla.. majke mi nekad se pitam s kojeg planeta su oni i kud se baš oboje takvih potrefiše ko par.

    a ništa možda se neko čudo dogodi...
    Nece nitko dijete hospitalizirati jer ne zvace, ako dobija na tezini.
    Nece niti zbog toga sto ne govori ( a zvakanje , govor i razvoj mozga su povezani).
    Dijete vrlo ocito ima ozbiljnih problema sa senzorikom, kako im je prvo i jedino dijete nemaju ga sa kim uspiredivati, a njihovo " titranje " oko njega mu vise odmaze nego pomaze.
    ali to vec znas, napisala sam ti to na nekim drugim temama.
    kako nije tvoje dijete ne mozes napraviti nista, ako roditelji ne zele pomoc.
    Posljednje uređivanje od sirius : 27.12.2016. at 06:17

  12. #162
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Lili, meni se ipak čini da je to ozbiljan medicinski problem, a sad, pitanje je koliko ti možeš utjecati na roditelje..znam za jedan slučaj, doduše iz druge ruke, gdje mali nije htio/mogao

    žvakati, ovi su se bome naobilazili doktora ne bi li riješili problem. Ne znam ni jesu li ga riješili, ali su ga ozbiljno shvatili, a očito i doktori.

  13. #163
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Nece nitko dijete hospitalizirati jer ne zvace, ako dobija na tezini.
    Nece niti zbog toga sto ne govori ( a zvakanje , govor i razvoj mozga su povezani).
    Dijete vrlo ocito ima ozbiljnih problema sa senzorikom, kako im je prvo i jedino dijete nemaju ga sa kim uspiredivati, a njihovo " titranje " oko njega mu vise odmaze nego pomaze.
    ali to vec znas, napisala sam ti to na nekim drugim temama.
    kako nije tvoje dijete ne mozes napraviti nista, ako roditelji ne zele pomoc.
    sirius nažalost i težina je problematična, pa tim više mu daju pa kako god i što god da pojede miksano, u hodu, na podu,...
    svjesna sam da ne mogu ništa napravit, ja više ništa ni ne spominjem al kako smo bili zajedno za blagdane kad vidim koliko je njima sve to jedan veliki problem i stalno ga nutkaju nečime, on konstantno odbija...onako bilo mi baš otužno.

    Dijana, probala sam ja njima reći nekoliko putam (zbog svoje savjesti) pa su nešto bili i poduzeli prema mojoj sugestiji, al taj pokušaj nije urodio plodom, još gore rekli su im u Klaićevoj da oni ne mogu pomoći njihovom djetetu a nisu ih uputili dalje. i tako oni stoje u mjestu i čekaju da se čudo dogodi.

    A ja se mislim ako me jednog dana mama od malenoga priupita: Čuj moramo nešto poduzet, ovo postaje ozbiljan problem, jel ti znaš kome se obratiti? da bar imam neki spreman odgovor.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 27.12.2016. at 09:03

  14. #164
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Lili, mozda da se obrate na Goljak. Tamo imaju psihologa, defektologa/logopeda, senzornu integraciju i radne terapeute. To bi mozda bio najkompletniji pristup. I neka se naruce psihologu prvo, pa ce on uputiti dalje.

  15. #165
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Shambala prvotno napisa Vidi poruku
    Moja je cura danas lipo doruckovala, malo mandarina za uzinu pojela i super rucala.
    Onda nije spavala pa je slabo vecerala i nije imala jos jednu uzinu, al sve u svemu nije lose.
    Mozes se ljutiti, ignorirati, ali opet cu napisati.
    NE radi se o tome da si ti zadovoljna, trebaju biti zadovoljene potrebe tvoga djeteta.
    Ona mora brzo i dovoljno dobiti na tezini. Postoje pripravci visoko kaloricne hrane za djecu. Preporuci ih lijecnik, a kupe se u ljekarni.
    Mozda bi to bila dobra "vatrogasna" mjera za brzi dobitak tezine tvoje kceri.

  16. #166
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Lili, a da prije svih specijalista probate sa necim jednostavnim? Vidim da se druzite, da probas svojoj djeci dati da mu ponude smoki, kinderpinqui ili nesto takvo, vrlo mekano, topivo, a zanimljivo. Neka stave na pod dok se igraju, uzmu oni, mozda uzme i to dijete.
    Naravno, ako mislis da postoji mogucnost gusenja, tada zanemari ovu ideju.

  17. #167

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    Citiraj Shambala prvotno napisa Vidi poruku
    Moja je cura danas lipo doruckovala, malo mandarina za uzinu pojela i super rucala.
    Onda nije spavala pa je slabo vecerala i nije imala jos jednu uzinu, al sve u svemu nije lose.
    Ajd napiši što je to lipo papala.

  18. #168

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    Kod Lilinih prijatelja vidim prvi problem,a to je konstantno nutkanje hranom. Pa ima doručak,ručak ,večera,između su užine.
    Ma svakak trebaju pomoć,problem se samo produbljuje.

  19. #169
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj miffy34 prvotno napisa Vidi poruku
    Ajd napiši što je to lipo papala.
    Je, sigurno hoce nakon sto nabrijana ekipa skace.

  20. #170
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Lili, mozda da se obrate na Goljak. Tamo imaju psihologa, defektologa/logopeda, senzornu integraciju i radne terapeute. To bi mozda bio najkompletniji pristup. I neka se naruce psihologu prvo, pa ce on uputiti dalje.
    Hvala ti

    Beti hvala i tebi. Reći ću kćerki da proba, al on ne želi zapravo hranu ni uzet u ruke, ko da je otrov , ni znatiželja ga ne tjera čisto da uzme u ruku da proba opipat oblik, teksturu,..a kao što je sirius primjetila nemaju ga s kim uspoređivat, prvo dijete, ne druže se uopće s ljudima koji imaju djecu te dobi (a i inače imaju jedne prijatelje i to je to).

    Bar sad znam za Goljak, pa ako me budu pitali da im znam nešto reći.

  21. #171
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Je, sigurno hoce nakon sto nabrijana ekipa skace.
    x

  22. #172
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Beti hvala i tebi. Reći ću kćerki da proba, al on ne želi zapravo hranu ni uzet u ruke, ko da je otrov , ni znatiželja ga ne tjera čisto da uzme u ruku da proba opipat oblik, teksturu,..
    Ako dijete ima 4 g onda je taj period znatiželje odavno prošao. Mislim, kruška ti je zanimljiva prvih par puta kad je vidiš, ne i tri godine poslije. Tako i s ostalim.

  23. #173
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Mozes se ljutiti, ignorirati, ali opet cu napisati.
    NE radi se o tome da si ti zadovoljna, trebaju biti zadovoljene potrebe tvoga djeteta.
    Ona mora brzo i dovoljno dobiti na tezini. Postoje pripravci visoko kaloricne hrane za djecu. Preporuci ih lijecnik, a kupe se u ljekarni.
    Mozda bi to bila dobra "vatrogasna" mjera za brzi dobitak tezine tvoje kceri.
    ako nisi znala ti pripravci su na bazi kravljeg mlijeka, bolje je s ugljikohidratima i kvalitetnijim uljima i proteiininma početi

  24. #174
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku

    Bar sad znam za Goljak, pa ako me budu pitali da im znam nešto reći.
    ali i za Goljak se čeka, tak da treba ćim prije početi s ćime se planira

  25. #175
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ako dijete ima 4 g onda je taj period znatiželje odavno prošao. Mislim, kruška ti je zanimljiva prvih par puta kad je vidiš, ne i tri godine poslije. Tako i s ostalim.
    Dijete ima 3 god i 4 mj a pričala sam o razdoblju znatiželje otprije, a i danas je isto tako (za nešto što vidi 1.put).

  26. #176
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Meni se čini da su tu roditelji prenijeli svoj taj neki patološki odnos prema hrani na dijete. Kada bi oni normalno jeli, onda bi i dijete. A možda je i predugo miksanje kašica odradilo svoje. To je hrpa mišića i ako ih se ne vježba onda je djetetu fizički napor žvakati hranu. Znam da je mene kao klinku znalo doslovce boljeti ako bih morala žvakati komad mesa koji se ne da sažvakati (jer je star, ili nešto). A kako tek dijete koje gotovo nikad ne žvače.

  27. #177
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    A kad ste bili kod alergologa? I što stvarno nitko osim shambale i mene nije imao tako mrsavo dijete?

    Evo me! Ne znam koliko ću pomoći. Moja J. je s godinu dana imala 7,5kg, a rođena je s 3,5kg. Znam da se vozila u jajetu negdje do 18mj jer nismo mogli dostići onu potrebnu težinu od 9kg da prijeđe u drugu sjedalicu.
    Međutim, ona je jela i to velike količine hrane, raznovrsne i jela je zdravo. Ona je bila izrazito živo dijete, nije imala sekunde mira i sve to je potrošila. U jednom trenutku pedijatar je rekao da će nas poslati u bolnicu, međutim kad je čuo šta jede i koliko, kad je vidio šta radi u ordinaciji i kad smo napravili krvne pretrage reako je da nema potrebe.
    Negdje iza treće godine je počela postepeno dobivati na težini.
    Sada ima 6,5g, visoka je 128cm i ima 23kg. Mislila sam da to nikada nećemo dostići.

    Prošle godine, znači s punih 5 je bila na operaciji krajnika, zakompliciralo se pa na još jednoj hitnoj....u bolnicu je otišla s 20 kg vratila se iz bolnice sa 16kg i to je izgledalo strašno. Tada smo dobili na recept one pripravke u ljekarni Ensure (mislim da se tako zovu) i to nas je spasilo.

    Priča je poprilično različita osim u onom dijelu o kilaži.
    S obzirom da vam je izbor namirnica ograničen i što cure kažu kalorijski siromašniji, trebala bi pojesti puno veće količine a ne jede ih, trebalo bi stvarno razmisliti da se drugačije posloži jelovnik.
    Mene zanima zašto je alergolog rekao da izbjegavate mliječno? Jeli imala nekakvih simptoma, indikacija ili je to onako općenito?
    Pitam jer i moja J. je dijete alergičar i u dobi od 3,5g smo radili obradu, ukinuto je samo ono na što je ukazala obrada i na što je imala dokazane reakcije. Ne bih u ovako ograničenoj prehrani ukidala neku skupinu namirnica a da to stvarno nije dokazano da joj šteti.

    Mislim da su ti cure dale neke dobre savjete i da se nisu uhvatile za vegetarijanstvo ali činjenica je da zbog načina prehrane a onda i alergija imaš bitno ograničen izbor namirnica. Treba vidjeti šta to stvarno znači pojela je dobro. Ja bih svakako potražila mišljenja stručnjaka možda i sa 2-3 strane, jer ako se stvarno radi o pothranjenosti onda situacija nije bezazlena i nije bitnmo šta mislimo mi na forumu, koja su naša uvjerenja, koja su tvoja.

  28. #178
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Mislim ko i zuta, kako vrijeme ide, misici koji se ne koriste, atrofiraju. Pa kako ti ljudu ne vide da imaju problem, koji vrlo vjj zahtijeva i psihologa?

  29. #179
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Ne pitaj.ni samoj mi nije jasno. :/
    Boje se da.ce mu bit trauma hodat po dr.nisu mu nikad isisali nos onim nastavkom na usisavac da ga ne stresiraju jel trebam ista vise reci? Njima prvo treba psiholog.
    No da ne skrecemo s teme od Shamballe, necu vise.

  30. #180

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Pa ja bih rekla da svima čija djeca odbijaju hranu treba psiholog... Ili da im pomogne otkrit uzrok ili bar kao pomoć pri nosenju s tim problemom.

  31. #181
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Sad sam se sjetila da je J. iako je inače odlično jela imala razdoblja kad sam se pitala na čemu preživi. I dan danas ima takva razdoblja. Jede puno ali onda ima razdoblja od 3-4 dana kad preživi na jednom jogurtu dnevno.
    Sad se više ne živciram oko toga kad je normalne kilaže, ali kad je imala 13-14 mj i 8kg a ne bi mi jela po 3-4 dana bome sam znala ispaliti na živce.

  32. #182
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ja bih rekla da svima čija djeca odbijaju hranu treba psiholog... Ili da im pomogne otkrit uzrok ili bar kao pomoć pri nosenju s tim problemom.
    ma baš svima, i kaj bi on reko??

  33. #183

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Pa eto ne znam. A ono... Meni je bilo teško ici navečer u krevet i znat da je u cijelom danu pojeo pola jogurta... I da me slicno čeka i sutra i da ne uspijevam riješiti problem. Ono to me duboko tistilo
    .. Eto, možda ne svima.. Ako ima onih koji se s tim vedro i hrabro nose.

  34. #184
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Nnisu mu nikad isisali nos onim nastavkom na usisavac da ga ne stresiraju jel trebam ista vise reci?
    i ja kao odrasla bih bila u stresu da mi netko pokusava usisavacem vaditi smrklje iz nosa

    pa nije to bas zivotno spasavajuca intervencija, da bi se roditelje osudjivalo jer ju ne zele provoditi
    ne kuzim usporedbu :/
    Posljednje uređivanje od emily : 27.12.2016. at 14:40

  35. #185
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Ma ne nose se hrabro i veselo, daleko od toga, nego mislim koje rješenje može dat psiholog?

  36. #186
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ma ne nose se hrabro i veselo, daleko od toga, nego mislim koje rješenje može dat psiholog?
    Psiholog je osoba koja će roditeljima reći da su vrlo vjerojatno ONI uzrok problema. Naravno, ovo je pretjerano pojednostavljeno, ali na kraju se svede na to.

  37. #187
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Psiholog je osoba koja će roditeljima reći da su vrlo vjerojatno ONI uzrok problema. Naravno, ovo je pretjerano pojednostavljeno, ali na kraju se svede na to.
    Ili nece, nego ce ih uputiti dalje, ili savjetovati . Ovisno o situaciji.

  38. #188
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Mi smo imali dijete koje je godinu i pol dana živjelo na rižinom mlijeku, kruhu i suhim grožđicama...
    Težina mu je bila u granicama normale, krvna slika savršena.. Dijete ima autizam, pa su problemi s hranom s te strane....

    Znam kolko je frustrirajuće za roditelje kad dijete niš ne jede....
    Problem smo riješili kad smo mu počeli dnevno nuditi hranu za koju je pokazao interes....
    Pa je onda godinu dana jeo svaki dan tjesteninu sa šalšom.. Nakon togga je uveo pomes... Pa nakon toga variva narančaste boje.. (sve je to trajalo skoro pa dvije godine)
    Jednostavno sam se morala pomiristi s time da mu prehrana nije savršeno zdrava ali je počeo jesti...
    Krvna slika mu je indentična kao i kod druge dvoje djece koja se kud i kamo zdravije i raznovrsnije hrane od njega.....
    Posljednje uređivanje od Cheerilee : 27.12.2016. at 16:20

  39. #189

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Je, sigurno hoce nakon sto nabrijana ekipa skace.
    Oprosti sirius,al žena je tražila savjet,ne vidim kako su forumašice nabrijane ak kažu što misle?! Ili treba reći da je sve ok?
    Shambala uporno dugo nije htjela reči čime hrani kćer a došla je po savjet,kad ga je dobila onda se uvrijedila.

    Pa ja je ljepo pitam šta je dijete jelo osim te mandarine koju je spomenula,a sama je zadovoljna time što je i koliko dijete pojelo.pa što onda nebi napisala ak je zadovoljna!?
    Posljednje uređivanje od miffy34 : 27.12.2016. at 16:38

  40. #190
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Psiholog je osoba koja će roditeljima reći da su vrlo vjerojatno ONI uzrok problema. Naravno, ovo je pretjerano pojednostavljeno, ali na kraju se svede na to.
    naravno da će to reć , ali bi trebali dati i rješenje

    kad je meni psiholog reko da dete s dermatitisom mora sam spavati,što je tad bilo stvarno neizvedivo, jer bi ujutro bilo samo za hospitalizaciju jer bi bilo izgrebeno do krvi po cijelom tijelu, tek nakon kaj smo sanirali dermatitis, skoro 2 godine kasnije mogla sam staviti dte da samo spava.

  41. #191
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    a nije da su uvijek roditelji krivi

  42. #192
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    a nije da su uvijek roditelji krivi
    Naravno da nisu.
    postoje i takvi koji prepoznaju pravi problem, a ne svaljuju sve roditelju na leđa.

  43. #193
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj miffy34 prvotno napisa Vidi poruku
    Oprosti sirius,al žena je tražila savjet,ne vidim kako su forumašice nabrijane ak kažu što misle?! Ili treba reći da je sve ok?
    Shambala uporno dugo nije htjela reči čime hrani kćer a došla je po savjet,kad ga je dobila onda se uvrijedila.

    Pa ja je ljepo pitam šta je dijete jelo osim te mandarine koju je spomenula,a sama je zadovoljna time što je i koliko dijete pojelo.pa što onda nebi napisala ak je zadovoljna!?
    Žena je pitala. Čula je misljenja i na kraju ce postupiti onako kako misli da je ispravno.
    Mozda to i nije pravi put, niti njezin put, ali dijete je njezino.
    Pa ako njezin jelovnik i nacin hranjenja ne donese rezultate, valjda ce potraziti pomoc na pravom mjestu.
    Posljednje uređivanje od sirius : 27.12.2016. at 17:24

  44. #194
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    a nije da su uvijek roditelji krivi
    Nije roditelj uvijek kriv, ali je uvijek odgovoran. Ako pokuša sve što misli, pa ne postigne rezultat, tada treba potražiti pomoć. Često je to dugačak put. A ako odustane, e, onda je ipak kriv. Jer dvogodišnje dijete definitivno ne može biti krivac.

  45. #195

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Ma ja ne kužim da se odrastao čovjek ne može nosit s mišljenjem psihologa. Pa ako ti kaze da si ti kriv za nejelo, a ti znaš da nisi, promijenis psihologa.

  46. #196

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    I roditelji su uvijek odgovorni za to kako hendlaju problem. Meni se čini da tu psiholog može puno pomoći, naravno ako roditelji ne dolaze sa stavom reći će nam da smo mi krivi...
    I na kraju krajeva, psiholog bi morao moći uputiti roditelje i u slučaju kao charlee... autizma ili nečeg sličnog.
    I zapravo ne znam kako to da nitko se dosad nije javio i rekao... Moje je dijete imalo ili ima problem koji sam ja stvorio. Zar sam ja jedina? A valjda...

  47. #197
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Ja bih bila sretna da moja djeca imaju problem koji sam ja stvorila.
    To bi se onda sredilo dok kazes -keks.

  48. #198
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    baš tak sirius

  49. #199
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Moje starije dijete ima opakih problema sa hranom. Izbirljiv je do krajnjih granica i ima teski OKP sto se tice pripreme i izgleda hrane. On je super prihvacao dohranu i onda je u dobi od cc 2 godine krenuo u opaki strajk i izbirljivost koja traje i danas. Ali on ima i drugih problema, tako da se nikad hranom nismo posebno bavili.
    Najvise sto sam postigla u ovih 12 godina teske izbirljivosti jest da ne obracam paznju na njegove fobije i dajem mu da jede ono sto mu se ne gadi. Istina, on nikada nije bio podhranjen iako mu je BMI 18 vec godinama, ali je visok iznad prosjeka pa je to zbog toga.

  50. #200
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    I roditelji su uvijek odgovorni za to kako hendlaju problem. Meni se čini da tu psiholog može puno pomoći, naravno ako roditelji ne dolaze sa stavom reći će nam da smo mi krivi...
    I na kraju krajeva, psiholog bi morao moći uputiti roditelje i u slučaju kao charlee... autizma ili nečeg sličnog.
    I zapravo ne znam kako to da nitko se dosad nije javio i rekao... Moje je dijete imalo ili ima problem koji sam ja stvorio. Zar sam ja jedina? A valjda...
    Pa ja sam to napisala, možda ne baš ovako jasno, ali tako je bilo. Meni je sinulo da nešto krivo radim kad je moje mlađe dijete popravilo pehrambene navike odlaskom u jaslice. Daklem, ja sam doma ipak nešto krivo posložila. Nije bilo tak drastično, ali moglo je biti da nisam silom prilika dobila i prihvatila uvid i s druge strane. Drugi par cipela je bio to što sqm počela raditi, daleko od doma, pa je mm češće bio s djecom i nije radio "velku mešu" od obroka. Jelo se kako se stiglo i kaj je bilo, bez drame. Da nije bilo tako, potražili bi pomoć kod pedijatra, psihologa, nutricionista itd sve dok se ne bi riješilo ili bar približilo podnošljivom. Uostalom, ionako smo to imali, ne s hranom ali s drugim stvarima. Pa smo rješavali. Nešto smo riješili, a nešto još uvijek rješavamo.

Stranica 4 od 6 PrviPrvi ... 23456 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •