Stranica 5 od 6 PrviPrvi ... 3456 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 294

Tema: 16-mjesecna beba nema nikakvog reda!

  1. #201

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    I roditelji su uvijek odgovorni za to kako hendlaju problem. Meni se čini da tu psiholog može puno pomoći, naravno ako roditelji ne dolaze sa stavom reći će nam da smo mi krivi...
    I na kraju krajeva, psiholog bi morao moći uputiti roditelje i u slučaju kao charlee... autizma ili nečeg sličnog.
    I zapravo ne znam kako to da nitko se dosad nije javio i rekao... Moje je dijete imalo ili ima problem koji sam ja stvorio. Zar sam ja jedina? A valjda...
    Moje starije dete je imalo naviku da bar jedan obrok dnevno jede pred ekranom negde od svog 18 meseca pa manje -više sve do trećeg rođendana.
    Naravno da sam ja kriva za taj problem.
    U tom periodu sam prvo bila trudna sa mlađim detetom, prvo 4 meseca mučnina i mirovanja, pa kasnije sa stomakom do zuba, pa posle porođaja sa novorođenčetom, bez neke posebne pomoći drugih osim MM-a -bilo je to najlakše rešenje da porodica funkcioniše, dete pojede bar jedan obrok a ja postignem sve što se moralo uraditi u toku dana.

    Ali nije baš da mi je trebao psiholog da bih bila svesna da to nije sjajno rešenje.
    I problem se počeo rešavati čim su oba deteta počela da jedu čvrstu hranu, postepeno sam izbacila ekrane u vreme obroka i odavno sam već i zaboravila da je taj period postojao.
    Realno, da mi je psiholog u doba mojih trudničkih mučnina rekao da je jako loše za dvogodišnjakinju da 20 min. jede uz ekran, mislim da se ne bi dobro proveo. Iako bi naravno bio u pravu.
    Imam utisak da psiholozi prečesto teže idealnom (da ne kažem - nerealnom), i ne uzimaju dovoljno u obzir objektivne uzroke nevezane za roditelje- iako bi u idealnom slučaju trebali. Ali ni sami psiholozi nisu idealna bića .

  2. #202
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Stvarno ne mora biti.
    Ima raznih psihologa.

  3. #203
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Boje se da.ce mu bit trauma hodat po dr.nisu mu nikad isisali nos onim nastavkom na usisavac da ga ne stresiraju jel trebam ista vise reci? Njima prvo treba psiholog.
    Ni jednom djetetu nisam nikad čistila nos time, niti ne bih, užasavam se usisača u vezi s nosom Nekoliko puta sam to i ovdje pisala. Vjerojatno i ja trebam psihologa jer ne mogu shvatiti ljude koji stavljaju tekućinu u nos (više od 1 kapi) i izvlače to iz nosa usisivačem.

  4. #204

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Stvarno ne mora biti.
    Ima raznih psihologa.
    Naravno da ne mora biti i da ima raznih psihologa, srećom.
    Moje mišljenje je formirano samo na malom uzorku ličnih poznanstava i neobaveznih ćaskanja sa 5-6 ljudi iz te struke, moguće je da bi se oni postavili sasvim drugačije da smo ja ili moja deca bili u ulozi pacijenta koji traži pomoć kod profesionalca.
    Samo je problem što nakon ličnog poznanstva, ja nemam želju da ikad budem u odnosu pacijent/profesionalac sa tim ljudima....
    Posljednje uređivanje od pulinka : 27.12.2016. at 20:36

  5. #205
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Beti ma usisavac je naveden samo kao banalan primjer. Oni ne zele.stresirat dijete ni sa rijecju NE pa mu je nikad ne govore

    ja znam da ne bih zazirala ni od psihologa ni od bilo kakvih strucnjaka da mi dijete ima problem.Fokusirala bi se na rjesenje problema.

  6. #206
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ni jednom djetetu nisam nikad čistila nos time, niti ne bih, užasavam se usisača u vezi s nosom Nekoliko puta sam to i ovdje pisala. Vjerojatno i ja trebam psihologa jer ne mogu shvatiti ljude koji stavljaju tekućinu u nos (više od 1 kapi) i izvlače to iz nosa usisivačem.
    OT, but...

    Čak ni ako skoro 365 dana u godini stalno i konstantno ima pun nos smrklji svih nijansi zelene, bolesno je pola mjeseca svaki mjesec, stalno pod virozama, jak kasalj, malo-malo bronhitis...?

    Pa ako nisu sve prehladice i malo zacepljen nos za usisivac, ima djece kojoj on treba...

    Ili preporuke specijaliste za "redovnu higijenu nosa svaki dan", sto znaci svaki dan fizioloska ili morska voda u nos, i to ne samo kap.

    Uostalom, sto rade na Rebru i Srebrnjaku kad te naruče u dnevnu bolnicu par dana za redom? Prvo inhaliraju dijete, onda 2 sestre "legnu na njega", jedna lijeva "pol litre fizioloske" u nos, druga izvlaci "kilu" šlajma. I to trajeeee... Doduse, preporuka je "ne usisavat" prečesto, al da će te oni dobro zalit i usisat tih par dana, hoće. Eto, i to neki ljudi=medicinsko osoblje radi.

    Ne mislim da je usisavanje nosa neka sreća, al mislim da nekad nema druge... Ja više ne kužim ljude kojima djeca hropću i hropću, i kašlju, i puni su šlajma, al njima je to prihvatljivije od usisivača, meni nije. Ako dijete ne zna ispuhat ili hračnut, i to traje dugo, to mora van...

  7. #207
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Mom djetetu to nikad nisu radili na Srebrnjaku, a bili smo tamo redoviti pacijenti godinama. A legendarni dr. Richter sa Srebrnjaka ima vrlo negativno mišljenje o tim sauganjima nosa i nalijevanju nosa fiziološkom.

  8. #208
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Vidiš mojem su radili a na srebrnjaka je bio samo jednom poslan od naše doktorice, u klaicevoj isto rade ako procjene da treba

  9. #209
    Shambala avatar
    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    45

    Početno

    Opet je dobro jela, ali opet sa "tankom" prvom uzinom i bez druge.

  10. #210
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Mom djetetu to nikad nisu radili na Srebrnjaku, a bili smo tamo redoviti pacijenti godinama. A legendarni dr. Richter sa Srebrnjaka ima vrlo negativno mišljenje o tim sauganjima nosa i nalijevanju nosa fiziološkom.
    Što kaže?

  11. #211
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Shambala prvotno napisa Vidi poruku
    Opet je dobro jela, ali opet sa "tankom" prv7om uzinom i bez druge.
    Ja bi pokusala prvu uzinu pojacati s necim kaloricnijim - samo voce za uzinu mi se ne cini dovoljnim, narocito, ako je rijec o kruskama, mandarinama i sl.Voce bi dala recimo odmah nakon rucka, dorucka, onako kao desert.

  12. #212
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bi pokusala prvu uzinu pojacati s necim kaloricnijim - samo voce za uzinu mi se ne cini dovoljnim, narocito, ako je rijec o kruskama, mandarinama i sl.Voce bi dala recimo odmah nakon rucka, dorucka, onako kao desert.
    Postavlja se pitanje što to kalorično, u dva tri griza, ostaje nakon što izbaciš meso, mliječne proizvode, i orahe. Sjemenkama hraniti dijete za doručak, ručak i večeru?

  13. #213
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ma znam Mima, nisam ni mislila da to rade svakom djetetu, al par puta godisnje sam na Srebrnjaku u dnevnoj, i svaki put u sat i nešto čekanja barem neko dijete bude na usisavanju... To rade tamo u prostoru dnevne gdje čekaš dr. koji je u dnevnoj.

    I naravno da ima dr. koji su protiv toga, ali istovremeno se to i puno radi, pa mislim da nije nesto za sto se moze tvrditi "tko to može uopće i pomisliti napraviti djetetu".

  14. #214
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Isto tako nema mjesta čuđenju ako netko to ne radi djetetu. Ja kao i Beti mogu reći da ne razumijem ljude koji ulijevaju tekućinu u nos (bilo kome).

  15. #215
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Shambala prvotno napisa Vidi poruku
    Opet je dobro jela, ali opet sa "tankom" prvom uzinom i bez druge.
    preletila topik, i ovako površno...
    meni se nekako čini da imate previše tih pravila. to je već veliko dijete, 16 mjeseci, i pitanje je jel sudjeluje u normalnim obrocima obitelji. ove prve, druge užine, pa ručak, večera, meni je to nekako sve - previše. imaju tri normalna obroka, doručak, ručak i večera, a ovo između ja ne zovem obrokom. užina1 i užina2. šta je to?
    ono, daš mu neku mandarinu i ne vodiš računa jel pojeo jednu ili dvije fete, tanko il debelo.
    plus, za ručak barem, ili večeru, jedan obrok u danu, jel svi zajedno sjednete za stol i jedete svi isto? ne bih se štela miješati u prehrambene navike, ali ako vi guštate u spravljanju i jedenju tog sjemena :D (šalim se malo) i svi imate isti pjat pred sobom, onda je to druga priča nego ako posebno kuhate djetetu i svatko jede za sebe u različito vrijeme.

    tako mi je poznanica, spasila se kad je uključila dijete u normalne obiteljske obroke, a ne stalno fantazirala oko dječjih.
    eto, možda pomogne.

  16. #216
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ma znam Mima, niti mislim da svi to trebaju raditi... Ali Betin post sam shvatila kao čudjenje "8. svjetskom čudu", a to je praksa koja je prisutna svakodnevno i u zdravstvenim ustanovama.

    A sto se tiče vode u nos, cemu onda sluze morske vode razne? Ja to svom djetetu, na preporuku par stručnjaka iz razlicitih bolnica, vec godinama spricam u nos 2x dnevno. (A nekad i sebi).

    Ne kazem da se to svakome treba svidati, i da to svatko treba raditi, ali to su (barem meni i oko mene) tako uobicajene stvari da ne razumijem kako su nekome toliko cudne. Uostalom, kao da mi se to bas svida i bas zelim to raditi i super mi je. Radimo to (i ranije smo usisavali) jer nam nema druge da izbjegnemo biti bolesni od nosa (upale uha i sl.) bas svaki tjedan. Dijete zbog druge dijagnoze ima slab imunitet, a viroze i smrklji su mu najveca boljka.

  17. #217
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    U zdravstvenim ustanovama s moje strane bare vjerojatno nikad nisu culi za usisavac i ciscenje nosa. Kupila sam i ja bila taj nastavak, onu arianu ili kako se vec zove, cak prilagodjenu americkom trzistu i usisavacima i onda shvatila da to ne zelim koristiti. Lijepo funkcionira i ona nose Frida kad bas zagusti, ali uglavnom ne stavljam u noseve nista, po preporuci pedijatra, a i vodjena zdravim razumom. Nos curi prema van kad je sekret tekuc, a ako je nos zacepljen, krecemo se negdje gdje bi okruzenje moglo pomoci da se otcepi.

    Starije dijete ima cetiri godine i nikad nisam nos ocistila ni sa cim, osim onom pumpicom u rodilistu jer se najeo i nagutao mekonija pa su mu tim ocistili disne puteve. Nije imao upale uha (zbog sekreta, a ni inace). Nos mu curi redovito; ide u vrtic od 9.5 mjeseci.

    Mladja kcer, sad ce godinu dana, ima zacepljen nos od rodjenja jer joj ovaj odozgo donosi boljke non stop, a i ona obitava u javnom prostoru od cetvrtog tjedna zivota pa joj je opcenito sudjeno biti izlozena virusima i bakterijama. Njoj ocistim nos Nose Fridom jer mi ona dozvoljava. Ali to je jednom po prehladi, mozda dvaput. I za nju je savjet pedijatra da ne cistimo ni sa cim, osim ako bas stvarno, ali stvarno treba. Fizioloska otopina, jedna kap, kad se sve zakori i obicno kupanje ne otapa zalijepljene smrklje. Nikako lijevati u nos samo zato sto je pri ruci i za nekakvu redovnu higijenu.

  18. #218
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Bubilo, nisu čudne, nego su neugodne i nepotrebne - po mom mišljenju, naravno.

  19. #219
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Postavlja se pitanje što to kalorično, u dva tri griza, ostaje nakon što izbaciš meso, mliječne proizvode, i orahe. Sjemenkama hraniti dijete za doručak, ručak i večeru?
    Pa nije da samo sjemenke jede. Mozda isto sto i za dorucak. Il, ako je vec voce, onda avokado il banana il tako nesto. Kod moga je uvijek dobro prolazio frape: smiksana banana, jabuka i sumsko voce s mlijekom (al moze i s nekim od ovih napitaka i s drugim jacim kombinacijama voca), a u to se moze poprilicno lako uvalit i maslac od kikirikija. Meni je to sve skupa ekstra fino. Mandarina mi ko vodica dodje.

    Po mom iskustvu, sto dijete vise jede, vise je gladno. I nudila bi obroke u isto vrijeme kad ih i ja jedem, i iste. I ako dijete necega vise pojede, ocito voli, onda bi to cesce radila, poprilicno cesce.

  20. #220
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    moja najmladja je sa 1 godinu i 2 tjedna imala 8.050g
    ali je 4 mjeseca kasnije imala 9.200
    za dva tjedna ce imati 3 godine, a trenutno je uspjela navuci 13 kg (od toga je 1kg dobila otkako je krenula u vrtic ovu jesen)
    i ona i srednja kcer su cesto bile ispod 5.percentile
    ali, obje su bile anemicne, a i sad su uvijek na granici
    jele su jako malo, i do svojih 12 mjeseci su prakticki zivjele na mom mlijeku
    ja sam im uvodila obrok po obrok, trudila se da bude sto kaloricniji (u sve dodavala zdrave masnoce)
    nudila sam i sjemenke, kako ih zovete, ali i meso i jaja i sireve i jogurte
    meso je zapravo najlosije prolazilo, a gledala sam da bude ono koje je bogato zeljezom
    nekad bi pojele zlicicu, nekad 5, nekad 10 (to je bio vrhunac)
    al to su bile one najmanje zlicice
    uglavnom, sa srednjojm sam se jako nazivcirala, sa najmladjom nesto manje
    s vremenom se to nekako poslozilo, ne znam ni sama kako, jedu malo, ali rastu i lagano dobivaju na tezini
    kuham cesce ono sto vise vole
    najmanja ne voli bas meso, osim primiti batak u ruku i tako ga jesti
    ne bih htjela da bude skroz vegetarijanac, bar dok ne poraste, jer nemam dovoljno znanja kako joj nadoknaditi sve tvari koji su joj potrebne za razvoj i rast
    al ipak, voli spek i cvarke pa je to kod nas svakodnevna grickalica

    uglavnom, htjela sam reci, ako dijete jede premalo, treba se potruditi da svaki obrok ima puno kalorija
    i prije svega iskljuciti neki organski uzrok, odnosno posjetiti lijecnika
    i da, ja nikako ne bih ukidala podoje, ali bih cicu nudila nakon krutog obroka

    Lili, mislim da smo vec zakljucili, ovi tvoji imaju puno veci problem od hranjenja
    ali, ako sami ne zele traziti pomoc, ti tu ne mozes nista
    u obitelji imam slican primjer i jbg, da, zao ti djeteta i dragocjenog vremena koje gubi zbog negiranja roditelja
    ali, nije tvoje dijete i nije tvoja odgovornost
    ja sam davno prestala sugerirati bilo sto...

  21. #221
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Sve znam Ginger

  22. #222
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Mom djetetu to nikad nisu radili na Srebrnjaku, a bili smo tamo redoviti pacijenti godinama. A legendarni dr. Richter sa Srebrnjaka ima vrlo negativno mišljenje o tim sauganjima nosa i nalijevanju nosa fiziološkom.
    oh pa nije richter sveto pismo.
    mog su na srebrnjaku svaki puta čokirali.
    to i ariana su nas spašavali i inhaliranje, što richter isto ne voli.
    ne znam jeste ikada probali staviti arianu u nos? apsolutna kamilica, ono baš ništa strašno.
    a izvuku se ogromne količine svega i svačega iz nosa.

    što se tiče prehrane male od shambale
    u svakom slučaju bih u ovom trenutku zaboravila sva uvjerenja ovoga svijeta
    i pokušala dijete kalorično i kvalitetno u svakom smislu nahraniti.
    pod broj jedan otići na testiranje i vidjeti na što je dijete stvarno alergično,
    ako se dugo čeka platiti, nisu ni to milijuni kuna
    i onda se prilagoditi tome.

    kužim ja tebe shambala da ti je to trenutno možda teško
    i ja sam više puta što se kaže pregrizla g* i napravila ono što izlazi iz mojih okvira,
    ako je nešto bilo zaista važnije od svega onoga što je meni u glavi.
    Posljednje uređivanje od Tashunica : 28.12.2016. at 13:13

  23. #223
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    a opet mora znati na kaj ciljati, kod nas se većinom ciljaju jaja, mlijeko, orašasto, gluten
    (recimo krumpir i slično što je rijetko se ne testira, a nama spasilo glavu kad se slučajno testiralo)

    koje mala ima problema u svezi alergija, ima li i dermatitis, bronhitise, astmu, kenjkavu stolicu i slično?

  24. #224
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Niti je Richter sveto pismo, niti je čokiranje sveto pismo, niti je ispiranje nosa sveto pismo, pa se ne treba čuditi niti jednome od toga. Ja svom djetetu isto nikad nisam ulijevala vodu u nos, jer mislim da je to beskorisno, a užasno je neugodan postupak. Dakle, ne bih se čudila ljudima koji to ne rade jer ne žele izlagati dijete tom stresu, niti bih se čudila forumašici koja kaže da niti ona ne bi ulijevala vodu u nos, a tko voli - nek izvoli.

  25. #225
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Ma znam Mima, niti mislim da svi to trebaju raditi... Ali Betin post sam shvatila kao čudjenje "8. svjetskom čudu", a to je praksa koja je prisutna svakodnevno i u zdravstvenim ustanovama.

    A sto se tiče vode u nos, cemu onda sluze morske vode razne? Ja to svom djetetu, na preporuku par stručnjaka iz razlicitih bolnica, vec godinama spricam u nos 2x dnevno. (A nekad i sebi).

    Ne kazem da se to svakome treba svidati, i da to svatko treba raditi, ali to su (barem meni i oko mene) tako uobicajene stvari da ne razumijem kako su nekome toliko cudne. Uostalom, kao da mi se to bas svida i bas zelim to raditi i super mi je. Radimo to (i ranije smo usisavali) jer nam nema druge da izbjegnemo biti bolesni od nosa (upale uha i sl.) bas svaki tjedan. Dijete zbog druge dijagnoze ima slab imunitet, a viroze i smrklji su mu najveca boljka.
    Krivo si shvatila moj post, ali već sam navikla da se moji postovi krivo interpretiraju
    Nije čuđenje, nego izraz negodovanja i nepotrebnosti te prakse.

    Sluznica nosa je izuzetno osjetljiva, to je medij koji je jako fino ugođen i sposoban brinuti o zdravlju nastavka dišnog puta u gotovo svim uvjetima. Uključujući prehladu.

    Sve to što se kapa i šprica u nos je uglavnom namijenjeno ublažavanju simptoma, a ne liječenju, dakle nije neophodno potrebno. No, sto ljudi, sto ćudi.

  26. #226
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Kaj onda deci ni krmelje ne perete jer im je stresno?

  27. #227
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Kaj onda deci ni krmelje ne perete jer im je stresno?
    Kakva je to izjava? Po čemu je neugodno pranje lica? Voda po licu je normalna pojava za ljudsku vrstu. Voda u nosu stvara osjećaj gušenja i velike neugode koju treba izbjegavati.

  28. #228
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Veliku treba neugodu izbjegavati!
    Coffee I need.
    Haug!
    Beti, nisi se nikad zapitala zasto se tvoji postovi redovito krivo interpretiraju?

  29. #229
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Kakva je to izjava? Po čemu je neugodno pranje lica? Voda po licu je normalna pojava za ljudsku vrstu. Voda u nosu stvara osjećaj gušenja i velike neugode koju treba izbjegavati.
    Ali ne i voda u oko. Kako opereš oči nego da ih zapljuskuješ vodom? To je prilično neugodno kad ti radi netko drugi, a ne ti sam.

  30. #230
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Veliku treba neugodu izbjegavati!

    Beti, nisi se nikad zapitala zasto se tvoji postovi redovito krivo interpretiraju?
    OK, nije redovito. počesto . Jesam naravno. I odgovorila sam sama sebi. Srećom pa oni koji me osobno poznaju (ima ih i tu, na forumu), znaju da sve govorim u dobroj namjeri, ne mogu biti zla, otkačena malo, možda . Samo zanemarite moje riječi ako vam ne pašu.
    Moje misli idu nekim svojim tokom, kojeg u RL prilagođavam sugovorniku, a ovdje ne mogu, neki skuže, neki ne.
    I, nisam ja jedina s problemom nerazumijevanja, ima nas, na ovu ili onu stranu.

    Uf, al' sam otišla u OFF. Idem malo van, na sunce.

  31. #231
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ali ne i voda u oko. Kako opereš oči nego da ih zapljuskuješ vodom? To je prilično neugodno kad ti radi netko drugi, a ne ti sam.
    Dvoje od troje mi djece su imali začepljen suzni kanalić do 6 mjeseci. To je jako puno pranja krmelja Nježno, mokrom sterilnom gazicom, bez zapljuskivanja.
    Priznajem, uvijek previše mislim na dječje osjećaje da ne bih i o takvim sitnicama vodila računa. Pretjerujem, ali imam jedan jaki razlog za pretjerivanje.

  32. #232
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Znam što su suženi kanalići. Govorim o umivanju djeteta od 18 mj.

  33. #233
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Bubilo, nisu čudne, nego su neugodne i nepotrebne - po mom mišljenju, naravno.
    Pa možda nepotrebne... Al kad je malac bio pod visokom temp. doslovce cca 25 tjedana godisnje, a nije smio ni lupocet ni neofen jer mu snizavaju trombocite, a i temperatura i viroza mu snizavaju trombocite... A istovremeno je pun puncat zelenog slajma koji nikad u zivotu nije curio sam od sebe van na nos... Onda biras sto je manje neugodno i manje nepotrebno pa vučeš i ispireš to zeleno čudo van da ne zakomplicira stvari jos vise (jer prije je, a onda je i panika zbog trombocita)... Uglavnom, mozda nepotrebno, sigurno neugodno, al nama po preporuci otorinca i raznih drugih spricanje nosa svakodnevnica.

  34. #234
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    A i sjetila sam se roditelja koji ne zele usisavati (ne zbog neugode nego im je staviti to u usisivač nesto strasno nehijenski da bi druga strana isla u nos)... Ali lijepo objasne da dijete uvijek povraca kad ima puno slajma pa oni samo pricekaju da povrati.

    Kao netko tko mjesecima povraca svaki dan nema mi neugodnije stvari od povracanja i sto puta bih to prije izvukla nego čekala da dijete riga.

  35. #235
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Ajde, pustite vise te smrklje na miru.
    Ovo je tema o jelu, a ovo ne utjece dobro na apetit.

  36. #236
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Veliku treba neugodu izbjegavati!
    Coffee I need.
    Haug!
    Beti, nisi se nikad zapitala zasto se tvoji postovi redovito krivo interpretiraju?
    da...

    moja srednja je s manje od dva mjeseca dobila bakterijsku upalu pluca
    i nos se zastopao u roku od par sati
    na usta disati nije znala jos
    uz svu ostalu terapiju, a bilo je toga, davali smo joj kapi za nos (one koje je smjela i koliko je smjela), a izmedju su joj cistili nosic fizioloskom i usisavanjem
    onih par puta sto su i ostale cure bile zastopanog nosa, kapali smo i usisavali kad je trebalo, nisu imale neke traume od toga, a upale uha smo time uglavnom izbjegli
    al sve tri su jako brzo naucile puhati nos (prije prvog rodjendana) pa usisavanje nije bilo potrebno
    ali i sada, kad im je nos zastopan, same si naspricaju nos onom morskom vodom pa ga ispusu
    mene isto aquamaris trenutno spasava, jer ne koristim kapi za nos zbog trudnoce, a ovo mi ipak pomogne da nos drzim kolko-tolko prohodnim
    nije mi neugodno ni to, niti ispiranje rinihornom
    tako da, ocito i doktori i razliciti ljudi imaju razlicitu praksu
    i ono sto je neugodno jednom, nije i drugome (i obrnuto)

  37. #237
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    sori sirius
    nabadam s mobitela pa dok napisem...
    Posljednje uređivanje od Ginger : 28.12.2016. at 15:56

  38. #238
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    sori sirius
    nabadam s mobitela pa dok napisem...
    Dobar tek.

  39. #239
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Dobar tek.

  40. #240
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Pa koliko se sjecam, taj aquamaris uopce nije los.

  41. #241
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ja volim i operil. čak štoviše, to mi je najdraži lijek ikad. niti jedan ne nudi takvo instant olakšanje kao sv. operil

  42. #242
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ja sad ko Broj jedan, jer falabogekukajjepetek Operil nismo koristili jedno 15 godina, al ako se dobro sjecam, on je vrlo gorak, nije slankasto juhast ko Aquamaris.

  43. #243
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Niti je Richter sveto pismo, niti je čokiranje sveto pismo, niti je ispiranje nosa sveto pismo, pa se ne treba čuditi niti jednome od toga. Ja svom djetetu isto nikad nisam ulijevala vodu u nos, jer mislim da je to beskorisno, a užasno je neugodan postupak. Dakle, ne bih se čudila ljudima koji to ne rade jer ne žele izlagati dijete tom stresu, niti bih se čudila forumašici koja kaže da niti ona ne bi ulijevala vodu u nos, a tko voli - nek izvoli.
    bože mima tebe kao da netko tjera na ulijevanje vode u nos.
    niti sam rekla da to itko mora, niti sam se ikome isčuđavala, niti me briga hoće li netko ili neće!
    mom djetetu je stresnije bilo sjest u autosjedalicu, nego čistit nos arianom
    pa sam ga svejedno trpala silom u autosjedalicu.
    ponekad kao roditelji radimo stvari koje se ne sviđaju djeci
    zato što imamo iskustvo.
    ja sam točno znala što će skuhati njegovi šmrklji pa sam to rješavala kako sam najbolje znala i mogla.

    eto. sad možemo i o hrani, nakon šmrkljića.

  44. #244
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Ja sam jednom probala tu arianu kad sam bila zdrava i isto pomislila Oh, pa ovo je tako nježno, kamilica kao što je netko napisao.
    Al onda sam ju probala bolesna, punog nosa u koji sam prvo našpricala fiziološku, kao mama će sebi prvo, nije to ništa strašno bla bla.
    Nikad više!

  45. #245
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    izmedju dva zla, biras ono manje...

  46. #246
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    al kazem, mojima to nije bilo tako traumaticno

  47. #247
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Tash, nemoj o AS
    mene vec sad lovi jeza kad se sjetim kako su sve tri urlale, a sigurna sam da ce i cetvrta biti takva
    to je i njima i meni trauma no.1 u prvoj godini zivota

  48. #248
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Da, naravno Ginger!
    Koristim i ja ponekad..i spasi nas!
    Samo sam htjela naglasiti da možda ipak kod punog nosa i nije tako ugodan postupak..pa ne treba pretjerivati.
    A znam čuti da neki i zdravoj djeci na taj način rade higijenu nosa (kaj god to bilo)

  49. #249
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    izmedju dva zla, biras ono manje...
    upravo to.

  50. #250
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    :ina niz:

    da se vratimo na temu
    ja sam bila spremna spremati im i ono sto inace ne kuhamo i ne jedemo
    recimo, sveki je negdje citala da je meso kunica jako dobro za anemiju
    meni se to gadi, al kuhala bih da su htjele
    al nisu...sveki im je skuhala, al proslo je isto kao i ostalo...
    tako da, za zacetnicu teme - ja bih na tvom mjestu nudila i ono sto inace ne jedem
    jer, u ovom trenutku je bitnije da dijete pocne jesti i dobivati sve sto je potrebno tom malom organizmu u razvoju
    probaj bar neku ribu

Stranica 5 od 6 PrviPrvi ... 3456 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •