Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456
Pokazuje rezultate 251 do 294 od 294

Tema: 16-mjesecna beba nema nikakvog reda!

  1. #251
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    ginger i mom je AS bila katastrofa,
    čim bi vidio auto krenulo je urlanje.

  2. #252
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    bože mima tebe kao da netko tjera na ulijevanje vode u nos.
    a tebe kao da netko tjera na neulijevanje

    priča o šmrkljima na ovoj temi je počela od toga što je nesauganje dječjeg nosa navedeno kao ultimativni dokaz roditeljskog čudaštva - a to naravno nema veze s istinom

  3. #253
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    ginger i mom je AS bila katastrofa,
    čim bi vidio auto krenulo je urlanje.
    a kod nas pomisao na hranilice i to kod dvoje djece

  4. #254
    Shambala avatar
    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    45

    Početno

    Ovaj topic vise nema smisla, barem za moj problem.

  5. #255
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Shambala prvotno napisa Vidi poruku
    Ovaj topic vise nema smisla, barem za moj problem.
    tako ti je to sa forumom. Saznas nesto sto bi mogao biti problem u buducnosti.

    iako po meni prica nije promasena, vidis koliko se pristupi odredenom problemu razlkuju.
    npr. tvoj pristup je prilicno ekstreman , pa je pitanje da li si ga barem djelomicno promjenila na korist djetetu.
    Posljednje uređivanje od sirius : 29.12.2016. at 07:29

  6. #256

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    Naravno da nije.

  7. #257
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Promijenila, ne promijenila, sto to tebe toliko zulja?

  8. #258
    QueenBee avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1,327

    Početno

    Ja gutam ovaj topic ko' neki roman...jutarnja kavica i lako štivo..


    ja bih isto pitala autoricu teme da opiše što je točno i malena pojela-koju namirnicu i koju količinu. Bez straha o 'pljuvanju' po veganstvu-nikome nije u interesu išta drugo doli zdravlja i napretka djece.
    Ima nas više ovdje koje se 'ne volimo', ali sam sigurna da ne projiciramo tu mržnju i na djecu. Sve što forumašice savjetuju je u najboljem interesu djeteta.

  9. #259
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj QueenBee prvotno napisa Vidi poruku
    Ja gutam ovaj topic ko' neki roman...jutarnja kavica i lako štivo..


    ja bih isto pitala autoricu teme da opiše što je točno i malena pojela-koju namirnicu i koju količinu. Bez straha o 'pljuvanju' po veganstvu-nikome nije u interesu išta drugo doli zdravlja i napretka djece.
    Ima nas više ovdje koje se 'ne volimo', ali sam sigurna da ne projiciramo tu mržnju i na djecu. Sve što forumašice savjetuju je u najboljem interesu djeteta.
    tko se ne voli

  10. #260
    QueenBee avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1,327

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    tko se ne voli

  11. #261

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    fora tema

    već sam negdje spominjala da mi je pedica rekla kako čišćenje nosa usisavačem kod neke djece može dovesti do problema, npr kod moje
    i da, dovelo do prve velike upale uha. jer imaju uske kanale, a time i poprilične probleme s nosom. tolike da je maloj streptokok bio začahuren tko zna koliko dugo (na van NIŠTA), a onda je sluh na jednom uhu oslabio. pa godina dana show programa.
    dakle, zavidim ljudima čija djeca nemaju tolike probleme i ne moraju čistit noseve. moji imaju, da ne mogu ispuhat, a time ni disat. i onda, slanom vodom i rinohornom (slično, za djecu) izbacujemo to van. kad sam počela to primjenjivat bolesti su se smanjile.

    mislim da nema potrebe čudit se tuđim izborima i metodama. jer oko mene se mogu čudit koliko hoće, kao što se ja mogu čudit što drugima upala ne ide na nosni dio.

    to mi je isto kao ona priča da vađenjem mandula ljudi češće oboljevaju od upale pluća. i drže se te priče. i ne vade mandule. e, pa nije baš tako. ne kod svih.
    Posljednje uređivanje od Val : 29.12.2016. at 10:42

  12. #262
    QueenBee avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1,327

    Početno

    ajd sad ozbiljno-gutam topic ne samo zato što je djelomično ko' žuta štampa, već se poistovjećujom dijelom. Iako naizgled niđe veze s mojim curama, u globalu me isto pati nejedenje. No moje nemaju problema s kilažom, uvijek su u prosjeku ili maaaaaaaalo mršave, ali ništa strašno. Ali ne vole jesti. Ni spavati-ali o tome neću ovdje.
    Kod moje starije je najvjerojatnije problem treći krajnik kojeg je lani izvadila i ova dva srezala napola (preporuka pedijatra-vidjet ćemo je li bila dobra). I cijela glava joj je zbog toga bila zaštopana. Bila je čak i nagluha radi toga. I-iako riskiram packu od sirius :D- i mi smo na usisavaču jer je frajla zaista posebna. Ne zna ispuhati nos-koliko god se muž i ja trudimo naučiti ju, ona još jednostavno nema taj klik za puhati nos.
    Ne voli žvakati, ne voli jesti crveno, neće isprobavati nove namirnice...povraća ako ju tjeraš silom jesti..do godinu dana nije imala pošteni kruti obrok-ako ne računamo rižine stiropore koje je topila u ustima. Od čega ona raste-ja nemam pojma. Od ljubavi valjda
    Isto sam jako dramila oko kašica dok je bila skroz mala. Osjećala sam se kao da sam podbacila kao roditelj. Ali evo je-živa i zdrava (relativno).
    Mlađa je divno jela dok nije otkrila igru 'kopiram seku'. Tako da sad ni ona ne jede.
    Trudim se imati zajedničke obroke-popodne u pola 6 kad dođe tata s posla-one sjednu s njim za stol i svi jedu-ja sam pored stola s malenom jer mi ne dozovljava sjesti (u to vrijeme mora dojiti i spavati). I svejedno cure onda neće jesti.
    to cut a long story short-ja bih prvo uklonila fizičke mogućnosti za slab apetit. Kod moje je to možda bio treći krajnik (zbog kojeg i dan danas ne može npr. gutati više gutljaja zaredom-psihička blokada), kod autoričine kćerke je to možda alergija i sl.

    I moram pitati koji je stručnjak odredio jelovnik? Je li to nutricionist? Nutricionist s iskjustvom? Samoprozvani nutricionist? Samoprozvani s iskustvom? Ništa ne kudim-samo mislim da u današnje vrijeme kvazi fitness gurua treba izvagati kome povjeriti svoje zdravlje

  13. #263
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj QueenBee prvotno napisa Vidi poruku
    pa ozbiljno pitam.

  14. #264
    QueenBee avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1,327

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    pa ozbiljno pitam.
    a ne mogu sad zachatavat temu. bolje to ne izvlačit sad van dok šljakamo fino

  15. #265
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj QueenBee prvotno napisa Vidi poruku
    a ne mogu sad zachatavat temu. bolje to ne izvlačit sad van dok šljakamo fino
    ako se s nekim ne slažeš oko neke teme ne znači da ga ne voliš,
    da ga mrziš ili ne znam što,
    nego se jednostavno ne slažeš.
    pa ne slažem se ni s mužem, djecom, prijateljima... oko svega.
    eto samo toliko.

  16. #266
    QueenBee avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1,327

    Početno

    Forum je mjesto za izrazavanje razlicitih stavova. Cesto potpuno oprecnih. I ukoliko se postuju neka pravila forumske kulture-nema ljutnje. Mrznja je prejaka rijec, ali def.ima ovdje osoba koje se ne vole-to se ne moze poreci. Ako se s nekim ne slazes u 90% slucaja, zivcira te njegov/njezin nacin izrazavanja i ta te osoba vrijedja na izravan ili manje izravan nacin-mozes reci da ju ne volis. Nismo djeca da izbjegavamo teze rijeci.
    Ali kazem da bez obzira na netrpeljivost medju nama velikima, sve sto kazemo glede djece kazemo zato jer djeci zelimo najbolje. Jedno je nekome reci da je šmizla glede stava u porodu, a drugo reci da odustane od vegansta jer ugrozava dijete. Ovo potonje kazemo zbog brige za dijete.
    Bojim se da ce se autorica povuci zbog negativistickog stava kojeg mozda osjeti u nekim postovima-zbog nacina izrazavanja. Ako vec trazi savjet ovdje, a ne kod lijecnika/psihologa i sl., radije bih da joj pomognemo ako mozemo.
    Zanima me koju kolicinu koje namirnice joj dijete pojede i da nam to kaze bez straha hoce ju netko osudjivati.
    Osobno me nutricionizam zanima i voljela bih cuti.

    A ako cemo jos o tome tko se s kim ne igra, mozemo na pp.
    Posljednje uređivanje od QueenBee : 29.12.2016. at 12:50

  17. #267
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    QB, ti si u pravu, ali autorica već samo bavljenje hranom doživljava kao napad. Vidiš, ona uopće nije temu zamislila kao raspravu o hrani već o problemu rasporeda i spavanja. Pitanje hrane zadire u etička načela koja je ona imala prilike dvije godine vagati i očito su svaki put pobijedili principi.

  18. #268
    QueenBee avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1,327

    Početno

    Zuta-da..dirnuli smo u osjetljivu tocku. Mozda joj treba koji dan da prihvati soluciju pricanja o hrani

  19. #269
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj QueenBee prvotno napisa Vidi poruku
    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    tko se ne voli
    NHF

    usput, nije tema, ali mi smo sinoć našle uši, u kosi, ijaoooo. Tako...problemi s djecom su beskrajni, sreća je ogromna dok se radi samo o minornim.

  20. #270
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    I kojom metodom ideš protiv njih
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 29.12.2016. at 17:11

  21. #271
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Sumifem, svi od prvog do zadnjeg u kući. Sva posteljina oprana, svi kauči, fotelje, očišćeni pjenom, prekriveni plahtama. Češljić u ruke, srećom samo ih je par vidljivih. I nadati se brzoj pobjedi

  22. #272
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj QueenBee prvotno napisa Vidi poruku
    Zuta-da..dirnuli smo u osjetljivu tocku. Mozda joj treba koji dan da prihvati soluciju pricanja o hrani
    Eh, možda je došla ovamo potražiti saveznike, a nije joj se posrećilo...

    Osobno, ja bih onako kako je ginger predložila, nudila djetetu i stvari koje inače sama ne jedem. Ali nije bitno.
    * * *
    Mene zanima što se događa ako roditelj zbog svojih principa sustavno zanemaruje zdravlje i dobrobit svojega djeteta. Ne kažem da je to ovdje slučaj, ali bome, priča je prilično ekstremna. Ima li tu kakvih mehanizama da se zaštiti interes djeteta?

  23. #273
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Sumifem, svi od prvog do zadnjeg u kući. Sva posteljina oprana, svi kauči, fotelje, očišćeni pjenom, prekriveni plahtama. Češljić u ruke, srećom samo ih je par vidljivih. I nadati se brzoj pobjedi
    Ja bi po kratkom postupku izrezala iz kose sve dlake s gnjidama, tak sam i radila kad je klinka to zaradila pred točno tri godine
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 29.12.2016. at 18:41

  24. #274
    Shambala avatar
    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    45

    Početno

    Rekla sam da za mene ova tema nema vise smisla jer ste se razvezali o ususavanju nosa i upalama uha. Takvih problema trenutno, fala Bogu, nemam pa na to sada necu gubit vrime.

    Sti se tice prehrane i topica, netko je dobro primjetio da sam problem postavila kao nered sa jelom i spavanjem, a ne propitkivanje naseg prehrambenog izbora. Zasto? Jer s njim nemam problema. Djete mi je lipo napredovalo dok je jelo, kad se prehladila 2x u mj i pol dana i izgubila 300-400g nastao je problem. Nije htjela jest vec samo sikit i pit miso juhu. Prehlada se oduljila i izgubila je pino, zelidac se suzio i eto belaja. Uto sam skuzila da mala od gladi ne moze ni zaspat i da se vrtimo u zavaranom krugu i potrazila pomoc na forumu. Zanimalo me kakve su vase rutine, ne vasi jelovnici. Tu mi je najvise pomogla Christine, puno joj hvala, i jos neki sa prve stranice, ne sjecam se nickova.

    O tom sto je mala jela i koliko te tko joj je sastavljao jelovnik necu pisat ovdje javno jer ste neke stvarno ratoborno raspolozene i zasto bi se izlagala nepotrebno napadima? Ako nekog stvarno bude zanimalo jer i sam tako zeli hraniti dijete i ima dvojbi, pitanja, nesigurnosti-tu sam! ! Nek me kontaktira na pp ili nek otvori topic pa cu tamo napisat sto znam i kakva su moja iskustva.

    Moje dijete je rodeno sa 2,95kg, sad ima 16 mj, 73 cm i jucer 8,56 kg, a zbog prehlade je izgubila 300-400g koje je pocela vracat. Procijenite sami je li pothranjena, ugrozena i sl.

  25. #275
    Shambala avatar
    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    45

    Početno

    I da, zaboravih napomenut, ona je dojeno dijete, a oni su inace laksi od beba na formuli. Isto tako, jos nije jela nista sa secerom.

  26. #276
    QueenBee avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1,327

    Početno

    Nisu dojene bebe inače lakše od beba na AM. Sve dojene bebe koje ja znam-uključujući i moje sve 3-su prav' zdravo lipe i rumene-što ti u mom kraju znači fino bucmaste.
    ne boj se pisat o prehrani-nismo sve ratoborno nastrojene. samo ti pokušavamo reći da bismo mi na tvom mjestu pokušale dati djetetu drugačiju hranu kako bi vidjele je li u tome kvaka.
    nitko ne traži da odeš klat piliće okolo, ali pokušat možda s komadićem ribe ili jajetom npr. Ako si ti vegan, možda ti može biti dovoljno dobro da ti je dijete pesco vegetarijanc ili ovo vegetarijanac. Dok ne stasa u dob kad može samo odlučiti što jesti.
    i ne tražim ime osobe koja ti je pravila jelovnik, već njeno zvanje i zanimanje.

  27. #277
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Shambala, a koliki ste ti i tm?

    Mm (pogotovo) i ja smo veliki ljudi iz loza velikih ljudi i moje su obje isključivo dojene (muške) bebe sa 6 mjeseci imale 10 kg i 74 cm.
    U rl znam samo jednu tako sitnu djevojčicu kao što je tvoja, ali su i njeni roditelji jako sitne građe.

  28. #278

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Moj sin onaj pothranjeni je s godinu dana imao 8100 s 15 8470 a s 18 8560. Visine ne znam i kad se s 20 mjeseci razbolio pravo, upala pluća, smrsavio je i dobio shake za debljanje. I dva tjedna u mom životu je ništa a u životu malog djeteta puno. Mislim da ti curica nije pothranjena ali da je blizu granice. To i nije neki problem ako jede. Ti si napisala da ne jede i da vam cijeli dan prođe u hrani. Podsjetila si me na krug u kojem sam se ja vrtila u istoj dobi djeteta i isto se držala nekih principa, ne vegetarijanstva vec nekih drugih puno kaloricnijih. I godinama sam zalila sto sam ih se držala. I da se mogi vratit u vrijeme sebi bih rekla sve što sam tebi tu na temi.
    Starim, pa valjda umišljam da bi se na mojim greškama moglo nešto naučiti... Sve ti je bilo iz najbolje namjere... I veganstvo ti meni skroz ok i nije ti tu problem vec... Vidis da starim, ponavljam se, kao kakva baka.
    I moj cetvrti sad ima osam mjeseci, dug je 72 cm, isključivo dojen do 5 i po mjeseci a otad jedan obrok dohrane, i ima 9 100. I prvog i četvrtog sam dojila...

  29. #279
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Shambala, jesi davala maloj mochi? Mozda je do iscrpljenosti,moji su voljeli nakon prehlada.Malo su hrane unosili pa sam to sto su i jeli podebljavala na sve moguce nacine. Obicno im se apetit vracao nakon nekog vremena.

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  30. #280
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    I da, nije QB na krivom putu. Kod ojacavanja riblje ulje cini cuda.

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  31. #281

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    Ja bi na shambalinom mjestu lijepo tražila savjet pedijatra.

  32. #282
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Citiraj Shambala prvotno napisa
    I da, zaboravih napomenut, ona je dojeno dijete, a oni su inace laksi od beba na formuli.
    Sada je na zadnjim linijama na grafikonu rasta i to prema bazi podataka Svj. zdr. org., koja obuhvaća samo dojenu djecu.
    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Mene zanima što se događa ako roditelj zbog svojih principa sustavno zanemaruje zdravlje i dobrobit svojega djeteta. Ne kažem da je to ovdje slučaj, ali bome, priča je prilično ekstremna. Ima li tu kakvih mehanizama da se zaštiti interes djeteta?
    U Italiji lupaju kazne, kod nas valjda čekaju hospitalizaciju.
    Citiraj QueenBee prvotno napisa Vidi poruku
    ne tražim ime osobe koja ti je pravila jelovnik, već njeno zvanje i zanimanje.
    To je netko tko je amenovao napitak od riže, koji od svih biljnih napitaka ima najmanje masnoća i proteina.

  33. #283
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Rizino mlijeko ima istu količinu kalcija ko i kravlje mlijeko, masti se mogu na druge načine nadoknaditi

  34. #284
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Na koje načine? Uz uvjet da nisu orah, meso, mlijeko, ni jaja.

  35. #285

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    A stiropor od ekspandiranog kamuta?! Skroz nehranjivo,al to je ipak kamut,ne?
    Posljednje uređivanje od miffy34 : 30.12.2016. at 16:50

  36. #286

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    Uostalom,Shambala ne živi u hr,ak veli da je kod nje snjeg ili se varam?

  37. #287

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Ovo joj baš pomaže....

  38. #288
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Neće joj pomoći ni priča o rasporedu, kada u tome uopće nije problem.

  39. #289
    QueenBee avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1,327

    Početno

    Mozda je licanka-prica na ikavici

    Ja cu sad reci pa makar zvucala ko moja mama :D- mozda dijete ima kaotican raspored zato sto je gladno?
    Pothranjenost djeluje na razlicite nacine-od centara u mozgu do organa u tijelu. Ako je blizu pothranjenosti ili ima poremecaj vezan s ishranom, mozda zbog toga ne moze slijediti neki ritam

  40. #290
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj miffy34 prvotno napisa Vidi poruku
    A stiropor od ekspandiranog kamuta?! Skroz nehranjivo,al to je ipak kamut,ne?
    Citiraj miffy34 prvotno napisa Vidi poruku
    Uostalom,Shambala ne živi u hr,ak veli da je kod nje snjeg ili se varam?

    Hajde malo promjeni pristup i ton. Ako želiš pomoći ženi prestani secirati postove i jezik.

  41. #291
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo joj baš pomaže....
    da, jako.

  42. #292
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    ajde cure oladite malo
    ne jede malena nista lose, valjda bi manje grintale da jede samo mekdrek
    dijete jede zdrave namirnice, ali cinjenica je da joj to nije dosta i da treba sve to podebljati - i kalorijski i vrstom namirnica
    imala sam dvoje poprilicno mrsave djece (na 3.percentili!) i pojela go*no sa svojim principima, sto je netko rekao...
    bitnije mi je bilo da da pocnu jesti i da napreduju

  43. #293
    Shambala avatar
    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    45

    Početno

    Prema tim novim, korigiranim krivuljama rasta (tezina/starost) moja je curica bila na 25 percentili kad se rodila, sa 4-5mj pala (jer je otkrila svijet oko sebe i nije htjela sisat po danu) na 10. i od onda je tu.
    Sto se vice krivulje tezina/visina pri rodenju je bila na 50. percentilu, a pala na 25. u istom razdoblju.

  44. #294

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    Evo,budem Sirius! log out
    Posljednje uređivanje od miffy34 : 30.12.2016. at 23:36

Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •