Pokazuje rezultate 1 do 19 od 19

Tema: Naše dvije anđelice...

  1. #1
    Romeo85 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    321

    Početno Naše dvije anđelice...

    Kada smo ugledali ta dva predivna srceka na uzv-u, nitko nije bio sretniji od nas..
    Stalno smo ponavljali jedan drugome, pa jel to moguce...pa jel to moguce nakon 5 godina da cemo imati dvoje djece? Da cemo MI napokon biti roditelji?...
    Da... tada se tako cinilo.. tada smo mislili da smo osvojili svijet i da ce nam se ostvariti toliko sanjana zelja..
    Tada smo mislili sada kada sam trudna, sada ce sve sjesti na svoje...nismo ni slutili sta sve slijedi...


    U pocetku je sve bilo super, svaka kontrola uredna, jedino su me pratile uzasne mucnine i povracanje negdje do 10tt, smirilo se sve oko 13tt...
    Obavili smo i kombinirani probir, sve 5..
    Ma sve sve uredno... sreci nije bilo kraja..

    U 16tt obavljamo kontrolu gdje saznajemo da je jedna od bebica curica, za drugu nije bio siguran, ali kaze nas dr kada bi morao reci rekao bi da je curica...
    Pomislila sam, ma gdje ces bolje, to sam si od uvijek zeljela..
    Nakon tog pregleda sve je lagano krenulo nizbrdo.. poceo nekakav tamni iscjedak, pa nakon toga zgrusana krv.
    Panicno zovem dr, ponovno uzv...kaze on nisko je posteljica od bebe koja je straga, morat cete strogo mirovati.
    Pridrzavala sam se svega, jela sam u krevetu, ustajala samo kada sam morala na wc..
    Prolazili su dani, ali stanje se nije poboljsavalo, bilo je samo gore.
    Odlucila sam se javiti u bolnicu u hitnu ambulantu pa kako bude. U suzama vec sva jadna rekla sam muzu, bojim se za nase bebice, idemo vidjeti sta se desava, makar smo na zadnjem pregledu bili prije samo 5 dana.

    Tako je i bilo. U ambulantu me primila dr koja je isto bila trudna. Posvetila se skroz mom slucaju.
    Suosjecala je sa mnom.
    Na pregledu sve super, bebice idealne za tadasnje tjedne, jedino straznja posteljica nisko.
    Dr je prepoznala moj strah i rekla, ako zelite mi cemo vas hospitalizirati i promatrati, morate mirovati, ostanite koji dan da smirenija mozete otici kuci...
    Muz me u suzama ostavlja u bolnici..
    Tek tada sam osjetila pravu snagu hormona..
    Dusu sam ispustila kada je odlazio, to je bio moj prvi ostanak u bolnici ikada...
    Poslije sam shvatila da me sam Bog usmjerio da se uputim u bolnicu...

    Dani u bolnici su prolazili jako sporo, zivjela sam za vrijeme posjete...da vidim nekoga od svojih..
    Iscjedak je i tamo bio prisutan, kada bi rekla sestrama, one bi rekle, jel znate da morate mirovati.
    Od nalaza je tada bilo sve u redu osim povisenog crp-a, ali nije bilo alarmantno...bar su oni tako rekli...

    Blizio se kraj tjedna, mastala sam o tome da ce me u petak pustiti kuci...
    Mozda bi i bilo tako da to jutro nisam imala izljev. Pretpostavljali su da se to dogodilo radi niske posteljice..
    Od tada sam morala strogo mirovati.. strogo je podrazumjevalo ustati samo zbog tusiranja i to jednom tjedno.
    Ostalo sam sve morala obavljati u krevetu..
    Da, bila je to patnja, ali dani su prolazili.. nista mi nije bio problem za moje bebice...
    Da sam ja mogla odluciti, lezala bi jos uvijek i cuvala ih..
    Izdrzala bi sve za njih...

    Kako su tjedni prolazili bila sam sve slabija, misici su atrofirali, tlak je bio nizak, krvarila sam.. jednom tjedno sam promala transfuziju...
    Bez obzira na sve, veselila sam se svakom novom tjednu. U sebi sam ponavljala uspjet cemo skupa. Osjecala sam se jos jace kada sam saznala da je i druga bebica curica..
    Muzu sam znala reci, nas tri smo jake, ne brini za nas, drzi sve pod kontrolom kod kuce..

    Doslo je i jutro kada smo napunili 21tt... Bila sam sretna zbog toga, ali nisam imala dobar osjecaj..
    Osjecala sam lagane grceve. Bojala sam se. Bilo mi je bitno da su samo one dobro..
    Doktori su sumnjali na urinarnu infekciju, ali to nije bilo u pitanju, jer je kemijski nalaz bio uredan kao i urinokultura.
    Bili su to lagani trudovi..
    Vec iduci dan grcevi su postali sve jaci... dali su mi tokolizu.. od tokolize sam imala sve moguce nuspojave...ali i to sam izdrzala..
    Mislila sam, bit ce sve u redu... nisam ni sumnjala da ce priroda odraditi svoje i da ce svemu doci kraj.
    Tu noc su grcevi bili sve jaci, bolilo je pa prestalo.. mislila sam proci ce, to se moje cure guraju i rastu, maternica se rasteze.
    Ujutro jako grcevi, gori od menstruacije (inace su mi jako bolne)..
    Dolazi doktor, pregleda me i ode. Dolazi drugi, pregleda me i on odlazi. Nitko mi ništa ne govori.
    Znala sam sto slijedi,ali nisam si htjela priznati.
    Nakon toga dolaze svi skupa u sobu, sef odjela mi govori, dali ste sve od sebe ali vise nazalost neide, otvoreni ste 3 i pol prsta.
    Nisam vjerovala sta se dogada... jos uvijek sam imala nadu da ce se cure izboriti i da ih necu izgubiti..

    Nakon toga su me odvezli u radaonu, porod je zavrsio za pola sata... bez dripa.
    Trudovi su bili jaki..moje cure su brzo izasle, prebrzo i zauvijek..
    Nakon svega mi je najteze bilo javiti muzu koji nije ni sanjao sta se dogodilo...
    Sva sreca da je on od uvijek moja stijena i najveca podrska, da nije takav, mislim da ovo nebi prezivjela..

    Sa 21+3 zavrsila je nasa borba, imam osjecaj da je tada moj zivot stao, da se od tada nista ne desava...


    Od tada je prošlo skoro 2 mjeseca (28.10)... dio mene je ostao u toj bolnici...
    Svaki dan sanjam koliki bi mi sada bio trbuh, kako bi se sada moje cure gurkale...
    Fale mi curice moje, fali mi osjecaj trudnoce...fali mi da budem buduca mama... sve to mi fali..

    Nadam se da ce s vremenom biti lakse i da ce zivot vec naci svoj pravi put..
    Sada samo znam da imamo nase dvije anđelice koje nas vjecno cuvaju...i koje ce tata i mama voljeti do kraja zivota...

  2. #2
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Držite se...

  3. #3
    Piksi1909 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    240

    Početno

    Zao mi je zbog vaseg gubitka, znam kako je to kad vas zivot osamari i kad ostanete bez svog najveceg blaga za koji biste zivot dali. Znam da vam.je tesko i tuga nikad nece proci ali cete vremenom nauciti zivjeti s njom. Slobodno pisite sve sto vam je na dusi..tu smo...
    Saljem zagrljaj

  4. #4
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Romeo [emoji173]
    Znam sve...dan po dan...
    Necu ti pametovat da budes hrabra jaka i sve ostalo sto obicno uz to ide. ..
    Placi vristi tuguj..samo treba vremena i snage za izdrzat. A svaki dan je nova borba...

  5. #5
    VIB avatar
    Datum pristupanja
    May 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    97

    Početno

    Romeo85 tvoja priča je vrlo slična mojoj, samo sa jednim anđelom, isto curica
    Isto smo ju čekali godinama i dugo se borili da se nađe u našim životima
    Premalo je reći da mi je žao, jer ne postoje te riječi koje bi opisale ono što ti se desilo i horor koji si proživjela, koji proživljavaš i koji ćeš proživjeti
    Želim samo da znaš da te mi ovdje jedine možemo u potpunosti razumjeti jer smo prošle isto što i ti, od svih onih detalja u bolnici, rođenja naše djece do onoga što ide poslije
    Sve smo se mi vratile iz bolnice u praznu kuću, pokušamo gladiti naš trbuh u kojem ih više nema, gledale smo ili još uvijek gledamo robicu, igračke, stvari od naše djece po kući
    Ne mogu ti reći iz vlastitog iskustva da će ti s vremenom biti lakše, ali sada ćeš krenuti putevima u životu koji ne postoje i nikad nisu postojali
    Vjeruj mi da su tvoje kćeri (skupa sa mojom) na punom boljem mjestu sada nego što je ovaj svijet, kad sam rodila svoju kćer u rađaonici sam neko vrijeme bila mrtva i vidjela sam ju gdje je sada, samo mi sada moramo nekako pokušati preživjeti ostatak dana na ovome svijetu dok opet ne budemo uz njih
    Živit ćeš i hodati dan po dan, a mi ćemo živiti i hodati dan po dan s tobom

    (P.S. ispričavam se ako imam duplirane postove, izgleda da cijelo vrijeme nešto krivo stišćem)
    Posljednje uređivanje od VIB : 22.12.2016. at 10:43

  6. #6
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    754

    Početno

    Romeo, jako mi je žao, tu sam za tebe...

  7. #7
    Romeo85 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    321

    Početno

    Cure moje drage hvala vam na razumjevanju... jucer je bio poseban dan tuge, imala sam osjecaj to podijeliti s vama..
    Prije jednostavno nisam imala snage pisati o tome..jos uvijek je sve frisko...srce jos uvijek bolno krvari...
    Imam zelju pokusati sto prije ponovno, a znam da je jos prerano...a i veliki strah je prisutan, ne zelim da se opet ponovi isti scenarij, ne znam kako cu to sve jednog dana prezivjeti...samo molim Boga da nam nase anđelice posalju novu dugicu kada za to bude vrijeme i da nas cuvaju od prvog dana...

    Hvala vam na razumijevanju.
    Znam da nisam pogrijesila jer sam vam otvorila dusu...mislim da mi je jos samo ta stepenica falila da mogu odzalovati u miru...

    Zao mi je cure zbog vasih gubitaka...
    U bolnici nakon gubitka jedno vrijeme nisam mogla ni progovoriti od soka.. samo su suze tekle...prve rijeci su mi bile.. ne zelim to nikada nikome u zivotu, nebi to nikada pozeljela ni najgorem neprijatelju....

    Saljem zagrljaj...

  8. #8
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Suosjećam ❤️

  9. #9
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Pretuzno
    Jako mi je zao.

  10. #10
    mama_28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    313

    Početno

    Zao mi je, suosjecam s tobom, drzi se

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Romeo , pratila sam tvoju pricu od pocetka, moja iskrena sucut...
    Vjerujem da vas na proljece ceka dugica barem jedna a kasnije i druga...

  12. #12
    Tanita14 avatar
    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    607

    Početno

    Romeo, draga, neopisivo mi je žao i nemam riječi utjehe koje bih ti napisala.

  13. #13
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Jos jedna pretužna prica
    Jako mi je zao draga... sjecam se tvog Nicka jos sa mpo foruma.
    mogla sam se zamisliti u svakoj situaciji o kojoj si pisala, moj prerani porod je krenuo sa istim grčevima kao i tvoj i na kraju je pukao vodenjak.
    Jedinu utjehu koju sam nasla je na ovom forumu, dalje sam naišla samo na brdo ne razumijevanja i krivih rijeci utjehe. Vise ni ne pricam o tome s drugima, nosim svoju bol u svom srcu i nadam se da ce mi se posrećiti da dobijem svoju dugicu. Imam vec jedno dijete pa utjehu i snagu crpim iz njega, jer bilo bi mi puno teze da ga nema.
    Tebi draga zelim puno snage jer ces je trebati i da dobijes svoju dugicu cim budes spremna za nju

  14. #14
    Romeo85 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    321

    Početno

    Drage moje, sta bi ja bez vas

    Bluebella, upravo sam procitala tvoju pricu... pretuzno...
    Zao mi je...i ja tebi zelim sto prije dugicu koja ce ti pomoci preboljeti tvoj gubitak..

    Drago mi je jer sam ovdje s vama...a zao mi je sto nas toliko ima..

    Tanita draga, znam da si pred porod, zelim ti sve najbolje..

    Nevena i ostale curke

  15. #15
    Romeo85 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    321

    Početno

    Proslo je vise od 6mj kako nas cuvaju nase anđelice.
    Nakon more obavljenih pretraga, i uvida u blagu mtfhr mutaciju odluceno je da cu od iduceg ETa biti pokrivena clexanima 0.4mg....
    Meni je srce bilo na mjestu jer znam da cu se ovaj put osjecati sigurnije.
    Znam da nase curice nisu otisle zbog toga jer nisam bila pod određenom th vec jer nije dobro vođena trudnoca i koju je unistila bakterija...

    Novi postupak je odrađen, trenutno cekamo betu...i molimo dragog Boga da ovaj put sve bude u najboljem redu i da napokon vidim kako je to uzivati u trudnoci...
    Nase andelice nam salju novu dugicu u to smo vise nego sigurni... <3
    Pozdrav svim mamama anđela

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Romeo svu srecu svijeta ti zelim. Od visoke bete, preko skolske trudnoce, do prekrasnog poroda i uzivanja sa dugicom

  17. #17
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Romeo, zao mi je

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Lokacija
    bjelovar
    Postovi
    607

    Početno

    Draga nek bude sve uredu i zelim ti svu sreću i zdravlje.

    Poslano sa mog F3311 koristeći Tapatalk

  19. #19
    Romeo85 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    321

    Početno

    Curke <3 <3

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •