Pokazuje rezultate 1 do 32 od 32

Tema: Otpadanje noktića kod djece

  1. #1
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno Otpadanje noktića kod djece

    Jučer smo primijetili na našoj curici od 2 i pol godine da joj otpada jedan nokat. Jednostavno ko od korijena da se odvojio prema naprijed jedan milimetar, onda je bijel, zasad se još drži ali će vjerojatno otpasti. Nismo primijetili da se nešto jako udarila u prstić zadnjih dana, iako je to naravno moguće, ali nekako mi je čudno da nema nikakvog podljeva, modrice, drugog traga udarca, samo taj noktić.

    Bili smo kod pedijatrice jer je i bolesna (visoka temperatura, kašalj..), pa smo pitali za taj nokat, njena reakcija je u stilu "a to se kod djece događa iz raznoraznih razloga"
    Ja nikad čula, pa ono, je l se vašoj djeci to događa iz raznoraznih razloga?

  2. #2
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Iskreno, nikad cula da bi ikome tek tako otpao nokat.

  3. #3
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ruka il noga?
    Ako je noga, mooozda ste ga potrgali prilikom oblacenja cipela, al tesko da bi vam to promaklo.

  4. #4
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    mojim starijima se to dogodilo jedno ljeto
    otpali su im skoro svi nokti, prvo na nogama, a onda par komada i na rukama
    bili smo kod dr. i navodno je vladao nek virus koji je to uzrokovao
    od frendice klincima se dogodilo isto
    novi nokti su im lijepo rasli, drugih simptoma nisu imali, a ni bilo kakvih posljedica

  5. #5
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Nisam ni ja cula, al bi vjerovala pedijatrici zabrinula bi se tek, ako otpadne i drugi.

  6. #6
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    ja sam se prvo ukakila od straha, jer su isli jedan za drugim
    kad je krenuo drugi, isli smo dr
    pa me utjesila...neka epidemija te viroze je kod nas vladala

  7. #7
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    eto na!
    ja sam čula da se to zna dogodit i kao reakcija na visoku temperaturu (a imala je u ponedjeljak 39,5)
    samo je jedan (zasad), na ruci

  8. #8
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    moje nisu imale temperaturu, niti bilo sto drugo
    samo noktici
    totalno nesto cudno

  9. #9

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Tangerina, da li je imala herpanginu možda pre par nedelja?
    To je ona viroza sa plikovima u usnoj duplji, guglaj po engl. sajtovima, na većini piše da je moguće otpadanje noktića nakon par nedelja.
    Moji su oboje imali to čudo letos, i ja sam sve dostupno pročitala kao prava štreberka, srećom, pa se nisam uspaničila kada su im za mesec dana počeli otpadati nokti- svakom po jedan na palcu noge i po jedan na ruci, tako kako ti opisuješ, samo su se odvojili i otišli u par dana.
    Ništa, izrastu novi noktići normalno, budu prvo malo grbavi, i prstić bude osetljiv dok je bez nokta pa smo par dana nosili flastere, ali ništa strašno, samo je malo šokantno ako ne očekuješ. Možda je i kod vas to uzrok.

  10. #10
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    pulinka, imala je prije dva mjeseca impetigo

    lakše mi je kad čujem da se to i drugima događalo iz nekih razloga, kad me muž nazvao i rekao da joj otpada nokat, totalno sam se šokirala (ona je inače sva od porculana, lakat bi joj se jedno vrijeme svako malo iščašio)

  11. #11

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Ne znam za impetigo, ali sećam se da su malim rođacima svojevremeno otpali nokti i zgulila se koža sa prstića par nedelja nakon streptokoka . Tako da stvarno ima raznih uzroka da nokti tek tako otpadnu.
    I da, moji su prvo dobili kao neki beli krug, mehur ispod nokta, pa je nokat u par dana sav pobeleo i odvojio se (a znam 100% da te nokte nisu udarili, nisu oni tako mala deca da se ne bi setili).
    Sad su imali varičele oboje, otpale su im kraste konačno i opet im nokti izgledaju čudno i mrljasto, ne bi me čudilo da koji i otpadne ponovo...Valjda neće .

  12. #12

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Nemam iskustva sa djetetom, ali meni je proljetos sa nožnog prsta otpao jedan nokat. Isto, iz čista mira, rekla bih. Ovako kako pišu forumašice, otpao, narastao novi i to je to.

  13. #13
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ne mogu prestat gledat ovaj topic a izaziva mi turbo dubinsku nelagodu.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno


  15. #15
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    marta, i meni

  16. #16
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno


  17. #17
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    Da li je curka imala u protklih par mjeseci bolest usta, šake i stopala? Znam dosta djece kojima su baš nakon te bolesti počeli otpadati nokti. uglavnom, nije tako opasno koliko ružno izgleda.

  18. #18
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    a čuj, ona je imala prije mjesec-dva nešto što je dijagnosticirano kao slatke kraste, iako doktorica nije bila sasvim sigurna da su one
    (u vrtiću je više djece u to vrijeme imalo slatke kraste)
    al to je sve na pogled, bez nekih testova, možda je i krivo dijagnosticirano (ako se HFM može pojavit samo kao osip na licu i guzi, i vrlo vrlo malo na ruci)

    i sjetila sam se dok sam čitala ovaj topic da joj se gulila koža na rukama prije tjedan dana
    može bit da to sve ima neke veze

    nije da mi je to sad baš toliko bitno utvrdit točan uzrok, al evo nek je teme, ako se netko iznenadi ko i ja, da pročita da se događa

    (sori marta što je opet dižem )

  19. #19
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    a da li je vezano za tu bolest, saznat ću kad se vratimo u vrtić i pitam tete koliko imaju noktića u grupi

  20. #20

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    al to je sve na pogled, bez nekih testova, možda je i krivo dijagnosticirano (ako se HFM može pojavit samo kao osip na licu i guzi, i vrlo vrlo malo na ruci)
    Pa to ti je herpangina , ona je koliko znam i srodna sa HFM (izazivaju ih enterovirusi) i simptomi su toliko slični da se često mešaju.
    Obe viroze izazivaju visoku temp. dan-dva, plikove nazad na mekom nepcu i na drugim mestima u ustima, s tim što herpangina nekad izaziva I osip na licu i guzi koji posle izgleda kao okrugle krastice boje meda (starija je imala samo u ustima, a mlađi bome baš na guzi...). Kod HFM valjda se više osipaju dlanovi i stopala, a kod herpangine usta i genitalna regija...Mislim da je definitivno noktić otišao zbog toga. I da će faliti noktića po grupi (marta ).

  21. #21
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Aaaaaaaaaaaaa!!!!
    Opet sam ovdje s cvorom u zelucu.

  22. #22
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno


  23. #23
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Dijelim mišljenje....

    Dobro da nema linkova sa slikama.

  24. #24
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Prijavljujem tri noktica spremna za otpadanje. Da li da ga vodim u dr? Nisam pametna. Strah me je da ne pokupii u cekaonici kakvu virozu a taman mu je prosla jedna.

  25. #25
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    kod nas je ispalo stvarno bezazleno, bio je samo taj jedan, i kad je napokon otpao, ispod je već bio cijeli novi noktić, sve skupa nije bilo ni približno strašno kao što sam prvi dan zamišljala

  26. #26
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    ak mu nije nista drugo, ja ne bih
    kod doktora je sada kaos

  27. #27
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno


  28. #28
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno


  29. #29

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Ribica 1 prvotno napisa Vidi poruku
    Prijavljujem tri noktica spremna za otpadanje. Da li da ga vodim u dr? Nisam pametna. Strah me je da ne pokupii u cekaonici kakvu virozu a taman mu je prosla jedna.
    Hahah, baš sam mislila kako je tangerinina mala . Drago mi je što je sve ok.

    Ako je sve drugo u redu, ja ne bih vodila dete do dr., ne može dr. ništa pomoći, noktić će svakako otići, a ako je od viroze, to je ionako samo kasna posledica i ništa više.
    Ispod obično već raste novi, normalni noktić.

  30. #30
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Molim vas ponizno, pustite da ovaj topic potone na dno kaljuže. Ne znam zašto ne mogu prestati otvarati, a zgrozim se istinski svaki put.

  31. #31
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Ispod je novi nokat. Izlgeda kao ljuskica na noktu koji izrasta. Nista strasno ne izgleda.

  32. #32
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    maartaaa

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •