Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Kako se rodio nas Bozicni poklon

  1. #1
    Marinche avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Lokacija
    Bogu iza nogu
    Postovi
    76

    Početno Kako se rodio nas Bozicni poklon

    Bozic, nas troje , nasa mala obitelji i malisa u pupi koji se tek treba roditi, 25.12 dan prosao svecano u finom rucku i slasticama na stolu...stariji sin uziva u poklonima ispod bora i kuca odzvanja veseljem....dolazi noc, a mene pocinju hvatati neke kontrakcije mislim si nije to jos nista...tek smo usli u 38 tjedan i bolovi su formirani samo u trbuhu, nista ne dolazi od ledja.
    Oko 10 sati navecer legli smo svi spavat onako punih trbuha i ugrijane kuce...
    Medjutim moj san je isprekidan kontrakcijama koje nadolaze u svakakvim intervalima po tri u sat vremena , pa po pet u pola sata....bas cudno, a ja jos nisam u glavi bila spremna za porod...nikako...
    Ujutro oko 8 sati na wc u primjetim sluzavi iscjedak sa sukrvicom ali nije uopce izgledao ko prvi puta kad sam radjala..., a kako je jos uvijek bio praznik reko ja muzu nazovi rodiliste da obavim makar kontrolu jer bilo mi dugo cekat prekosutra kad sam zapravo imala zakazan pregled a i malac se umirio...za svaki slucaj ja se otusirala i uredila i ponjela trudnicku torbu.
    Oko 10 smo stigli u rodiliste i dok smo bili na ctg koji nije pokazivao bas neke trudove ali bolove sam svakako osjetila
    I tako cekali pregled koji je dosao na red tek oko skoro pa 14 sati da bi se ustanovilo da je meni curkala plodna voda sto uopce nisam osjetila i da sam otvorena 2 cm i jedan novitet koji me bacio u ocaj a to je da je mali malesan, procijenili su ga na 2300, tu sam bila jako zalosna,
    jedva sam se smirila jer nisam sad vise mogla dopustit ocaj ... moram biti hrabra...
    Smjestili su me su sobu da cekam da se trudovi pojacaju i da krene sve spontano....
    I tu tek nastupa prava havarija....
    U sobi sam bila neka dva sata kad su se kontrakcije priblizile na cirka 2 i pol do 3 minute i kad sam zatrazila pregled u rodilistu, tad je na satu otkucalo 17 sati...
    Dolaskom u rodiliste, kat nize, obavljen je pregled i ustanovljeno da sam tek 3 cm otvorena, babica je predlozila klistir jer nisam bila na wc cijeli dan i da to mozda maleckom sprijecava silazak dolje, normalno pristala sam jer stvarno nije bilo strasno...
    Muz je dosao poslije toga u sobu di sam bila i sad malo lezala da vide sta ctg kaze, trudovi su tu ali i dalje samo u trbuhu nista s ledja...kako moze to potrajati muz veli ode kupit cigare pa ce se vratiti brzo velim ja oke...babica je tu stalno okolo mene....
    Minutu poslije govorim babici da ne mogu lezati i ona mi predlozi da ustanem u "dnevni boravak" da prehodam trudove , reko moze!!!
    Eh cure moje ono sto slijedi moglo bi biti u nekom humoristicnom filmu...
    Cijela radnja se dogadja u nekih 10 do 15 minuta....

    Kako sam ja krenila da cu se ustat s kreveta , znaci nisam jos ni ustala u nekom polu polozaju, vicem babici ne mogu on je krenio van, pritisak je ogroman....(samo odjednom se stvorio pritisak)
    babica je samo bacila pogled i reko sjedaj na krevet idemo u drugu sobu,, (u njemackoj je malo drugaciji sistem rodilista nego u hr)
    u drugoj sobi u sekundi je obavila pregled , reko glavica se nazirei..
    dali i dalje idemo na stolcic,? pita ona reko idemo!! Cure moje to je u dvije minute sve bilo spremno kad sam ja sjela na stolcic i u tri truda rodilo se moje drugo sunce i nebo...moj malisa koji je mamu sa tri cm u 10 minuta otvorio svih 10 i izasao savrsen sa apgarom 10/10 ali malom porodjanom tezinom, rodila sam u 19 sati i 09 minuta 26.12. Skoro dva i pol tjedna prije predvidjenog termina....sjecate se tamo kad sam rekla da je bio procjenjen na 2300 e pa on se rodio sa 1865 gr i 48 cm...sitan ali dinamitan, mama je prosla bez rezanja samo sa 3 povrsinske pukotinice koje su evo vec skoro zarasle...
    Najsmijesnija stvar u svemu tome sto je tata zakasnio 10 minuta na porod, ma manje od 10 minuta!!
    Ali stigli smo se pomaziti i slikati i podojiti dok ga nisu odnjeli u inkubator (inkubator iz razloga jer ne moze jos samostalo dobro regulirati temperaturu),
    u bolnici smo jos uvijek, na terapiji debljanja, sikimo ko veliki , mama se izdaja da bebica brzo dobije kilice i da mozemo kuci...dobila sam krevet u bolnici da mogu dolaziti svaka sva sata na dojenje i da se mogu izdajati, inace nema smisla jer bi bila na putovanju non stop kuca/bolnica,
    I tako drage moje moj porod je prosao kao porod iz snova sa odabranim nacinom kako cu roditi i sve ostalo, babica prekrasna zena, do neba joj hvala, mogu samo rec da se moj porod se odvio u inozemstvu, tocnije njemackoj i to ce mi biti najbolja odluka koju sam donijela...jedva cekamo da stignemo kuci di nas ceka stariji braco koji se vec bio dosao maziti sa bebicom... moje dvije velike ljubavi V & R

  2. #2
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno


    cestitam jos jednom!
    i sto brzi odlazak doma vam zelim!

  3. #3
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Lijepa priča!

  4. #4
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    A odlicno!

  5. #5
    Ana i mamino zlato avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    937

    Početno


Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •