Pokazuje rezultate 1 do 37 od 37

Tema: ,,Seks na silu" zbog zaceca :(

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    358

    Početno ,,Seks na silu" zbog zaceca :(

    Drage forumasice,
    Kakva je situacija vas i vasih mm-a kad znate da su vam plodni dani...
    mom mm-u je to pritisak i vidim da se tesko opusti... skinula sam se s pilula, a postoji velika mogucnost da mi se vrati endometrioza sto nas dodatno opterecuje...
    Ima li tko slicnih problema? Mozda kakav savjet?
    Hvalaaa
    )))

  2. #2
    Tanita14 avatar
    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    607

    Početno

    Draga moja, prošla to i nemam savjet. Sve one fore su pale u vodu (sexy rublje, alkohol i kaj ja znam) kad je želja za bebom postala jedina želja, a plus se nije ukazivao...prošli smo svašta, i svađe i nesexanje u plodne dane, bacanje toplomjera i lh trakica, vađenje istih iz smeća...uspjeli smo dva puta. Prvi put smo se posexali dva dana pred ovulaciju, pa posvađali, nažalost, završilo spontanim. Drugi put nisam pratila, evo me 10 dana do termina. Tri godine nam trebalo i po meni, neponovilo se.
    Nisam te utješila nimalo, znam, ali sam iskrena jer su me ubijali parovi koji su se mjesecima sexali svaki drugi dan i to kao iz ljubavi. Ili više puta dnevno. Pa da znaš da ima i onih kojima je to bilo dosta teško razdoblje.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    358

    Početno

    Citiraj Tanita14 prvotno napisa Vidi poruku
    Draga moja, prošla to i nemam savjet. Sve one fore su pale u vodu (sexy rublje, alkohol i kaj ja znam) kad je želja za bebom postala jedina želja, a plus se nije ukazivao...prošli smo svašta, i svađe i nesexanje u plodne dane, bacanje toplomjera i lh trakica, vađenje istih iz smeća...uspjeli smo dva puta. Prvi put smo se posexali dva dana pred ovulaciju, pa posvađali, nažalost, završilo spontanim. Drugi put nisam pratila, evo me 10 dana do termina. Tri godine nam trebalo i po meni, neponovilo se.
    Nisam te utješila nimalo, znam, ali sam iskrena jer su me ubijali parovi koji su se mjesecima sexali svaki drugi dan i to kao iz ljubavi. Ili više puta dnevno. Pa da znaš da ima i onih kojima je to bilo dosta teško razdoblje.
    Nije mi drago cuti, ali malo je lakse kad znam da nismo jedini... hvala ti sto si podijelila svoje iskustvo s nama

  4. #4
    Tanita14 avatar
    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    607

    Početno

    Citiraj fitnessgirl prvotno napisa Vidi poruku
    Nije mi drago cuti, ali malo je lakse kad znam da nismo jedini... hvala ti sto si podijelila svoje iskustvo s nama

    Niste, nikako. Upoznala sam dosta cura s istom problematikom.
    I kao i ja, i one su bile fokusirane samo na začeće dok su partneri uvijek imali stav "bit će". I na tom sam im jaaako zavidjela i htjela samo jedan ciklus mozak svog dragog da se odmorim.

  5. #5
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    To je i mene izluđivalo Imam produžene cikluse i prilično rijetke ovulacije, i namučila se da ih otkrijem, nabavljala LH trakice i precizni digitalni termometar iz SAD-a (hvala Kaae ), vodila silne grafove, pa bi me ubilo kad stigne ovulacija jednom u preko 2 mjeseca a mm zapne pred kompom navečer. Znalo se dogoditi i da ja budem prehlađena pa mi nije ni do čega. Ipak smo uspjeli, nakon zbilja puno godina takvog natezanja, napraviti dvoje djece (oba puta kad sam se najmanje nadala) i on se sad sjetio da bi mogli na treće. Nasmijala sam mu se slatko... nema šanse još jednom da to prolazim.

  6. #6
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Ima nas koje smo relativno lako zatrudnjele (nakon 1,5 god) i bez ikakve dijagnoze ili terapije i samo s pracenjem plodnih dana pa je bilo ubitacno. Svaki dan odnosi, pogotovo u plodne dane. Ljeto me ubilo, vruce, znojno, zagusljivo. Kod mene je mm inicirao stalno taj sex za zacece, ja sam vise gustala cak kad je bila menga ili kad nisu bili plodni dani jer se nisam opterecivala s tim jesam li bas danas zatrudnila. A da je postalo tlaka, jest. Cak smo pred kraj poceli planirat odlaske kod doktora jer nije islo, srećom uspheli smo izbjec. Cim je obaveza to je tlaka.

  7. #7
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Troje djece, sve iz prve... Mm je tu odigrao gl. ulogu... Sva 3x sa neke feste, kad smo u raspolozenju i dr.dojmovima...
    I kad bi on odlucio tada bi isli do kraja.. Oboje smo zeljeli djecu, samo on nije zelio da u mojoj glavi to krene kao sexualna obveza... Nego uzivanje, i uspio je u tome.

    Nje utjeha ali mozda kraca pauza, pa onda lagano uz uzivanje... Nesto toga tipa.. Pa rezultati mozda dodu puno prije.

  8. #8
    Tanita14 avatar
    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    607

    Početno

    Citiraj Sanja :) prvotno napisa Vidi poruku
    Troje djece, sve iz prve... Mm je tu odigrao gl. ulogu... Sva 3x sa neke feste, kad smo u raspolozenju i dr.dojmovima...
    I kad bi on odlucio tada bi isli do kraja.. Oboje smo zeljeli djecu, samo on nije zelio da u mojoj glavi to krene kao sexualna obveza... Nego uzivanje, i uspio je u tome.

    Nje utjeha ali mozda kraca pauza, pa onda lagano uz uzivanje... Nesto toga tipa.. Pa rezultati mozda dodu puno prije.

    Ovaj tip ne drži vodu. Ne zaboraviš minuse i menge iz mjeseca u mjesec, a svaki preskočen ciklus ti se čini kao izgubljenih vječnost...

  9. #9
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Citiraj Tanita14 prvotno napisa Vidi poruku
    Ovaj tip ne drži vodu. Ne zaboraviš minuse i menge iz mjeseca u mjesec, a svaki preskočen ciklus ti se čini kao izgubljenih vječnost...
    Ma naravno da ne zaboravis.. nego ono ajme sad npr.2-3 ciklusa bez trakica i sl. Cisto kako kaze naslov da to ne bude prisiljen sex. Pa onda neki plan... trakice, doktori...

  10. #10
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Bilo je kod mene pauzi ko u prici a rezultata nigdje

    Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk

  11. #11
    Tanita14 avatar
    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    607

    Početno

    Citiraj Sanja :) prvotno napisa Vidi poruku
    Ma naravno da ne zaboravis.. nego ono ajme sad npr.2-3 ciklusa bez trakica i sl. Cisto kako kaze naslov da to ne bude prisiljen sex. Pa onda neki plan... trakice, doktori...

    Vjeruj mi, iz perspektive svo troje od prve, ne možeš ni zamisliti (hvala Bogu) psihu i kako to sve izgleda kad se godinama trudiš, a ne ide. U kućnoj radinosti, mpo ili kako god. I onda dobit savjet "opusti se" je zadnje što želiš čuti. Jer probaš sve...i ne pali. Ili upali, pa uslijedi spontani. A dani, mjeseci, godine prolaze...
    Iskreno, kad sam završila na kiretaži u desetom tjednu trudnoće i sjedala na onaj stol, prvo mi je kroz glavu prošlo da ne mogu opet prolaziti sve to da bi došlu do plusa. Teško je to razumjeti...iako znam da su savjeti u dobroj namjeri.

  12. #12
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Savjeti tipa: opusti se i misli pozitivno su bezveze.
    Nekome tko godinama prolazi pakao ne znače ništa.
    Nekome tko ima zdravstvene teškoće isto ne znači ništa.
    Ja sam nakon izgubljenih pet trudnoća i šest beba bila luda.
    Uvjerena da nikad neću imati dijete.
    Onda sam opet ostala trudna.
    I strepila.
    Umirala od straha.
    Brojala dane i tjedne.
    Izluđivala liječnike.
    Nikad neću zaboravit kad sam u 24 tjednu bila na kontroli i kaže dr da je sve ok s bebom ( sa mnom nije bilo, ali rješavali smo) a ja ga pitam: bi li beba preživjela da se sad rodi? Tih 24 tjedana je kao neka granica preživljavanja.
    A on u čudu, gleda me i sam ne zna kaj da mi odgovori.
    Osim, naravno, opusti se, ne razmišljaj.
    Je da, kako da ne.
    Cura se rodila, preživjele smo obje.
    Ona je sada u 17. godini.
    Iza toga nikad nisam ostala trudna.
    Ne što bih znala.
    Bila je neka kao biokemijska, navodno. Ali nemam dokaz pa to niti ne računam.
    Probali smo svašta.
    Nije išlo.
    A svaki izgubljeni ciklus me približavao psihološkoj granici od 40 godina.
    Pa sam ju i prešla i postavila drugu, od 45.
    I nju sam prešla, a drugo dijete nismo dočekali.
    I tako, godine idu, a ja na duši imam ogromnu ranu.
    Tolike anđele, sineka koji bi, da je živ, za mjesec dana navršio 27 godina.
    I moju jedinu, predivnu kći.
    Znam da se mnoge od vas muče.
    I mučit će se i dalje, jer drukčije ne ide.
    Samo vam mogu reći da sam uz vas jer znam kako je sve to teško prolaziti.

  13. #13
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    savjet "opusti se" kad bezuspjesno pokusavas ostati trudan, je kao onaj u trudnoci "naspavaj se dok mozes", a ti patis od nesanice
    ono, ubila bih pogledom kad mi to netko kaze

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    358

    Početno

    Citiraj Tanita14 prvotno napisa Vidi poruku
    Vjeruj mi, iz perspektive svo troje od prve, ne možeš ni zamisliti (hvala Bogu) psihu i kako to sve izgleda kad se godinama trudiš, a ne ide. U kućnoj radinosti, mpo ili kako god. I onda dobit savjet "opusti se" je zadnje što želiš čuti. Jer probaš sve...i ne pali. Ili upali, pa uslijedi spontani. A dani, mjeseci, godine prolaze...
    Iskreno, kad sam završila na kiretaži u desetom tjednu trudnoće i sjedala na onaj stol, prvo mi je kroz glavu prošlo da ne mogu opet prolaziti sve to da bi došlu do plusa. Teško je to razumjeti...iako znam da su savjeti u dobroj namjeri.
    Upravo tako, ,,opusti se" ne pali ni kod nas... kako da se opustim kad postoji vrlo velika mogucnost da dobijem natrag endometriozu ako sad ne uspijemo... onda moram na laparoskopiju koja bi mi bila 3.po redu...i sve se oduzi.... endom.cista otezava zacece i pitanje je bi li nam uopce dopustili da radimo na bebi dok ja imam cistu s obzirom na povijest bolesti (dobro je sto je trudnoca lijek za takve ciste).
    a prvi ciklus poslije pilula je navodno ,,najplodniji"... doktor s Hum.reprodukcije nam je rekao da bas nista ne cekamo... ono, ne bih si oprostila da se sad nekako nismo uspjeli posexat se do kraja... a i nije neki osjecaj kad moras, iako bismo za bebicu sve napravili... svjesni da se mnogi parovi bore s punooo vecim problemima i opterecenjima...

  15. #15
    Narancica000 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    687

    Početno

    U nasem slucaju MM nije znao kada su plodni dani, nisam htjela njega opterecivat i nekako sam sama prolazila kroz to sve.
    Prvo dijete je doslo zaista iz prve, o kako sam samo naivno mislila da cemo i drugo tako :D
    Godinu i pol dana borbe sa samom sobom, neredovitim i anovulacijskim ciklusima. Uh kad se samo sjetim. I nema tu opustanja, koliko god to netko govorio. Svaki dan, u svakom trenutku to mi je u glavi.
    Svaki drugi ciklus mi je u prosjeku bio anovulacijski i trajao je po 60+dana, i sad racunaj koliko sam O imala godisnje. Kad dode M prvo tuga, a onda mir do pocetka plodnih dana.
    Netko je napisao kako ne bi to ponovo prolazio, i slazem se s njom. Sanjam o velikoj obitelji ali, daj da budem zdrava ovima oko mene sto me trebaju sad!

  16. #16
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    Da, dobar dio ljudi zatrudni kad odustanu, odu "na pauzu", ali ne mogu to svi. Imam u svojoj okolini više primjera ljudi koji su zatrudnjeli prirodno nakon što su usvojili dijete ili samo predali papire za usvojenje nakon godina borbe. Stres je ubojica libida, ali ne uspijevati začeti je stresno i što sad?

    Psihološki gledano, postoji par općenitih preporuka za stresnu situaciju: ako nije moguće izaći iz te situacije (ili to nije opcija - npr. pauzirati ili odustati), onda puno razgovora, odvajanja više vremena za sebe (pojedinačno i za vas kao par), više zajedničkih aktivnosti koje nisu sex, potpuna podrška svim mogućim emoc. reakcijama partnera, smijanje neuspjesima, plakanje kad je teško. Nema nekog super brzog rješenja - samo raditi na vezi, jačati međusobnu podršku i suočavati se sa svim što dođe zajedno...

  17. #17
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Fitnessgirl sve su ti cure napisale i veliki potpis na tanči i narancicu.

    sanja sorry al meni ovo tako grubo zvuci "i kad bi on odlucio tad bi isli do kraja"

  18. #18
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Jao, ovo mi je teška tema. Moj seksualni život bi se doslovno raspao da se nismo odlučili na inseminaciju. Nakon 2 i pol godine što smo pratili plodne dane, forsirali seks kad je bilo očito da ne stignemo ili smo užasno umorni napokon smo na inseminaciji, napokon imamo odnose iz gušta. Znate kakva je situacija bila kad je i dragi rekao da mu je lakše u bolnici odraditi "to" pa ostatak mjeseca uživati doma. Neću nikada zaboraviti jedan dan ovo ljeto, u stanu je bilo 40 stupnjeva a mi se MORAMO!!!
    Pa krenemo, pa nemremo disati, pa stanemo, pa krenemo, pa ajde malo ćemo kasnije ipak. Pa krenemo, pa dragi već nervozan, pa nemre jer mora. Ma joj...

    Još u svemu tome on je nakon plodnih dana opet želio seks, meni su to postali dani "odmora".
    Trenutno se moj libido vraća polako u normalu, sva sreća. Nadam se da će nam MPO pomoći

  19. #19
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Citiraj sanjka prvotno napisa Vidi poruku
    Fitnessgirl sve su ti cure napisale i veliki potpis na tanči i narancicu.

    sanja sorry al meni ovo tako grubo zvuci "i kad bi on odlucio tad bi isli do kraja"
    Krivo si shvatila Napisala sam da smo oboje zeljeli djete/djecu... Samo sto on nije htio da se ja pocnem opterecivati ako ne ostanem trudna bas u tom ciklusu... Pa je u dane ovulacije (prije i za ovulacije) nekad isao, nekad ne... Ne nuzno svaki dan. A i najbitnije da nama odgovara i da uzivamo bar u pocecima

  20. #20
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Sanja... na krivoj si temi, ženo

  21. #21
    kismet avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    592

    Početno

    Citiraj fitnessgirl prvotno napisa Vidi poruku
    Upravo tako, ,,opusti se" ne pali ni kod nas... kako da se opustim kad postoji vrlo velika mogucnost da dobijem natrag endometriozu ako sad ne uspijemo... onda moram na laparoskopiju koja bi mi bila 3.po redu...i sve se oduzi.... endom.cista otezava zacece i pitanje je bi li nam uopce dopustili da radimo na bebi dok ja imam cistu s obzirom na povijest bolesti (dobro je sto je trudnoca lijek za takve ciste).
    a prvi ciklus poslije pilula je navodno ,,najplodniji"... doktor s Hum.reprodukcije nam je rekao da bas nista ne cekamo... ono, ne bih si oprostila da se sad nekako nismo uspjeli posexat se do kraja... a i nije neki osjecaj kad moras, iako bismo za bebicu sve napravili... svjesni da se mnogi parovi bore s punooo vecim problemima i opterecenjima...
    I nisu te poslali na ciljane s tom anamnezom?
    Nije ni rješenje stalno operirati endometriozu, to se više ne radi.
    Ja sam, doduše ivf-om, ostala trudna i normalno iznijela trudnoću s cistom pa ne znam tko ti je to rekao?
    Svaki put kada diraju jajnik, posebice kad uklanjaju dio, smanjuju ovarijalnu rezervu i stvaraju se priraslice i još čuda stvari...
    Trebaš izvaditi hormone 3dc, ako već nisi, a mislim da i ne bi bilo loše obaviti HSG jajovoda, ispitati prohodnost, obzirom na dvije operacije i samu endometriozu.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    358

    Početno

    Citiraj kismet prvotno napisa Vidi poruku
    I nisu te poslali na ciljane s tom anamnezom?
    Nije ni rješenje stalno operirati endometriozu, to se više ne radi.
    Ja sam, doduše ivf-om, ostala trudna i normalno iznijela trudnoću s cistom pa ne znam tko ti je to rekao?
    Svaki put kada diraju jajnik, posebice kad uklanjaju dio, smanjuju ovarijalnu rezervu i stvaraju se priraslice i još čuda stvari...
    Trebaš izvaditi hormone 3dc, ako već nisi, a mislim da i ne bi bilo loše obaviti HSG jajovoda, ispitati prohodnost, obzirom na dvije operacije i samu endometriozu.
    Operirala sam kad sam imala 18ipol, i 20ipol godina...jednom jedan jajnik, drugi put drugi...
    doktor mi je rekao ako ne bude nista nakon ciklusa ili 2, da ce raditi HSG... sada trenutno nemam endom.ciste

  23. #23
    kismet avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    592

    Početno

    Citiraj fitnessgirl prvotno napisa Vidi poruku
    Operirala sam kad sam imala 18ipol, i 20ipol godina...jednom jedan jajnik, drugi put drugi...
    doktor mi je rekao ako ne bude nista nakon ciklusa ili 2, da ce raditi HSG... sada trenutno nemam endom.ciste
    ja sam 4x, oba.
    To je ok, ali ciklus-dva je zbilja malo vremena. Mozda idući upali, nadajmo se, ako ne, prije HSGa obavezno mikrobiološke briseve obavi, a idući ciklus izvadi i hormone ako već nisi.
    Ja bih na tvom mjestu tražila i uputnicu za AMH.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    358

    Početno

    Citiraj kismet prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam 4x, oba.
    To je ok, ali ciklus-dva je zbilja malo vremena. Mozda idući upali, nadajmo se, ako ne, prije HSGa obavezno mikrobiološke briseve obavi, a idući ciklus izvadi i hormone ako već nisi.
    Ja bih na tvom mjestu tražila i uputnicu za AMH.
    Mikro jesam, a hormone nisam. Ali pametan, savjet, hvala ti
    AMH je antimillerov hormon? mislim da mi je moja ginicka to spominjala, ali u bolnici nisu...

  25. #25
    kismet avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    592

    Početno

    Citiraj fitnessgirl prvotno napisa Vidi poruku
    Mikro jesam, a hormone nisam. Ali pametan, savjet, hvala ti
    AMH je antimillerov hormon? mislim da mi je moja ginicka to spominjala, ali u bolnici nisu...
    Da, ne znam vade li ga gdje u Rijeci, ja sam 2012. vadila u ZZJZ i uzorak slala u Vinogradsku, javili mi nalaz mailom.
    Hormone 3 dc treba prvo izvaditi, vidjeti FSH,LH,PRL,TSH, a ne bi bilo loše i progesteron 21 dc.
    Ima čuda stvari za napraviti

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    358

    Početno

    Bas cu malo pitati... cisto da ih podsjetim...
    hvala ti jos jednom

  27. #27
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Pred godinu dana meni gin rekao nek AMH vadim u Suncu. Jer u bolnici nije bilo.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  28. #28
    kismet avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    592

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    Pred godinu dana meni gin rekao nek AMH vadim u Suncu. Jer u bolnici nije bilo.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
    Aha, znači sad i Sunce radi, dobro je znati.
    Hvala

  29. #29
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Amh vade u Rijeci.
    Mi nismo dosli do te faze, samo zato jer smo nakon god dana saznali djagnozu - azoospermija. U jednu ruku mi je drago da je tako jer nam je sex uzivanje i dandanas (13 god nakon), no s druge strane dijagnoza vuce druge stresne situacije za sobom....

  30. #30
    fusa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Lokacija
    kvarnerski otok
    Postovi
    265

    Početno

    mi već skoro godinu i pol tako, prije tog godinu i pol opušteno...vrijeme plodnih dana sex nije sex nego posao, s moje strane... valjda će pomoći sad kad krećemo na ivf. Smatram da cure koje nisu u tome ne mogu govoriti kako se ponašati u toj situaciji, "opusti se" i slični savjeti ne drže vodu. Nema tu pomoći, dok se ne dođe ili do trudnoće ili da se dignu ruke od svega(a to ovisi od osobe do osobe koliko joj treba). Dokle god da ima imalo nade da se dođe do trudnoće "preko kreveta" to nešto visi nam nad glavom. To je moje mišljenje. A pomaže mi kad vidim da nisam jedina i da je to normalan osjećaj i da će nadam se proć jednom

  31. #31
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku
    Sanja... na krivoj si temi, ženo
    Samo sam pristojno odgovorila

  32. #32
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Fitnessgirl - znam kako ti je. Taj sat u glavi, odbrojavanje do skoka markera i do razvijanja ciste...kismet sve dobro kaze za pretrage, napravi to i obvezno neka muz napravi spermiogram jer nema smisla da gubite (gubis) vrijeme ako je njegov sp los.
    Iskreno cu ti reci, u tih cca godinu dana naseg "pravljenja bebe", bilo je stresa, bilo je ciklusa s forsanjima i ciklusa bez seksa uopce. U jednom trenutku nam je postao takav stres da smo prestali sa seksom. Kad zbrojim...ne mogu reci da smo nesto radili 12 ciklusa - nismo. Mozda pola od tog vremena. Mozda. Ali otisla sam doktoru i odmah dao uputnicu za humanu. I onda -muzev spermiogram los. Bezveze ja cekala, bezveze se mi trudili, bezveze mi skocili markeri....ali dobra je strana, kak mi je i mpo dr rekao - s obzirom na endo i njegov oat, iako su hormoni ok - sreca u nesreci sto ne morate prolaziti inseminacije, prirodnjake i sl. Odmah stimulacija i icsi. I eto...dobro je zavrsilo. Nisam niti na hsg morala kad je njegov spermiogram los, nema potrebe niti svrhe.
    Drago mi je da ides odmah na pretrage, to je dobro i stvarno mislim da ne trebas nuzno cekati godinu dana s tom dijagnozom. Obvezno provjerite spermiogram prije hsg! I nemoj da ti slucajno netko uvali klomifen, to ne smijes piti s endo (ni ja ne bi znala da mi nisu rekli tu)!
    A seks nek ostane u domeni razonode

  33. #33

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    358

    Početno

    Citiraj Sybila prvotno napisa Vidi poruku
    Fitnessgirl - znam kako ti je. Taj sat u glavi, odbrojavanje do skoka markera i do razvijanja ciste...kismet sve dobro kaze za pretrage, napravi to i obvezno neka muz napravi spermiogram jer nema smisla da gubite (gubis) vrijeme ako je njegov sp los.
    Iskreno cu ti reci, u tih cca godinu dana naseg "pravljenja bebe", bilo je stresa, bilo je ciklusa s forsanjima i ciklusa bez seksa uopce. U jednom trenutku nam je postao takav stres da smo prestali sa seksom. Kad zbrojim...ne mogu reci da smo nesto radili 12 ciklusa - nismo. Mozda pola od tog vremena. Mozda. Ali otisla sam doktoru i odmah dao uputnicu za humanu. I onda -muzev spermiogram los. Bezveze ja cekala, bezveze se mi trudili, bezveze mi skocili markeri....ali dobra je strana, kak mi je i mpo dr rekao - s obzirom na endo i njegov oat, iako su hormoni ok - sreca u nesreci sto ne morate prolaziti inseminacije, prirodnjake i sl. Odmah stimulacija i icsi. I eto...dobro je zavrsilo. Nisam niti na hsg morala kad je njegov spermiogram los, nema potrebe niti svrhe.
    Drago mi je da ides odmah na pretrage, to je dobro i stvarno mislim da ne trebas nuzno cekati godinu dana s tom dijagnozom. Obvezno provjerite spermiogram prije hsg! I nemoj da ti slucajno netko uvali klomifen, to ne smijes piti s endo (ni ja ne bi znala da mi nisu rekli tu)!
    A seks nek ostane u domeni razonode
    Puno hvala na odgovoru!
    Njegova dijagnoza je normozoospermia.
    nakon mjesec i pol otkako sam se skinula s pilula nema hvala Bogu endo ciste...
    17.2. bih trebala na utz hssg...

  34. #34

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    358

    Početno

    Citiraj fusa prvotno napisa Vidi poruku
    mi već skoro godinu i pol tako, prije tog godinu i pol opušteno...vrijeme plodnih dana sex nije sex nego posao, s moje strane... valjda će pomoći sad kad krećemo na ivf. Smatram da cure koje nisu u tome ne mogu govoriti kako se ponašati u toj situaciji, "opusti se" i slični savjeti ne drže vodu. Nema tu pomoći, dok se ne dođe ili do trudnoće ili da se dignu ruke od svega(a to ovisi od osobe do osobe koliko joj treba). Dokle god da ima imalo nade da se dođe do trudnoće "preko kreveta" to nešto visi nam nad glavom. To je moje mišljenje. A pomaže mi kad vidim da nisam jedina i da je to normalan osjećaj i da će nadam se proć jednom
    Slazem se s tobom...
    Na zadnjem pregledu mi je dr.V rekao ,,Danas cete imati odnos"... a meni u glavi ,,Reci ili ne reci" (dragome).... na kraju mu nisam rekla, al sam ga ,,navukla" i uspjelo je tu vecer :D

  35. #35

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Evo cure da se i ja pridruzim.. svaka cast curi koja je otvorila temu. Opustiti se je nemoguce. Ja sam imala dva spontana i cesto su mi ljudi znali reci: ma moras se opustiti pa ce trece uspjeti.. to je kao da su mi rekli da sam ja zbog svoje neopustenosti ubila svoje dvoje djece. To mi je najgora recenica bila i ostala. Znam i da sam se naslusala o tome kako orgazmi imaju svoju ulogu i kako nece biti dobro dok svaki put necemo voditi ljubav iz ciste strasti i opcinjenosti jedan drugime. A cula sam i hrpu fora da se opustim pa ce se dogoditi samo od sebe.. na to bi se samo nasmijala, jer ruku na srce ne keksamo se bas redovito. Oboje radimo, umorni smo i nemamo volje iskreno za to. Rade zajedno gledamo film.
    Uglavnom, zadnji ciklus smo se MM i ja jakoo svadali jer on od stresa nije mogao. I uspjeli smo samo jednom..a cekali smo tu priliku 4mjeseca. Sjecam se da smo i on i ja bacali stvari i razbijali cak po kuci od glupe nemoci koju osjecas.. al eto, uspjela sam taj put ostati trudna, samo je pitanje hoce li se ovaj put odrzati.
    Hvala vam na ovoj temi! Puno je lakse kada vidis da ima i drugih kojima seks nije uvijek samo zadovoljstvo i razbibriga..nego nekada postane i posao..
    Puno pusa svakoj!

  36. #36

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    358

    Početno

    Citiraj lasica1234 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo cure da se i ja pridruzim.. svaka cast curi koja je otvorila temu. Opustiti se je nemoguce. Ja sam imala dva spontana i cesto su mi ljudi znali reci: ma moras se opustiti pa ce trece uspjeti.. to je kao da su mi rekli da sam ja zbog svoje neopustenosti ubila svoje dvoje djece. To mi je najgora recenica bila i ostala. Znam i da sam se naslusala o tome kako orgazmi imaju svoju ulogu i kako nece biti dobro dok svaki put necemo voditi ljubav iz ciste strasti i opcinjenosti jedan drugime. A cula sam i hrpu fora da se opustim pa ce se dogoditi samo od sebe.. na to bi se samo nasmijala, jer ruku na srce ne keksamo se bas redovito. Oboje radimo, umorni smo i nemamo volje iskreno za to. Rade zajedno gledamo film.
    Uglavnom, zadnji ciklus smo se MM i ja jakoo svadali jer on od stresa nije mogao. I uspjeli smo samo jednom..a cekali smo tu priliku 4mjeseca. Sjecam se da smo i on i ja bacali stvari i razbijali cak po kuci od glupe nemoci koju osjecas.. al eto, uspjela sam taj put ostati trudna, samo je pitanje hoce li se ovaj put odrzati.
    Hvala vam na ovoj temi! Puno je lakse kada vidis da ima i drugih kojima seks nije uvijek samo zadovoljstvo i razbibriga..nego nekada postane i posao..
    Puno pusa svakoj!
    Hvala tebi.... sigurno ima jos cura koje imaju takva iskustva... drzim fige da bude sve ok s trudnocom!

  37. #37
    anđeo26012013 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Budinšćina
    Postovi
    733

    Početno

    hm 3godine nezaštičenih odnosa i tek sam onda ostala trudna,ali tada nismo planirali,nije da nismo željeli....nakon 22tj trudnoče izgubili bebu.....e tada sam prolazila što i ti,ali hvala Bogu ostala trudna od prve....curici bude idući mj. 3godine.....e a sada opet prolazim što i ti,želim još jedno,ali kaj da ga udavim da shvati kada su plodni dani???ovaj mj kasnila pa sam se ponadala,ali mislim si pa nemrem opet od prve dobiti što hoču.....sada su bili plodni dani,a mala bolesna i kako ju sprašiti u drugi krevet??nikako i opet čekamo drugi mj i novi ciklus.....

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •