Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Utjecaj Žive na Bebu

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2016
    Postovi
    1

    Početno Utjecaj Žive na Bebu

    Drage moje,

    često čitam forum, ali sam se tek danas registrirala službeno. Imam jedno pitanje. U 8.-om sam mjesecu trudnoće, i nisam znala da se pojedina riba ne bi smjela konzumirati u trudnoći. Ja jako volim konzerviranu skušu s povrćem i prije trudnoće sam je često jela. U trudnoći sam je konzumirala svega nekoliko puta, manje od 10 puta i nikada više od 1 tjednom.

    Danas sam saznala za tu živu i kako je skuša jedan od najopasnijih riba za trudnice. Pa me uhvatila ogromna panika, hoće li to utjecat na moju bebicu i njen živčani razvoj.

    Molim vas podijelite svoja iskustva sa mnom. Pretpostavljam da je slična tema bila već i ja se ispričavam ako se ponavljam. Ali velika me panika uhvatila

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj LuckyRoo prvotno napisa Vidi poruku
    Drage moje,

    često čitam forum, ali sam se tek danas registrirala službeno. Imam jedno pitanje. U 8.-om sam mjesecu trudnoće, i nisam znala da se pojedina riba ne bi smjela konzumirati u trudnoći. Ja jako volim konzerviranu skušu s povrćem i prije trudnoće sam je često jela. U trudnoći sam je konzumirala svega nekoliko puta, manje od 10 puta i nikada više od 1 tjednom.

    Danas sam saznala za tu živu i kako je skuša jedan od najopasnijih riba za trudnice. Pa me uhvatila ogromna panika, hoće li to utjecat na moju bebicu i njen živčani razvoj.

    Molim vas podijelite svoja iskustva sa mnom. Pretpostavljam da je slična tema bila već i ja se ispričavam ako se ponavljam. Ali velika me panika uhvatila
    Opusti se. Nekoliko konzerva skuse sigurno nece utjecati na nista.

  3. #3
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Zar nije živa povezana s tunom a ne skusom?

  4. #4
    Vlattka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    435

    Početno

    I tuna i skuša. Sabljarka i još neke. Ali stvarno je zanemarivo ako si par puta pojela, ne brini.

  5. #5
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Opusti se i uzivaj u trudnoci do kraja.

  6. #6
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Skusa je problematicna radi koze koje ima, samo u njoj zadrzava bakterije. Sto se zive tice, minimalna je ako je uopce ima. Pripremala sam je nebrojeno puta u restoranu, ukiseljenu u octu, zato znam kaj pricam, japanske sheme. Prije rezanja skuse, skida se ta koza koja je prozirna (na njoj se nalaze eventualni paraziti i bakterije) i ispod nje dobijes krasnu srebrno plavu nijansu. Ne brigaj, to se sve radi kada se konzervira. Btw...ja nisam trudna pa se ubijam u toj skusi sa povrcem

  7. #7
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Jel ima negdje vec tema o prehrani u trudnoci??

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •