Stranica 12 od 15 PrviPrvi ... 21011121314 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 551 do 600 od 730

Tema: Prvašići 2017/18

  1. #551
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,503

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku

    Ne vidim razlog zašto zbog ove alergije ne bi jela u školi.
    malo prije sam imala razgovor s računovotkinjom naše škole, i pošto sam napisala napomenu da djete ide samo na ručak i popodnevnu užinu,( dogovorila sam tako i s kuhinjom i pedagoginjom, ućiteljicom), sad mi računovotkinja kaže kak njoj program daje automatski sva tri obroka, pa sam rekla nek ona to rješi s nekim, jer moj tak i tak nema šanse da bi nekaj jeo u školi za doručak ( dobi doma jesti, i dobi svoj paket hrane koji rasporedi malo za njihov doručak, malo za kasnije, kak mu se ćefne), ja stvarno ne znam kaj bi oni mogli njemu dat za doručak jesti osim jabuke ili banane. I stvarno tu ne vidim problem.

    kao i da po gradskoj nekoj preporuci moraju biti sva tri obroka.

  2. #552
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Ah, jelena.O kod nas je kao u svemu pa tako i ovdje predviđena samo jedna moguća situacija. Sigurna sam da se uz malo truda i dobre volje može i ovo riješiti.

    Naši prvašići 27.09. već imaju prvi ispit iz matematike. Sve mi to nekako prebrzo

  3. #553
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,503

    Početno

    a naši taj dan idu u Grad mladih,

    sutra navodno počinju s slovima
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 19.09.2017. at 12:46

  4. #554
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,503

    Početno

    ma u biti ja sam se htjela referirati na tebe mitovski kad ti je ravnatelj reko da bolje da ne jede u školi, kad je očito zakonom ili nećim drugim rješeno da se mora jesti u školi ako je na cjelodnevnom ( bar na papiru DA SE JEDE)

  5. #555
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Koliko u vašim školama računaju obrok? Kod nas je 6kn i jako jako loše, doručak: čokolino, sendviči, burek, lisnato, hot dog

  6. #556
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    5 kuna, ista ponuda. Dobiju i kuhano ponekad. Tijesto i meso, varivo...

  7. #557
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,503

    Početno

    Kod nas je različita cijena ovisno jel doručak, ručak ili užina. Opet ovisno jel se ide u boravak ili ne. Budem poslje prikeljila tablicu koju sam linkala na boravak

  8. #558
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,503

    Početno

    : A. produženi boravak B. svi ostali učenici

    Užina 2,00 kn Užina 2,50 kn
    Ručak 6,50 kn Ručak 9,00 kn
    Doručak 3,50 kn Doručak 3,50 kn
    Ukupno 12,00 Ukupno 15,00 kn

    mada ima još jedan izračun gdi sve skupa dođe 16.50kn

    s time da za određene kategorije postoji i subvencioniranje prehrane, recimo za one koji primaju dd, djeca invalida i još neki

    neki imaju pravo i na besplatan obrok recimo djeca invalida domovinskog rata , samohranih roditelja....


    ali po kojem to ključu sve ide ne znam


    sory kaj je malo nepregledno (neda tabove ni space)
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 20.09.2017. at 09:27

  9. #559
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Sad sam se zbunila kad pričate o cijenama.

    Je l roditelj plaća doručak u skoli, ono sto zovu mliječni obrok, poslije prvog sata?

  10. #560
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,503

    Početno

    da opet ovisno jel ide u boravak ili ne o tome je različita cijena. to je ili doručak ili mliječni obrok
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 20.09.2017. at 10:01

  11. #561
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ide u razred koji je inače boravak, tj. kao miješani, pa on ovo polugodište ne ostaje u boravku jer sam na porodiljnom. Pa trenutno ne plaćam boravak. I ne jede užinu i ručak.
    A za doručak mi nitko nije rekao da plaćam.

  12. #562
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Ide u razred koji je inače boravak, tj. kao miješani, pa on ovo polugodište ne ostaje u boravku jer sam na porodiljnom. Pa trenutno ne plaćam boravak. I ne jede užinu i ručak.
    A za doručak mi nitko nije rekao da plaćam.
    bez brige, dobiti ćeš uplatnicu na kraju mjeseca

  13. #563
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ahaaa!
    Pa dobro.
    Hvala!

  14. #564
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Baš sam danas htjela pisati o tome. Doručak: paštete, hrenovke, voćni jogurt. Užina je ili neka voćka ili danas npr. sladoled. Nakon menu-a kakvog su imali u vrtiću koji je bio fantastičan meni je ovo katastrofa. Ajde ručak je ok.

    Jučer su za užinu imali čokoladni muffin i J. ga nije jela jer joj je rečeno zbog alergije ali joj nisu ponudili ništa u zamjenu.

  15. #565
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,503

    Početno

    e i ja se hrvam s našima za užinu ponekad i moj ne dobi ništa, dala sam prigovor i rekla ak već plačam ima da dobi ono kaj smije. Prvi put je bilo kad je bio CAoCao (valjda se tak piše) on nije dobio ništ, i reko mi je poslje da nije, onda sam otišla u školu i porazgovarala s učiteljicom iz boravka i ona će meni pa on to ne smije, ali velim ja njoj, on treba nekaj dobiti kaj smije, ( tada je išo doma u 14 h) , kaj bi bilo da je ostal do pol četiri ( kad ide inače doma), ili do pet kak neki ostaju).

    drugi put mi je rekla da je sredila, ali jučer opet oni dobili nektarinu, on opet ništ. Tak ak danas opet ne bude idem opet u školu.

    za ručak oni dobe ribu, krumpir i blitvu, on samo meso i malo blitve. Ne dobi juhu ako je oni imaju jer im se neda raditi posebno za njega.

    Doručak je kod nas neko pecivo s mlijekom, pasteta od tune, gris i slično, on tad jede nekaj od zdoma (svoj kruh i vočku), jede doručak ujutro prije škole.

  16. #566
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,503

    Početno

    i da htjela sam se nadovezati na BB kod nas se možeš ispisati iz boravka i klope, ali upisati ne možeš tokom godine.

  17. #567
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Da, pa moja ostaje u školi do 16.30 pa da joj ne daju bar bananu u zamjenu, ne kužim da je to toliki problem.

  18. #568

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Meni je to zbilja grozno što pišete, da djeca koja su alergičari i ne smiju jesti neku hranu onda ne dobiju - ništa?!? Kao po kazni!
    U pradavna vremena dok sam i sama išla u osnovnu školu, bio je u razredu jedan dečko dijabetičar, i sjećam se da je on dobivao posebnu hranu (u boravku). Kako to onda nije bio problem, a danas jest?

  19. #569
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa i da ne dobiju, trebala bi im učiteljica donijeti nešto drugo iz kuhinje. To bi bio, onako, normalni ljudski postupak.

  20. #570
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    i da htjela sam se nadovezati na BB kod nas se možeš ispisati iz boravka i klope, ali upisati ne možeš tokom godine.
    Ne mogu ni ovdje bilo kad, nego na polugodištu i od 2. razreda promijeniti.
    Nisam ja o tome ni razmišljala jer mi treba boravak kad prestane porodiljni, ali kad su na upisima skuzili da ću biti na porodiljnom, pitali su me za boravak... onako nekako naokolo, kao "bit ćete doma...?"... ali sam rekla da u početku hoću, a poslije ne. Pa su mi rekli da može i tako, da će ga staviti u razred koji je boravak, a da ne mora odmah ostajati, nego potpišemo ugovor za boravak na polugodištu ili za sljedeću godinu. Pa sam tako i odlučila. Super mi je doma s djecom .

    Doručak je isto katastrofa, sve sto pisete, bijelo brašno, mesne prerađevine i šećer. A moj nije alergičar. Ja gledam svaki dan sto je, pa mu ujutro pripremim nešto drugačije da pojede i nešto drugo, tipa zobenu kašu, žgance, jaja...

    A ovo je bas bezveze da im se ne da. Bas je na TV-u bio prilog kako u školi u Puli kuhaju za vise djece s različitim potrebama, kuharica je uz kotao za svu djecu imala još i 3 dodatna lonca za tu djecu.

  21. #571
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Meni je fascinantno kako je to dobro funkcioniralo u našem vrtiću koji je imao 2 objekta i 600 djece. Nikada se nije dogodilo da kuhinja ne pošalje za nju zamjenski obrok ako nešto nije smjela jesti. Zašto bi učiteljica morala o tome razmišljati ako kuhinja ima popis djece koja su alergičari?
    J. je bilo sram pitati nešto drugo jučer, a nitko se od odraslih nije sjetio da svi ostali jedu a ona gleda. Žalosno.
    Ja joj inače pošaljem nešto s njom svaki dan, ali bez obzira na to smatram da direktno iz kuhinje mora dobiti zamjenski obrok. Šnita kruha s pekmezom ili maslacem ili banana, stvarno nije neki problem.
    Problem je još i u tome što je u našoj školi jelovnik okviran, tako da se često dogodi da ono što piše nije ono što stvarno i posluže. Na razgovoru mi je ravnatelj rekao da linoladu nisu imali zadnjih 10g, a evo sad je u 2 tjedna 2 puta bila

  22. #572
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa ne treba misliti, naravno, kuhinja bi trebala misliti. ali je kao što i sama kažeš žalosno da svi jedu a ona gleda, a da nitko od odraslih, a prije svega učiteljica ne reagira.

    Moja kći ne voli baš dosta stvari koje imaju za užinu - nikakvu paštetu, sirne namaze, trokut sir, pa bi joj njen učitelj donio iz kuhinje u najmanju ruku komad kruha kad bi vidio da ne jede.

  23. #573

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Kad ovako citam topice o vrticu i skoli, meni je fascinantno kako se u vrticu moze sve organizirati, za djecu koja iz bilo kojeg razloga nesto ne jedu. Kod nas u vrticu su za vegetarijance imali poseban obrok. Nekad bi to bilo isto sto jedu ostali ali bez mesa. ALi nikad nisu pravili problem oko posebne ishrane iz bilo kojeg razloga. A u skoli je sve problem. I da curica od MItovski sjedi i gleda kako drugi jedu i nitko od odraslih osoba se ne sjeti nesto joj dati sta smije jesti.
    A radi se o prvom razredu. Naravno da je djete bilo sram traziti pa nije se jos ni adaptirala na skolu kako spada. Nema ni mjesec dana da je pocela

  24. #574
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,503

    Početno

    sve je to ok ali kod mojeg zamjena može stvarno biti samo neka voćka koju on smije jesti

    kad je klinka jela u školi isto je sma išla po svoju užinu komad kruha najćešće s pekmezom.

    a stvarno ne znam kak bi se postavila da moje dete neće nekaj jesti ( ako to inače smije) mislim da naši se baš i ne bi pretrgli da donesu običnu šnitu kruha.

    recimo to kod nas vegetarijanski ili obrok za muslimane nije bio nikako rješen ( budem pitala mali ima jednog takvog u razredu) kak je sada, ali prije se to odnosilo svi bolonjez , a ovi tjesto s šećerom i slično.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 20.09.2017. at 13:51

  25. #575

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj nevena prvotno napisa Vidi poruku
    Kad ovako citam topice o vrticu i skoli, meni je fascinantno kako se u vrticu moze sve organizirati, za djecu koja iz bilo kojeg razloga nesto ne jedu. Kod nas u vrticu su za vegetarijance imali poseban obrok. Nekad bi to bilo isto sto jedu ostali ali bez mesa. ALi nikad nisu pravili problem oko posebne ishrane iz bilo kojeg razloga. A u skoli je sve problem. I da curica od MItovski sjedi i gleda kako drugi jedu i nitko od odraslih osoba se ne sjeti nesto joj dati sta smije jesti.
    A radi se o prvom razredu. Naravno da je djete bilo sram traziti pa nije se jos ni adaptirala na skolu kako spada. Nema ni mjesec dana da je pocela
    Kuhinje po školama su svakojako organizirane. U mnogima se uopće ne pripremaju obroci nego zapravo vrši distribucija iz nekih centralnih kuhinja. U odnosu na vrtiće školske kuhinje imaju znatno manje osoblja, a i to je upitno otkada ih se pokušava tj forsira outsourcati. Vrtići osim toga imaju zaposlenog zdravstvenog voditelja koji vodi brigu o nutritivnim vrijednostima menija, kao i o alternativnim menijima za djecu s nekim posebnim prehrambenim potrebama.

  26. #576
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj nevena prvotno napisa Vidi poruku
    Kad ovako citam topice o vrticu i skoli, meni je fascinantno kako se u vrticu moze sve organizirati, za djecu koja iz bilo kojeg razloga nesto ne jedu. Kod nas u vrticu su za vegetarijance imali poseban obrok. Nekad bi to bilo isto sto jedu ostali ali bez mesa. ALi nikad nisu pravili problem oko posebne ishrane iz bilo kojeg razloga. A u skoli je sve problem. I da curica od MItovski sjedi i gleda kako drugi jedu i nitko od odraslih osoba se ne sjeti nesto joj dati sta smije jesti.
    A radi se o prvom razredu. Naravno da je djete bilo sram traziti pa nije se jos ni adaptirala na skolu kako spada. Nema ni mjesec dana da je pocela
    moj je (potpuno subjektivni) dojam da je vrtićki sustav jedno 50 godina ispred školskog

  27. #577

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    moj je (potpuno subjektivni) dojam da je vrtićki sustav jedno 50 godina ispred školskog
    I moj je takav (isto naravno subjektivni) dojam. PO pitanju svega u skolama a ne samo prehrane.

    Ovo sto noa pise, zao mi je da je tako nisam znala. Ali zasto su vrtici mogli toliko napredovati u odnosu na prije a skole su ostale iste kao prije 30-40 godina

  28. #578

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj nevena prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo sto noa pise, zao mi je da je tako nisam znala. Ali zasto su vrtici mogli toliko napredovati u odnosu na prije a skole su ostale iste kao prije 30-40 godina
    Bojim se da je u parama kvaka odnosno izvoru financiranja.
    A i bojim se da su vrtići izvan nekih boljestojećih sredina ispod školskog nivoa. Nije to baš ujednačeno.

  29. #579
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Bome niti škole nisu ujednačene, niti unutar samog grada Zagreba, a šire su razlike vjerojatno još veće.
    Npr. vidimo da u nekim školama djeca mogu ručati bez obzira na to jesu li u boravku, jasno za neke simbolične novce, dok je u drugim školama to nezamislivo.

  30. #580

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Znam da nisu, opet ovisi o prostornim i kadrovskim uvjetima, a nekad i o dobroj volji.
    Kod nas jedu svi što - zbog nedovoljnih kapaciteta blagovaonice - ima za posljedicu vremenski prilično nabrijan raspored.
    Moram pogledati raspored, no mislim da samo prvašići imaju 30minuta za konzumaciju ručka. Od svih ostalih se očekuje da ručaju brže.
    Ako neki razred kasni 5 minuta s dolaskom u blagovaonicu odmah kašnjenje osjete i oni iza.

    Nažalost pojedini roditelji (neboravkaša) imaju malo razumijevanja za objektivne okolnosti i očekuju da njihove dijete ima pravo na ručak odmah po završetku nastave odnosno kada ono to poželi a ne prema rasporedu. (Svi se vole pozivati na prava).

  31. #581
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    No dobro, puno je tu manjkavosti, od financija, od prostora od možda i manjka osoblja koje kuha, cijeli sustav je manjkav.
    Nisam reagirala na to da J. nije dobila zamjenski obrok, pustila sam da vidim kako će dalje ići, a u srijedu ću na informacijama napomenuti učiteljici. Ja nekako uvijek idem blago, pa skrušeno zamolim, pa se još i ja ispričam kao što sam se ispričala učiteljici na prvom razgovoru jer znam da nije lako imati alergičara u razredu i razmišljati o djetetovoj injekciji pored njih još 26.
    Vjerujem da u kuhinji uvijek ima kruh i neki pekmez ili maslac ili jogurt, tako da to nije stvarno neki problem. Samo eto ako ne tražiš i ne izboriš se za tu zamjensku šnitu kruha i ne drekneš..heeeej ja sam tu, a što je sa mnom, nitko se sam ne sjeti.
    Posljednje uređivanje od mitovski : 22.09.2017. at 11:56

  32. #582
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Normalno da ima, samo se treba sjetiti. Btw. i kuharice će sigurno dati same djetetu koje zamoli za zamjenski obrok, ali jasno treba tražiti. Moja je imala jednu glasnu prijateljicu koja se nimalo nije sramila, pa je ona nekad išla intervenirati (nažalost odselila se).

  33. #583

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Mitovski u tvojoj priči falila je učiteljica a ne kuharice,
    pa ne može ona pustiti da dijete gleda ostale kako jedu a da ništa ne poduzme.

  34. #584

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    ma da često je problem i obična šnita kruha. Moja ne jede pekmeze i kuharica ju je samo otkantala kad je tražila šnitu bez ičega.

  35. #585

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    U pravu ste zaista je jako neujednačeno po školama....

  36. #586
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Uvjeti su neujednačeni, to je jedna priča, a ovo da se učiteljica ne sjeti donijeti djetetu šnitu kruha ili da kuharica ne da, to pak ovisi o osobi.

  37. #587
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Zao mi je Mitovski, zbilja zvuci nevjerojatno... no, s druge strane ja kad vidim našu učiteljicu u 11.30, čudno mi je da uopće zna gdje joj je glava. Kod nas je još uvijek kaos. Kad zvoni u 11.30 oni se rastrče ko divljaci, bar 5 ih se hrva na podu, dvije udaraju jedna drugu onim dijelom ploče koji se miče, jedan je izgubio sve za tjelesni, drugi ne zna gdje je ostavio uniformu koju mu je maloprije dala, zvoni, dvoje ih uopće ne idu u razred nego odu na desetu stranu, pa ona ide za njima, ostali igraju lovice po razredu... moj se prvi tjedan izgubio na putu do blagavaonice, nije ni skužila da ga nema, dok ga netko drugi nije doveo, a doručak već skoro završio, nije stigao pojesti... ja mislim da oni s prvašićima još uvijek ne znaju za sebe, i meni nije čudno da je zaboravila na nju.

  38. #588
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Ma, to je kaos tih prvih dana. Meni isto nije čudo da je učiteljica previdjela, njih ima 27 u razredu. Ja očekujem da kuhinja ima informaciju (i ima ju) da je dijete alergično i da to ne smije jesti i da iz kuhinje dođe zamjensko jelo. Očito da to tako ne funkcionira, ali eto puštam, nisam reagirala, dajem fore da vidim jer računam na početni kaos.

  39. #589
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,503

    Početno

    I ja dajem fore, mada je ovaj tjedan dobio uzini sve dane osim jednog. Opet ručak oni dobe krumpir, blitve, ribu, on samo blitve i meso. I onda mu danas stiže mejl kak su javili iz grada mladih da se ne može dobiti puretina za njega, ja sam naravno reagirala da je on bio gore tjedan dana i mogal je dobiti puretinu. Tražila sam da mi se kaže koji meni imaju drugi da eventualno iskalkuliram nešto drugo a slično, na to mi opet stiže mejl da će dobit za jest ono kaj sam tražila, živim u nadi do utorka da će tak biti.

  40. #590
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,503

    Početno

    Za mojeg definitivno svo znaju, ali očito svi ne prorade na razlicitosti

  41. #591
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Kako su nam prvašići?

    Moja je evo u srijedu preživjela i prvi ispit iz matematike. Jesu li i vaši već nešto pisali?
    Moram reći da sam ja iznenađena kako se J. prilagodila na školu s obzirom na određene poteškoće kojih je bilo. Nekako mi je živnula, kao da je procvala. Sad kad gledam čini mi se da joj je već bilo dosta vrtića.
    Posljednje uređivanje od mitovski : 29.09.2017. at 13:29

  42. #592
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    mitovski baš mi je drago za J.
    ima djece koja procvatu u školi, jednostavno prerastu vrtić. Sretno dalje!

  43. #593

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Moj isto matematiku... Sve ide nekako glatko i normalno. Ste vi već bili na informacijama?

  44. #594
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,503

    Početno

    moj je danas pisao matku, u srijedu su bančili do Gradu Mladih
    kod nas informacije počinju drugi tjedan
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 29.09.2017. at 13:52

  45. #595
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Nisam još bila na informacijama iako sam mislila ovu srijedu zbog one zbrke oko obroka, međutim počela je dobivati zamjenske obroke ako nešto nije smjela jesti (neki dan je rekla da je bio super kruh s maslacem a li da bi bio još finiji da su joj ga tanje namazali :D ) tako da sam odustala.

    Sve ostalo prolazi poprilično glatko. Sve rješava bez problema, jednom rukom. Vidim da se odlično snašla i organizirana je tako da ću ja na informacije za 2 tjedna. Tada će već i učiteljica imati bolju sliku.
    J. je u francuskom razredu. Upisali smo ju i na engleski u Sovu. To ima 2 puta tjedno zadnji sat produženog boravka i krenula je u školi na ritmičku gimnastiku s kojom je oduševljena.
    Sve joj je to nekako super sjelo i s veseljem ide na sve. Od onog zatvorenog djeteta koje do 5.g nije pričalo s tetama u vrtiću mi smo jako pozitivno iznenađeni.

    Ovaj tjedan je i redar, pa kad su birali predsjednika morala je pred cijelim razredom čitati imena i to je bilo nešto što je njoj poprilično teško, istupiti pred sve, ali je ipak uspjela i kad mi je pričala, pričala je s osmjehom na licu.

    Mene zanima da li vaši 'produženo boravkaši' rade nešto vikendom? Moja eventualno završi nešto što ona misli da bi trebalo popraviti ili bolje napraviti. Zadaće za sada nemaju preko vikenda. Da li bi trebalo nešto raditi vikendom? Iako ja iskreno ne znam ni šta bih radila.

  46. #596
    gumbek avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    zg
    Postovi
    287

    Početno

    Moja malena nema zadacu za vikend. A obzirom da kroz tjedan prodjemo gradivo (nosi svaki dan knjige doma),vikend nam je za odmor i uzivanje. Jedino sto radimo i vikendom je citanje. Sada smo zamijenili uloge,pa ona meni cita kratke price za laku noc

  47. #597
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,503

    Početno

    Kak su s čitanjem i pisanjem? Naši su došli do Š. Imaju svako malo diktate.

  48. #598
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,088

    Početno

    Moj do K. Imaju diktate i svaki sat provjerava čitanje

  49. #599
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,503

    Početno

    Očito ne rade po istoj knjizi kod nas ide iaeomnjs šp

  50. #600

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Imaju diktate, citaju svaki sat i dobili su prvu lektiru. I eto s trecim sam dozivjela da je prva lektira braca Grimm sest bajki i to prije nego su sva slova naucili. I onda kad me netko pita zasto ih naucim citati i pisati debelo prije skole...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •