Stranica 4 od 15 PrviPrvi ... 2345614 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 730

Tema: Prvašići 2017/18

  1. #151
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Mi smo kupili oni onu 1u1 U west gateu u torbe i to na sniženju, pernicu ćemo neku uzeti na sniženju ili ćemo tražiti ko poklon za ročkas, za slape imamo puno vrečica od utrka

  2. #152
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Zanima me ko je bio kod doktora koje je cjepivo dobio? Navodno kod nas daju odmah moparu i kombinaciju koja ide uz polio.a na papiru je pisalo da će kombinacija uz polio.a biti početkom prvog razreda, kak je bila uvijek do sada bar u našem dispanzeru

  3. #153
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    mi smo na kraju torbu kupili u NN, a pernicu je izabrala posebno
    razgovor u skoli smo obavili i dobili upute za sistematski, vadjenje krvi i cijepljenje
    a cijepljenje cemo, kao i sa prvom curkom, obaviti kod nase pedijatrice

  4. #154
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Znaci ipak 1+1daj link na torbu
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 06.04.2017. at 22:20

  5. #155
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    je, pristala je
    a ne da mi se sad traziti...roza, herlitz

  6. #156

  7. #157
    bzara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    1,511

    Početno

    Mi planiramo poslije Uskrsa u shoping torbe. moja ne može dočekati.
    mala fakinka je proučavala na torbama svojih prijateljica, koje već idu u školu, njihove torbe i točno zna što joj se sviđa a što ne!
    tako da u potpunosti joj prepuštam izbor! što joj se sviđa to će dobiti (naravno po razumnoj cijeni, iako je ona jako obzirna i za sve pročita prvo cijenu i onda me pita jel to puno novaca za tu stvar)
    kako god uzbuđenje oko polaska u školu je ogromno!

  8. #158
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    mi smo lani našli Herlitz torbu u Tiskovom dućanu za pedesetak kuna manje nego u NN, a i model nam je bio ljepši, tako da bacite i tamo pogled

  9. #159
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj bzara prvotno napisa Vidi poruku
    Mi planiramo poslije Uskrsa u shoping torbe. moja ne može dočekati.
    mala fakinka je proučavala na torbama svojih prijateljica, koje već idu u školu, njihove torbe i točno zna što joj se sviđa a što ne!
    tako da u potpunosti joj prepuštam izbor! što joj se sviđa to će dobiti (naravno po razumnoj cijeni, iako je ona jako obzirna i za sve pročita prvo cijenu i onda me pita jel to puno novaca za tu stvar)
    kako god uzbuđenje oko polaska u školu je ogromno!
    bzara bravo za malenu

    mi nećemo još po torbu jer ako sad kupimo, do 9 mjeseca mu se ta više neće sviđati...

  10. #160
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    ma daj boxica,
    moj je bio oduševljen s torbom, ali kad je došo doma odma ju je spremio da čeka školu, taman do škole bu zaboravil kak uopće izgleda

  11. #161

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Za Herlitz torbe iz NN - moje savjet za one koji su iz ZG je potegnuti do Savskog Gaja gdje im je knjižara veleprodaje, stvarno bude veliki izbor, puno veci nego po malim knjizarama po gradu... Mi smo lani kupovali negdje u trećem mjesecu, bilo ih je još puno za izabrati...

  12. #162
    tocekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,373

    Početno

    Kupili torbu (ruksak) prije 2 tj. Ona je htjela one gorjuss ( meni su nekako tamne i čudne). Na kraju se odlučila na veseliju kori kumi istog proizvođača.

  13. #163

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Ja bih malo raspravu s torbi vratila na upis...
    Imam 2 pitanja:
    1. Za one koji ne upisuju dijete u skolu u koju pripadaju nego u neku drugu, gdje ste isli na pregled i obradu? U onu skolu u koju upisujete ili u koju pripradate? (Pitanje je za Zagreb)
    2. Za sto se vadi krv na pregledu? Sto ih zanima? Jel se moze doci s nekim nedavnim djetetovim nalazom?

  14. #164
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    1. Sve sto obavljamo, obavljamo prema skoli kojoj pripadamo, tamo smo dobili termin za zdrav. pregled i psihologa, i od njih cemo dobiti papire s tih pregleda s kojima idemo u skolu u koju se zelimo upisati (ili mozda cak i skola salje skoli, to nisam sigurna)
    (Pod uvjetom da se zelimo upisati u drugu skolu, tko me pratio - jos nismo odlucili naravno ).


    2. Na papiricu s uputama koji smo mi dobili je pisalo da nalaz krvi i urina ne smije biti stariji od 6 mj. Mi smo vadili par dana prije pregleda jer i inace kontroliramo KKS cesce zbog kronicne bolesti. Mojeg nije cijepila zbog loseg KKS nalaza (koji je njemu zapravo uvijek loš), i mislim da zbog cjepljenja zele vidjeti trenutnu sliku (tj. bar recentnu), ali vjerojatno i opcenito krvnu sliku. Koliko star nalaz imate?
    Kod vas vade na samom tom pregledu? Mi smo to morali drugdje obaviti i donijeti nalaz, u toj ustanovi nema laboratorija.

    A glede torbi... Moj je naslijedio jednu star wars, tj. dobila je od frendice u nekom paketu kad se ona rjesavala igracki i stvari... I njemu je super. Ok je torba, al malo je abšisala i vidi se da nije nova. Ja bi svom prvom čedu kupila novu torbu, al njemu je baš ta super i neće novu. A meni žao jer svi oko nas kupuju nove torbe... . Umjesto da sam sretna sto cu ustedjeti 300 do 1000 kn .

  15. #165
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Mi smo isto morali u DZ na vadjenje krvi pa tek onda sistematski i zadnje skola.
    A ja bi bila sretna da dobijem na poklon torbu i da se djetetu svidja - pa da se postedim razgovora zasto ne moze torba od 700-1000-i-vise kn - samo kaj moj mladji moze u naslijedstvo dobiti samo hello kity torbu pa nekako sumnjam da je zeli

    Inace kad sam mojoj na pocetku prosle skolske godine kupovala torbu bila je luda za Frozen ali joj ipak nismo kupili, zbog cijene. Ove godine odbija nositi ista na Frozen, jer "ce joj se smijati". Tako da pazljivo s odabirom slikica...

  16. #166
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    mi smo odradili sistematski kod doktorice
    vađenje krvi i cijepljenje je bilo blagi užas
    kao i popravljanje sitnog karijesa na 4. kojeg smo isto sad popravljali nakon pregleda kod stomatologa
    (inače smo kod stomatologa bili u rujnu i tad ni pod razno, a 3x smo išli, nije dala pečatit šestice)
    luda sam s njom od tog njenog paničnog straha, trese se, cvili, viče i na kraju se dere ko da ju netko kolje
    užas koji stres (njoj, meni, a muža neću ni spominjat koji uopće ne zna kako bi se postavio kad ju vodi on, a ja nisam tamo)
    a na kraju kad krene sve i skuži da nije strašno, malo se smiri
    nikad, ali baš nikad u životu nismo prijetili doktorima, pikicama, bolnicama, policajcima... to mi je nešto prestrašno, jer to su ljudi koji nam pomažu kad smo bolesni
    najstariji je non stop od rođenja bio po bolnicama, kod doktora, pa je valjda naviknuo na cijelu atmosferu i nikad nije imao nikakav ispad
    a ova je toliko osjetljiva i ko da ima baš fobiju
    ne znam kako da joj olakšam
    i naravno da smo pričali unaprijed i sve sam joj objasnila, svu proceduru i sve što će se događati i onaj racionalni dio u njoj sve kuži i na sve pristaje dok ne dođe do tog trenutka kad treba nešto obaviti - tu počinje drama
    kako to rješavate? ima li uoupće netko sličnih problema?

    u školu na testiranje ćemo iza Uskrsa

    i još samo crtica za torbu
    bili smo u NN, u Sparu i na kraju kupili torbu u lokalnoj papirnici za, pazi sad, 70 kn!!
    bila je snižena sa 350 kn na 70 kn
    ustvari nije torba, nego ruksak (Scooly), ali onaj anatomski i sve kako treba
    isti takav, samo Herlitzov (čak i sa manje pretinaca) smo gledali u NN za 349 kn (snižen sa 5oo i nešto)

    edit: nakon što smo kupili torbu je iskomentirala da sad tek kuži da će ići u školu
    Posljednje uređivanje od rahela : 08.04.2017. at 09:39

  17. #167
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Moj će nositi torbu starijega brata za koju ga ni nisam pitala sviđa li mu se, ali obično mu se sviđa sve bratovo.
    No i da mu se ne sviđa...

  18. #168

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Citiraj rahela prvotno napisa Vidi poruku
    mi smo odradili sistematski kod doktorice
    vađenje krvi i cijepljenje je bilo blagi užas

    luda sam s njom od tog njenog paničnog straha, trese se, cvili, viče i na kraju se dere ko da ju netko kolje
    užas koji stres
    Ovakva je situacija i kod nas i zato odgađam cijelu proceduru
    Baca se, lupa nogama/rukama, vrišti. Uglavnom ju troje ljudi mora držati. Užas!
    A svako malo je bolesna i svako malo moramo vaditi (valjda zbog toga i je taj strah). Zadnji put (prije cca mjesec dana) su joj vadili krv s debelom iglom (valjda da što prije budu gotovi) pa je krv curila iz ruke cijeli dan. Nekoliko tufera smo potrošili. Muka mi je od pomisli da moramo sve opet.
    A opet, taj joj je nalaz bio loš (bila je bolesna) pa ne vjerujem da će ga uvažiti...

    Kad je krajnji rok za obavit sve to?

    I da! Kad sam upisivala sina (on je sad 5.razred) sve smo obavljali u školi u koju sam upisivala, a ne u onoj kojoj pripadamo. Zato sam sad malo zbunjena.
    Valjda je to nešto novo...
    Posljednje uređivanje od miha : 08.04.2017. at 10:09

  19. #169
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    rahela, takva je i moja srednja (osim kod zubara, jer je to nasa kuma pa njoj pusta sve)
    jednom je uspjela zbaciti tatu koji ju je drzao i poderati sestri rukavice
    a vadili su samo iz prsta za brzinski crp
    inace, to sve s njom obavlja tata, jer ja nisam dovoljno fizicki jaka
    imamo termin za sistematski i uputnicu za vadjenje krvi, al mm je rekao da ce nema sanse, nego ce nositi nalaz iz bolnice od prije mjesec dana kad je tamo zavrsila zbog bolova u trbuhu...toliko o traumama
    a cijepljenje jos nismo spomenuli, to cemo obaviti kod nase pedice, sto zbog atmosfere, sto zbog vrste cjepiva (ne znam sto trenutno imaju i dz, al zelim da dobije isto sto i prije)

  20. #170
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    moja mama kaže da je i ona bila takva, a i moja (puuuuno) mlađa seka

    miha, moja skoro nikad nije bolesna, rijetko smo kod doktora, a u bolnici je samo jednom bila kad je šivala glavu sa 2 godine - tad kad je to bilo ušla je pjevajući i izašla isto tako
    što se u međuvremenu dogodilo nemam pojma
    je li u vrtiću bila neka priča među klincima, pa otuda strahovi, ja ne znam

    (ali mi se ne sviđa da mi te strahovi prenosi na najmlađeg kojeg na žalost uglavnom cukljam sa sobom kad ide i ona, pa sve to gleda)

  21. #171
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Citiraj miha prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bih malo raspravu s torbi vratila na upis...
    Imam 2 pitanja:
    1. Za one koji ne upisuju dijete u skolu u koju pripadaju nego u neku drugu, gdje ste isli na pregled i obradu? U onu skolu u koju upisujete ili u koju pripradate? (Pitanje je za Zagreb)
    2. Za sto se vadi krv na pregledu? Sto ih zanima? Jel se moze doci s nekim nedavnim djetetovim nalazom?
    Moraš ići u dispanzeru koji pripada tvojoj školi prema mjestu stanovanja, na testiranje ideš u školu u koju pripadaš, pišeš molbu drugoj školi da vas prime, kak ne znam ali se to radi, možeš navodno i više škola pitat, čula sam jučer jednu osobu da je predala u par škola blizu posla. Nalaz krvi može biti do 6mj star. Stazi se hgb i urin
    Miha nije od ove godine pravilo to za škole to vrijedi već dobrih desetljeće i više. Ali možda vama nisu stvarali probleme. Sve treba napraviti do kraja šestog mjeseca
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 08.04.2017. at 12:13

  22. #172
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Do kraja svibnja, jer i odobrenja moraju za prelazak biti riješena do 6.6

  23. #173

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Miha nije od ove godine pravilo to za škole to vrijedi već dobrih desetljeće i više. Ali možda vama nisu stvarali probleme.
    Ne znam samo zašto nam onda ove godine prave probleme. Riječ je o istoj školi, istoj ravnateljici, istoj stručnoj službi...
    Kažem, sin je prije 6 godina SVE obavio kod njih, a sad me traže da kćer SVE obavi u matičnoj školi.
    A meni nema smisla da ide na razgovor kod pedagoga/psihologa jedne škole, a onda kao učenik ode u drugu

  24. #174
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Takva je procedura, oni će testove tak i tak prebaciti u novu školu ako te prime

  25. #175
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Miha,
    evo mi planiramo upisati školu kojoj ne pripadamo.
    Obavljaš sve u školi u koju spadate i kod dr. koja pokriva tu školu. Oni ionako samo procjenjuju da li je dijete spremno za školu.
    I onda pišeš molbu drugoj školi ili nazoveš. Ja sam nazvala iako još nismo nikaj obavili (tek u svibnju smo dobili termine)
    Nalaz krvi može biti stariji (do tjedan-dva su nama rekli)
    Njih ionako zanima da li je dijete slučajno anemično, a ne da li je akutno bolesno.

  26. #176

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Miha, ti si u pravu, prije se išlo obavljati u željenu školu a sad vec par godina u onu kojoj pripadate. Sto posto.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  27. #177
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Ja sam baš pitala za nalaz reko je do 6mjeseci,tato jer sam trebala vaditi krv klincu u labos u u bolnici što i jesam, taj nalaz je gotov, u idućih tjedan dva planiram odnesti samo mokraću na pregled. Pregled nam je krajem mjeseca.
    Za ovo za ne pripadajuće škole znam jako dugo jer imam par njih koji su tako upisivali. Bolje je da ima pismeni trag ako trebaš prelazak u drugu školu.


    Kaj sam jučer čula mada nje vezano za Zagreb, u jednom mjestu imaju samo a i b razred ali u dvije smjene, ako tražiš za prvo dijete prelazak u neku drugu školu, u odobre ti, drugo će po defileu ubaciti u istu školu, i istu smjenu, ali velim to nije zagreb, i tako rade već više od trideset godina
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 09.04.2017. at 06:43

  28. #178
    bzara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    1,511

    Početno

    Tako je nekako i mojem malom mjestu.kod nas u gradu su 4 os.u nasoj ce biti 2 razreda,jedan produzeni boravak i jedan u smjenskoj nastavi.uvijek gledaju da braca i sestre ako ikako mogu idu u istu smjenu(to znam jel mi je pricala mama koja je sjedila pored mene na testiranju a ima 4 djece) i svakako ako je prvo dijete u nekoj drugoj skoli onda i drugo bez problema ide u istu.

    Za testiranje i lijecnicki pregled smo mjesec dana prije dobili na kucnu adresu poziv sa svim datumima navedenim i to smo prvo isli na testiranje a na lijecnickom je doktorica jos jednom bacila oko na testove sa testiranja.

  29. #179
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    I šta još ljudi uvijek misle da pripadaju školi koja im je fizički bliža, u većini slučajeva je to tako ali recimo kod nas i nije. Pošto ima jako puno klinaca, podijeljeni je po ulicama, i sad ispadne da dvoje klinaca koji stanuju na udaljenosti 5-10m ne pripadaju istoj školi. To je slučaj baš kod nas jer je polu naselje do nas pola njega pripojena našoj školi, a pol onoj drugoj skoro pol km dalje, ali u svakom slučaju uz najmanje dva prelaska semafora na velikim i prometnim ulicama, dok većinom svi ili gotovo svi mogu doći u našu školu uz puno manje prometnih zavrzlama većinom po pješačkom putu

  30. #180
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Mi smo riješili razgovor u školi,
    sistematski kod dr (imali smo nalaz vađenja krvi, kompletni, za anesteziju, ne stariji od 6mj oi bilo je ok),
    zubara,
    tražimo odgodu koja nam je odobrena,
    sad samo formalnosti moramo riješiti.....
    Još pregled na školskoj medicini (odgoda cijepljenja), i čekamo iduću godinu u miru...
    Posljednje uređivanje od Cheerilee : 09.04.2017. at 08:53

  31. #181
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Je l idu djeca u prvom razredu sama u školu i iz škole?
    Je l mogu sami nositi torbu?

  32. #182
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Mogu ići ako žele, moji su išli, ali većinu ili voze ili starci nose torbe.

  33. #183
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Naši boravka si mogu ostaviti torbe u školi prek tjedna, veliki nije tak htio. Klinka nije išla u boravak

  34. #184
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Je l idu djeca u prvom razredu sama u školu i iz škole?
    Je l mogu sami nositi torbu?
    Moj ide sam, prvi tjedan sam ga vodila, on se odmah od drugog dana bunio da želi sam. Tj ne ide sam sam, nego s dvoje prijatelja iz ulice.
    Ima desetak minuta, i to uzbrdo, na torbu se nikad ne žali, a oni ništa ne ostavljaju u školi, nose i pribor za likovni (samo su mape ostavili). Doduše, on ne spada među sitnije prvašiće, ima oko 30 kila sad.

  35. #185
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Oces reci spada u sitne trecasice, je tak se i moja bunila, a kak sam bila doma na porodiljnom padalo mi je da malog ne dižem izjutra rano. Moji imaju do škole max. 3-4minute koje ponekad rastegnu na dva sata. Kod nas ostavljaju i šlape i tjelesni u školi u ormariću, a za likovni stvari su kod učiteljice u ormaru

  36. #186
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Zanima me kako vi roditelji koji nemate bake i djedove i ostale pomoćnike rješavate praznike u 1. razredu? Mene već sad hvata muka od toga da bi ona ovu zimu trebala ostati sama 3 tjedna doma.

  37. #187
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Moji neki susjedi tj. Susjede su se znale podesiti, dvije su medicinske sestre jedna doktorica i podesite su smjene da uvijek jedna može čuvati djecu. Moj je ušao na dnevno čuvanje povremeno mojima na par sati, većinom to htio sam odraditi tj. Otići s dva busa, ali rada msu mu starci bili živi. Ove godine ako bude ok čuvar će klinca moji veliki. Znam da to nije tebi olakšanje.ponekad je znao ići k meni na posao par puta.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 10.04.2017. at 10:37

  38. #188
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Nudit će se po o različitih kampova, ali za to treba imati love i logistiku dopreme do kampa, bit će i odmorko ali on je do dva sata dnevno, neke radionice u kulturnim dvoranama

  39. #189
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,694

    Početno

    mitovski, kampovi su od 500 kn na više za tjedan dana pa biraj...

  40. #190
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Imaš i neke igraonice kojima možeš ostaviti djecu na čuvanje. plaća se po danu. raspitaj se u kvartu.

  41. #191
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Hm, poznavajući svoje dijete kampovi i igraonice ne dolaze u obzir.
    Nešto ćemo morati smisliti.
    Ona će tada imati 7g i 8 mjeseci. Jeli to prerano da bude sama kući?

  42. #192
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Po meni definitivno jest.
    Kćer mi sada ima toliko i nije ni blizu da bude sama...

  43. #193
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Zanima me kako vi roditelji koji nemate bake i djedove i ostale pomoćnike rješavate praznike u 1. razredu? Mene već sad hvata muka od toga da bi ona ovu zimu trebala ostati sama 3 tjedna doma.
    Mi smo prosle godine pod ljetnim praznicima imali studenticu po 5 sati dnevnevno koja je cuvala E.
    Placali smo joj 25 kn/sat, a curi je odgovarao da za toliko ostane raditi ( inace bi morala ici na more traziti sezonaki posao).
    Posljednje uređivanje od sirius : 10.04.2017. at 13:41

  44. #194
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Hm, poznavajući svoje dijete kampovi i igraonice ne dolaze u obzir.
    Nešto ćemo morati smisliti.
    Ona će tada imati 7g i 8 mjeseci. Jeli to prerano da bude sama kući?
    nije, samo ako želi. moj recimo nije htio, pa sam kombinirala kak sam mogla

  45. #195
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Hm, poznavajući svoje dijete kampovi i igraonice ne dolaze u obzir.
    Nešto ćemo morati smisliti.
    Ona će tada imati 7g i 8 mjeseci. Jeli to prerano da bude sama kući?
    Ovisi o djetetu.

    Moji su ostajali doma, ali bili su dvojica, pa je uvijek netko na nekoga pazio i nije ih bilo strah. Olakšavajuća okolnost je to što mi radimo relativno blizu, pa smo ih mogli obići za vrijeme pauze, dati ručak i slično, ali uglavnom su bili sami. Imali su u zgradi jednu susjedu (stariju gospođu, generaciju moje mame) da im bude pri ruci "za svaki slučaj" ali nisu bili stalno kod nje, niti je ona dolazila k nama. Čak i danas rado k njoj odu na čaj i druženje.

    Ako bi ih trebalo pričuvati navečer, za to smo angažirali drugu susjedu, studenticu, ali općenito - ostajali su sami. Moj stariji nije volio ostajati potpuno sam, ali je znao da mora pa bi povremeno to išlo. Mlađi je obožavao biti sam doma (baš sam, bez brata) a slično je i danas.

    U nižim razredima osnovne škole išli su ljeti u kampove (Kamp Medo, pa Divlje ljeto u zoološkom vrtu, pa atletika - svašta smo smišljali, aliiiii to nije bilo sjajno...). Joooj, kad se sjetim, nisu to bila ugodna vremena. Djeca su bila u boravku silom prilika jer nismo imali pametnije rješenje, a kad nije bilo ni toga, krpali smo svakako.

  46. #196
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    jesu jos skolske torbe na popustima ili sam zakasnila? sad sam vidjela da mu je torba pukla

  47. #197
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    https://e-trgovina.nn.hr/herlitz-ras...FQ3jGwodpPwNBA

    Sent from my LG-K350 using Tapatalk

  48. #198
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    U Savskom Gaju je prosle subote bio oooodlican izbor nazovite prije.

  49. #199
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    dobre cijene. ali tu nema flexi modela. ovo sve mu je premalo. i sad mu jedva stane, a kamo li da uzme manju.

  50. #200
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Vi koji ste obavili pregled...jeste imali "pregled vanjskog spolovila" ?

Stranica 4 od 15 PrviPrvi ... 2345614 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •