Stranica 13 od 15 PrviPrvi ... 31112131415 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 601 do 650 od 730

Tema: Prvašići 2017/18

  1. #601
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    Moj je to crtao učiteljica je čitala pricu

  2. #602

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Moj je to crtao učiteljica je čitala pricu
    Tak i kod nas. Imali su vec 3 lektire, na nacin da uciteljica cita a oni crtaju.

    Dosli su do slova S, po malo citaju. Diktate pisu ali ne znaju da se to zove diktat, sve skupa ide bez stresa.

  3. #603
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    Naši znaju da je diktat jer svaku put napišu naslov, idući tjedan je zadnji diktat s velikim slovima, a posle njih ide kombinacija s malim slovima

  4. #604

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Moj je zajedno s uciteljicom posjetio knjiznicu. Svi su uclanjeni, dobili su svoj broj koji moraju zapamtiti i svi su posudili bracu Grimm. Lektiru trebaju procitati u sljedecih 20 dana. I da mi maleni ne cita, stvarno, ne znam kako bi u 20 dana procitao toliki tekst. Moguce je da je on nesto krivo shvatio, ali jos troje djece iz razreda mu, je shvatilo isto.

  5. #605
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    kak su klinci to zapamtili, to ima vieš od 2-3 broja kaj ne?.

    Naši su pred nekih dva tjedna bili u školskoj knjižnici i dobili su iskaznice. Mislim da ove godine ne idu organizirano u Gradsku, jer sad se svatko mlađi od 15 god. može sam i badava učvaniti u knjižnicu ( to smo napravili u zimu)

  6. #606

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Pa u nasoj skolskoj knjiznici imamo tri broja. To djeca trebaju zapamtiti. Mog sina je uzasno uzrujalo da to pamte a da nisu dobili iskaznicu... Al to je nasa privatna drama...
    I ne bismo vjerovali, ali neki cudaci koji pisu na forumu ne zive u Zagrebu, pa onda ima nekih koji ne zive uopce u gradu. Onkraj moguceg forumiraju sa sela.

  7. #607
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Pa u nasoj skolskoj knjiznici imamo tri broja. To djeca trebaju zapamtiti. Mog sina je uzasno uzrujalo da to pamte a da nisu dobili iskaznicu... Al to je nasa privatna drama...
    I ne bismo vjerovali, ali neki cudaci koji pisu na forumu ne zive u Zagrebu, pa onda ima nekih koji ne zive uopce u gradu. Onkraj moguceg forumiraju sa sela.
    Pa nije fora da im nisu napravili iskaznice... Vjerojatno im treba vremena, pa će ih dobiti idući put kad dođu u knjižnicu (pretpostavljam) ali to im je trebala jasno reći učiteljica ili knjižničar.

    Što se tiče čitanja u prvom razredu, ufff, i ja imam traume.

    Ovo jenormalan pristup: moj stariji je čitao prizemnu slikovnicu (točno određenu) s prepričanim sadržajem bajke Ružno pače jer je originalni Andersenov tekst njihova učiteljica smatrala preteškim.

    Ovo je pristup sličan onome što si doživjela: učiteljica mog mlađeg sina je dala pročitati isto zbirku Grimmovih bajki, a klinci pojmanisu imali. Većini su roditelji doma čitali. Mi nismo morali (ne zato što je moje dijete znalo čitati - NIJE znao u toj dobi i još dosta dugo) ali pukom srećom smo mi imali audio cd s tim istim pričama, pa je moj E. sve to znao. Imali smo (mislim da još uvijek imamo) i Priče iz davnine i Andersena i sve što je bilo nabavljivo od Naklade Bulaja u audio formatu, ali casa, slažem se da je ovih šest bajki za prvaše stvarno previše.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 05.11.2017. at 17:01

  8. #608
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja bih u ovakvoj situaciji zaista priupitala učiteljicu kako je ona zamislila tu lektiru.

  9. #609
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Meni je isto strasno da prije nego nauce sva slova dobiju 6 bajki za procitati. Moja je imala jednu od njih za napisati a dvije za nacrtati (znaci tri za procitati) no tek u drugom polugodistu. No ja sam bila presretna sto je znala koliko-toliko citati prije prvog razreda jer bi inace joj bilo puno teze. Program bas i nije prilagodjen necitacima a uciteljice su kak ti grah padne...

    (Sin mi je predskolarac - i vjezbamo doma citanje... lakse sad kad ima godinu dana za nauciti i nema pritiska nego iduce godine kad ce imati samo tri mjeseca i uz "grah" faktor)

  10. #610
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Moja su djeca prvu lektiru obrađivala tek u siječnju, učiteljice su je čitale na satu.

  11. #611

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Moja nije znala čitati kad je krenula u prvi razred, ali zbog toga nije imala nikakvih problema ni s lektirama a ni s ostalim gradivom i predmetima. Kako su ih obrađvali ne sjećam se.

  12. #612
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    kod nas prva lektira ide u 2. polugodistu, kad nauce sva slova. I uvijek je Pale sam na svijetu. Moj jos ne zna citati rijeci duze od 4-5 slova, valjda ce bit bolji za 2 mjeseca. Iako, tu prvu lektiru im cita uciteljica.

  13. #613

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Ja sam s prvim prosla to ucenje citanja u prvom i nakon tog iskustva, ostale sam sama naucila debelo prije skole. Tako da je mom tih sest bajki tri, cetiri veceri citanja ali se uistinu zapitam kako je ostalima u razredu.

  14. #614

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    nevjerojatno je to kako su kriteriji različiti.
    Iz vrtićke grupe moje kćeri je išlo nekih petnajstak u prvi razred i samo ih je par znalo čitati. Dopali u tri različita razreda u generaciji i nitko nije imao problema zato što nije znao čitati.

  15. #615

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    I da to je ista škola kao kod sillyme a iskustva su različita.
    Posljednje uređivanje od larmama : 05.11.2017. at 21:33

  16. #616

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    Moja je sad 2. r. Učiteljica je u 1.-om. rekla da ne moraju sami cijelu lektiru pročitati.

  17. #617
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    Moram priznati da ni moj veliku nema traume od lektire od prvog razreda, moram nac njegove bilježnice, ali se sjećam da su imali obaveznu i neobaveznu lektiru

  18. #618
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Da, u prvom je uz obaveznu i kod nas bila neobavezna lektira koja se također ocjenjivala (opisivali su u lektirnu bilježnicu).
    Sad u drugom razredu nema neobavezne a dobiju listić na satu i uglavnom i dalje zajedno rješavaju, uz ocjenu.

  19. #619
    gumbek avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    zg
    Postovi
    287

    Početno

    Kod nas će lektira biti u siječnju..."Da sam odrastao". Dosli su do slova B. Svaki dan citanje,mini diktat i sl.
    Obzirom da je moja dosla kao nečitač,čini mi se ok. Nešto skuži odmah,nešto slovka,nesto slijevanjem

  20. #620
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Sve će to doći na svoje.. moja ni slovca nije znala prije škole a sada u drugom već čita skoro pa kao velika.

  21. #621
    bzara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    1,511

    Početno

    evo nakon 2 mjeseca i ja ću napisati kratki osvrt na školu
    čitanje je odlično svladala. ne mogu reći da je prije bila neki čitač (više je matematički tip), ali je znala sve pročitati. sada to već ide pravo dobro.
    Lektiru su ovaj tjedan prvi puta radili - Crvenkapica. Učiteljica je čitala a oni moraju nacrtati dio koji im se najviše sviđa. I u bilježnicu za lektiru su lijepili listić na kojem je bilo par pitanja u vezi priče tipa zaokruži slike koje...
    Prirodu obožava, to joj je omiljeni predmet, uz matematiku koja je super ali po njoj za sada prelagana.
    Kako je moja Nia vrlo tih i povučen tip djeteta, pravo sam se bojala dolaska u razred gdje apsolutno ni jednu curicu nije znala (čak ni iz viđenja). Međutim ona je pokazala da su moji strahovi potpuno neutemeljeni, jer se ženska odlično snašla i evo nakon mjesec dana izabrana je za predsjednicu razreda
    Vidno uživa u školi, i za nju je to bio baš preporod nakon vrtića.

  22. #622
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    Moj ujutro juri u školu, što baš i nisu moji stariji, a ni on kad je trebalo ići u vrtic

  23. #623
    gumbek avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    zg
    Postovi
    287

    Početno

    Pitanjce curke!
    Dali je realno za očekivati da klinci potpuno sami,bez mogućnosti pomoći učiteljice( rekla im je da ne pitaju jer znaju sto moraju raditi) pročitaju što se u zadatku traži od njih,shvate što moraju,pročitaju tekst (kratka priča),pročitaju pitanja vezana za tu priču i punom rečenicom odgovore. Ne dižem nikakvu paniku ali me zanima kako je kod vas i koliko je realno sve to tražiti nakon 2 mj.,nastave. To je bilo u produženom boravku. Samo ih je 3-4 riješilo točno zadatak.

  24. #624
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    Mislim da ne, nasima Učiteljica je zadatke, ponekad veli par njima da na glas pročitaju, moj ih zove napredni citaci

  25. #625
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj gumbek prvotno napisa Vidi poruku
    Pitanjce curke!
    Dali je realno za očekivati da klinci potpuno sami,bez mogućnosti pomoći učiteljice( rekla im je da ne pitaju jer znaju sto moraju raditi) pročitaju što se u zadatku traži od njih,shvate što moraju,pročitaju tekst (kratka priča),pročitaju pitanja vezana za tu priču i punom rečenicom odgovore. Ne dižem nikakvu paniku ali me zanima kako je kod vas i koliko je realno sve to tražiti nakon 2 mj.,nastave. To je bilo u produženom boravku. Samo ih je 3-4 riješilo točno zadatak.
    To je realno za očekivati kod 5% učenika, možda i manje, pa ako učiteljica svoj rad prilagođava tih 5% učenika onda tu nešto gadno ne štima.
    Učenike u prvom razredu prvo treba naučiti da čitaju, onda da čitaju s razumijevanjem, pa ih naučiti što se od njih očekuje u kojem zadatku i na koji se način koji zadatak rješava.

  26. #626
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj gumbek prvotno napisa Vidi poruku
    Pitanjce curke!
    Dali je realno za očekivati da klinci potpuno sami,bez mogućnosti pomoći učiteljice( rekla im je da ne pitaju jer znaju sto moraju raditi) pročitaju što se u zadatku traži od njih,shvate što moraju,pročitaju tekst (kratka priča),pročitaju pitanja vezana za tu priču i punom rečenicom odgovore. Ne dižem nikakvu paniku ali me zanima kako je kod vas i koliko je realno sve to tražiti nakon 2 mj.,nastave. To je bilo u produženom boravku. Samo ih je 3-4 riješilo točno zadatak.
    Budući da se to dogodilo u boravku, pitaj prvo razrednicu. Možda ona i ne zna što učiteljica u boravku traži od djece. One nisu "iz iste vreće" jer razrednike plaća država, a produženi boravak je o trošku lokalne samouprave. Često nisu dobro usklađeni. Ja imam super iskustvo s jednim sinom, a katastrofalno s drugim, u istoj školi u dvije uzastopne školske godine.

    Reci razrednici da jasno mora staviti do znanja učiteljici u boravku što treba raditi s djecom. I to bi mogla biti tema za roditeljski.

  27. #627
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Citiraj gumbek prvotno napisa Vidi poruku
    Pitanjce curke!
    Dali je realno za očekivati da klinci potpuno sami,bez mogućnosti pomoći učiteljice( rekla im je da ne pitaju jer znaju sto moraju raditi) pročitaju što se u zadatku traži od njih,shvate što moraju,pročitaju tekst (kratka priča),pročitaju pitanja vezana za tu priču i punom rečenicom odgovore. Ne dižem nikakvu paniku ali me zanima kako je kod vas i koliko je realno sve to tražiti nakon 2 mj.,nastave. To je bilo u produženom boravku. Samo ih je 3-4 riješilo točno zadatak.
    Nije realno. Učiteljica moga sina im je čak poručila da ne moraju brojeve pisati slovima u nekim zadatcima u radnoj bilježnici jer još nisu učili sva slova.

  28. #628
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Reci razrednici da jasno mora staviti do znanja učiteljici u boravku što treba raditi s djecom.
    Ma daj, Peterlin, je li ti ozbiljno ovo misliš? Pa gdje će roditelj na ovakav način razgovarati s učiteljicom, k'o se nekim posilnim?

  29. #629
    gumbek avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    zg
    Postovi
    287

    Početno

    Evo me sa novostima. Danas je razrednica pregledala sto se radilo u boravku i na jednostavniji način im prezentirala zadatak. Na ploču je napisala tekst i pitanja vezana za tekst(puno jednostavniji od onog jučer iz boravka). Pročitala im... i djeca su to morala prepisati u bilježnicu i odgovoriti punom rečenicom. A učiteljica iz boravka je slijedila jutrošnji primjer. Inače mi je razrednica bolje sjela od učiteljice iz boravka koja djeluje "kruto" i vrlo strogo. Dođe mi nekad da ju pitam treba li zagrljaj

  30. #630

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    532

    Početno

    Pozdrav, nemam vremena sve pročitati brdo posla s prvašicom., ali kratko ću samo. Škola je super počela, sretna presretna, najteže nam pada dizanje u pol 7, matematiku kuži još otprije., a sad hrvatski voli ona to, voli da joj se čita, sad već polako i sama postaje čitač, zbog toga smo presretni, gotovo su cijelu abecedu u sk završili,. Sad imam pitanje!? Kako joj pomoći da nauci pisati rijeci koje izgovorimo., kad u sk pišu diktat neide joj to najbolje... rijeci od tri slova zna napisati a sve drugo... napise samo prvo slovo treće i zadnje... on što čuje kad izgovorimo... npr. Jabuka, ona napise Jbka... kako da joj pomognemm

    Eto malo sam odužila, lektiru pišu u sk, učiteljica procita oni dobiju radni listić za ispuniti, te moraju prepisati s ploče naziv knjige, o čemu se radi i likove... i nacrtati...

  31. #631
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    Malo čudno da su gotovi s svim slovima moj je tek manje od polovice prošao. Svako malo imaju diktate. Sutra imaju test iz velikih slova, interpukcije točka upitnik uskličnik. Naši rade po profilu P kao početnica
    Kak da piše u školi? Onak kak čita ili rastavljanje na slogove ili slovkanjem.
    Naši svako malo dobiju na mejl kaj trebaju doma čitati, a i ja štogod smislim.

  32. #632

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    I nasi rade po P kao pocetnica, danas ucili slovo L.

    Nivana, mi smo analizu i sintezu ciljano vjezbali u predskolskoj dobi, najcesce tijekom voznje autom. Poceli od kracih prema duljim rijecima.

  33. #633
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    Naši su došli do K, sutra velika mala slova u rečenici

  34. #634
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Moj prvak je na slovu Š

  35. #635

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    532

    Početno

    Mi smo na T

  36. #636

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    532

    Početno

    Citiraj Nivana prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo na T
    Ispravak na Z smo
    Ima još nj Lj g ž đ dž mi smo na školskoj knjizi

  37. #637
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Našima su ostala još možda 2 slova. Iz matematike ovaj tjedan oduzimaju do 5.
    Tempo je dosta žestok.

  38. #638
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    mitovski na kojoj ste vi knjizi?

    u našoj knjizi ima točan raspored i kad je gotov svaki mjesec piše recimo studeni je gotov, a naši taman odradili to slovo

  39. #639
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Pčelica početnica...ŠK

  40. #640
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Naši su došli do K, sutra velika mala slova u rečenici
    Velika i mala slova u rečenici vježbaju već neka 2 tjedna.

  41. #641
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    je i naši vježbaju ali sad je test baš najavljen

  42. #642
    gumbek avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    zg
    Postovi
    287

    Početno

    Naši pisali test iz Matke. Test je nosio 55 bodova. Za tjedan dana ispit znanja iz Hrvatskog. Biti će zanimljivo

  43. #643
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    Eto mog nagovorila da uzme Duricu uz inhalacije, veli kako je super

  44. #644
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    u HJ uče slovo Č

    ide tekst VOLIM PALAČINKE S PEKMEZOM ( napiše moj; veli pa kaj drugo kad ništ drugo ne maže na njih)

  45. #645
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Naši su prije 10 dana završili sva slova.

  46. #646
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    Nasi rade po drugoj knjizi sad su na ć

  47. #647
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Naši su prije 10 dana završili sva slova.
    Moj NIJE naučio još 13 slova
    Posljednje uređivanje od Jurana : 12.12.2017. at 14:52

  48. #648

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Nasi rade po drugoj knjizi sad su na ć
    Moja jucer č, danas vjerojatno ć, ostat ce im jos 10 slova ako sam dobro zbrojila. U matemati racunaju do broja 7.

  49. #649
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Slova...ako se ne varam zadnje su radili G, LJ i NJ...a matematiku rade oduzimanje...nekako mi se sve to čini dosta brzo...evo za čas će i ocjene.

  50. #650
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    naši su u matki do 6, paralelno rade +,- i 0

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •