Stranica 14 od 15 PrviPrvi ... 412131415 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 651 do 700 od 730

Tema: Prvašići 2017/18

  1. #651
    bzara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    1,511

    Početno

    Naši su zadnje radili slovo DŽ, mislim da je ostalo još - LJ,NJ,G,H,F
    Na roditeljskom nam je učiteljica rekla da će sva slova biti završena početkom 2.mjeseca.

    Matematika - zbrajanje i oduzimanje do 5.
    Većina njih ide na dodatnu iz matematike i tamo rade zbrajanje i oduzimanje do 10.

  2. #652
    gumbek avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    zg
    Postovi
    287

    Početno

    Jel kod vasih prvašića pljušte ocjene?
    Kod nas stiglo 5 komada!
    Nisam očekivala tako brzo

  3. #653
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    O da, brzo to ide.
    Mi smo u drugom i dobili ocjenu već prvi dan.

  4. #654

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Jos ne. Tek rjesavaju zaostatke iz prvog polugodista.

  5. #655
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Kod nas danas prva ocjena. Diktat iz hrvatskog.
    gumbek​ pa kad su im stigli 5 komada udijeliti?

  6. #656
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Slova su sva završili negdje početkom 12mj, a prije neki dan i broj 10 tj zbrajanje i oduzimanje do 10. čini mi se brz tempo. Učiteljice obje ih jako hvale, kažu da su birale da ne bi bolje izabrale. Na završnom roditeljskom su zahvalile roditeljima na tako dobroj djeci. U razredu ih je puno (27) i za sad je odlična atmosfera.

  7. #657
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Moj je dobio 2 ocjene u prvom tjednu iz likovnog i prirode. Zadnje slovo učili su jučer.
    Posljednje uređivanje od mašnica : 23.01.2018. at 23:26

  8. #658
    gumbek avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    zg
    Postovi
    287

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas danas prva ocjena. Diktat iz hrvatskog.
    gumbek​ pa kad su im stigli 5 komada udijeliti?
    Prva je stigla u petak a ostale četiri početkom ovog tjedna. Završili su sva slova i matku do 10. Čini mi se da će ovih dana,još ocjena stizati. Baš su turbo krenuli.

  9. #659
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    moja ima 3 ocjene
    od petka krecu ispiti

  10. #660
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Nasi imaju po dve ocjene i bilo je nešto što nije ocijenila, ali je napravila zabilješku, od idućeg tjedna kontrolni

  11. #661
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    kod nas jedna ocjena za sada
    iz matke rade zbrajanje i oduzimanje do 10
    iz hrvatskog su na pisanim slovima

    danas su bili na Lidranu i pobijedili u svojoj dramskoj kategoriji, pa idu na županijsko

  12. #662
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Moj do jučer 9 upisanih ocjena u e-dnevnik.
    Dobar je, vrijedan, važne su mu zadaća i ocjene. Iako ga mi spuštamo da to nije najvažnije na svijetu. Ono, ne želim mu pričati na način “ima sve petice”. Iako ima . Čak i u prošlom polugodištu kad su bili bodovi imao bi uvijek sve točno.
    Osim iz hrvatskog iz diktata. Dobije uvijek 4. Pa se on uzrujava jer je ispustio “samo jedno slovo”, a za jedno ispušteno slovo dobije 4. Pa se onda on uzrujava kako je to strogo i učiteljica “je škrta”.

    S obzirom da je krenuo u školu u kvart iz kojeg nismo i poznavao je od prije samo jedno dijete, super “se snašao”. Vrlo je brzo stekao prijatelje, bio pozvan na rodjendane... jedino je jako osjetljiv na “nepravdu”: “Pero je pravio nered, i učiteljica je rekla da se javi tko pravi nered, a on se nije javio nego je gledao u klupu!”.
    Uzrujavaju ga djeca koja mu uzimaju gumicu bez pitanja, olovku pa ne vrate jer više nemaju pojma gdje mu je olovka... netko mu je uzeo najlon za stol za likovni, a srami se reci da mu vrati... uglavnom, uzrujava se oko takvih stvari pa ga moram osnaživati.

    Ne idu baš brzim tempom kao neki ovdje, hrvatski su tek prošli tjedan završili sva slova. A matematiku jučer radili broj 6.
    Dosta je razred nemiran i često imaju problema s disciplinom.

    Sve u svemu, za sad ne loše. Jedino što ja još nisam sigurna koliko mu se trebam petljati. Tj. ne petljam se na način da sjedim uz njega dok piše zadaću, što znam da neke mame rade. Ja mu odgovorim na pitanja kad me pozove i pita i pregledam što je napravio, pa mu kažem ako ima pogeški. Ali opet puno mislim umjesto njega... zadaću će odmah napraviti... al kad treba vježbati, ponavljati nešto za ispit... onda se natežemo i moram ga tjerati i podsjećati. Tu si mislim trebam li to raditi ili da ga pustim ko što su se naši starci ponašali... nikad nam nisu gledali u bilježnice.
    Imamo grupu na društvenoj mreži cijeli razred, vidim da je dosta roditelja dosta uključeno i znaju što se radi, konkretne primjere zadataka i slično, pogotovo kad je nešto dvosmisleno ili nejasno, odmah se u grupi povede rasprava. A opet, stalno pokušavam odrediti koja je to ok razina mješanja i nemješanja. Stalno mu govorim da ne mogu misliti umjesto njega, a opet mislim i podsjećam... to je valjda normalno, no valja to odmah u prvom razredu postaviti .

  13. #663
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Rahela, oni su u prvom razredu pripremili nešto za Lidrano? Super!
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 30.01.2018. at 08:32

  14. #664
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Naši su gotovi s slovima, matka počeli 9,danas diktat, jučer njemački, sutra matka, preksutra priroda.
    I naši su nemirni, navodno svašta rade pod ne rade ono kaj bi trebali.

  15. #665
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Niz...
    ...zapravo, nisam skroz do kraja definirala to miješanje... ne samo da mislim umjesto njega, nego ne znam ni “koliko puno bi on trebao učiti”. Trenutno sam na porodiljnom, pa ne ostaje u boravku (bude od 2. razreda). I teško mi je procijeniti koliko bi on trebao raditi doma. Zadaću svu on obično napiše za pol sata. Je l to to?
    Neki iz boravka nose torbu doma, pa im svaki dan pogledaju. Neki nose samo petkom.
    Na roditeljskom su rekli da vikendom vježbamo čitanje i pisanje. Ja mu povremeno dajem zadatke za vježbanje iz nekih dodatnih knjižica koje smo kupili... a on bi nekad samo gledao crtiće pa mu se ne da ništa povrh zadaće... tu nisam sigurna dokle da ga ganjam... ako nema većih poteškoća s gradivom, a nema, ne znam procijeniti koliko bi “dodatno ili više” trebao raditi. Učiteljica mu je dosta flegma po tome. Kaže da joj je jedan od boljih i da nema s njim problema, a masu puta mu ne da ništa za zadaću. Kaže, “žao mi ga je”. A ja si opet mislim, pa što rade u boravku ako on nije dobio ništa. Onda ona kaže da su neki jako spori pa nadoknađuju u boravku od jutra. Eto. Tu se premisljam i stalno kalkuliram između toga da “izvučem najbolje iz njega” i “da ne budem nabrijana i preambiciozna mama”.

  16. #666
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Moj ide ranije doma, ali piše zadaću u školi, sve su to u biti sitnice i pol sata do sat vremena taman za sve. Moja klinka nije bila u boravku i sve je riješila za do sat vremena.
    Istina ja mu svaki dan dam par rečenica za pisanje a ne večer u krevetu pročita par reda knjige veli učiteljica 5-10min na dan bi trebali čitati.

  17. #667
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    BB meni se čini da vam je učiteljica too much flegma, a spominješ nered i nedisciplinu u razredu.
    Zapravo se najbolje vidi kakva je bila učiteljica kad dođu u 5. razred.

    Komentar žao mi ga je je meni ono hellooou pa dijete treba stjecati radne navike. To je moj dojam, al možda mi se samo čini.

  18. #668
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    BB, mozda je još malo rano za procijeniti trebaš li raditi išta dodatno s njim. Svako prosjecno dijete bi trebalo savladati program bez problema. Ako ćeš mu davati svaki dan dodatne zadatke, daj bar da budu kroz igru i šalu.

  19. #669
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Slažem se Lili. Ali sam ju shvatila kao “on je super u odnosu na neke”... i kao bude ona njega opteretila... ali “ima vremena”. Zato mu u danima kad ne dobije nikakvu zadaću ja dam da nešto vježba.
    Ali ne znam je l to “dovoljno”. Hoću reci, ako dodje doma oko 12h, ima trening u 18h, i uz odlazak u park, i ručak, i igranje, i crtiće, 30-45 minute mi se čini ne baš puno “uz knjigu”. A opet, ne znam “je l brijem”.

    Za disciplinu ni sama ne znam sto bih rekla, neku od te djece sam i sama vidjela, bas su mali agresivci... i znam za neke da su isli ravnatelju, i stručnoj službi... znam da ko razred nerijetko budu u kazni (npr. umjesto tjelesnog su išli pisati)... ali ne znam. Žao mi je što je upao u takav razred, a što sad...

  20. #670
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Hvala Marta .

  21. #671

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Ali ne znam je l to “dovoljno”. Hoću reci, ako dodje doma oko 12h, ima trening u 18h, i uz odlazak u park, i ručak, i igranje, i crtiće, 30-45 minute mi se čini ne baš puno “uz knjigu”. A opet, ne znam “je l brijem”.
    U 1. razredu je sasvim sigurno dovoljno, pogotovo ako nema problema.

  22. #672
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Super. Za njega .
    Nisam mislila ni da bi trebao učiti/vježbati 2-3 sata, nego da to vrijeme bude bliže sat vremena, ajde 45-50 min, a ne 25-30... uvijek si mislim što rade u boravku, a on doma ništa jer nije dobio ništa za zadaću.

    Ok, shvatila sam, umjereno i zanimljivo .
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 30.01.2018. at 12:29

  23. #673
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    je i mene ponekad mući kak to imaju malo zadaće, moj je u školi do 14-14.30max, vidim kad donese doma kolko toga zaprav malo ima, ali i rade po sasvim drugom programu , dosta rastegnutijem nego kad su ostali bili u prvom razredu


    ćini mi se da je veliki imal puno više za raditi i u pravu sam


    kaj se discipline tiće to je svakako u razredu, par klinaca navodno jako loše se ponašaju

  24. #674
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    a kazna umjesto tjelesnog rad je kontraproduktivna, trebalo bi obrnuto

  25. #675
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Da, i ja bi ih prije poslala na tjelesni nego na hrvatski, no valjda zna što radi .

  26. #676
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    naša veli da ako su jako živi da ih onda izvede van

  27. #677
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ma djeca vam više vole ići van skakat nego pisat hrvatski , jelena_O pa naši su stalno vani čim je malo ljepše vrijeme.
    Ne idu u dvoranu. Njima je vanka super.

  28. #678
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Ovaj tjedan počinju sa pisanim slovima moraju donijeti novi udžbenik i radnu i nove pisanke c

  29. #679
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Naši su počeli pisana u B, ali dok ne potroše A dotle pišu u staru

  30. #680
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Uh, meni je sama pomisao da se 7-godišnjaci kažnjavaju uskraćivanjem fizičke aktivnosti

  31. #681
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Rahela, oni su u prvom razredu pripremili nešto za Lidrano? Super!
    da
    njena učiteljica je malo navudrena na tu dramsku sekciju, sama piše tekstove i smišlja sve
    nisu išli sa ikakvim očekivanjima, ali su bili stvarno fantastični
    koliko znam, idu samo još na županijsko, na državno ne idu niži razredi

    inače, ono koliko čujem o školi, za sad joj je sve ok
    dobila je jednu četvorku, pa kad sam joj rekla da je to 4 - vrlo dobar, jadna je odahnula, jer je ona mislila da je tragedija

  32. #682
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Jel vaši prvašići pišu kemijskom? Naši pišu kemijskom u pisanku b da što manje griješe. Ja sam u blagom šoku.
    Posljednje uređivanje od mitovski : 13.02.2018. at 22:36

  33. #683
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Ne pišu olovkom i griješe
    Kolko se ja sjećam i mi i moji veliki su počeli s kemijskom pisati tek u drugom
    Jučer bili na fasniku u gradu mladih

  34. #684
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ma kakva kemijska. Moja L.je 3.razred, nit govora o tehnickoj, a kamoli kemijskoj.

    Mitovski cudne metode, moram priznat.

  35. #685
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Moja kci je u drugom pisala kemijskom. Pisi-brisi. Sin je treci, ne traga kemijskoj. Tako da, sve je to individualno.

  36. #686

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Nije im bila dozvoljena hemijska ni u prvom, a ni sada u drugom razredu. Nije im načelno dozvoljena ni tehnička olovka, ali ima roditelja koji insistiraju da im deca pišu baš tehničkom olovkom, tako da par njih koristi tehničku.

    Koja je poenta korišćenja hemijske, ako se koristi piši-briši hemijska?

  37. #687
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Koja je poenta korišćenja hemijske, ako se koristi piši-briši hemijska?
    Nemam pojma.

  38. #688
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    A sjećate se da smo mi uvježbavali korištenje naliv-pera iako su se već masovno koristile kemijske i još su nam govorili da smo sretni, da su naliv-pera jako praktična u odnosu na pera koja su se umakala u tintu. Skoro svi smo jako neuredni bili ispočetka s naliv-perom pa i oni koji su vrlo čitko pisali olovkom.
    A piši-briši se može usporediti s naliv-perom utoliko što su postojali oni brisači za tintu.
    Kasnije će im dobro doći opreznost u pisanju kemijskom olovkom, osobito za natjecanja ili neke službenije testove.

  39. #689
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Jesmo Jurana ali ne u 1. razredu osnovne, pogotovo dok se još uče pisana slova.

    Meni je sam taj koncept ajmo pisati kemijskom jer onda ćete paziti da ne griješite čudan. Zar je jedini cilj ne griješiti?
    Ionako imaju dovoljan pritisak sad su još u strahu jer kemijsku ne mogu obrisati.

  40. #690
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Da, svakako, mi smo to u 3. Nisam ni mislila da to treba u 1. razredu, nego sam više odgovarala pulinki

  41. #691
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Mitovski stvarno ne znam što bi rekla, stvarno mi se čini too much to. A da pitate na roditeljskom? Jesi u kontaktu s drugim roditeljima, što oni misle?

    Inače, primijetila sam da je vaša škola / učiteljica baš nabrijan(a) ... u nedostatku bolje riječi .

    Ne znam što je piši-briši kemijska, al ako se da brisati možda je razlog urednost? Možda je to urednije od obične olovke... koju treba šiljati. Pa ako ne našilje, tiskaju da se ocrtava na pol bilježnice... kad ovaj moj briše, pola ne obriše, pa onda preko toga piše... sve skupa neuredno.

  42. #692

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Da, sećam se naliv-pera, ko bi zaboravio tu noćnu moru, nisam ga nikad više uzela u ruke otkako ne moram .
    A hemijskom pišem najnormalnije.
    Čudno mi je to insistiranje na urednosti u prvom razredu, našoj učiteljici je bio prvi cilj da nauče pravilno da drže običnu olovku, a sama nam je rekla da pustimo decu da brljaju i brišu po deset puta, da je to njen posao da ih odvikne od toga...
    Moja starija je tako prebrisavala dok ne pokida list, srećom stvarno se mic po mic odvikla od toga. Ne sećam se da joj je učiteljica ikada to zamerila.
    Ne znam ni ja kako izgleda sveska nakon piši-briši hemijske, mada vidim da je stariji đaci masovno kupuju u knjižari, zato i pitam.
    Ne sećam se ni brisača za naliv-pero? Samo onih belih korektora kojima se "prefarba" greška, ali meni to nije uredno...

  43. #693
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

  44. #694
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    ajme ja obožavam nalivpera, čak ga na poslu koristim više od kemijske olovke, to kad imamo neke sastanke pa trebam pisati u rokovniku (jako sam pokvarila rukopis zbog računala al s naliv perom to izgleda puno ljepše).

  45. #695

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku

    Eee, daaa, tako je, totalno sam to potisnula iz sećanja !
    Ali i on je ponekad ostavljao neuredne mrlje ako je star ili nekvalitetan (vidi se da mi urednost nije bila jača strana ).
    Tačno zamišljam mog mlađeg u budućnosti kako dobija nervni slom jer mora da piše hemijskom pa ne može da ispravi greške... Uh, kakvu li će učiteljicu dobiti, već me hvata nervoza...

  46. #696
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    ja majkemi ne kužim zašto djeca u početnim razredima škole ne bi smjela pisati i brisati, pa to radim i ja odrasla

  47. #697
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    moraju li čitati ili čitaju li rečenice u jednom dahu, ili riječ po riječ?

  48. #698
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    moraju li čitati ili čitaju li rečenice u jednom dahu, ili riječ po riječ?
    Neću ni odgovoriti što naši moraju. Zaključi prema ovom gore da pišu u pisanku b kemijskom.
    Moraju čitati izražajno, ne samo čitati.
    Posljednje uređivanje od mitovski : 16.02.2018. at 13:54

  49. #699

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Neću ni odgovoriti što naši moraju. Zaključi prema ovom gore da pišu u pisanku b kemijskom.
    Moraju čitati izražajno, ne samo čitati.


    Nasi moraju citati. A kako - onako kako mogu, prema svojim sposobnostima. Vazno je da vjezbaju i napreduju.

  50. #700

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Sto se tice pisanja - u 2. I 3. razredu koriste pisi-brisi za domace radove, tek u 4. pravu penkalu. U prvom samo olovka.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •