Stranica 15 od 15 PrviPrvi ... 5131415
Pokazuje rezultate 701 do 730 od 730

Tema: Prvašići 2017/18

  1. #701
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Moram priznati da mi je drago da moj ne ide k tebi mitovski u školu

  2. #702

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Neću ni odgovoriti što naši moraju. Zaključi prema ovom gore da pišu u pisanku b kemijskom.
    Moraju čitati izražajno, ne samo čitati.
    Svašta...
    Iiii, čitaju li izražajno ? Ono, većina njih stvarno i postiže taj kriterijum ?

  3. #703
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Svašta...
    Iiii, čitaju li izražajno ? Ono, većina njih stvarno i postiže taj kriterijum ?
    Naravno...njih otprilike 98%..ovih 2% malo kaska

    Moja je u 12 mjesecu plakala da ne čita dobro, a čita jako dobro. I tako kad sam pokušavala otkriti zašto misli da ne čita dobro mi je rekla da čitam ja dobro ali moramo čitati izražajno, a mene je sram.

  4. #704

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Naravno...njih otprilike 98%..ovih 2% malo kaska

    Moja je u 12 mjesecu plakala da ne čita dobro, a čita jako dobro. I tako kad sam pokušavala otkriti zašto misli da ne čita dobro mi je rekla da čitam ja dobro ali moramo čitati izražajno, a mene je sram.
    Ah, da... Svi mi koji čitamo tečno i brzo, ali nemamo glumačke aspiracije koje se od nas očekuju .
    Ajde ako je razred nekako sklopljen od dece koja već čitaju i pre škole, pa i razumem da se sa njima može više.
    Ali za prosečan prvi razred, stvarno visoki zahtevi...

  5. #705
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Mitovski jel se to odnosi na tekst koji se prvi put vidi ili nešto što treba naučiti čitati(pa već je pročitano 3+)puta?

  6. #706
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Jučer bila frendica s curkom prvašicom, mala čita ko da je na audiciji za spikera. Čitala je par redova Šenoe.

  7. #707
    tocekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,373

    Početno

    Nama još čitanje ne ide. Neki dan sam joj dala neku obavijest i nije mi mogla pročitati bez slovkanja. Skužila sam da napamet pamti tekst i zato više ne vježbamo s tekstovima iz čitanke. Ja sam isto bila takva, radije sam napamet zapamtila tekst i "recitirala" nego čitala na glas.

  8. #708

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Pa kako ce drugačije naučiti točku, upitnik i usklicnik? To uče po programu.

  9. #709
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj tocekica prvotno napisa Vidi poruku
    Nama još čitanje ne ide. Neki dan sam joj dala neku obavijest i nije mi mogla pročitati bez slovkanja. Skužila sam da napamet pamti tekst i zato više ne vježbamo s tekstovima iz čitanke. Ja sam isto bila takva, radije sam napamet zapamtila tekst i "recitirala" nego čitala na glas.
    imaš na internetu dosta materijala za vježbanje čitanja, meni su super ovi nizovi riječi s odvojenim bojama, pa kreneš od manjh prema većima http://www.antonija-horvatek.from.hr...-i-pisanje.htm
    mome isto ta tehnika čitanja ide malo teže, pa je ove godine krenuo i kod defektologice na vježbe, i po njegovoj priči kužim da ona koristi slične materijale kakve sam mu ja cijelo ljeto printala, samo što je s njom voljan 45 minuta radit, a sa mnom se volio 45 minuta raspravljat oko toga da li će 10 minuta radit

  10. #710
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Nama sve ok osim engleskog...nije ga do sada ucio...i govori da mu je tesko sve zapamtiti...ucili su predmete iz skole morali su znati sa hrv na engl. Sad uce boje ajd to smo malo vise radili zajedno pa mu je vec lakse...

  11. #711
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    moj je njemac, i muči ga kad se svako slovo ne čita ko naše, imaju dosta pisanja i čitanja iz njemačkog

  12. #712
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    tangerina je sad ok??

  13. #713
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    tangerina je sad ok??
    pa ima tu još posla, ali ide na bolje

  14. #714
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Trečašići koji ste u Zagrebu zanima me da li je i kod vas ovako?
    Blago je rečeno da sam u šoku...Priroda i društvo...tema Zagreb...dobili su listić.

    Zagreb danas-važni događaji- 1994. i 1998. posjet pape Ivana Pavla II., 2011. posjet pape Benedikta XVI., 1991.-1995. Domovinski rat, 1991. majke osnovale Bedem ljubavi, 25.6.1991.
    postaje glavni grad Republike Hrvatske, 1990. prvi višestranački izbori, u vrijeme Domovinskog rata nekoliko puta granatiran.

    Zagreb u 20. stoljeću - 1910. električni tramvaj, početkom 20. stoljeća u zajedničkoj državi s Austrijom i Mađarskom- Stjepan Radić osniva Hrvatsku pučku seljačku stranku, 1914.-1918. prvi svj. rat, 1939.-1945. drugi svjetski rat, 1945-1990. -Jugoslavija, 1971. Hrvatsko proljeće

    Domaća zadaća: Od kad do kad traje Domovinski rat? Istraži što se događalo u Zagrebu u vrijeme Domovinskog rata ( 2 događaja, pitaj rodbinu)? Tko je utemeljio Hrvatsku pučku seljačku stranku? Od kad do kad traje 1. i 2. svjetski rat? Što su željeli Hrvati koji su vodili pokret Hrvatsko proljeće?.

    Zar su ovo najvažniji događaji za Zagreb za 3. razred O.Š.? Gdje je npr. Univerzijada, poplava, gradnja Novog Zagreba, Velesajam? Zar je ovo primjereno gradivo za 3. r O.Š. Što i kako i kada učimo našu djecu i onda se čudimo da izlaze polupismeni iz škole?

  15. #715
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Trečašići koji ste u Zagrebu zanima me da li je i kod vas ovako?
    Blago je rečeno da sam u šoku...Priroda i društvo...tema Zagreb...dobili su listić.

    Zagreb danas-važni događaji- 1994. i 1998. posjet pape Ivana Pavla II., 2011. posjet pape Benedikta XVI., 1991.-1995. Domovinski rat, 1991. majke osnovale Bedem ljubavi, 25.6.1991.
    postaje glavni grad Republike Hrvatske, 1990. prvi višestranački izbori, u vrijeme Domovinskog rata nekoliko puta granatiran.

    Zagreb u 20. stoljeću - 1910. električni tramvaj, početkom 20. stoljeća u zajedničkoj državi s Austrijom i Mađarskom- Stjepan Radić osniva Hrvatsku pučku seljačku stranku, 1914.-1918. prvi svj. rat, 1939.-1945. drugi svjetski rat, 1945-1990. -Jugoslavija, 1971. Hrvatsko proljeće

    Domaća zadaća: Od kad do kad traje Domovinski rat? Istraži što se događalo u Zagrebu u vrijeme Domovinskog rata ( 2 događaja, pitaj rodbinu)? Tko je utemeljio Hrvatsku pučku seljačku stranku? Od kad do kad traje 1. i 2. svjetski rat? Što su željeli Hrvati koji su vodili pokret Hrvatsko proljeće?.

    Zar su ovo najvažniji događaji za Zagreb za 3. razred O.Š.? Gdje je npr. Univerzijada, poplava, gradnja Novog Zagreba, Velesajam? Zar je ovo primjereno gradivo za 3. r O.Š. Što i kako i kada učimo našu djecu i onda se čudimo da izlaze polupismeni iz škole?
    moj sin je stariji ali se sjećam teme Zagreba od prošle godine.
    Ne, nije bilo tako. Za lektiru su imali Grički top, pa su to sve povezali s nekim landmarksima Zagreba, išli su do Gornjeg grada, morali su napraviti prezentaciju o ZG i znamenitostima, znati nešto osnovno o povijesti Zagreba.
    Fokus nikako nije bio na Domovinskom ratu, dapače, mislim da ga nisu ni dotakli

  16. #716
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Trečašići koji ste u Zagrebu zanima me da li je i kod vas ovako?
    Blago je rečeno da sam u šoku...Priroda i društvo...tema Zagreb...dobili su listić.

    Zagreb danas-važni događaji- 1994. i 1998. posjet pape Ivana Pavla II., 2011. posjet pape Benedikta XVI., 1991.-1995. Domovinski rat, 1991. majke osnovale Bedem ljubavi, 25.6.1991.
    postaje glavni grad Republike Hrvatske, 1990. prvi višestranački izbori, u vrijeme Domovinskog rata nekoliko puta granatiran.

    Zagreb u 20. stoljeću - 1910. električni tramvaj, početkom 20. stoljeća u zajedničkoj državi s Austrijom i Mađarskom- Stjepan Radić osniva Hrvatsku pučku seljačku stranku, 1914.-1918. prvi svj. rat, 1939.-1945. drugi svjetski rat, 1945-1990. -Jugoslavija, 1971. Hrvatsko proljeće

    Domaća zadaća: Od kad do kad traje Domovinski rat? Istraži što se događalo u Zagrebu u vrijeme Domovinskog rata ( 2 događaja, pitaj rodbinu)? Tko je utemeljio Hrvatsku pučku seljačku stranku? Od kad do kad traje 1. i 2. svjetski rat? Što su željeli Hrvati koji su vodili pokret Hrvatsko proljeće?.

    Zar su ovo najvažniji događaji za Zagreb za 3. razred O.Š.? Gdje je npr. Univerzijada, poplava, gradnja Novog Zagreba, Velesajam? Zar je ovo primjereno gradivo za 3. r O.Š. Što i kako i kada učimo našu djecu i onda se čudimo da izlaze polupismeni iz škole?
    Ne sjećam se točno gradiva, ali listić s tim je bio dugaaaaačak i nerazumljiv. Mi smo to riješili tako da smo djecu sami odveli u Muzej grada Zagreba kad je stariji došao do tog gradiva. Baš se potrefilo da su imali Žive slike http://www.mgz.hr/hr/muzejski-progra...-znani-likovi/ pa im se to svidjelo i vjerujem da su ipak bolje zapamtili nego niz rečenica s listića.

    I da - mislim da o Domovinskom ratu nije bilo ništa u okviru povijesti Zagreba. Kod mojih se to rješavalo drugačije (imali su bratsku školu iz Škabrnje, išli u Vukovar, radili prezentacije) ali to je bilo kasnije, ne u trećem razredu.

  17. #717
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Moja sad petašica nije imala na taj način povijest grada Zagreba. Više neke znamenitosti, išli su mislim i u obilazak.
    Nemam ništa protiv da se spomene Domivinski rat al u kontekstu povijesti RH u višim razredima.

    Inače ovo da odgovore od kad nešto traje do kad, mi se ne čini uopće teško jer je odgovor već ponudjen,a ostalo mi je onak totalno suvišno i bespotrebno za 3.razred osnovne.

  18. #718

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    95

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Trečašići koji ste u Zagrebu zanima me da li je i kod vas ovako?
    Blago je rečeno da sam u šoku...Priroda i društvo...tema Zagreb...dobili su listić.

    Zagreb danas-važni događaji- 1994. i 1998. posjet pape Ivana Pavla II., 2011. posjet pape Benedikta XVI., 1991.-1995. Domovinski rat, 1991. majke osnovale Bedem ljubavi, 25.6.1991.
    postaje glavni grad Republike Hrvatske, 1990. prvi višestranački izbori, u vrijeme Domovinskog rata nekoliko puta granatiran.

    Zagreb u 20. stoljeću - 1910. električni tramvaj, početkom 20. stoljeća u zajedničkoj državi s Austrijom i Mađarskom- Stjepan Radić osniva Hrvatsku pučku seljačku stranku, 1914.-1918. prvi svj. rat, 1939.-1945. drugi svjetski rat, 1945-1990. -Jugoslavija, 1971. Hrvatsko proljeće

    Domaća zadaća: Od kad do kad traje Domovinski rat? Istraži što se događalo u Zagrebu u vrijeme Domovinskog rata ( 2 događaja, pitaj rodbinu)? Tko je utemeljio Hrvatsku pučku seljačku stranku? Od kad do kad traje 1. i 2. svjetski rat? Što su željeli Hrvati koji su vodili pokret Hrvatsko proljeće?.

    Zar su ovo najvažniji događaji za Zagreb za 3. razred O.Š.? Gdje je npr. Univerzijada, poplava, gradnja Novog Zagreba, Velesajam? Zar je ovo primjereno gradivo za 3. r O.Š. Što i kako i kada učimo našu djecu i onda se čudimo da izlaze polupismeni iz škole?
    Moja je četvrti razred, Zagreb su vrlo detaljno obrađivali, prvo kroz Grički top (lektiru), onda su imali za DZ na prirodi prezentacije,svatko ponešto o gradu. Srećom,bez domovinskog rata. Žao mi je da je škola u strogom centru Zagreba, a da ih se nije provelo po Gornjem gradu ili da su išli u Muzej grada Zagreba.


    Ali došla sam napisat, o Domovinski rat se stalno nešto spominje.Još od prvog razreda. Svake godine su po pet dana u boravku crtali Vukovar i rat, cijela škola je pred 18.11. prepuna crteža ratnog Vukovara. Doma je dolazila s pričama o tenkovima i mitraljezima, uplašena o ratu. Meni to nije normalno i sada kad obrađuju nizinski kraj, jedino što ima za reć o Vukovaru je -grad heroj.
    Jel to tako po svim školama u nižim razredima?

  19. #719

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Vidim, ispiranje mozga je vrlo temeljito i kreće od samog početka školovanja
    I moj je svojedobno u OŠ stalno morao nešto raditi na temu Vukovara, ali po ovom što sad čitam, imam dojam da je to još pojačano.

  20. #720

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    95

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Vidim, ispiranje mozga je vrlo temeljito i kreće od samog početka školovanja
    I moj je svojedobno u OŠ stalno morao nešto raditi na temu Vukovara, ali po ovom što sad čitam, imam dojam da je to još pojačano.
    Užasno da.Ove godine više ne ide na boravak i još se malo sa štrajkom preklapalo, pa je "propustila" ispiranje mozga.
    Jasno mi je da je gospodarstvo Slavonije poprilično uništeno, al na kraju ispadne da joj mi pokazujemo tenisice i čizme iz Borova i vina iz Iloka. Jer se ista nigdje ne spominju, samo rat i heroji u kontekstu što ima u nizinskoj Hrvatskoj.

  21. #721
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Moja je već u preškoli slušala o Vukovaru.
    Pitala me je gdje je taj vinograd gdje je umrlo puno ljudi.
    Onda kad je spomenula tenkove pitala sam ju jel Vukovar a ne vinograd.


    Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk

  22. #722
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Tanja b,
    To što je učiteljica od kvizorame nabrijana u tom smjeru uopće ne vodi ka zaključku da je pojačana nastava na taj način u drugim školama i kod drugih učiteljica. Dapače, rekla bih da je kvizoramin slučaj prije iznimka.

    Moja djeca su 2.i 5.razred oš u Zg i njihova nastava nema nikakve poveznice s kvozoraminom situacijom.

  23. #723

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Od kvizorame, mitovski, ki ki... samo na ovoj temi.
    Čula sam i druge slične priče iz raznih Zg škola.
    Ako netko ima savršenu situaciju u školi, tim bolje! Ali ne znači da je onda svugdje tako dobro.

  24. #724
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Tanja,
    Ja sam mislila da samo temeljem kvizorame misliš da je tako, sorry.

    U svakom slučaju, nije temelj takvog pristupa u knjigama (valjda iste knjige imamo) nego očito ovisi u velikoj mjeri o učiteljici. Nažalost.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 01.02.2020. at 19:44

  25. #725

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Ne, u knjigama je vjerojatno to ipak svedeno na razumniju mjeru. Kažem "vjerojatno" jer su se knjige u međuvremenu promijenile otkako sam imala trećaša.
    (iako, imala sam svojedobno hrpu primjedbi upravo na knjige iz prirode i društva... ali zbog drugih stvari, ne Domovinskog rata)

    Kvizorama spominje takve priče u boravku, mitovski govori o listiću... više je nego očito da se radi o pristupu učiteljice. A odakle kreće takav pristup, ne bih se upuštala u nagađanja. Osim spekulacije da riba smrdi od glave, a atmosfera u školi od ravnatelja bar sam to mogla zaključiti na temelju vlastitog djeteta i njegove oš.
    Šteta.

  26. #726

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    95

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Tanja b,
    To što je učiteljica od kvizorame nabrijana u tom smjeru uopće ne vodi ka zaključku da je pojačana nastava na taj način u drugim školama i kod drugih učiteljica. Dapače, rekla bih da je kvizoramin slučaj prije iznimka.

    Moja djeca su 2.i 5.razred oš u Zg i njihova nastava nema nikakve poveznice s kvozoraminom situacijom.

    Al nije samo jedna učiteljica. U prva tri razreda svake godine je bila druga učiteljica u boravku i sve tri su obrađivale Vukovar pet dana prije 18.11.. Na isti način.
    S glavnom su samo ispred škole palili lampaše. I po panoima sam vidla da je to obrađeno i u drugim razredima. Dakle, do vodstva škole je.
    Ove godine se na dan vukovara nije štrajkalo u cijeloj HR, drugi dan je krenuo opći štrajk.

    Mene je nedavno iznenadilo da dijete na karti ne zna pokazat Vukovar (nakon tri godine, tj 15 dana crtanja) i da o gradu ne zna reć ništa osim grad heroj (u knjizi se u odjeljku nizinskog kraja spominje Dunav i Vučedol, u radnoj bilježnici-grad heroj).
    Udžbenik za 4. razred je katastrofalno loše napisan sa i bez činjenica o domovinskom ratu (prelistala sam, ima ga kao zasebna tema, al još nisu došli do toga).

    Srećom, Zagreb u trećem razredu su ipak malo šire obrađivali i (po mojoj procjeni) kvalitetnije nego onaj listić koji je dijete od mitovski donjelo.

  27. #727
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    A e tako je zapalo moja kvizorama šta š, meni je ok da na taj dan crtaju ili nekako već obilježe,al ne takoo podrobno i sustavno kao kod vas

  28. #728
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj kvizorama prvotno napisa Vidi poruku
    Al nije samo jedna učiteljica. U prva tri razreda svake godine je bila druga učiteljica u boravku i sve tri su obrađivale Vukovar pet dana prije 18.11.. Na isti način.
    S glavnom su samo ispred škole palili lampaše. I po panoima sam vidla da je to obrađeno i u drugim razredima. Dakle, do vodstva škole je.
    Ove godine se na dan vukovara nije štrajkalo u cijeloj HR, drugi dan je krenuo opći štrajk.

    Mene je nedavno iznenadilo da dijete na karti ne zna pokazat Vukovar (nakon tri godine, tj 15 dana crtanja) i da o gradu ne zna reć ništa osim grad heroj (u knjizi se u odjeljku nizinskog kraja spominje Dunav i Vučedol, u radnoj bilježnici-grad heroj).
    Udžbenik za 4. razred je katastrofalno loše napisan sa i bez činjenica o domovinskom ratu (prelistala sam, ima ga kao zasebna tema, al još nisu došli do toga).

    Srećom, Zagreb u trećem razredu su ipak malo šire obrađivali i (po mojoj procjeni) kvalitetnije nego onaj listić koji je dijete od mitovski donjelo.
    Uvijek je tako - nekad dijete ima rupe iz prirode, nekad iz matematike i hrvatskog... nekad iz tjelesne kulture. Dok su u nižim razredima OŠ, krpaš kako znaš (ne zato da ima dobre ocjene u školi, nego zato jer smatraš važnim da dijete zna tablicu množenja i dijeljenja napamet, iako ima 5 iz matematike i bez toga... ili smatraš da je potrebno znati da mrkva raste iz zemlje, a ne iz stirpor kadice u Konzumu...).

    Mene i danas iznenadi što sve moja djeca ne znaju, ali sigurno su se tako naši roditelji čudili i nama, a pogotovo bake i djedovi. Primjer - danas rijetki znaju nazive za konjsku opremu (kolan, ular...) a prije je to bilo nezamislivo.

    No, da ne širim priču - neke ćeš rupe u znanju primijetiti, neke će dugo ostati skrivene, neke i zauvijek

  29. #729
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Mene i danas iznenadi što sve moja djeca ne znaju, ali sigurno su se tako naši roditelji čudili i nama, a pogotovo bake i djedovi. Primjer - danas rijetki znaju nazive za konjsku opremu (kolan, ular...) a prije je to bilo nezamislivo.
    meni je sasvim razumljivo da neke stvari ne znaju jer ih ne mogu znati, ne susreću se s njima niti ih koriste u svakodnevnom životu
    kao što se ne čudim da moji roditelji ne znaju što je usb stick

  30. #730

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    95

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Uvijek je tako - nekad dijete ima rupe iz prirode, nekad iz matematike i hrvatskog... nekad iz tjelesne kulture. Dok su u nižim razredima OŠ, krpaš kako znaš (ne zato da ima dobre ocjene u školi, nego zato jer smatraš važnim da dijete zna tablicu množenja i dijeljenja napamet, iako ima 5 iz matematike i bez toga... ili smatraš da je potrebno znati da mrkva raste iz zemlje, a ne iz stirpor kadice u Konzumu...).

    Mene i danas iznenadi što sve moja djeca ne znaju, ali sigurno su se tako naši roditelji čudili i nama, a pogotovo bake i djedovi. Primjer - danas rijetki znaju nazive za konjsku opremu (kolan, ular...) a prije je to bilo nezamislivo.

    No, da ne širim priču - neke ćeš rupe u znanju primijetiti, neke će dugo ostati skrivene, neke i zauvijek
    Ma ne radi se o nikakvim rupama. Radi se o ispiranju mozga ratom, tenkovima i gradom herojem di onda dijete nakon 4 godine priče o tome ne zna di se taj grad nalazi. To nije i ne može biti normalno.
    A dijete je koje aktivno koristi globus, oni su još u vrtiću gledali zemlje na karti, dakle nije da se ne snalazi ili ju ne zanima gdje se što nalazi.
    Naravno da će naučiti puno toga s nama i od nas i ne mislim da ju škola treba sve naučiti, ali prioriteti koje škola postavlja su loši.

Stranica 15 od 15 PrviPrvi ... 5131415

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •