Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Priprema svega potrebnoga za bebu

  1. #1
    Loren avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2016
    Postovi
    5

    Početno Priprema svega potrebnoga za bebu

    Pozdrav, ovo je pitanje za one koji su posvojili bebu.
    Zanima me kako to izgleda, nama je djelatnica iz centra rekla da ako odaberu bas nas kao buduce roditelje da mozemo isti dan odvesti bebu kuci, posto je mala i "ne treba upoznavanje".
    E sad mene zanima kako to izgleda, kako znati da ce bas nas zvati i odabrati, dali ste stigli kupiti robicu, krevetic i sve? Dali je to bas tako da zovu i da isti dan mozemo doc po bebu?

  2. #2
    Rebbeca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagorje zeleno
    Postovi
    871

    Početno

    Mi smo našeg sina vodili kući kada smo ga prvi puta vidjeli... Da smo odabrani baš mi za njegove roditelje saznali smo 3 dana prije. Jedan dan otišli u kupovinu i kupili sve. Pomogli su nam i naši najbliži... Npr, njegovi budući krsni kumovi su kupili kinderbet i donesli par vreća odjeće od njihove kćeri, što nam je jako dobro došlo za puzanje... I stolicu za hranjenje su nam dali. Ne brini, sve se stigne kupiti, čak i ako nešto zaboravite, lako se kupi kada beba već stigne! Držim Vam fige!

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Rebecca je vec sve napisala, mogu samo potpisati.
    Kod nas je bila drugacija situacija, imali smo vremena i vise nego dovoljno (3 tjedna), puno toga smo posudili, nesto kupili, stigli okreciti stan i ugraditi vrata na dotad radnu sobu. Realno mislim da stignete sve u dan-dva, bar za prvu ruku, a naknadno lako mozete pribaviti sto vam bude nedostajalo.
    Za kraj, od srca vam zelim da budete izabrani! Znate li kada ce vam javiti?

  4. #4
    Loren avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2016
    Postovi
    5

    Početno

    Neznamo jos nis, cekamo samo jos tecaj, da se formira grupa pa cemo uc u registar tek.
    Samo zelim znati sve moguce, pogotovo jer smo napisali da zelimo bebu pa nam nije taj dio bio jasan.
    Ja bi vec sada sve kupila i krevetic i sve ali neznamo dali cemo dobit curicu ili deckica.
    A i samo bi me bacalo u depresiju gledati prazan krevetic godinu dana, dvije... nadamo se da necemo dugo cekati...

  5. #5

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    334

    Početno

    Loren ne brini se oko toga, vjerujem da cete se snaci kad dođe taj čas! Po meni, ne treba ranije kupovati, ne vjerujem da će vas itko nazvati iz čista mira i reći imamo dijete za vas dođite po njega.. Vjerojatno ćete morati na barem jedan razgovor..a par dana je dovoljno da se pribavi najosnovnije.. Sretno

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    71

    Početno

    Svako dijete, bez obzira na dob, treba upoznavanje!

    Manjoj djeci obicno treba manje vremena nego starijoj, ali i bebama treba period privikavanja na vas. To sto ne razumije ne znaci da ne osjeca.

    Nagli prelasci su djeci izrazito stresni i potencijalno traumaticni, zato ga treba provesti pazljivo i senzibilno. Bebu treba posjecivati svakog dana, boraviti s njom u drustvu osobe koja skrbi o njoj, dati joj priliku da se upozna s vasim mirisima, glasom, kretnjama... Treba pomalo preuzimati brigu o hranjenju, kupanju, uspavljivanju, kako bi se beba naviknula da to vi radite. Trebate upoznati bebu i nauciti njen ritam kako biste ga mogli slijediti kod kuce i smanjiti joj stres poznatim ritualima.
    Vodite racuna o mirisima, jer malim bebama je on jako vazan - ponesite njihove dekice i krpene igracke, koristite istu kozmetiku, omeksivace i deterdzente, istu vrstu hrane... tako cete im uvelike pomoci pri navikavanju na novi dom.

    Uspjesnost posvojenja uvelike ovisi i o tome kako je dijete pripremljeno na posvojenje.
    ADOPTA je zbog toga odrzala niz edukacija za strucne radnike u sustavu skrbi. Nedavno smo izdali i prirucnik "Kako pripremiti dijete na posvojenje", besplatan je i moze se nabaviti u nasem sjedistu u Novoj cesti 4.

    Dobro se educirajte prije posvojenja! Na pripremnoj edukaciji govori se i o ovoj temi.
    Sretno

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    71

    Početno

    edit: dva-tri dana nije dovoljno

  8. #8
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Zar nije tendencija da se omekšivači izbace?

  9. #9
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Zar nije tendencija da se omekšivači izbace?
    ?
    koji je smisao ovog komentara na ovoj temi?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •