Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 130

Tema: Knjiga vs film, i obratno

  1. #1
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno Knjiga vs film, i obratno

    na Sto citate 2 zapocela je zanimljiva diskusija, knjiga ili film, i koje ekranizacije su bolje od knjizevnog predloska ...

    sto mislite, koji su vam favoriti, je li knjiga u pravilu bolja od filma?

  2. #2
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Dobra tema!

    Za sad cu samo c/p sto sam napisala na drugom topicu:

    Jedino za Vrata mogu reci da su mi podjednako dobri i film i knjiga. Doduse, film sam gledala 2-3 godine prije nego sam procitala knjigu. Mozda bi dojam bio drugaciji da je bio manji razmak izmedju citanja i gledanja.

    Moram malo procackati po sjecanju.

    U pravilu mi je uvijek bolja knjiga od filma i vise volim prvo procitati knjigu pa tek onda pogledati film.

  3. #3
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Djevojka u vlaku. Bolja knjiga od filma. Uglavnom su mi bolje knjige. Do sada sam se uvijek razocarala gledajuci film.

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  4. #4
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    "mostovi okruga madison"
    bolji film
    vjerojatno zbog mojih omiljenih glumaca

    a meni se i više dopada film "ubiti pticu rugalicu", nego sama knjiga
    isto vjerojatno zbog glavnog glumca koji mi je najljepši muškarac svih vremena

  5. #5
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Mostovi okruga Madison su odličan film, dok je knjiga bezvezni trash ljubić. Knjige o Bridget Jones su meni recimo isto jako loše, a filmovi su vrlo zabavni i dobro napravljeni. Ili, recimo, neki dan sam ponovo gledala About a Boy, tu su mi knjiga i film podjednako dobri, no film čak i malo bolji. Dok recimo s druge strane Engleski pacijent - genijalna knjiga, grozan film. Tako da mislim da ima i ovakvih i onakvih primjera - radi se o vrlo različitiim medijima pa to i nije čudno.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    nl
    Postovi
    654

    Početno

    Naravno da nije bolja, ali nedavno sam uhvatila solidnu ekranizaciju Rata i Mira, u cini mi se 6 epizoda, BBC-ijevu. Ne odstupa bas previse.

  7. #7
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    BBC, bar se meni cini, dobro radi ekranizacije. Meni je njihova serija "Ponos i predrasude" super, cak mi je i draza od knjige.
    Ali ekranizaciji "Prohujalo s vihorom" gotovo da ne nalazim manu. Ni odstupanje glede broja Skarletine djece mi ne smeta. Knjiga i film su mi se stopili u cjelinu u tolikoj mjeri da ih vise ni ne razdvajam.

  8. #8
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Meni su knjige generalno uvijek bolje.

    Čuvarica sestre svoje - knjiga predobra, film užasan i još su mu k tome promijenili kraj, što mrzim iz dna duše. Film Šaptač konjima mi nije bio loš, ali isto su promijenili kraj - zašto uopće pretvaraš knjigu u film ako ti se ne sviđa kraj?!

    Harry Potter mi je jedan od rijetkih izuzetaka, jer su mi i knjige i filmovi predobri (osim nekih scena borbe na kraju zadnjeg filma ).

    Gone Girl su isto super prebacili na film. Djevojka u vlaku mi je nažalost lošiji film od knjige. Za Bridget Jones mi se čini da su dosta toga promijenili u filmu (prvi film mi je bio super, drugi baš i ne).

  9. #9
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Obično su mi knjige bolje.

    Međutim, knjiga i film su potpuno drugačiji mediji pa nije ni čudno da postoje razlike kada se ekranizira neki tekst.

    Ipak, kao primjer fenomenalne ekranizacije fenomenalne knjige uvijek volim apostrofirati "Smrt u Veneciji" ...

  10. #10
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Davno je bilo, ali Sjecanja jedne gejse: film ne prikazuje i ne prenosi nista od onog sto mi je u knjizi bilo bitno (obicaji, tezina odrastanja i sl.), baziran je na ljubavnoj prici.

  11. #11
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    E, da, zbog serije Ptice umiru pjevajuci nikad nisam procitala knjigu, a cula sam da je dobra.
    To mi se zna dogoditi, kad pogledam film, ne da mi se procitati knjiga. Obrnuto uvijek da, pogotovo ako je knjiga bila dobra.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj lunja prvotno napisa Vidi poruku
    Naravno da nije bolja, ali nedavno sam uhvatila solidnu ekranizaciju Rata i Mira, u cini mi se 6 epizoda, BBC-ijevu. Ne odstupa bas previse.
    Jedna je Ona Prava ekranizacija Rata i mira, a to je Bondarčukov film iz 1967
    Prije koju godinu bila je repriza na HTV3, pa sam uspjela snimiti. Stvano je uspio prenijeti atmosferu tog romana na ekran - iako se za takvu knjigu to može činiti nemoguće.
    Još jedna je takva vrhunska ekranizacija Hugoovih "Jadnika" - francuski film iz 1958., s Jeanom Gabinom u glavnoj ulozi. Zbog tog filma sam svojedobno pročitala cijele "Jadnike" u 2 dana (ok, bili su ljetni praznici i nisam imala što drugo raditi ali ipak, to mi je rekord u brzom gutanju neke knjige).

    Inače preferiram knjigu pred filmom, ali postoje i iznimke.
    Primijetila sam da se od loše knjige može napraviti i prilično dobar film. Ali češće je obrnuto - da se od dobre knjige napravi loš film. Zato sam dosta kritična prema ekranizacijama, a u zadnje vrijeme ih i slabo gledam, pa nemam zapravo novijih referenci na tu temu.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    Ipak, kao primjer fenomenalne ekranizacije fenomenalne knjige uvijek volim apostrofirati "Smrt u Veneciji" ...
    To je toliko dobra i uvjerljiva ekranizacija da uvijek ostanem bez teksta. Iako su neki detalji sadržajno promijenjeni u odnosu na knjigu, u takvom filmu to prestaje biti važno.

  14. #14
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Limeni bubanj, knjiga je neusporedivo bolja. A čitala sam je prvi put daaavno još pod naslovom Dečji doboš.

  15. #15
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Moram tu spomenuti omiljenu knjigu mog starijeg sina: The Giver

    Moji muški tvrde da je film bolji, a ja ga nakon dojma knjige nisam uopće uspjela upamtiti. A to je teen literatura. Knjiga je prevedena na hrvatski, zove se Davač.

  16. #16
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    Obično su mi knjige bolje.

    Međutim, knjiga i film su potpuno drugačiji mediji pa nije ni čudno da postoje razlike kada se ekranizira neki tekst.
    i ja ovako
    iskustvo me naucilo da ne treba imati predrasude, i da film moze biti izvrstan, pa cak i kad ne slijedi 100% radnju

    Kontakt - obozavam Saganov roman, i sa strahom sam isla gledati film
    i bas mi je dobar - iako su uveli neke nove (vazne) likove, promijenili kraj, i ustvari cijelu poantu na neki nacin propustili - ipak mi se svidio.

  17. #17
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    primjer odlicne ekranizacije meni je trilogija Gospodar prstenova
    i Hobit je dobar
    i Harry Potter izvrstan

  18. #18
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    A, ne... Unatoč odličnim scenama bitaka, film Gospodar prstenova je poprilično dugačak i dosadan, za razliku od knjiga koje su bolje. Možda sam subjektivna, jer knjige sam pročitala daaavno, a filmove uz djecu odgledala dosta kasnije.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    243

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    Obično su mi knjige bolje.

    Međutim, knjiga i film su potpuno drugačiji mediji pa nije ni čudno da postoje razlike kada se ekranizira neki tekst.
    Moja Afrika - film mi je bio mnogo bolji od knjige (prije sam gledala nego čitala).

    Inače, kad pročitam knjigu prije filma, znalo mi se dogoditi da sam neki lik u svojoj mašti zamislila drugačijim nego što izgledaju glumci u filmu pa me je to smetalo.

  20. #20
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    A, ne... Unatoč odličnim scenama bitaka, film Gospodar prstenova je poprilično dugačak i dosadan, za razliku od knjiga koje su bolje. Možda sam subjektivna, jer knjige sam pročitala daaavno, a filmove uz djecu odgledala dosta kasnije.
    meni je za veliki respect da je jedno tako opsezno, mastovito, djelo komplicirane radnje sa toliko puno likova - preneseno na platno da ga gledas i razumijes i uzivas

    nije mi dosadan, nimalo
    (ali ovo spada u onu de gustibus ... :D)

  21. #21
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Inferno- odlična knjiga, a film ok. Napet triler, ali...
    Ne sviđa mi se što su u filmu promijenili kraj i zapravo se uopće nije saznala bit pa ispada sasvim druga priča.
    Šteta jer je puno uloženo u film i glumci su dobri. Osobito Tom Hanks.

  22. #22
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    Hobbit je previse izmjenjen za moj ukus, a LOTR mi prosto nije docarao dubinu pojedinih likova. U svakom slucaju, nisu mi mrski za pogledati, naprotiv, ali knjige su mi nedodirljive.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    nl
    Postovi
    654

    Početno

    Svojedobno mi je knjiga Fight club pala saka, i bila skroz necitljiva. A film je bas dobar.
    I Parfem sam spomenula na drugoj temi, odlican film, a knjiga mi je bila ok.

  24. #24
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Vašar taštine mi je dobra knjiga, a i film.

  25. #25
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Klub sretnih žena (Amy Tan) - film bolje pamtim od knjige, možda i zato jer sam ga gledala prije nego su mi uopće pale šaka njene knjige, ta i ostale. Knjige su isto super (Žena boga kuhinje i još jedna koja u naslovu ima ribe, ali ne mogu se sjetiti točnog naziva).

  26. #26

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Sjetila sam se još jedne ekranizacije koja je u par navrata emitirana na tv-u, a po meni je naprosto genijalna. Radi se o češkoj tv-verziji Jarryeve drame "Kralj Ubu" (1996, r. F. Brabec). U naslovnoj ulozi je Marian Labuda, u nas poznatiji kao debeli šofer iz filma "Selo moje malo"
    Ta varijanta dosta se razlikuje od originalnog teksta (ubačeno je unutra svega i svačega), ali toliko je dobra da se uvijek iznova oduševim. Gadost, podlost i zlo koje ne nestaje, nego se samo prikriva, toliko su dobro prikazani da i danas ponekad povlačim paralelu između kralja Ubua i nekih naših političara Usput, Česi su u tu ekranizaciju ubacili još neke štoseve koji samo pojačavaju dojam groteske. Ako nekad naiđete na ovaj film, svakako ga preporučujem!

  27. #27
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    U principu mi je uvijek bolja knjiga od filma.

    Iznimka su mi filmovi jednako dobri kao i knjiga, npr. Okajanje, ili Harry Potter filmovi.

    BBC mi inace ima odlicne ekranizacije (nedavno sam gledala Orkanske visove, Ponos i predrasude serija takodjer odlicna, itd).

    Moram potraziti tu BBC Rat i mir seriju, to mi je jedna od najdrazih knjiga, pa da usporedim.

    Od filmova puno losijih od knjige trenutno se mogu sjetiti Shopingoholicarke i Kontakta.

    Dopisem kad se sjetim necega...
    Posljednje uređivanje od Elly : 06.01.2017. at 19:32

  28. #28
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Da Vincijev kod, knjiga puno napetija od filma, ne volim bas T. Hanksa.

  29. #29
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    To mi se zna dogoditi, kad pogledam film, ne da mi se procitati knjiga. Obrnuto uvijek da, pogotovo ako je knjiga bila dobra.
    ovako i kod mene!

    od filmova kojih se mogu sjetiti
    Vrata mi je bio baš dobar
    Helen Mirren je izvrsno utjelovila Emerenc, sjajno
    možda mi je knjiga za nijansu bolja

    Kradljivica knjiga - film je na mene ostavio takav dojam da sam ostala još uru vremena sjediti u fotelji nepomično
    izvrsno je napravljen, teško mi se odlučiti što je bolje - knjiga/film

    Bridget Jones - sinoć sam opet pogledala na tv-u, razbibriga čista isto kao i knjiga a Rene mi je super u toj ulozi
    nekog drugog na njenom mjestu ne mogu ni zamisliti, teško mi je razdvojiti knjigu od filma

    Vrag nosi Pradu, knjiga mi je puno duhovitija od ekranizacije kojoj jednostavno nedostaje ono nešto

    Čokolada (sa lijepom Juliette Binoche) - razočaranje

    Ana Karenjina -knjiga mi je pet koplja iznad filma - filmu kao da fali neka nit, glumci mi nisu uspjeli dočarati snagu njihove fatalne ljubavi
    a Ana mi se baš činila nekako ne znam, površna...

    Muškarci koji mrze žene, Djevojka koja se igrala vatrom, Kule u zraku - Trilogija Millenium- izvrsna ekranizacija, izvrsna sva tri dijela

    tako, ima toga još ali ne mogu se sjetiti
    ispada da mi se teško odlučiti što je bolje jer su različiti mediji
    volim oboje i uživam kad mogu vrijeme iskoristiti na taj način

  30. #30
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    Kradljivica knjiga
    izvrsno je napravljen, teško mi se odlučiti što je bolje - knjiga/film
    Film je stvarno dobar, ali opet su promijenili dio kraja i to mi je baš bilo nepotrebno i prepatetično. (Da ne spoilam onima koji nisu čitali/gledali film, mislim na Rudya.)

    Inače sam knjigu mrzila i trebali su mi mjeseci da je pročitam.

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    Muškarci koji mrze žene, Djevojka koja se igrala vatrom, Kule u zraku - Trilogija Millenium- izvrsna ekranizacija, izvrsna sva tri dijela
    Misliš na švedske filmove pretpostavljam? Skroz se slažem. Znam da prvi dio postoji i u američkoj obradi, ne znam jesu li napravili i druga dva dijela.

  31. #31
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Kada prvo čitam knjigu pa gledam film redovito mi je knjiga bolja. Jednostavno ja to sebi nekako uvijek bolje zamislim, a pola toga je u detaljima. Kada je obratno, pogledam prvo film, eh, onda mi se uopće ne čita knjiga. Čini mi se kao bespotrebni trošak vremena. Imam želju pročitati jedino Parfem povijest jednog ubojice. Čisto zbog toga jer film nisam uopće shvatila, pa možda knjiga pomogne.

  32. #32
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa Vidi poruku
    Misliš na švedske filmove pretpostavljam? Skroz se slažem. Znam da prvi dio postoji i u američkoj obradi, ne znam jesu li napravili i druga dva dijela.
    nisu.

  33. #33
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Teddy da u švedskoj varijanti sam gledala
    prvi sam pogledala i u američkoj s Danielom Craigom, ali mi nije ni do koljena švedskoj izvedbi

  34. #34
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    U pravilu mi je knjiga bolja od filma. Samo ponekad budem zadovoljna i filmom, sad se mogu sjetiti Okajanja i američkog Muškarci koji mrze žene. Nije loš ni film Soba.

    Nedavno sam prvi put gledala film po knjizi za koji sam zaključila da mi je bolji od predloška i to je Lov na losose u Jemenu.

    Bez obzira na to što sam redovito razočarana, uvijek jako želim pogledati film nakon što pročitam knjigu. Zasad nepopravljiva

  35. #35
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    prvi sam pogledala i u američkoj s Danielom Craigom, ali mi nije ni do koljena švedskoj izvedbi
    Rooney Mara mi je bila oooodlična

  36. #36
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Muškarci koji mrze žene, Djevojka koja se igrala vatrom, Kule u zraku - Trilogija Millenium- izvrsna ekranizacija, izvrsna sva tri dijela
    Slažem se, s tim da mi je prvi dio izvrstan i u američkoj i u švedskoj varijanti. Čak mi je holivudska verzija nijansku bolja zbog boljih glumaca.

  37. #37
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Slažem se, s tim da mi je prvi dio izvrstan i u američkoj i u švedskoj varijanti. Čak mi je holivudska verzija nijansku bolja zbog boljih glumaca.
    I meni.

  38. #38
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    Teddy da u švedskoj varijanti sam gledala
    prvi sam pogledala i u američkoj s Danielom Craigom, ali mi nije ni do koljena švedskoj izvedbi
    Slažem se skroz!

    Rooney Mara mi je bila ok, ali po meni je Noomi Rapace jedina prava Lisbeth Salander.

  39. #39
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    [QUOTE=TeddyBearz;29

    Rooney Mara mi je bila ok, ali po meni je Noomi Rapace jedina prava Lisbeth Salander. [/QUOTE]

    I meni!
    Genijalno je odglumila Lisbeth!
    Upravo takvu sam je zamisljala dok sam citala trilogiju

  40. #40
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    I meni su knjige redovno bolje od filma. To je jedan od razloga zašto vrlo rijetko i pogledam film ako sam već pročitala knjigu.
    Iz tog razloga sam dugo izbjegavala pogledati Gospodara prstenova, a navodim ga jer mislim da je Peter Jackson izvrsno ekranizirao to djelo, što nije bio lak posao. A u Aragorna sam smrtno zaljubljena i to traje i traje i traje

  41. #41
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Lisbeth možda, ali Bond mi je puuuuno bolji Mikael od švedskog glumca koji mi je premalo macho u odnosu na dojam knjige.

  42. #42
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Više ne znam ni kako izgleda, ali se sjećam da sam se zaljubila u prsten koji je nosila R. Mara i da sam htjela takav Nisam ga našla.

  43. #43
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Uglavnom mi knjiga bolja od filma. Ima izuzetaka ili da mi se oboje podjednako dopadne kao Harry Potter i Gospodari prstenova.
    Odgledala sam švedsku Millenium trilogiju. Želim pročitati i knjigu. Lisbeth Salander mi je fenomenalna.
    Kad smo već na Švedskoj, oduševila me serija Most (BRON) s genijalnom Sarom Noren (glumi ju Sofia Helin)
    .

  44. #44
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj Nera prvotno napisa Vidi poruku
    Kad smo već na Švedskoj, oduševila me serija Most (BRON) s genijalnom Sarom Noren (glumi ju Sofia Helin)[/COLOR].
    O, da, i mene!

  45. #45
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Čitam ovo (nisam odgledala Millenium, samo sam čitala trilogiju koja je odlična + nastavak koji je napisao David Lagerkranz, koji nije u istom rangu, ali je sasvim čitljiv) pa sam išla potražiti da li su ekranizirani i švedski trileri Larsa Kepplera - npr. Hipnotizer...

    Bome jesu - evo ga: http://filmski.net/filmovi/6161/hipnotizer

    Ja se baš spremam čitati Paganinijev ugovor istog autora (zapravo, to nije jedan autor nego bračni par - evo linka, iako nije bitan za ovaj topic: http://www.mvinfo.hr/knjiga/8568/paganinijev-ugovor )

    Postoje još dva romana iz iste serije: Noćna mora i Svjedok vatre, ali ne znam jesu li ekranizirani. Nekako mi se ne da ni tražiti, knjige su mi dovoljne.

  46. #46
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    I da - ovakve knjige (krimiće) nerado prijavljujem na onaj topic "Što čitate" jer to mi je relaksacija i nije u istom rangu sa štajaznam Černobilskom molitvom, koja definitivno nije relaksacija.

  47. #47
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    I da - ovakve knjige (krimiće) nerado prijavljujem na onaj topic "Što čitate" jer to mi je relaksacija i nije u istom rangu sa štajaznam Černobilskom molitvom, koja definitivno nije relaksacija.
    Šteta, jer čitanje JEST relaksacija, zato i čitamo Ovisi što nas u kojem trenutku relaksira, tj. koji žanr nam paše pa slobodno prijavljuj, nekad baš takvih preporuka fali

  48. #48
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Lisbeth možda, ali Bond mi je puuuuno bolji Mikael od švedskog glumca koji mi je premalo macho u odnosu na dojam knjige.
    meni bas ne

    ja sam u klubu onih kojima je svedski film (tj. filmovi) bolji od holivudskog
    makar ni holivudski nije los, dapace
    vidi se da su imali puno love, i da su se potrudili

  49. #49
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Šteta, jer čitanje JEST relaksacija, zato i čitamo Ovisi što nas u kojem trenutku relaksira, tj. koji žanr nam paše pa slobodno prijavljuj, nekad baš takvih preporuka fali
    slazem se skroz!

  50. #50
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    I da - ovakve knjige (krimiće) nerado prijavljujem na onaj topic "Što čitate" jer to mi je relaksacija i nije u istom rangu sa štajaznam Černobilskom molitvom, koja definitivno nije relaksacija.

    sad osjecam poriv da budem advokat krimicima , jer mi se cini da su ovdje stavljeni u rang mozak na pasu literature

    ima izvanrednih autora i romana u ovom zanru -obozavateljica:
    Posljednje uređivanje od emily : 09.01.2017. at 16:37

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •