Pokazuje rezultate 1 do 23 od 23

Tema: Produzeno dojenje, kruta hrana i tezina

  1. #1
    Shambala avatar
    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    45

    Početno Produzeno dojenje, kruta hrana i tezina

    Moja beba ima 16,5 mj i 8,6 kg. Bila je unatrag 2 mj dogurala do 8,8 kg, al nakon dvije uzastopne prehlade uz post (iniciran s njene strane, jasna stvar) rezultirao je gubitko 300-400g. Sad joj je apetit totalno oslabio i muka zesca je nahranit.

    Zanima me, ima li vas jos sa tako laganom/mrsavom bebom/djetetom? Kako se nosite s tim? Mislite li da dojenje utjece negativno na apetit prema krutoj hrani? Koliko cesto dojite? Jeste li davali malisima sto za pojacavanje apetita?

  2. #2
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Shambala, ti svoje dijete držiš na strogom dijetalnom režimu prehrane. U tome i samo u tome je problem njenog nikakvog rasta i slabog apetita. Moraš je početi hraniti kaloričnom hranom, inače će joj ostati nepovratne posljedice na razvoj i imunitet. Razgovaraj s pedijatrom, reci mu da ste striktni vegani. Čut ćeš što će ti reći.

  3. #3
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Shambala prvotno napisa Vidi poruku
    Moja beba ima 16,5 mj i 8,6 kg. Bila je unatrag 2 mj dogurala do 8,8 kg, al nakon dvije uzastopne prehlade uz post (iniciran s njene strane, jasna stvar) rezultirao je gubitko 300-400g. Sad joj je apetit totalno oslabio i muka zesca je nahranit.

    Zanima me, ima li vas jos sa tako laganom/mrsavom bebom/djetetom? Kako se nosite s tim? Mislite li da dojenje utjece negativno na apetit prema krutoj hrani? Koliko cesto dojite? Jeste li davali malisima sto za pojacavanje apetita?
    Koliko me pamcenje sluzi vec imas identicnu temu .
    Dojenje je najmanji problem u vasem slucaju.
    Razgovaraj otvoreno sa lijecnikom od povjerenja i daj mu detaljan opis vasih jelovnika i kolicine koje dijete pojede.
    Sve drugo bi bilo neozbljino za savjetovati.
    ( jasno mi je da ste vegatarijanci koji zapravo hrane dijete veganski . To nije problem. Problem je to sto i dalje zelite dijete tako hraniti , a ono ne jede dovoljno .) .

  4. #4
    Shambala avatar
    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    45

    Početno

    Zar je tako tesko odgovorit na postavljena pitanja?

  5. #5
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Shambala prvotno napisa Vidi poruku
    Zar je tako tesko odgovorit na postavljena pitanja?
    Pa tebi ocito jest.

  6. #6
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Gledaj, ekipa na forumu je potpuno nebitna.
    Nase misljenje je potpuno nebitno.
    Ali daj razgovaraj sa nekim pedijatrom i nutricionistom potpuno otvoreno i detaljno o vrsti i kolicini hrane koje dijete pojede. Bez otvorenog razgovora i promjene pristupa nece biti bolje. Raditi isto i ocekivati promjenu rijetko kad pali.

  7. #7
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Moj je s negdje godinu i pol imao 11 kila, i bio mi jako mršav i od rođenja ne voli hranu i hranjenje je teško. Išla sam privatno kod gastrićke jer više nisam znala što bih. Hrpu obroka sam plakala i mučila se. Dobila sam savjete, a i informaciju da je zdrav jer ga je pregledala. I nalazi krvi su bili super.
    Tako da meni vaša kilaža baš malo malo zvuči, iako znam da ima i takvih beba mrvica.
    Moj će sad 3 godine, imat će 13 kila valjda do tad. S 2 je imao 12 kila. I mršavac je, ali i visok (94 cm).

    I dan danas se mučimo s hranom, ali u vrtiću jede normalno kažu tete.

    Ja sam mu davala sve, sve što mi palo na pamet i što je htio, samo da jede i deblja se i dobiva hranjive tvari. Nikad mu ne bih ograničavala da nešto ne smije jer ja ne jedem
    Posljednje uređivanje od Vrci : 05.01.2017. at 21:03

  8. #8
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Na prethodnoj temi žene su iznijele desetak primjera gdje su im djeca bila u nekom periodu vrlo niske težine, iz raznih razloga, od alergije, autizma, do jednostavno takvog metabolizma. Nije mi bio posve jasan razlog nabrajanja, jer su svi slučajevi različiti, ali valjda je to bilo solidariziranje s tobom da se ne osjećaš izolirano i napadnuto. No, mislim da ti to ne treba, već obratno, suočenje sa stvarnošću.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    29

    Početno

    Imala sam jako sličnu situaciju (osim što nismo bili vegani). Dijete je završilo na kompletnoj obradi kod gastroenterologa i nakon što su isključene razne bolesti i alergije poslani smo nutricionistu koji je detaljno analizirao djetetov jelovnik i pomogao nam uvesti drugačiji režim prehrane i kaloričnije namirnice u djetetov jelovnik. Nakon nekoliko mjeseci situacija se znatno popravila.

  10. #10
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj Shambala prvotno napisa Vidi poruku
    Moja beba ima 16,5 mj i 8,6 kg. Bila je unatrag 2 mj dogurala do 8,8 kg, al nakon dvije uzastopne prehlade uz post (iniciran s njene strane, jasna stvar) rezultirao je gubitko 300-400g. Sad joj je apetit totalno oslabio i muka zesca je nahranit.

    1.Zanima me, ima li vas jos sa tako laganom/mrsavom bebom/djetetom? 2.Kako se nosite s tim? 3.Mislite li da dojenje utjece negativno na apetit prema krutoj hrani? 4.Koliko cesto dojite? 5.Jeste li davali malisima sto za pojacavanje apetita?
    Numerirala sam pitanja i evo ti mojih odgovora:
    1. sa 1 god je imala toliko, dojena do oko 15-16-17 mj. Jela je male količine, ali sve namirnice.
    2. u drugoj godini života sam se lako nosila, ipak se može tako malom djetetu podvaliti sva potrebna hrana. Kad porastu, nastanu problemi.
    3. Da, iako smatram da je dojenje važno nastaviti ako beba ne jede dovoljno krute hrane.
    4. U drugoj godini života sam djecu dojila tri puta dnevno: ujutro nakon buđenja, nakon ručka i prije noćnog spavanja, nakon večere. A noću po želji
    5. Ne, tako maloj djeci nisam davala nikakve (nepotrebne) lijekove ni pripravke.

    I još par riječi o mome odnosu prema hrani i hranjenju djece.

    Hrana je užitak i potreba. Ljudi moraju jesti da bi živjeli i to jesti sve potrebne sastojke, svaki dan, u dovoljnim količinama. I bilo bi super da pri tome uživaju. Znate onaj mmmmm.

    Hranjenje nije mjesto za ucjene, ni za discipliniranje, ni za provođenje nekih svojih filozofija. Hranjenje je druženje, hranjenje je zabava, osim što je potrebno.

  11. #11
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    evo ja cu ti odgovoriti, kao majka koja je imala dvoje takve djece (sada jedu nesto bolje, iako su i dalje mrsavije od prosjeka)
    jesi provjerila krvnu sliku i zeljezo? razgovarala s pedijatrom?
    ako nisi, napravi to
    obje moje curice su bile anemicne
    i to je zacarani krug
    jer, zbog niskog zeljeza nema apetita, a ako ne jedu - ne moze ni zeljezo rasti
    a zeljezo je bitno i za fizicki i za psihicki razvoj djeteta
    i ako je u pitanju anemija, suplementi su nuzni
    nudila sam svaki obrok i nakon toga cicu, a jele su svega po par zlicica
    nisam ukidala dojenje, iako moja pedijatrica nije prodojeca, jer bez cice ne bi jele skoro nista (jedna je dojila 2g i 2mj, druga 2g i 8 mj)
    od krute hrane sam nudila sve, i ono sto nisam ja jela ili spremala, pa i pogazila svoje principe - ono, evo ti cokolino, samo jedi
    ali nije bilo pomaka
    kad su nesto htjele vise jesti, nudila sam to cesce
    ali nije bilo pravila, nekad su jele, nekad samo liznule zlicu
    kad se zeljezo popravilo pocele su nesto bolje jesti, ali nikad, pa ni danas, to nisu bile neke kolicine
    najstarija seka im nije bila anemicna i nije bilo tih problema
    danas imaju 3 i 6 godina, jedu sve sto i mi ostali, male kolicine, ali jedu
    a kuhamo svaki dan i jedemo puno voca i povrca
    i rastu i razvijaju se normalno psihimotoricki, a to je najvaznije
    najmanja bas i ne voli meso, al trudim se da ga pojede bar mrvicu, zbog zeljeza

  12. #12
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    da, najmanja je ovu jesen krenula u vrtic i tamo super jede
    iskreno, ne zanima me sto, samo sam zadovoljna sto nema problema oko toga i tamo
    i od tada zdebljala 1,5 kg, unatoc virozama koje je tamo i pobrala

  13. #13
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    i da, u svaki obrok sam trpala sto vise kalorija - zdravih masnoca i proteina

  14. #14
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Shambala, treba misliti izvqn kućice.

    Na tvom mjestu ja bih pitala nekoga tko dijeli moje stavove, a dobro se razumije u prehranu, recimo Jadranku Boban Pejić. Mora postojati način da se dijete udeblja.

  15. #15
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Na tvom mjestu ja bih pitala nekoga tko dijeli moje stavove, a dobro se razumije u prehranu, recimo Jadranku Boban Pejić. Mora postojati način da se dijete udeblja.
    mislim da je ovo odlicna ideja

  16. #16
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    Mi nismo vegani i ne hranim malu niskokaloricnom hranom...i dalje cikimo...

    moja curka ima skoro 15mj.i jos nije dosla do 9kg...

    Pedica ovaj put nije dramila jer...

    imam tri curke i svaka je imala sa 1god.jedva 8kg...

    Sa najstarijom sam morala sve zive pretrage proc,sa srednjom sam imala "bukvicu"a sada sa najmanjom sam vec bila spremna da pedica ne uspije nista rec...
    Sve tri su fala Bogu zdrave ...najstarija ima 11god.i 39kg...srednja 6god i 17kg......

    Hocu samo rec da kod nas to jednostavno genetski...i vise se ni najmanje ne opterecivam time..

    No to ne znaci da savjetujem da Vi napravite pretrage koliko sam shvatila prvo je dijete pa za svaki slucaj...

  17. #17
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Meni je potpuno suludo izlagati dijete opseznim pretragama ( u to NE ubrajam vadenje krvi za osnovne pretrage) a prije toga NE pokusati promjeniti jelovnik da dijete dobije vise kalorija koje se bolje resobriraju.
    Puno mi je logicnije i manje traumaticno za dijete pokusati sa drugacijom prehranom jer ocito ovo sto se nudi ne donosi rezultate. Pa makar pri tome morala pogaziti djelomicno svoje ideje i principe. Jer da da je stanje neka druga bolest i ima drugo ime, a postoji lijek u bocici , tada bi ga roditelj dao. Ovako je mozda lijek nadohvat ruke, ali iz principa se drvi po jednom i istom.
    Posljednje uređivanje od sirius : 06.01.2017. at 12:32

  18. #18
    s_iva avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    703

    Početno

    Moje blizanke imaju skoro 14 mj, i prehrana\dohrana je jako važna u našem životu. Prije uvođenja dohrane sam dosta toga pročitala i dodatno naučila o prehrani. Jako mi je bitno da jedu zdravo i raznovrsno. Jako puno vremena provedem u kuhinji. Rođene su sa 2,5 kg, a sa 13 mj su imale oko 9,5 kg. Nikad nisu bile neke izjelice, uvijek jedu manje količine hrane. Ali ja im svaka 3 sata nešto nudim.
    Za moju okolinu one su sitne bebe. Ja mislim, kao i moja pedica da su sasvim solidne. Zdrave su. Stolice ekstra uredne.

    Ono što želim reći je da bebe trebaju kvalitetno jesti. Ne ono što ti misliš da bi trebale, nego ono što struka savjetuje. Danas su barem sve informacije dostupne. Savjetuj se i napravi kvalitetan jelovnik.

    E sad....vidim tu po forumu teme gdje se bebe uspoređuju po kilazi i visini po mjesecima. Glupe fore, svako je dijete drugačije. Kao prvo, imaju različit start. Netko se rodi sa 2 kg, netko sa 5. Razlika ogromna. A ono, kad beba ima 14 kg sa godinu dana, i mama se hvali....ne znam...meni to nije baš.

  19. #19
    s_iva avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    703

    Početno

    Jer imam osjećaj da u takvoj prehrani prevladavaju ugljikohidrati, slatkiši i sl.

  20. #20
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj s_iva prvotno napisa Vidi poruku
    Jer imam osjećaj da u takvoj prehrani prevladavaju ugljikohidrati, slatkiši i sl.
    Kao i kod sitne djece, kod nekih je samo riječ o genetici.
    Moji su oboje sa godinu dana imali 13-tak kg i oko 85 cm, a slatko nisu jeli, ni uh baš, a i nisu bili debeli nego samo veeeliki. Kičmatrans bajbaj : mrgreen:

  21. #21
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj maca papucarica prvotno napisa Vidi poruku
    Kao i kod sitne djece, kod nekih je samo riječ o genetici.
    Moji su oboje sa godinu dana imali 13-tak kg i oko 85 cm, a slatko nisu jeli, ni uh baš, a i nisu bili debeli nego samo veeeliki. Kičmatrans bajbaj : mrgreen:
    X

    Moj stariji je imao doosta preko 4 kg čim se rodio. Baš je bio veliki. Mlađi je ranije rođen i bio je sitniji, ali ne baš dugo...

  22. #22
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj maca papucarica prvotno napisa Vidi poruku
    Kao i kod sitne djece, kod nekih je samo riječ o genetici.
    Moji su oboje sa godinu dana imali 13-tak kg i oko 85 cm, a slatko nisu jeli, ni uh baš, a i nisu bili debeli nego samo veeeliki. Kičmatrans bajbaj : mrgreen:

    moja najmladja je prije dva dana napunila tri godine i jedva navukla 13 kg
    al ona spada u one mrsave pak...

    maco, je ima i genetike
    ipak, vecina slucajeva koje ja znam nisu genetika
    cisto iz prvog pogleda na roditelje

  23. #23
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ginger, moj će za mjesec i pol 3 godine, stoji na 12,7-12,8 kg. Genetski smo i mm i ja bili mršavi klinci, a sad više nismo. Ni klinci ni mršavi

    A koliko je malena visoka?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •