Pokazuje rezultate 1 do 47 od 47

Tema: pregradnja dječje sobe

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno pregradnja dječje sobe

    Krajem skolske godine planiramo pregradnju postojece velike dječje sobe (cca 22 kvadrata) u dvije manje, za dečke i za curicu.
    Sam po sebi taj zahvat ne bi predstavljao problem ali obzirom na oblik sobe (pravokutni, dugačka je cca 6,5m a siroka 3,5m) sa prozorima samo na jednoj strani, sve skupa mi se cini ko prilican izazov. O
    bzirom da ni mm ni ja nismo ni blizu tehničke struke, ne znamo rješenje te na proljeće planiramo kontaktirati prijatelja arhitekta. No, prije toga htjela sam prikupiti pokoju ideju pa bih vas molila ako je netko pregrađivao dječju sobu, kakvim rješenjima ste to izveli?
    Pogotovo me muči činjenica da bi jedna soba (obzirom na tlocrt) trebala biti bez prirodnog svjetla (ili mozda ne bi?), sa nekakvim rješenjem kliznih vrata, svjetlarnika ili sl.?

  2. #2
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    a da daš tlocrt pa da ti sugeriramo

    prozor je na strani od 3.5m?

  3. #3

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    da

  4. #4
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    A jel još jedan prozor opcija?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    nazalost, nije
    mogla bih ga probiti jedino u susjedne stanove

    nasuprot prozora su ulazna vrata u sobu i to je to

  6. #6
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    pratim, imam vrlo slicni situaciju ):

  7. #7
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Moji poznati su to riješili tako da su podijelili sobu zidom od gipsanih ploča, u samom kutu zida su sobna vrata sa mutnim staklom, a vrh zida u visini oko pola m od stropa su prozori, koji stoje na kip.
    Znači iz hodnika se ulazi u "mušku" sobu, prolazi uz zid skroz lijevo, pa dolazi do pregradnog zida, u kojem su vrata skroz do zida lijevo, i ulazi u "žensku" sobu.
    Nije idealno, oni ipak smetaju jedno drugom, vidi se svijetlo, ali bar imaju koliko toliko mira i dnevnog svijetla i zraka.

    Noću se na vrata može staviti tamna zavjesa, isto tako na te ugrađene prozore. Namještajem odvojiš "prolaz", tako da se u udaljenu sobu ide iza ornara ili stola, gubi se prostor, ali je privatnost djece nešto bolja, ako je to bit pregradnje.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 05.01.2017. at 22:31

  8. #8
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Pratim. Mi moramo deckima do jeseni preurediti sobu. Dobro ce mi doci svaki procitani savjet
    Njihova je 15m2. Ali smo mi odlucili decke ostaviti u njihovoj zajedno .
    A princess bude dobila nasu od 12m2.

  9. #9
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Sanja znači li to da treba rješenje za vas?

  10. #10
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Mi smo radili nama sobu s knaufom i na vrh smo stavili prozor, istina bivši dnevni boravak ima sad svjetlost od blagavaone

  11. #11

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    A možete li vi roditelji preci u sobu bez prozora, vi i tako samo spavate u toj prostoriji a djeca uče, igraju se?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. #12
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Sanja znači li to da treba rješenje za vas?
    Ne. Samo pratim zbog ideja.. uredenje, materijali, izvodaci..
    Jedna od ideja bila da im pregradimo jer u nasem slucaju mozemo dobiti jos jedan prozor.. al sam odustala. Cini mi se bolja opcija za nas obzirom su decki i mala razlika da imaju jednu veliku sobu sa lijepim rasporedom i namjestajem

  13. #13
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj angelina1505 prvotno napisa Vidi poruku
    A možete li vi roditelji preci u sobu bez prozora, vi i tako samo spavate u toj prostoriji a djeca uče, igraju se?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    tak je napravila frendica, klinki je napravila izlaz na friski zrak, a ona diše pod prozorom na kip.

  14. #14
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Sanja :) prvotno napisa Vidi poruku
    Ne. Samo pratim zbog ideja.. uredenje, materijali, izvodaci..
    Jedna od ideja bila da im pregradimo jer u nasem slucaju mozemo dobiti jos jedan prozor.. al sam odustala. Cini mi se bolja opcija za nas obzirom su decki i mala razlika da imaju jednu veliku sobu sa lijepim rasporedom i namjestajem
    si sigurna da možeš staviti prozor gdi te volja, treba tu puno građevinski mjenjati, a opet promjena fasade je znatna

  15. #15
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    si sigurna da možeš staviti prozor gdi te volja, treba tu puno građevinski mjenjati, a opet promjena fasade je znatna
    Jesam sigurna sam.
    A sto se tice samog izvodenja muz kaze da je jednostavno nije, ali je izvedivo.

  16. #16
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Koliko ja znam ti nemaš prava narušavati izgled fasade, klime još toleriraju, ali dodatne otvore ne

  17. #17

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    gledala sam malo po netu, ima svakakvih ideja, samo ne znam kako to u stvarnosti funkcionira...
    vidim nekakve varijante sa pregradama od knaufa koji istovremeno moze biti oblikovan u police (tako se odmah iskoristi taj "zid"), gornji dio je ostavljen za svjetlarnik a vrata su ugrađena u knauf kao klizna...
    zatim velika klizna stijenka koja razdvaja sobe a po danu moze biti sirom rastvorena...
    pa raznorazna rješenja odvajanja namještajem...
    no to mi sve slatko izgleda dok su mali, ali za koju godinu ce stvarno svatko od njih trebati vise privatnosti...

  18. #18

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    nl
    Postovi
    654

    Početno

    buba klara, mozete li ipak podijeliti prozore na jednu vrlo malu sobicu za curicu uz fasadu, i drugu za decke u L obliku, prednji uzi komad izlazi na fasadu, a straznji je siri , mozete ga dobro umjetno osvijetliti, +hodnik za prilaz manjoj sobi.

    Zid izmedju soba mozete eventualno i ukoso napraviti, ako npr. prozori nisu simetricni, ili da smanjite efekt tunela u uskim djelovima.

    Na ovaj nacin svi imaju prirodno svjetlo (i zracenje!) i kompletnu intimu.

    Minus je sto su sobe stvarno tunel sobe.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    nl
    Postovi
    654

    Početno

    a mozda postoje i alternative koje ukljucuju tlocrt citavog stana

  20. #20
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko ja znam ti nemaš prava narušavati izgled fasade, klime još toleriraju, ali dodatne otvore ne
    Nine tema, pa ne bi ulazila u tu diskusiju. Zatvaraju se i balkoni koji isto narusavaju fasadu... moj novi pozor nebi imo veze sa proceljem zgrade, i gledao bi na vrt.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    nl
    Postovi
    654

    Početno

    Kod malih djecjih sobica zgodno je krevet podignuti na kat, da im dolje ostane vise povrsine za igru.
    Ili cak smjestiti naprimjer dolje ormare za decke, gore krevet za curu, svaki orjentiran na svoju stranu i ograden pregradnim zidom od sestre/brace.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    lunja, hvala na prijedlozima
    ideja sa sobom na L nije neizvediva, ali mi se cini da bi ipak bile obe sobe preuske, bas kako kazes, poput tunela, ne znam...

    ovo s krevetima na kat, a ispod radni stol ili ormar mi je simpa rješenje, viđala sam to i zgodno je...

    sto se tice mijenjanja tlocrta cijelog stana, u to ne bi ulazili, stan je dvoetažni, gore su samo sobe i kupaona

    mene interesira jel netko možda izveo pregradnju ovakve sobe u stvarnosti i kako funkcionira?

  23. #23
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    a kakavje raspored dole, možda tu možeš izmisliti jednu sobu?

  24. #24

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    i ja sam o tome razmišljala ali mm ne zeli ni cuti,
    taj dio smo tek nedavno uredili kako spada (dnevni i kuhinja), ne bi ponovo mrdali po njemu...

    nasumce sam nasla na netu zgodnu kombinaciju za musku sobu (tako nekakvu varijantu bi napravili), samo jos ostaje pitanje te nesretne varijante pregrade
    http://blog.dnevnik.hr/mebloarhitekt/2014/09/index.html

  25. #25

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    nl
    Postovi
    654

    Početno

    Buba klara mozes li ipak zalijepiti tlocrt?
    Koliko je visok prostor?
    Ne volim ni ja nikako tunelaste sobe, ali prolazna soba ili soba bez svjetla i ventilacije mi se cine jos losija varijanta.
    Pametnim rasporedom namjestaja se i tunelasta soba moze uciniti manje tunelastom.

    Da sami bolje vizualizirate o kolikoj sirini se radi mozete najbolje zalijepiti (npr. onu soboslikarsku) traku na pod sobe. Prvo tako izdijelit, pa onda odlucit. Ne zaboravite da zidovi imaju debljinu
    Posljednje uređivanje od lunja : 06.01.2017. at 13:24

  26. #26
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    mi smo imali sličnu situaciju u starom stanu.
    kuhinja nam je bila ogromna, tj. dugačka pa smo je pregradili i napravili maloj sobu
    u tom dijelu gdje je bio prozor.
    između kuhinje i sobe smo stavili oberliht, nije bilo pretjerano svijetlosti,
    ali ipak je bilo nešto.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    nacrtala sam tlocrt ali nemam photobucket i sl. da ga prikeljim...
    uglavnom, prilicno je jednostavan
    soba je pravokutnog oblika, dulja stranica je 7,30m a kraca je tocno 3m (pitala MM-a da ne lupam bezveze)
    prozori i ulazna vrata su jedno nasuprot drugome, na ovim kracim stranicama
    bocni zidovi su zidovi koji nas dijele sa susjednim stanovima, tako da tamo nema mogucnosti nikakvih prozora

    e, jesam ga opisala strucno

  28. #28
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    A prozor je koliki?

  29. #29

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    prozori su preko cijele te strane sobe (3m)

  30. #30
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    U koliko komada, kak se otvaraju?

  31. #31
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Radijator?

  32. #32

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    radijator je na tom zidu, ispod prozora a prozora su dva (jedan veliki dvokrilni i jedan jednokrilni)

  33. #33
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Dvokrilni prozor se otvara na dve strane? Grijanje je toplana ili etažno?

  34. #34

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    toplana
    a sto se prozora tice - za sad se taj veliki prozor otvara s obje strane s tim da su prozori stari pa smo svakako kod uređenja sobe mislili mijenjati i prozore, tako da ne znam u kojoj će varijanti biti tada

  35. #35
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Ima li šanse da se stave dva radijatora? Mi imamo kao trokrilni prozor od kojeg se samo dva krila mogu otvoriti, a roleta je Podijeljena na dva plus jedan dio. Malo muka je za oprat srednji prozor
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 06.01.2017. at 19:36

  36. #36

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    vjerojatno ima,
    ma nije mi problem ta fronta gdje su prozori, prije nego krenu radovi svakako cemo se konzultirati sto nam je najbolje glede prozora i radijatora, samo mi je ovo rješenje za pregradu jos problematicno
    Posljednje uređivanje od buba klara : 06.01.2017. at 19:41

  37. #37
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Ak se može stavit dva radijatora, dva prozori posebno ako ih mjenjas su manji problem
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 06.01.2017. at 19:46

  38. #38
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Pa ako su ti vrata na sredini izbacis ta vrata i napravis u prostoru sobe od knaufa mali "trokut" iz kojeg se ulazi u lijevu i desnu sobu. Ili napravis produzetak hodnika za duljinu vrata da se ulazi lijevo i desno u svaku sobu. Prozore zamijenis novima na nacin da budu simetricni tj da je pregrada u sredini tamo gdje ce doci pregradni zid. Radijatore obicno nije tesko izmjestiti i podijeliti.

    Ostaje samo to da je soba dugacka 7 a siroka 1.5m sto nije neka sreca ali s malo organizacije nije neizvedivo (npr visoki ormar skroz u kut, zatim imas sklopive krevete koji ostavljaju svjetla i zraka kad se ne koriste, ili kako je vec pisano visoki krevet a ispod radni prostor)

  39. #39
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Jesam dobro shvatila da bi u toj varijanti 1.5x7 trebala spavati dva dečka? Ne znam, moguće da slabo vizualiziram ali meni se čini da je to pre pre preusko. Kad staviš krevet ostane im mrvu više od pola metra za prolaziti :/

    Ja bih se u ovom slučaju radije odlučila za jednu veliku sobu s tri privatna kutka.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    meni isto nikako ne leži ta ideja o dvije duguljaste sobe (sirina od 1,5m mi je stvarno nezamislivo za sirinu djecje sobe, oprostite)
    vrata (sadasnja) jesu nasuprot prozora ali u desnom uglu, ne tocno po sredini

    ostale bi dakle dvije varijante pregrade, ako sam dobro shvatila:
    a) dvije L sobe, pa da obje imaju prirodno svjetlo (dio tih soba bi bio uzak, ostatak "normalan")
    b) pregradnja "poprijeko", u tom slučaju bi jedna soba bila bez prirodno svjetla, u tom slucaju trebam rješenje za svjetlo i zrak

    i da, u jednoj sobi bi bila dva decka, a u drugoj cura (za sad

  41. #41

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    nl
    Postovi
    654

    Početno

    3x7,3? uh. a visina?

  42. #42

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Na takvu dužinu sobe I širinu od 3 m, ja bih radije išla na varijantu polupregrada... tj. Samo krevete odvojila pregradama, možda knaufom I stavila svakome zavjesu, svjetlo iznad kreveta, police... a radni stolovi bi išli na drugi zid jedan uz drugi.
    pogledaj na ovom linku fotke sobe u potkrovlju s pregradama između povišenih kreveta http://kendallsimmons.blogspot.hr/20...unk-rooms.html
    ili upiši u Google long narrow kids rooms for 3 ili sl.
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 06.01.2017. at 23:27

  43. #43

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    http://media2.handmadecharlotte.com/...-bunk-room.jpg

    ovako nešto, samo tebi ne trebaju kreveti biti na kat, nego sva tri jedan do drugog

  44. #44

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    I još sam se sjetila ... tumidei.it
    talijanski namještaj za djecu, povišeni kreveti i sl. Možda nađeš kakvu ideju

  45. #45
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Ja nisam skuzila da je to pregradnja za sve troje odjednom, mislila sam da je to samo za dečke

  46. #46

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    da, samo dečke bi odvojili od cure
    u svakom slucaju, hvala na idejama Vrijeska

    lunja, visina sobe je standardna (2,nesto...ni manja ni visa)

  47. #47

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    tumidei - predobra!!!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •