Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 86 od 86

Tema: Put po nevremenu

  1. #51
    QueenBee avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1,327

    Početno

    Joj cure znam-ocitala sam mu 3x bukvicu..ma kreten, sto reci...

    Nego-nitko se ne javlja za ovaj pozar..prvi put sam prosla kroz pozar autom. Nije to sad bio plamen 2metra, ali pozar se prostirao jedno 150m s desne strane i jedno 50m s lijeve strane ceste

  2. #52
    QueenBee avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1,327

    Početno

    Moj muz je dobar za zezanciju i šegačenje/majmuniranje s curama. Za sve drugo je...za zatvorit ga na goli otok.

  3. #53
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    nije magriz ništa loše mislila
    ne piši te stvari
    ovo je javni forum
    prepoznat će te netko
    prepoznat će on
    da ne zažališ
    imaš troje djece s njim
    rješavaj to van foruma
    ili ako ne možeš riješiti, ne piši o tome javno

  4. #54
    QueenBee avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1,327

    Početno

    Ok

  5. #55
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj QueenBee prvotno napisa Vidi poruku
    Joj cure znam-ocitala sam mu 3x bukvicu..ma kreten, sto reci...

    Nego-nitko se ne javlja za ovaj pozar..prvi put sam prosla kroz pozar autom. Nije to sad bio plamen 2metra, ali pozar se prostirao jedno 150m s desne strane i jedno 50m s lijeve strane ceste
    Doživjela jednom ljeti na Murteru prije puuno godina. Nije bilo ugodno, ali nitko nije stradao.

  6. #56
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    mislim, to je moj savjet
    za koji me nitko nije pitao
    al imam godine i iskustva i životnih i forumskih
    no ti najbolje znaš
    nadam se da ćete moć ipak uživati na morskom zraku, da će se vrijeme smiriti da dozvoli šetnje
    Posljednje uređivanje od aleksandra70vanja : 09.01.2017. at 19:39

  7. #57
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj QueenBee prvotno napisa Vidi poruku
    Moj muz je dobar za zezanciju i šegačenje/majmuniranje s curama. Za sve drugo je...za zatvorit ga na goli otok.
    Offt. Pusti, nema veze... Puno nas bi svašta slično ovdje moglo napisati. Ali isto i muževi za nas. Sve u rok službe.

  8. #58
    QueenBee avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1,327

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    mislim, to je moj savjet
    za koji me nitko nije pitao
    al imam godine i iskustva i životnih i forumskih
    no ti najbolje znaš
    nadam se da ćete moć ipak uživati na morskom zraku, da će se vrijeme smiriti da dozvoli šetnje
    Sve ok-kuzim sto zelis reci. Ako je to i magriz htjela reci-ok.
    Nije rastava ovdje nesto cemu stremim. Troje djece imamo, jedno tek beba. Radi djece puno prastas. Ima on i dobrih strana pa dokle god na kraju kaze 'zao mi je, pogrijesio sam/shvacam i necu vise'- dotle prastam.
    Dijete je u glavi-sto reci.
    Sretno smo stigli, udomacili se, bit ce nam lijepo-pobrinut cu se za to
    A i njega pere griznja savjesti pa ce preuzeti koju nocnu smjenu nunanja garant da budem odmorna za predavanje sutra.

    Vrijeme ovdje-kudikamo toplije nego na kontinentu. Ali necu veceras u setnju s curama-smrcave su.

  9. #59
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    nije magriz ništa loše mislila
    ne piši te stvari
    ovo je javni forum
    prepoznat će te netko
    prepoznat će on
    da ne zažališ
    imaš troje djece s njim
    rješavaj to van foruma
    ili ako ne možeš riješiti, ne piši o tome javno
    tocno to
    ne pisi takve stvari. ovo je javno. i cesto vrlo jasno tko je tko

  10. #60
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,503

    Početno

    Uzivajte QueenBee!

  11. #61
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj QueenBee prvotno napisa Vidi poruku
    Mm je krelac-uglavio si mobitel u volan i ide igrat igruce dok vozi. To je tema za sebe, necu spamat.
    nekad davno su se slavonci bojali turaka na autocesti, jer bi stavili ciglu na gas i znali zakunjati. danas imamo druge opasnosti

    Citiraj QueenBee prvotno napisa Vidi poruku
    Moj muz je dobar za zezanciju i šegačenje/majmuniranje s curama. Za sve drugo je...za zatvorit ga na goli otok.
    ne zelim biti neka moralna vertikala, ali zbilja mislis o svom muzu ovako, ili ti je samo fora to napisati? moj muz ima mana kao i ja, ali s njim ih dijelim kao i dobre osobine. i postivam ga, kao osobu i kao oca moje djece. tuzno mi je kad ovako nesto procitam.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 10.01.2017. at 07:41

  12. #62
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj QueenBee prvotno napisa Vidi poruku
    Ali necu veceras u setnju s curama-smrcave su.
    Ne znam kako je bilo sinoć dolje, ali ja moje šmrkave uvijek prošećem po vani, pogotovo ako smo uz more. Ne sad ako je dijete bolesno skroz, ima temp., a vani nevrijeme... Ali ako su "samo šmrklji" uvijek idemo van, vani ce im biti bolje nego u suhom zraku unutra gdje se grije.

  13. #63
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Ja svoje po ovoj zimari u osam navecer ne izvodim ni u negrijane dijelove stana, a kamoli vani

    Po suncu je vec druga prica.
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 10.01.2017. at 08:28

  14. #64
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Ja svoje po ovoj zimari u osam navecer ne izvodim ni u negrijane dijelove stana, a kamoli vani

    Po suncu je vec druga prica.
    Joooj... kad se samo sjetim.... Moj mlađi je astmatičar i alergičar, a i stariji naginje tome. Dok su bili mali, morali smo pomno paziti da u stanu zimi ne bude ni prevruće ni prehladno, da bude optimalna vlaga i sve tako...da kupaonica bude propisno ugrijana prije večernjeg kupanja, da se izlazi samo u najtoplijem dijelu dana...

    Odahnula sam kako su narasli. Sad više o tome ni ne pomislim... Istina, nagla promjena temperature zraka koji udiše i danas zna mlađega baciti iz cipela, ali zna si sam pomoći (buff marama, ne predebela jakna i sve redom). Ali dok su bili bebe i mala djeca, vrebala sam sunce.

    Offt. Gledam kroz prozor - u Zagrebu je sunce, trenutna temperatura -6 oC

  15. #65
    QueenBee avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1,327

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    li ti je samo fora to napisati?.
    Zasto bi mi 'bilo fora' pisati takve stvari? Nisam tinejdzerica koja se folira forumom nit neki trol koji nema pametnijeg posla. Slazem se da ne treba iznositi prljavo rublje na javni forum-nisam to ni htjela uciniti. Napisala sam opasku o mmovom neodgovornom ponasanu u voznji koja je jos bila u otezanim okolnostima jer sam se uplasila, najblaze receno, i bila jos uvijek u šoku dok sam tipkala. Od šoka nisam znala protumaciti reagiram li pretjerano mozda pa sam se okrenula rodi jer boljeg u danoj situaciji nemam. Ali little did I know da cete me ovako razapeti moralnim prodikama umjesto da poput Peterlin kazete 'shit happens', saberi se i ajde dalje.
    Tupavo mi uopce sad opravdavati svoj zivotni odabir ili daljnji zivotni put jer pregrubo i prenaglo reagirate. Niti se trebam opravdavati, na koncu konca. Ucinile ste da se osjecam jos gore i zao mi je sto sam utjehu htjela potraziti medju vama.
    Zaboga, rodila sam prije 3 mjeseca-zar se ne sjecate u kojem kaosu su nam tad hormoni i koliko smo osjetljive?
    Ako smatrate da sam pogrijesila, recite mi to na neki blazi, 'ljudskiji' nacin-bez omalovazavanja i postavljanja ultimatuma.
    Ovaj topic je o voznji i sto se mene tice-zavrsen je. Stigli smo, opisala sam put i sve je, hvala Bogu, dobro proslo.

    Bubilo-sunce vanka sja, ne vidim da puse-past ce setnja vani sigurno
    Posljednje uređivanje od QueenBee : 10.01.2017. at 08:40

  16. #66
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Bitno je da ste sretno stigli.
    Vezano uz gume, ne vjerujem "univerzalkama" i obavezno mijenjam ljetne i zimske. No, ja se do posla svaki dan vozim skoro 40 km , i dobre zimske gume su me izvukle u xy slučajeva. Isto tako poludim na ekipu koja se zimi vozi sa ljetnim gumama, i na one koji gume mijenjaju samo jer se boje kazne, a takvih ima znatan broj.

  17. #67
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj emira prvotno napisa Vidi poruku
    Bitno je da ste sretno stigli.
    Vezano uz gume, ne vjerujem "univerzalkama" i obavezno mijenjam ljetne i zimske. No, ja se do posla svaki dan vozim skoro 40 km , i dobre zimske gume su me izvukle u xy slučajeva. Isto tako poludim na ekipu koja se zimi vozi sa ljetnim gumama, i na one koji gume mijenjaju samo jer se boje kazne, a takvih ima znatan broj.
    Baš to - odabir guma ovisi o konkretnim okolnostima i potrebama. Ja sam se vozila na tim univerzalkama s pahuljicom dok mi je auto trebao samo za po gradu i kratke vožnje. Nisam radila puno kilometara godišnje. Kad su se rodila djeca i kad smo kupili veći auto i uvišestručili broj pređenih kilometara godišnje (vikendica, ljetovanje, obilazak roditelja u drugom gradu), prešli smo na varijantu zamjene guma, ljeti ljetne - zimi zimske.

  18. #68
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    problem zimskih guma je da su puno mekse od ljetnjih. a univerzalne su vjerujem isto tako mekse od ljetnjih, ali mozda malo tvrdje od zimskih. i ta mekoca je problem kroz ostatak godine.
    ja kao emira se vozim svaki dan oko 60 km i bitne su mi dobre gume, kao i da mi je auto redovito servisiran.
    ono sto razmisljam o ovim gumama od skulirane, pogledala sam recenzije i zbilja su dobre, ali kod vas je proljece/ljeto toplije nego kod nas. skuli vi to mislite koristiti samo zimi, ili bas preko cijele godine.

    Queenbee iza tebe ostaju tvoje rijeci. nase rekacije su bile kakve su bile. ja nisam reagirala odmah, jer bi vjerojatno bila jos grublja. ali brisanja postova nema. i zato kako ti je aleks rekla prvo ispeci pa tek ona klikni odgovor

  19. #69
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    Ja bez veze tepem na ovu temu jer sam vrlo malo vozima, ali mm gotovo na tjednoj bazi prodje cijelu rh, dugi niz godina, nikada problema, nilada ga policija nije iskljucila iz prometa zbog univerzalnih guma...to ne moze biti samo pitanje srece. Zasto bira univerzalne, nemam pojma, nisam nilad propitivala jer stvarno imam povjerenja u njegovu voznju...
    Sto sve skupa, naravno, ne znaci da ljetno zimska varijanta nike sigurnija opcija, ali ni ova druga nije takooo tragicna....

  20. #70
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,503

    Početno

    Citiraj QueenBee prvotno napisa Vidi poruku
    Ako smatrate da sam pogrijesila, recite mi to na neki blazi, 'ljudskiji' nacin-bez omalovazavanja i postavljanja ultimatuma.
    S ovim se apsolutno slažem, postoji razni načini da nekome kažeš što misliš, pogotovo na forumu. Ne mora se biti grub.

    Kako reče Peterlin sve u rok službe, nema nijedne ovdje koja povremeno nije imala neke krize s mužem/partnerom i pomislila svašta, samo neke pišu u afektu, neke ne, al imamo pravo izbora i slobode, nije potrebno da jedni "puckamo" po prstima druge. Različiti smo i u tome je čar

  21. #71
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    zasto je zabranjeno voziti se ljeti sa zimskim gumama?
    negdje sam citala da mozes platiti kaznu ako te policija zaustavi, istina?

  22. #72
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Citiraj QueenBee prvotno napisa
    Ako smatrate da sam pogrijesila, recite mi to na neki blazi, 'ljudskiji' nacin-bez omalovazavanja i postavljanja ultimatuma.
    S ovim se apsolutno slažem, postoji razni načini da nekome kažeš što misliš, pogotovo na forumu. Ne mora se biti grub.

    Kako reče Peterlin sve u rok službe, nema nijedne ovdje koja povremeno nije imala neke krize s mužem/partnerom i pomislila svašta, samo neke pišu u afektu, neke ne, al imamo pravo izbora i slobode, nije potrebno da jedni "puckamo" po prstima druge. Različiti smo i u tome je čar
    tko je koga omalovažavao? osim ti svog muža u nekoliko postova?

    a @Lili - ovo nije kriza s partnerom, ovo je ugrožavanje prometa, sebe i suvozača i svih ostalih na cesti. nema par godina da je zbog slanja sms-ova šleper pokupio obitelj. i dalje misliš da je to kriza s partnerom?

  23. #73
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bez veze tepem na ovu temu jer sam vrlo malo vozima, ali mm gotovo na tjednoj bazi prodje cijelu rh, dugi niz godina, nikada problema, nilada ga policija nije iskljucila iz prometa zbog univerzalnih guma...to ne moze biti samo pitanje srece. Zasto bira univerzalne, nemam pojma, nisam nilad propitivala jer stvarno imam povjerenja u njegovu voznju...
    Sto sve skupa, naravno, ne znaci da ljetno zimska varijanta nike sigurnija opcija, ali ni ova druga nije takooo tragicna....
    Nisu ni svake univerzalke iste, a nije ni svaka ljetna / zimska guma dobra. MM i sam priznaje da se nasadio kad je prije par godina kupio neke Kleberove, uffff... Kad sam ja na tome proklizala u Božidarevićevoj na lišću, smrzla sam se iznutra. Tako da univerzalke od nekog dobrog pouzdanog proizvođača mogu biti bolje od ljetnih / zimskih jeftinjara na popustu. Riješili smo ih se prije nego smo ih doderali.

    Ja sam vozila godinama univerzalke jer sam bila lijena mijenjati to 2x godišnje i misliti o tome, ali kao i sve ostalo - ima prednosti i nedostataka. I isto kao što kažeš, nikad me policija nije kinjila zbog toga, a gledali su gume, kako ne... Još par napomena onak, iz iskustva: ako se ljeti voziš na zimskim gumama, to lupa i troši više goriva, aliiii nisu svake iste. Treba čitati sitna slova.

  24. #74
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Evo, malo sam potražila službene podatke: http://www.hak.hr/info/korisne-infor.../zimska-oprema

    Inače, zdravoseljački - univerzalne gume mogu biti problem ako vozilo godišnje prelazi puno km, zato jer se ljeti isto troše i habaju, pa za iduću zimu profil više nije dovoljan.

  25. #75
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Ja svoje po ovoj zimari u osam navecer ne izvodim ni u negrijane dijelove stana, a kamoli vani

    Po suncu je vec druga prica.
    Meni nikad nije bolje vani nego unutra kada puse ili je temp ispod 5c. A ako sam smrkava, bude mi jos gore. Pa onda tako i prema djeci.

  26. #76
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Sta se tice guma, kada MM kaze da nam trebaju nove gume, znam da ce me to kostati par tis kn. Kada sam jednom spomenula tipa da ima univerzalnih guma u Sparu po 200kn, skoro je pao u nesvjest. Ima i AS za 200kn i onih od 2000 kn. Pa je ipak neka razlika u kvaliteti.

  27. #77
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    tko je koga omalovažavao? osim ti svog muža u nekoliko postova?

    a @Lili - ovo nije kriza s partnerom, ovo je ugrožavanje prometa, sebe i suvozača i svih ostalih na cesti. nema par godina da je zbog slanja sms-ova šleper pokupio obitelj. i dalje misliš da je to kriza s partnerom?
    Slazem se sa magriz. QB, ako ne zelis cuti tudje misljenje, nemoj pisati takve stvari.

  28. #78
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Imho, ova tema je zrela za ključ...

  29. #79
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj QueenBee prvotno napisa Vidi poruku
    Od šoka nisam znala protumaciti reagiram li pretjerano mozda pa sam se okrenula rodi jer boljeg u danoj situaciji nemam. Ali little did I know da cete me ovako razapeti moralnim prodikama
    QB upravo ti cure govore da je ovo bila greška,
    što zbog tebe same i zbog toga što je stvarno bilo hmhm za pročitati.
    ja se osobno ježim neodgovornosti u prometu,
    jer je zbog jednog takvog moja sestra izgubila život.
    pusti rodu i sve ostale forume sa osobnim stvarima, nije to dobro.

    i ne bih rekla da je ovo razapinjanje,
    forumašice reagiraju na pročitano,
    ni ja nisam htjela jučer ništa pisati, jer mi nije sjelo
    pa sam to jednostavno ostavila.
    zamisli da ti netko u RL kaže
    -muž mi jučer sa 3 djece u autu, dok je vozio 100 po autoputu
    stavio mobitel na volan i igrao igricu...
    sigurno ne bi rekla shit happens.

  30. #80
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    Imho, ova tema je zrela za ključ...
    slažem se.

  31. #81
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    sve obilazim oko ove teme, prvo radi guma pa radi dodatne rasprave.
    sta se tice guma, i mi imamo neke univerzalne, nisu bas bile jeftine ali bome zbog ove zime razmisljamo ubuduce uzimat ljetne i zimske :/ nije mi svejedno vozit po ovome :/

    sta se tice dodatne rasprave, QB jako me zalosti citat ovo sta pises i ja sam imala smrtni slucaj u najuzoj obitelji u prometnoj nesreci... i prije sam puhala na hladno a pogotovo sad
    zar ti nisi na drugoj temi pisala da ti ponekad slabovidna mama vozi djecu? molim te vodi vise racuna o sigurnosti u prometu. svi mi mislimo da se takve stvari dogadjaju drugima... dok se ne dogode nama

  32. #82
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Pri čemu se u ovoj situaciji mogu zaista dogoditi i "drugima" zahvaljujući neodgovornom vozaču.

  33. #83
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    da, u ovoj situaciji ugrozava i sebe i druge

  34. #84
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ja nekako mislim da je svatko tko je sposoban shvatiti - shvatio.

  35. #85
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    joj joj
    najprije, moram reći da ja o gumama pojma nemam
    to sve mm rješava i imam povjerenja u njega
    dalje ne mislim o tome
    samo znam da mijenjamo zimske-ljetne

    što se tiče drugog dijela rasprave želim reći sljedeće:
    QB super da ste vi sretno stigli, sa tm ćeš najbolje riješiti u 4 oka vase eventualne različite poglede na sigurnost u prometu
    ne radi se ovdje o tome da druge žene nemaju nikavih primjedbi na vlastite muževe
    ali to se ne rješava po forumu
    imaš prijateljicu, sestru, rođaku, roditelja, nekoga kome ćeš se otvoriti i potražiti savjet, utjehu?
    ovdje nas je puno
    i različiti smo
    i dobri i loši, i zlonamjerni i dobronamjerni, vaki i naki, možda samo imamo oštar jezik bez loših primisli
    ljudi smo, svakakvi smo...
    stoga ako tako pišeš, kako pišeš, moraš biti svjesna da pristaješ na to da ćeš čuti i ono što ti se ne sviđa

    uživajte svi skupa u lijepom Zadru!

  36. #86
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Nije isto tužiti se na muža jer nije iznio smeće i spomenuti da ugrožava živote, krši zakonei sl.....

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •