Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Pomoć, beba ne želi sirup

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno Pomoć, beba ne želi sirup

    Dakle dobili smo antibiotik, ali ga nikako ne uspijevamo dati našoj 11 mj bebi.
    Pokušala sam ga umutiti u kasicu od banane, u čaj od bazge koji inače voli popiti Itd.
    Šprica isto ne pali, jer ako i malo tog sirupa uđe, beba ga obavezno ispovraća zajedno sa obrokom koji je prije pojela.
    Molim savjet

  2. #2
    Petticoat avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    411

    Početno

    Da probate zvat doktoricu sutra da vam da neki drugi sirup ili nesto drugo? Mozda joj zbilja ne pase kada ga povraca kasnije, sigurno postoji neka zamjena jer joj ocito kod ovog nesto smeta

    Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Tnx. Ali se bojim da ni to neće upaliti. Naime bili smo na Hitnoj i tamo su joj zbog visoke temp. pokušali dati ibuprofen kao sirup.
    Ponašala se je isto, dakle prvo odbijanje, a onda povraćanje. Sreća je sto se ibuprofen može dati kao cepic pa su joj ga tako dali.
    Hoću reci, na isti je način odbila drugi lijek u sirupu koji ima potpuno drugačiji okus.

  4. #4
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    kako dajes sa spricom?
    probaj u kut celjusti, ne direkt u grlo, po pola mililitra i onda izvadis brzo spricu i lagano joj drzis usta zatvorena
    kad proguta, onda opet i tako cijelu dozu
    nije bas lako, al tako sam nekako ja radila

  5. #5

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Slazem se, spricu prisloniti uz rub lica ne po sredini jezika i u vrlo malim kolicinama.

  6. #6
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Tako sam i ja uspjela dat sirup koji joj je bio grozan za popit. Ja sam na zlicicu pi malo ulila u kut usta, skoro u obraz i to joj lagano sklizne niz grlo. Onako izravno u grlo izaziva vjerojatno refleks povracanja.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    I mi smo tako godinu dana davali antibiotik zbog VURa. Prislonili uz unutarnju stranu obraza, tamo gdje bi bile petice i pomalo, samo ne direktno na jezik. I davali smo ga na prazan želudac a i danas tako dajemo ako mu baš ne pada teško jer inace povrati i obrok i sirup.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Tnx na savjetima. A da li dijete stavite u ležeći položaj kad tako uštrcavate ili sjedeći?
    I dijete se naravno buni, ili su se s vremenom prestali buniti?

  9. #9
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Zamotaj dijete u dekicu sa rukama uz tijelo ( ako se otima), i stavi u polulezeci polozaj.
    Napuni spicu i stavi vrh u usta, uz obraz prema korjenu jezika.
    Lagano ustrcavaj, mozes dijete poskaljati po vratu ispod brade da ga potaknes na gutanje.

  10. #10
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    I buniti ce sugurno dok dajes ovu dozu antibiotika. Trebali bi dani da se navikne na uzimanje lijeka, a srecom nece ga uzimati danima.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •