Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Banka sperme u Hrvatskoj?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    4

    Početno Banka sperme u Hrvatskoj?

    Pozdrav,

    s obzirom da mi je dijagnosticiran maligni tumor leđne moždine, te da me cekaju i kemoterapija i zracenje nakon operacije, da li postoji u Hrvatskoj mjesto gdje mogu pohraniti spermu kako bih mogao kasnije (ako dodje do oporavka) dobiti dijete barem umjetnom oplodnjom?

    Mozda postavljam glupa pitanja, ali nakon ove dijagnoze prije par dana, svaki savjet je dobrodosao.
    Neki su spomenuli Zakladu Ana Rukavina, ali oni su mi rekli da nemaju niti su imali i ne znaju koga pitati.

    Hvala.

  2. #2
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Zman prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav,

    s obzirom da mi je dijagnosticiran maligni tumor leđne moždine, te da me cekaju i kemoterapija i zracenje nakon operacije, da li postoji u Hrvatskoj mjesto gdje mogu pohraniti spermu kako bih mogao kasnije (ako dodje do oporavka) dobiti dijete barem umjetnom oplodnjom?

    Mozda postavljam glupa pitanja, ali nakon ove dijagnoze prije par dana, svaki savjet je dobrodosao.
    Neki su spomenuli Zakladu Ana Rukavina, ali oni su mi rekli da nemaju niti su imali i ne znaju koga pitati.

    Hvala.
    kao prvo žao mi je što ti se sve skupa događa i držim palčeve da sve prođe super.

    a sad ću možda postaviti glupo pitanje,
    zašto misliš da nakon svega toga nećeš moći imati dijete?
    ili to radiš za svaki slučaj?

    prijatelj je nedugo nakon priče sa rakom testisa dobio dijete.
    znam i još jednu priču forumašice koja je dobro završila.
    Posljednje uređivanje od Tashunica : 09.01.2017. at 12:45

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    92

    Početno

    Vuk vrhovec i Petrova pohranjuju uzorke na uputnicu. Ja bi pihranila na oba mjesta za svaki slucaj..
    Zao mi je zbog dijagnoze i svu srecu u lijecenju...
    I obavezno pohrani sjeme...

    Poslano sa mog D5803 koristeći Tapatalk

  4. #4
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Vjerojatno hoce za svaki slucaj pohraniti sjeme i iskreno isto bi napravila.

    morin je vec rekla gdje je moguce na uputnicu.

    Trebas jos provjeriti privatne klinike: Škvorc, Podobnik, BetaPlus, Repromed, ivf poliklinika.

    Sretno do neba!!!!!

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    4

    Početno

    Zelio bih to iz predostroznosti jer sam cuo da nakon kemoterapije i zracenja ljudi mogu ostati sterilni i/ili da trebaju barem 3-5 godina da se tijelo ocisti od kemoterapije.

    Hvala vam na informacijama i lijepi rijecima, idem trazit i zvat po redu!

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    4

    Početno

    Hvala Vam puno, probat cu doci do njih!

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    4

    Početno

    Citiraj Morin prvotno napisa Vidi poruku
    Vuk vrhovec i Petrova pohranjuju uzorke na uputnicu. Ja bi pihranila na oba mjesta za svaki slucaj..
    Zao mi je zbog dijagnoze i svu srecu u lijecenju...
    I obavezno pohrani sjeme...

    Poslano sa mog D5803 koristeći Tapatalk
    Javili su mi se s Vuk Vrhovec, ali u medjuvremenu je doslo i do cudnog razvoja situacije. Dakle, na 3 Tesla MRIu u Zagrebu su sad rekli da nemam tumor nego lezije u ledjima i mozgu i da se najvjerojatnije radi o mutiploj sklerozi. To, naravno, isto nije ugodna dijagnoza, ali se cini ipak bolja od zlocudnog tumora leđne moždine, operacije, zračenja i kemoterapije. Ne znam više ni sam kome da vjerujem.

    Vama svima hvala na brzim odgovorima i podršci! Nadam se da će sve biti dobro, ali ovaj zadnji tjedan straha, stresa i neizvjesnosti ne bih nikome nikad poželio...

  8. #8
    Minimalist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2016
    Lokacija
    na obali
    Postovi
    369

    Početno

    sretno Zman

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    Bolje da su bili tiho dok nisu sa sigurnošću znali dijagnozu. Sretno Zman

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •