Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 134

Tema: TRUDNICE 2017. (blizanci,trojke,četvorke.....)

  1. #51
    giulia avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    63

    Početno

    PinaColada - dobro nam dosla!!! Kada budes znala termin javi nam pa ce Ana dodati na listu.
    Nas tri smo u finalu i malo nam je teze sada, ali nemoj da te to obeshrabri jer smo jos prije mjesec bile kao pticice

    Geminice - kakvo je stanje?
    Nadam se da ste dobro, a mozda se vec i mazite i ljubite ♡♡♡

    Ilona - kada imam to grcenje trbuha ne osjecam bolove ni u stomaku ni u ledjima ali mi je uzasno iritantno i jedva cekam da prodje!

    Ma jos malo pa ce sve ovo sto nas sada muci proci i vec cemo imati drugih briga...

  2. #52
    geminice avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Postovi
    12

    Početno

    Heeej,bila sam jutros na pregledu,evo dogovorili termin za petak ujutro sad moram priznati da me malohvata trema.... Jutros sam dobila inekciju za razvoj bebobih pluca,preventivno. Boli ko sam vrag,cure su se tako uznemirile, pocele udarati,kao da bi jadne izisle jroz kozu.... Pa mi je par sati bilo zlo, ne znam jel od inekcije, njihovog udaranja ili straha jer sam konacno dobila neki datum. Sutra me ceka jos jedna inekcija, bas se veselim,mozete misliti. Evo i sad jos udaraju na sve strane,kao jacuzzi u stomaku,a vjerojatno osjete moju nervozu, evo pustila sam nam Mozarta da se malo smirimo. Sestre misle da sam neka drikusa,ja stalno Mozart, ,2cellos i te klasike.... Ali dobila sam cimericu pa mi je puno lakse.
    Sutra dorucak,za koji cu varati,rekla sam mami da mi pastetu donese,koju nisam cijelu trudnocu jela ali to mi najlakse skriti,hehe. I ovih dana sam jela pe ivo i zdemka sir,pa ne mogu ja s tri obroka dnevno. Znaci vec za rucak zi daju zgance, i onda do nedjelje nista,tj u sub navecer caj. Straaava. I bezvode cijelu subotu i petak vecer,pa vise me to brine nego rez. Jos ne znam kakvu cu anesteziju,dosta su nezgodno cure okrenute,kao da su isprepletene,pa su mijucer dvije dr rekle da preporucuju opcuanestezijujer bi moglo biti problema s vadenjem druge. Ali jos nisam bila na razvovoru s anesteziologom,pa cemo vidjeti,ocito sutra jer ga jos nema.
    Ajde bas mi je drago da se nas maliklub siri, iako mi nije drago sto sam ja tako blizu.
    Dobro kaze giulia,pred kraj kukamo jer je bome naglo otezalo,ali do sad smo bili super.... Cak mi je doktorica rekla,nesto u prici kad je skuzila da sam prije trenirala rukomet,aha zato se vi tako dobro drzite. Bome nije lako,ali sve kako si slozis u glavi.... Nagrada je neprocjenjiva, nisam ni svjesna da me ceka susret zivota za dva dana

  3. #53

    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Postovi
    18

    Početno

    Curke! Šok i nevjerica! Ja danas došla u TA u Vinogradsku na prvi pregled sa 35+6! I zadržali me! Sutra će mi izvesti carski. Imam proteine u urinu, jedan bebac mi je dosta manji od drugog, i jetreni nalazi su mi užas i noge su mi otečene. Iako nemam loš tlak sumnjaju na preklampsiju tako da sad čekam razgovor sa anesteziologom i sutra u jutarnjim satima će mi izvesti carski. Jako me strah! Nisam očekivala to. Prije dva tjedna na pregledu su bili identične veličine i sve je bilo ok!
    Joj samo da mi budu zdravi i da normalno dišu. Da su bar ostali još samo tjedan dana miceki mali
    Curke čujemo se! Bit ćemo u toku!

  4. #54
    giulia avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    63

    Početno

    Ilona draga tek sam sada vidjela sto se dogodilo. Nadam se da je sve dobro proslo i da ste ti i bebice dobro.

    Geminice u slast ti bila pasteta! Pored sveg stresa jos ti ne daju jesti, to je stvarno tesko!
    Ilona nam je danas vec upoznala svoje srecice, a ti ces svoje sutra!

    Zelim vam objema sto laksi porod sto bezbolniji oporavak.

    Mislim na vas, molim se za vas i jedva cekam da se javite! ♡♡♡

  5. #55
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Nisam ni ja vidjela post Ilona - ajme, nadam se da ste dobro i da ste vec skupa! Saljem puno pozitivnih misli!

    Geminice, uf...neljudski mi je držati trudnicu i zenu nakon poroda gladnu, samo ti papaj pastetu!

    Pina, dobrodosla

  6. #56
    giulia avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    63

    Početno

    Ilona & Geminice mislim na vas i vase bebice... Nadam se da ste svi dobro ♡

  7. #57

    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Postovi
    18

    Početno

    Stigli moji dečki mrvice.
    36 punih tjedana!
    Lovro, 43cm, 1960gr, Apgar 9/10
    Erik, 44cm, 2220gr, Apgar 10/10

    Vitalni se rodili, dobili i super apgare i samostalno dišu, ali moraju biti u inkubatoru, na praćenju su sad! Čudne su boje postali pa sumnjaju na neku infekciju ili sepsu i dobivaju preventivno antibiotik iako zasad nisu vitalno ugrozeni. No svejedno me uzasno strah! Tak su mali i krhki i ne smijem ih primiti. A i sama se jedva krećem i grozan mi je ovaj carski i jedva sam danas otišla vidjeti ih na neonatologiju. Znam da imaju najbolju moguću skrb, ali premoren od straha.

    Geminice kako si ti!?

    Giulia vi još u komadu!?

  8. #58
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Ilona čestitam! Pravi su dečki, bit će to sve ok, ako su na neonatologiji onda su u pravim rukama.
    Planiraš li dojiti? Ako da- sad Iskoristi vrijeme da potaknes laktaciju dok oni ne budu mogli sisati.

  9. #59

    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Postovi
    18

    Početno

    Probat ću dojiti! Za sada im ne treba hrana jer je primaju kroz infuziju! Ali meni je mlijeko krenulo i održat cu laktaciju stimulacijom dojki. Uputile su me vec sestre na odjelu u sve.
    A kad će im trebati moje mlijeko izdajati cu se i nositi im na odjel neonatologije!
    Sutra cu vec probati s izdajanjem. Danas sam još iscrpljena od carskog i pod analgeticima.

  10. #60
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Cestitam Ilona na deckima! Dobro je, u dobrim su rukama i budu to doktori sve rijesili. Super sto ti i sestre tamo pomazu oko dojenja, to ce deckima puno znaciti kad budu spremni za papicu
    Odmaraj od carskog da skupis snage, trebat ce ti

  11. #61
    giulia avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    63

    Početno

    Dobro nam dosli Lovro & Erik!
    Zdravi i veseli bili
    Mama Ilona cestitke tebi i tati.
    Vjerujem da ti je tesko, ali bebice su u sigurnim rukama.
    Sto brzi oporavak ti zelim i da sto prije grlis svoje srecice ♡♡♡
    Mi smo jos u komadu i nikakvog pomaka za sada.

  12. #62
    geminice avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Postovi
    12

    Početno

    Ilona cestitam od srca. Zamisli rodile smo na isti dan samo da sto prije odete kucici i da andeli budu dobro i pocnu dobibati na tezini. Jesi imala opcu anesteziju ili? Kako se danas osjecas?
    Ja sam isto u petak 17. 3. na carski, opca anestezija.
    petra 2740 g, 47 apgar 10/10
    Iva 2500g, 45 cm, apgar 10/10
    Curke jos ne sisaju,mlijeka nemam,tek nadolazi,pa ib hrane u bolnici.
    Ja bas nisam dobro, puno sam krvi izgubila pa sam dobila i dozu krvi,ali tako lose izgledam,nemam boje u stopalu,kamoli u licu. Jako sam slabokrvna,a prije 10 dana zeljezo bilo 27 ( interval od 8 do 30) dobila 4 groznice. Sve sam mislila treci dan ce biti puno lakse,a nocas mi se upalila prepona,sumnjali su na trombozu ali nije natekla noga. A ne mogu ju pomaknuti,vucem ju za sobom. Njih sam tek jucer pocela malo preko kreveta sebi prebaciti,nisam spavala od poroda jer du stalno sa mnom i to stvarno nije pametna opcija. Jer mi se uzasno vrti u glavi,upadam do wca a ne znam jel od umora ili jos od te anestezije. Kaslje mi se stalno i ne nogu pricati,kao da nemam kisika u plucima,onako prekidajuci sapat,ne mogu im ni pjevati,a petak i subotu sam mogla.
    Ali kad ih vidim i podragam,pa ne znam sta da vam kazem,nisam mislila da ce bas tako biti,nema za to rijeci. One su moje,obje,dvoje djece..... Neopisiv osjecaj..... Stalno sam puna adrenalina i uzbudenja,leptirici u stomaku. Jedino me ta moja nemoc baci u depresiju ali u srijedu cemo vec mozda kuci pa tamo kad krenemo uz pomoc dviju baki,preporodit cemo se. Tu krenu plakati,mlijeka nema,a sestre ne dolaze,pa dusa me zaboli.
    Ustala sam odmah u subotu,imala najgrublje tusiranje ikad... Bome od petka,dan kao godina. Samo da se docepati kucice

  13. #63

    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Postovi
    18

    Početno

    Hvala cure na cestitkama!
    Geminice također čestitam od srca! Tvoje curke su prave male buhtlice!
    Moji dečki se još bore u inkubatoru! Ali su stabilno, lijepo dišu, nisu razvili nikakvu infekciju! Sunčaju ih sada jer imaju malo povišen bilirubin, i srećom počeli su papati i dobivati na kilazi. Ali taaakve su mrvice, tako me strah kako ću hendlati s njima tako malima.
    Naime manji su za svoje gestacijske tjedne jer se zadnjih 10 dana desio zastoj u rastu i ja sam razvila preklampsiju.
    Nadam se da bude sve ok i da ne bude nikakvih posljedica.

    Rodila sam pod spinalnom anestezijom dan prije tebe geminice! 16.03.
    Trebala sam biti otpuštena kući jučer ali mi je dan prije podivljao tlak i sad su me ostavili na promatranju još dan dva!
    Nadam se da cu sutra biti otpuštena. Imam pravo ostati u bolnici dugo kao i bebe, medjutim oni su na odjelu neonatologije, smijem ih vidjeti dva puta dnevno po sat vremena, a ostatak sam na odjelu babinjača, živciram se i iščekujem. A doma imam malog sina od 19 mjeseci koji me treba i kojeg jedva čekam zagrliti. Tako da sam odlučila otići kući čim prije jer tamo ću se prije psihički i fizički oporaviti, barem da spavam uz muza i svog miceka! A onda cu preko dana odlaziti u bolnicu i nositi svoje izdojeno mlijeko.
    Al mlijeka imam jedva, danas sam jedva izdojila 20ml, prvo mi je nadošlo, a onda se povuklo. Valjda od stresa.
    A oni miceki mali jedno vrijeme nece ni moci dojiti jer su preslabi i umarali bi se previse.
    Samo zelim doci doma i u opustenoj atmosferi uspostaviti laktaciju, ući u štos izdajanja i čekati da mi stignu, malo ojačaju i da uhvatimo tempo.

  14. #64

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    33

    Početno

    Čestitam twinsićima koji su došli na svijet!

  15. #65

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    33

    Početno

    Citiraj Šarlota prvotno napisa Vidi poruku
    Čestitam twinsićima koji su došli na svijet!
    Sa velikom srećom prijavljujem se i ja u grupu twinsića!
    Termin za moja dva srćeka je 20.11.❤❤

  16. #66
    geminice avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Postovi
    12

    Početno

    Ilona bas mi je zao sto ti je tako tesko, em imamo takvu trudnocu tezu,osobito pred kraj, em je s njima taaako tesko u pocetku jos sad i tako po bolnicama u prvim danima,bas mi je iskreno zao. Ali vjerujem i tebe, da ces to najbolje moguce odraditi.
    Je li ti mlijeko nadoslo? Ne brini, ako se i povuklo radi stresa, nadoci ce.... Od frendice mali bio u Njemackoj na lijecenju mjesec dana bez mame, nakon cega se vratio i poceo sisati krozpar dana.
    Evo ja lezim u bolnici, spakirana i preuzbudena. Cekam da me zovu za vadenja savova, pa ojo 10,11 idemo kuuuuciccccciiii, nakon tri tjedna jedne sobe,bez hodnika,bez setnji,bezkisika,ajme pa luda sam od srece,ljubila bih pod najradje. Svasta zene moraju proci, ali kad te te okice pogledaju i fokusirane su samo na tebe... Pa zaboravis na sve iz vanjskog svijeta i utopis se u njima.
    Sad mije drago da sam tu i sto sam bila na dijeti jer mi je mlijeko sad vrhunsko,kaze sestra prekrasna boja i ne mogu vjerovati da ga ima za obje,a tako male grudi.
    Sinoc smo imali prvu krizu kad su obje presvucene i skroz se raaaasplakaaaleeee, ori cijela bolnica. Srecom, prije sam izdojila 30ak ml pa stavila obje na krevet,jednu na flasku,druga sisa,pa se smire cisto da onda podojim obje posteno,bar da jednu umirom,jer ako su prezivcane i jako rasplakane,naravno ne mogu ni sikiti.
    Dobrodosli novi clanovi,bas mi je drago da nas je sve vise.

  17. #67

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    33

    Početno

    Cure, moze pitanje?
    Koja su prava kada se rode blizanci?
    Je li istina da imamo 3 godina pravo na plaćeni porodiljni?

  18. #68

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    1

    Početno

    Evo i mene...termin iza 23.08. tada je naime 37 tjedana

  19. #69
    ana- avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    TRUDNICE U 2016/2017.g. ( termini poroda )

    giulia - 01.04.2017.
    Gabi25 - 7.06.2017.
    Sybila - 05.08.2017.
    double bubble - 23.08.2017.
    PinaColada - ?
    Šarlota - 20.11.2017.

    RODILE U 2017.g.


    Ilona - 16.03. 2 dečka
    geminice - 17.03. 2 cure


    Čestitke na malim zamotuljcima
    Dobro došlica nam novim trudnicama

  20. #70
    PinaColada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    168

    Početno

    Pozdrav svima
    Tuzna srca se odjavljujem sa ove teme, jucer sa 9+5 na pregledu ustanovljeno da drugo srce ne kuca
    Puno srece svim mamama duplica, a ja molim Boga da nasa druga mrvica prezivi i doceka zdrav porod

  21. #71
    ana- avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    PinaColada baš mi je žao za mrvicu i držimo fge da druga mrvica do kraja bude savršena i u tvom zagrljaju

  22. #72
    ana- avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    TRUDNICE U 2016/2017.g. ( termini poroda )

    giulia - 01.04.2017.
    Gabi25 - 7.06.2017.
    Sybila - 05.08.2017.
    double bubble - 23.08.2017.
    Šarlota - 20.11.2017.

    RODILE U 2017.g.


    Ilona - 16.03. 2 dečka
    geminice - 17.03. 2 cure

  23. #73
    ana- avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Giulia draga di ste nam vi nadam se da je sve ok i da nam se javiš kad stigneš

  24. #74
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Ja nikako se javiti. Mi smo u bolnici, na tokolizi, danas točno 31tt i nadamo se izdržati jos barem 3 tjedna.
    Iako mi je već bas teško, pogotovo sto mirujem od 20tt pa mi je sad i pranje kose i tuširanje popriličan napor. Ne znam kako ću kad rodim hendlati dvije bebe ovako zakočena i zakržljala.

    Pinacolada bas mi je zao zbog jedne bebe čuvaj drugu!!!

  25. #75
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Hej curke, kako ste? I ja sam se bas sjetila giulie, nadam se da je sve ok i da su bebe stigle
    Ilona, geminice, kako ste vi i bebe?
    Gabi, budes imala kakvu pomoc doma kad dodjete iz bolnice?
    Mi smo ok, rastemo, bebe udaraju

  26. #76
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Budem, srećom, moja mama i muž. A jos me doma čeka i curka od 4g, bit će nam veselo

  27. #77
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Citiraj Gabi25 prvotno napisa Vidi poruku
    Budem, srećom, moja mama i muž. A jos me doma čeka i curka od 4g, bit će nam veselo
    A super da imas, onda bude lakse opet doci u formu

  28. #78
    giulia avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    63

    Početno

    Samo da javim da su moje curke stgle zive i zdrave! Doma smo grlimo se, ljubimo se, sikimo...
    Tesko je jako, ali vrijedi sve muke!!!

  29. #79
    giulia avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    63

    Početno

    Sigle 26/03

  30. #80
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Giulia - cestitam! pa vi ste do termina dogurale odlicno!
    Ljubi mrvice pa kad i ako stignes, napisi nam malo kako je prosao porod

  31. #81
    geminice avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Postovi
    12

    Početno

    Hej curke,ja sam par puta duuuuugi post napisala,ali onda mi pise isteklo je vrijeme za odgovor pa izbrise,oa poludim. Mi smo super,nema bas spavanja,ali to se podrazumijeva. A i nije tooooliko tesko kao sto su nas svi plasili. Sama hendlam s njima bez problema, samo je bitno ostati smiren kad obje placu. Ali to je tolika ljubav, mozak ti se promjeni u sekundi,sad samo za njih zivim, presretna sam. Puno pozdrava svim trudnicama,uzivajte u svojim pupicama,meni moj bas nedostaje. Hehe. Pozdraaav

  32. #82
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Geminice, super, bas mi je drago da se salazite i lijepo je cuti da nije bas tako strasno
    Jel ih dojis obje? Zajedno ih drzis u krevetcu? Ljubi ih!

  33. #83
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Ja nikako da se javim i ovdje- ja sam rodila svoje twinsice 24.4. Sa 34 tjedna. Decko je bio 2080 i 48 cm a curka je puno manja, 1480 i 42cm, ona je imala zastoj u rastu i sad se oboje debljaju u inkubatoru. Ostalo sve je ok za sad i nadamo se da će se ubrzo udebljati da ih vodimo domeka.

  34. #84

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Split
    Postovi
    129

    Početno

    dobar dan svima, evo sam i ja skupila hrabrosti da vam se javim, danas 7+4 (termin 15.12), na 6tt smo imali dva srca. Prvih par dana lagani sok nakon toga strah... Sljedci uzv je vec ovaj petak i svaki novi uzv nova nervoza. Znam da je i u prvoj trudnoci bilo tako, ali sada se brinem duplo. Proslu trudnocu sam imala i preeklampsiju pa me strah opet tlaka i slicno...

  35. #85

    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Postovi
    18

    Početno

    Čestitke svim mrvicama koje su došle na svijet!

    Mi smo već 4 i pol tjedna doma i poprilično smo se uhodali. Dečki su super, još uvijek samo spavaju i papaju. Ne uspavljujem ih na rukama nego ih stavim u krevetić i uvalim dude i oni nakon malo grintanja zaspu sami. Tu i tam se bude ako im ispadnu dude a da nisu čvrsto zaspali.
    A hranimo se ad-om! Mislila sam da ću ih bar djelomično dojiti, ali neizvedivo je to uz starijeg sina koji je isto još beba i koji traži sad 200% moje pažnje.
    Dok su bili u bolnici sam se izdajala, ali dan po dan mlijeka je bilo sve manje, vjerojatno od stresiranja da ukraden trenutke za izdajanje dok bi moj prvijenac vrištao i trazio moju pažnju.
    Sad se oko toga ne uzbuđujem, rast će oni i od moje pažnje i ljubavi i ovog praha. Ipak treba oko tih nekih stvari imati realna očekivanja i ne si predbacivati.
    Obavili smo prvi pregled i narasli smo 5cm i dobili svaki po kilu. Zdravi smo, imamo apetita, ne bljuckamo, minimalno plačemo i evo za sad mogu reći da sam ja jedna odmorena mama blizanaca. Totalno su nezahtjevni i više mi energije oduzima prvorođeni koji sad ima faze da se budi usred noći i vrišti po dva sata. Nadam se da će ga to skoro proći.
    I ne znam dal je prerano, ali oni već full dižu glavice i trup. Pa me sad jedino strah da nisu hipertonični, jer već se i okreću s trbuha na leđa. Sa prvim sinom je to išlo puno sporije, a rođen je u terminu. Nekako sam očekivala da će twinsi malo kasniti u motoričkom razvoju, ali ne vidim nekog kašnjenja.
    I to je to od mene.

    Kako se druge novopečene mame snalaze!?

  36. #86
    ana- avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    TRUDNICE U 2016/2017.g. ( termini poroda )


    Sybila - 05.08.2017.
    double bubble - 23.08.2017.
    Šarlota - 20.11.2017.
    Ovan - 15.12.2017.

    RODILE U 2017.g.


    Ilona - 16.03. 2 dečka
    geminice - 17.03. 2 cure
    giulia - 26.03. 2 cure
    Gabi25 - 24.04 cura i dečko

    Čestitke novim mamicama i novim trudnicama
    Posljednje uređivanje od ana- : 02.05.2017. at 21:08

  37. #87

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    107

    Početno

    Bok mame! Nisam novopecena ali da se javim. Moji ce za tjedan dana godinu dana i ne mogu vjerovat da sam prezivjela. Jos uvijek se bude po noci ali puno manje a ja sam se prosli tjedan vratila na posao a oni su s tatom doma.
    Meni malo ide na zivce sto cesto doktori i ostali tretiraju djecu kao da im je nesto samo zato jer su blizanci (posebno u Hrvatskoj). Moji su rodjeni punih 37tt i veci se vec pusta po 1 korak i napredniji je od starijeg brata koji je prohodao s 13.5 mj.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  38. #88

    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Postovi
    18

    Početno

    Citiraj Olympia prvotno napisa Vidi poruku
    Bok mame! Nisam novopecena ali da se javim. Moji ce za tjedan dana godinu dana i ne mogu vjerovat da sam prezivjela. Jos uvijek se bude po noci ali puno manje a ja sam se prosli tjedan vratila na posao a oni su s tatom doma.
    Meni malo ide na zivce sto cesto doktori i ostali tretiraju djecu kao da im je nesto samo zato jer su blizanci (posebno u Hrvatskoj). Moji su rodjeni punih 37tt i veci se vec pusta po 1 korak i napredniji je od starijeg brata koji je prohodao s 13.5 mj.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
    Olympia bas je lijepo čuti ovdje i majke koje su prebrodile prvu godinu. Zapravo, ne znam kako drugima, ali meni trenutno puuuno znači čuti druga iskustva i imam hrpu pitanja za mame koje su prošle određeni put s blizancima i najgore je iza njih.
    Meni još nije tak strašno jer su još u fazi da fino i puno spavaju, ali zbog iskustva s prvim sinom samo iščekujem kad će se to preokrenuti i postati opći kaos, i polako se psihički pripremam za to. Al evo za sad ovih 5 tjedana koliko su doma ne mogu reći da sam se pretegla, oni fino papaju, ne bljuckaju, nisu još imali grčeve, sinkronizirani su. Spavaju noć s jednim do dva budjenja. Evo jedino kaj nas malo muči je povremena opstipacija od te umjetne hrane sto riješimo s blagom kamilicom. Tako da jednom u danu imamo sat dva plača i nervoze i kad se iskakaju opet je sve super.

    Kad je vama bila najgora faza!?
    Kad su počeli bolje spavati!? Kak ih uspavljujete!? Jel tesko sad s njima kad imaju godinu dana!?

    Ja svoje planiram u jaslice sa godinu i pol i tada se vratiti na posao, jedino ako će financije dopuštati mozda ostanem do njihove druge godine.

  39. #89

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    107

    Početno

    Cestitam duplim mamama! Samo smireno, vi s bebama provodite 24 sata i vi najbolje znate sto i kako je za njih najbolje. Mi vam mozemo pomoci savjetima, al bebe su razlicite i samo ih treba osluskivati.
    Olympia, bas mi je drago da ste super!
    Moji su napunili 1 godinu i nevjerovatni su. Kako se samo igraju zajedno i pricaju, da ti srce pukne. Jos ih dojim iako ja vise uzivam u tome od njih ))

    Ilona, najgora faza je bila kad su zimus svi troje bili bolesni. Visoka temperatura, zacepljen nos, inhaliranje, ciscenje nosa, antibiotik. Sve je super i moze se kad su zdravi! Samo moras biti organizirana i drzati se dnevnog rasporeda, najvise zbog sebe!

  40. #90

    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Postovi
    18

    Početno

    Pa mame gdje ste sve!?
    Jel imate pune ruke posla!?

    Mi smo počeli lošije spavati i biti sve cendraviji. Po noći je super, imamo red! Zaspu oko 9 i prvo budjenje bude oko 2. Onda papaju i spavaju do 6. U 6 papanje i od onda mi više bas ne spavaju. Tj spavaju, ali se non stop bude, stenju, cendraju. Onda ja nesto radim po kući i milijun puta im namjestam dude i umirujem ih.
    Ne znam dal ih muči probava ili što, al nadam se da će kroz mjesec dva uhvatiti i dnevni ritam.
    Iskusne mame kak je vama to išlo!? Kad su vam se izregulirala ta dnevna spavanja!?
    Bili smo već i na drugom pregledu i veliki su 53.5cm, 4500gr i 52cm, 4000gr! U dva mjeseca su dobili svaki preko 2kg!
    Ali jedu nenormalno puno tako da mi je doktorica savjetovala da im probam razvući obroke na bar 4h i dajem im čaj između.
    Zabrinuta sam što ih nikak nemrem uhvatiti dobre volje da ih vježbam jer su blago hipertonični. Ili ih muči probava, ili su mi pospani i to vježbanje nam nikako ne ide.

    Plus, ni ne znam kako da ih vjezbam jer smo termin za prvi pregled fizijatra dobili tek 3.8. , znam samo onih par vjezbica koje su mi pokazali na otpustu s neonatologije. A čini mi se da ih je nužno vjezbati jer mi se nekako izvijaju unazad dok ih drzim. Ne znam dal je to normalno i ne znam dal da platim privatno taj prvi pregled. Ima koja od vas iskustva s time!?

    Inače ostalo je sve ok! Fiksiraju me pogledom, povremeno se osmjehuju i kao guguću.

    Al ne znam, ja ih tak pod povećalom pratim i malo sam ukočena i u strahu pošto su tak ranije rođeni. I uopće ne znam što je normalno što ne.

  41. #91
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Ilona - odi privatno ako ikako mozes, neka obave pregled i pokazu ti vjezbe. Za male bebe je to dugo za cekati. Guglaj "kako raditi baby handling" i medju rezultatima ces naci i jedan prirucnik za skinuti, napravio ga je ERF.

  42. #92
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Ja pak mislim da s tako malim bebama nemas sta drugo vježbati nego Baby handling a koliko sam shvatila to su ti pokazali u bolnici- ono kako podizati i spuštati bebe, kako ih držati prilikom hranjenja, otvaranje šakica i slicno. Ali ako misliš da bi bila mirnija- Odi privatno.
    Kakav im je bio nalaz uzv mozga? Imaju li koji stupanj krvarenja?

  43. #93
    Jopac avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    8

    Početno

    Pozdrav trudnicama i mamama blizancica!
    Nas termin je 8.1.2018., ali cu pratiti ovu temu kako mi 7 dana nove teme u 2018. nece puno pomoci

  44. #94
    ana- avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    TRUDNICE U 2016/2017.g. ( termini poroda )


    Sybila - 05.08.2017.
    double bubble - 23.08.2017.
    Šarlota - 20.11.2017.
    Ovan - 15.12.2017.
    Jopac - 08.01.2018.

    RODILE U 2017.g.


    Ilona - 16.03. 2 dečka
    geminice - 17.03. 2 cure
    giulia - 26.03. 2 cure
    Gabi25 - 24.04 cura i dečko

    Jopac dobro nam došla i pitaj sve što te zanima

  45. #95
    Jopac avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    8

    Početno

    Hvala na dobrodošlici
    Pitanja je milijun, ali prvo se moram naviknuti na činjenicu da sam u 35. godini napokon trudna i to s blizancima
    Kako sam već na bolovanju i mirovanju zbog krvarenja imat ću vremena proučavati po internetu ali bi rado pročitala i korisnu knjigu o blizanačkoj trudnoći pa ako netko ima prijedlog...

  46. #96
    ana- avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Di su nam trudnice,kako podnosite ove vručine i promjene vremena?!?!

  47. #97
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Skroz sam smetnula s uma tu javiti
    Moji curka i decko su rodjeni 25.6. u 6.44 i 6.46 ujutro malo su uranili, smjesteni u inkubator, ali vec su vani u druzimo se uz topli krevetic
    Bila sam hospitalizirana od 9.6. Zbog trudova i otvaranja, na tokolizi do punih 34tt sto je bilo 24.6. i odmah dobila trudove.

  48. #98

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1

    Početno

    pozdrav svim trudnicama i mama blizanaca
    meni je ovo prva trudnoca i eto odmah blizanci, termin je 2.1.2018 iako je doktor rekao da se bliuanci radjaju ranije pa da budem od 1.12 vec spremna..
    malo vas pratim a ubrzo cu vjerovatno imat 200 pitanja

  49. #99
    Hadasa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    324

    Početno

    Pozdrav i ja prijavljujem blizance , termin još nemam jer sam 6t+3 ,ali sigurno bude iduće godine
    Veselim se druženju i danu dok ću maziti svoje buhtlice

  50. #100
    ana- avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    TRUDNICE U 2016/2017.g. ( termini poroda )

    double bubble - 23.08.2017.
    Šarlota - 20.11.2017.
    Ovan - 15.12.2017.

    TRUDNICE U 2017/2018.g. ( termini poroda )

    niksniks - 02.01.2018.
    Jopac - 08.01.2018.
    Hadas - ?


    RODILE U 2017.g.


    Ilona - 16.03. 2 dečka
    geminice - 17.03. 2 cure
    giulia - 26.03. 2 cure
    Gabi25 - 24.04 cura i dečko
    Sybila - 25.06. cura i dečko

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •