Pokazuje rezultate 1 do 18 od 18

Tema: Trigonometrija

  1. #1
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno Trigonometrija

    hajde ako se sjećate kad ste je učili, mi se svi skupa zakrvili ja kažem da smo u srednjoj, što i jesam , a šef koji je mlađi veli da je u osnovnoj, njegov vršnjak veli isto i par ljudi isto tak, a par je ipak na mojoj strani

    svi smo djeca od 66-79 godišta rođenja

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Srednja. I to ne prvi razred nego mislim drugi.

    Iako me tata naučio doma sve bitno u petom osnovne (ležala sam doma nakon operacije slijepog crijeva i bila sam mu silno dosadna, pa me zabavljao time i šiberom - šibera se ne sjećam, ali trigonometrije da...)

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Ma kakva trigonometrija u osnovnoj
    Ja je se sjećam iz 3. srednje, ali mislim da se ranije radila u 2. razredu. S tim da su nam neki pojmovi trebali na fizici već u 1. srednje, pa nam je to profesor na brzinu objasnio.

  4. #4
    kjb avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,404

    Početno

    Ja bi isto rekla 2. srednje, u osnovnoj sigurno ne.
    Uvijek se pričalo "vidjet ćeš ti kad ti dođu sinusi i kosinusi u srednjoj". Na fizici smo već u prvom radili i derivacije i trigonometriju koja nam je trebala za zadatke, no to nije bilo sustavno učenje (profesor nas je morao naučiti "jezik" kojim govori, nije se mogao spustiti na razinu prvašića)

  5. #5
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    ja znam da sam je učila u drugom razredu srednje. znam to jer smo pitali profesoricu kako joj je tata (bio nam je prof. iz geografije) pa se rasplakala i nije se mogla smiriti. mi smo sutili i gledali u kruznicu na ploci. covjek je umro par dana kasnije i zato se sjecam da je rijec o drugom razredu srednje.

  6. #6
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Svi smo u srednjoj u drugom razredu, ali mladi šef i neki njegovi vršnjaci tvrde da su radili u osnovnoj

  7. #7
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Svi smo u srednjoj u drugom razredu, ali mladi šef i neki njegovi vršnjaci tvrde da su radili u osnovnoj
    Ne bih rekla... To je gradivo srednje škole, a gdje i kada će započeti s trigonometrijom ovisi o potrebama konkretne škole.

    Moj E. u tehničkoj školi to je imao već u prvom polugodištu prvog razreda (baš zato jer im treba za fiziku i stručne predmete) ali L. u mat.gimnaziji s tim je krenuo kasnije od brata, u prvom polugodištu drugog razreda.

    Može biti da je tvom mladom šefu isto neki nadobudni prof. fizike to objasnio u osnovnoj školi, samo zato da učenici steknu osnovne pojmove o tome.

    Ja se sjećam da je meni tata pokazao trigonometrijsku kružnicu (tako se nekada radilo) a mi smo u srednjoj učili trigonometrijski trokut. Tako rade i moja oba sina, osnovne pojmove uče na trokutu. Nije to ni bolje ni gore, nego biraš ono što ti je prikladnije za konkretnu upotrebu,jer ti za fiziku bolje posluži kružnica da se dobije dojam kako nastaje sinusoida, a za matematiku je lakše zapamtiti pojmove na trokutu.

  8. #8
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Nama je na ploči bila nacrtana kružnica na velikoj poloci, a na maloj trokut. kao sto napisah to mi je u sjecanju ostalo.

  9. #9
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    U mat. gimnaziji smo učili u 2. srednje. Znam jako dobro jer mi je profesor predavao. U 3. i 4. smo imali profesoricu. Njegovo znanje je i te kako ostalo u glavi, dok profesoričino i nije baš - integrali i derivacije.
    To je bio genijalan profa matke! Iz našeg razreda potekla 4 profesora matematike, zahvaljujući sjajnom profesoru.

  10. #10
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ne bih rekla... To je gradivo srednje škole, a gdje i kada će započeti s trigonometrijom ovisi o potrebama konkretne škole.

    Moj E. u tehničkoj školi to je imao već u prvom polugodištu prvog razreda (baš zato jer im treba za fiziku i stručne predmete) ali L. u mat.gimnaziji s tim je krenuo kasnije od brata, u prvom polugodištu drugog razreda.

    Može biti da je tvom mladom šefu isto neki nadobudni prof. fizike to objasnio u osnovnoj školi, samo zato da učenici steknu osnovne pojmove o tome.
    on je samo mlađi od mene 2 godine, ali veli on ( tad iz grada) i njegov vršnjak (iz gorice) da su to učili na matki

  11. #11
    kjb avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,404

    Početno

    Da nije šef lažirao diplomu, a nije ni osnovnu završio kad tvrdi da je to učio na matki (i pisao test, pretpostavljam, iz gradiva osnovne škole)
    A i taj drugi kolega koji šefu povlađuje, ccccc

  12. #12
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    on je samo mlađi od mene 2 godine, ali veli on ( tad iz grada) i njegov vršnjak (iz gorice) da su to učili na matki
    Ma ja se sjećam da je prof. iz fizike u OŠ tumačio to, ali ne na nastavi nego ekipi koja je išla na natjecanja. Tako je možda bilo i iz matematike. Na redovnoj nastavi sigurno nije bilo.

  13. #13
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    najtragičnije je kaj ta drugi ima sestru blizanjkinju za koju je radio neke stvari iz triginometrije i oboje su dobili kulju iz toga ( a išli su skupa samo u osnovnu školu)

  14. #14
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    ni jedan ni drugi nisu baš od natjecanja

  15. #15
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Kako vidim, na Rodi pobijedio 2. srednje.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    608

    Početno

    1971. godiste.
    eksperimentalna skola u zagrebu
    u osmom razredu

  17. #17
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Moja definitivno nije bila eksperimentalna, a i starija sam od tebe

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Trigonometrija se ne uči u osnovnoj školi .

    U redovnom programu se u osnom razredu uči Pitagorin poučak, a trigonometrijske funkcije se uče u 2 srednje .


    Tako je od 1997 otakd radim.

    A

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •