Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Alergija/osip od majčinog mlijeka

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    32

    Početno Alergija/osip od majčinog mlijeka

    Drage savjetnice i mame, nadam se da neka od vas ima slično isustvo kao i ja pa da mi ga može prenijeti.

    Ovo mi je drugo dijete. Prvo je dojeno 18 mjeseci i imam isustva sa dojenjem. Beba sada ima 5 tjedana. Odlično napredauje i super sisa. U prvih mj dana dobila je 1500 gr i 4 cm (DA!!) i isključivo je dojena.
    Imam dota jaki let down i tada ona pusti dojku i mlijeko joj curi po licu. Naravno, ja pokušam reagirati što prije, preusmjeriti maz u tetru i nju pobrisati. Također, mnogo bljuca i povraća (prejede se skoro svaki obrok).

    Pred cca tjedan dana primjetila sam da joj po dijelovima lica i vrata koji su u dodiru sa mlijekom izlazi osip i crvenilo. Izgledalo je upaljeno. Najgori je sat vremena nakon podoja a onda se crvnilo smiri a točkice ostaje. Nakon pranja, crvenilo se značajno povuče. Pomislila sam odmah da je mlijeko "krivac" ali mi je to zvučalo toliko smiješno da sam to odbacila.

    Međutim, kada je pedijatrica pogledala osip (ja joj nisam ništsa spominjala svoje sumnje) odmah je upila je li curi mlijeko i također rekla da je to reakcija na mlijeko. Da peremo što možemo češće čistom vodom.

    Nije spominjala da trebam prestatiti dojiti, niti ja to namjeravam (imamo odličnu pro - dojenje pedijatricu).

    Malenoj se crvenilo povuklo ali točkice nisu. One ne djeluje da joj to smeta, ne grebe se niti plače. Osipa nema po tijelu, ali ima po tjemenu i ušima. Gdje god štrcne mlijeko, eto ti točkica.

    Dakle, mene zanima je li se netko već susreo sa time, zna li se uzrok tome, je li riječ o alergiji ili ne? Koliko dugo je trajalo i jeste li mazali ičime (mi mažemo u laganom sloju sa nekom LaRochePosay kremicom za osipe i osjetljivu kožu). Ipak, čini mi se da najviše pomaže pranje (čišćenje).

    Sa dojenjem nastavljamo i dalje

    Nadam se da ima netko sa sličnim iskustvom pa da ga podijeli! Hvala

  2. #2
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    ako vidiš da čišćenje pomaže svakako čisti

    ja imam iskustvo u slučaju da je osip po cijelom tijelu, kod dvoje djece, koja su reagirala na hranu koju sam pojela

  3. #3
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    I moj maleni ima isto takav osip/prištiće.
    Također imam jaki let down, a on se posljedično naguta puno zraka i često bljuca. Mislim da sva djeca koja bljucaju imaju "problem" s kožom brade, vrata..to područje je stalno vlažno
    Stavila sam pod navodnike problem jer to zapravo i nije nečista koža, samo iziritirana..

  4. #4
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Da, prvo dijete je često bljucalo i gdje bi joj kapnulo bila je koža tako malo suha, crvena, a ispod brade jer je imala debel podbradak, a bilo je ljeto sam morala uljem mazati jer joj se stvarao bijeli sloj odumrle kože i ne znam. Ugl. mislim da bi bilo kome da je u kontaktu s mlijekom iskočilo nešto po koži jer je mlijeko slatko i ljepljivo.

  5. #5
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Da, prvo dijete je često bljucalo i gdje bi joj kapnulo bila je koža tako malo suha, crvena, a ispod brade jer je imala debel podbradak, a bilo je ljeto sam morala uljem mazati jer joj se stvarao bijeli sloj odumrle kože i ne znam. Ugl. mislim da bi bilo kome da je u kontaktu s mlijekom iskočilo nešto po koži jer je mlijeko slatko i ljepljivo.
    U pravu si. Pogotovo ako beba bljucne, izađe i malo želučane kiseline... Moj stariji je s tim imao veselje. Pomagala je krema Linola Fett (ali moram napisati da nije za osobe alergične na kikiriki).

  6. #6
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    U pravu si. Pogotovo ako beba bljucne, izađe i malo želučane kiseline...
    E, to, da.

  7. #7
    Šiškica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,688

    Početno

    Moja malecka je dobila osip s nekih mjesec dana i trajalao je negdje mjesec i pol.
    Pedijatar se nije nista zabrinjavao, komentirao je da neke bebe jednostavno dobiju taj osip a neke ne.
    Par dana prije povlačenaj osipa počela sam mazati nekom kremicom ( po preporuci)lice i prošlo je. Pitanje je jel to kremica pomogla ili bi prošlo samo od sebe!!
    Meni je taj osip izgledao prestrašno, al eto prošao je..
    I nije gotovo nikada bljucala, tj. nitko u tom trenutku tu pojavu nije povezivao s dojenjem i mlijekom.
    A za kremicu se ne mogu sjetiti kaK se zove. Znam da je bez recepta i nekih 80 kn u ljekarni ak negdje iskopam inf. napišem ti.

  8. #8

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    32

    Početno

    Hvala svima koji su se uključili

    Ni naša se pedijatrica nije previše zabrinjavala oko osipa, pa sam i ja odmah bila mirnija. Ali mama kao mama, teško mi je gledati toliko osuto dijete :/ Bila je crvena i imala milijardu hrapavih točkica po licu, vratu, čelu, ušima...redovitim čišćenjem običnom vodom uspjeli smo maknit crvenilo a i točkice su se smanjile.
    Sad ih je samo milijun

    Najvažnije mi je vidjeti da prolazi, da nju ne smeta i naravno, da ne moramo prekidati dojenje bez obzira na osip

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •