Stranica 31 od 31 PrviPrvi ... 21293031
Pokazuje rezultate 1,501 do 1,503 od 1503

Tema: Što čitate 3.

Datum pristupanja
    Feb 2010

Početno

Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Apostolos Doxiadis: Stric Petros i Goldbachova slutnja

Knjigu promoviraju kao matematički triler, i kao dalekog rođaka Imena ruže.

Knjigu je napisao matematičar (koji je kao 15-godišnjak primljen na studij matematike u SAD-u, a sad se bavi pisanjem, režijom i kinematografijom), preveo ju je profesor s FER-a, a pogovor napisao profesor s PMF-a i već to govori o interesima i znanstvenoj podlozi knjige. Ima nekoliko stranica u knjizi koje dublje ulaze u matematičku teoriju, ali mogu se slobodno preskočiti. Ja čak ni nisam jer je dosta spretno objašnjeno. Inače za knjigu vrijedi manje je više - što se meni sviđa. Lako se čita, zanimljiva je, pročitala sam je u dan (nije duga). Radnja se dešava u Grčkoj, Njemačkoj, Engleskoj i Americi i u kratkim potezima dočarava i povijesne okolnosti u kojima je smještena.

Dobar je prijedlog za mlade - i ja sam je našla u prijedlogu novog popisa lektire za srednje škole. Osobito mlade koji vole matematiku. Šarmantno, ugodno iznenađenje.
    Veliki X!
    Hvala Jurana!

Datum pristupanja
    Oct 2004

Početno

Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Evo i popisa finalista: http://www.najboljeknjige.com/conten...px?NewsID=1177
    Drago mi je da su u finalu obje knjige koje sam preporučila kao izvrsne - i dalje glasam za Ugrešićku
    Ugrešićkina "Lisica" pobijedila je na t-portalovom natječaju
    Ovo je preporuka više za ovu knjigu - stvarno je odlična.

NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003

Početno

Ljudmila Ulicka: Veseli sprovod simpatična priča puna prilično živopisnih likova ruske emigracije u NY. Radnja je cca 90tih prošlog stoljeća Sad sam kao tanja_b al meni je Ulicka baš nekako "sjela".

Stranica 31 od 31 PrviPrvi ... 21293031

Pravila pisanja postova

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •