Stranica 11 od 11 PrviPrvi ... 91011
Pokazuje rezultate 501 do 505 od 505

Tema: Što čitate 3.

Datum pristupanja
    Nov 2009

Početno

Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Jesam, još na faxu, baš me se dojmila knjiga! I da, svakako ću čitati i Deca gospođe Džo

Datum pristupanja
    Nov 2009

Početno

Upravo pročitala o Sluškinjinoj priči, bome i odgledala trailer za seriju (stari iz 1990. i novi) Idem si ju rezervirati!
    Posljednje uređivanje od MalaRiba : 18.05.2017. at 09:37

ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006

Početno

Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Nemaju pravo na ženske svite, dakle na sluškinje, "Marte" itd. nego imaju 'ekonosupruge' koje obavljaju sve dužnosti. Mislim, moraju postojati obični ljudi, koji imaju normalne obitelji. Ne mogu postojati samo zapovjednici i oni koji su u nekakvom sustavu vlasti. Tko onda dela u toj državi?! Već i to što su , kao, jednoga dana otpustili sve žene je jako upitno, jer bi im u tom slučaju ekonomija propala. Inače to se sve događa samo u državi Gilead, koja je neki dio SAD-a, u ostatku svijeta je situacija normalna (u knjizi se pojavljuju japanski turisti, među njima normalno obučene žene)
    Je, sjetila sam se da se usputno spominju i ti drugi. Ništa to meni nije toliko nelogično, knjiga prikazuje perspektivu te sluškinje, njen je svijet ograničen. Ima još distopija gdje je pojavnost "ludila" izolirana i postoji blizu "normalnih" i to je zapravo vrlo blisko svijetu - ljudi prolaze pored onih koje zlostavljaju, žive pored zemalja punih terorista i svi se, uključivo danas, limitiraju na svoj uski krug "lajkanja" i ne pačaju puno u tuđa dvorišta. Odnosno... ne mora neka suluda pojava izazivat reakciju i, ajmo reći, normalno koegzistira s ostatkom svijeta. Da, nije razradio te običnije - s ekonosuprugama, što te rade itd.... ali mene to nije toliko niti zanimalo, zanimalo me što će bit s glavnim likom. Recimo, romani koji opisuju ta neka izdvojena ludila su jedna američka knjiga nekog klasika, zaboravila i njega i naziv knjiga - neki otok u kojem je ekonomija u komi i nitko se od tamo ne vraća, ljudi se uglavnom bave skupljanjem recikliranjem smeća, koriste urin i fekalije za gorivo i sve to sve više propada, a nije jasno zašto je to baš pogodilo taj otok i kako to da se nije nitko otamo vratio, zna se samo da to mjesto postoji i da tamo nije uputno ić, pa onda Djevojka na navijanje, to je nešto novije, tamo je jedan dio svijeta ostao kao izoliran od neke biljne pošasti koja lagano napreduje. I u SK su turisti... isto se, možda iz perspektive nekog sa strane, normalno pojavljuju, evo je nedavno jedan naš bio koji svakom svjetskom vođi i narodu izražava sućuti i čestitare, bilo je na nekim portalima.Eto. Meni su knjiga i film baš super, iako mislim da ni jedno ni drugo nije pobralo neke hvalospjeve baš stopostostotne, takve neke stvari su moj "guilty pleasure". Seriju ziher neću gledat, nisam tip od sezona, a ovo će sigurno imat sezone, neće to bit 3-4 zaokružene priče koje bih još mogla svarit.

Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011

Početno

Citiraj MalaRiba prvotno napisa Vidi poruku
    Jesam, još na faxu, baš me se dojmila knjiga! I da, svakako ću čitati i Deca gospođe Džo
    A mlada li si, ribice

Datum pristupanja
    Nov 2009

Početno

Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    A mlada li si, ribice
    Jesam, samo su mi 33 Hvala!

Stranica 11 od 11 PrviPrvi ... 91011

Pravila pisanja postova

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke