Stranica 21 od 21 PrviPrvi ... 11192021
Pokazuje rezultate 1,001 do 1,018 od 1018

Tema: Što čitate 3.

Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012

Početno

Ja citam Kalendar Maja. Ok mi je, makar nisam odusevljena. Al nikako stic procitat vise od 10-ak stranica dnevno.

Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008

Početno

Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Ja citam Kalendar Maja. Ok mi je, makar nisam odusevljena. Al nikako stic procitat vise od 10-ak stranica dnevno.
    Joooj, to je jedna od rijetkih knjiga koju nikad nisam pročitala do kraja. Možda bih i mogla... Inače, Na osami blizu mora mi je bila bolja, posebno neki dijelovi. Drugi su mi išli na živce, ne zato što su loši (nikako) nego zato jer su mi neke teme bile turobne i teške. Manje je zamorna od Kalendara Maja.

ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006

Početno

Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Joooj, to je jedna od rijetkih knjiga koju nikad nisam pročitala do kraja. Možda bih i mogla... Inače, Na osami blizu mora mi je bila bolja, posebno neki dijelovi. Drugi su mi išli na živce, ne zato što su loši (nikako) nego zato jer su mi neke teme bile turobne i teške. Manje je zamorna od Kalendara Maja.
    Ja se a konto Osame slažem s Majom. To mi je najgora Ferićeva, a više ga volim, nego ga ne volim. Mislim... zabavno je to za čitati, ide to, ali na trenutke meni osobno je konkretno ta bila too much perverzija svako sa svakim, ovaj s onim, malo s kćeri, malo s mamom. Ta mi je nekako najtužnija bila. Ne da su ostale njegove vulkani optimizma. Zato ja Bekima niti ne razmatram, njegov alkohol-welt smertz (ako se o tome radi) mislim da bi mi bio previše. Koju put nam jednostavno neke teme ne sjedaju... bez obzira je li to vrijedna literatura, ili ne.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 04.12.2017. at 15:43

Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007

Početno

Ina, daj Bekimu šansu

Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012

Početno

Ja volim mracnjake... Bekima isto ne...

Datum pristupanja
    Oct 2004

Početno

Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ina, daj Bekimu šansu
    Bekimova proza sadrži previše izlučevina za moj ukus ali "Dnevnik jednog nomada" mi se svidio iznad svih očekivanja, i drago mi je da ga nisam ostavila nakon prvih 20ak stranica. Tako da... treba mu dati šansu.

anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004

Početno

... a ja taman čitam "Moramo razgovarati". simpatične priče ali me, moram priznati, jako živciraju muški likovi.

Isti dojam! Čini mi se da je to zbirka priča o dalmatinskim/hrvatskim stereotipima pričanim sa ženske strane.

Inače sad čitam kratke knjige koje se brzo čitaju - moram uloviti još par knjiga da konačno dostignem cilj na goodreads

Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007

Početno

... a ja taman čitam "Moramo razgovarati". simpatične priče ali me, moram priznati, jako živciraju muški likovi.
    ... što je u posljednje dvije pripovijetke postalo upravo bolno
    "Pivac" mi je slomio srce.

sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007

Početno

Jesmo li spominjali O tiraniji T.Snydera? Uvela bih ju kao obaveznu lektiru samo da mogu.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Datum pristupanja
    Oct 2004

Početno

Na Interliberu sam vidjela jednu knjigu koja mi se učinila zanimljivo, a nisam na nju naišla ni u kakvim najavama i kritikama, prošla je skoro nezapaženo. Zanimljivo, knjižnice je već imaju, relativno je lako dostupna.
    Peter Henisch, Majušna žena
    To je zapravo priča o baki, prisjećanje na djetinjstvo u poratnom Beču, na bakine priče koje sežu od obiteljske do opće povijesti. Kroz prisjećanja i popunjavanje "rupa" koje su dječaku bile nejasne, a odraslom čovjeku su se malo-pomalo razbistrile, pripovjedač rekonstruira i bakinu životnu priču, odrastanje u bečkoj građanskoj obitelji, pokazat će se kasnije, "nezgodnog" podrijetla. Dva braka, od kojih nijedan sretan, dijete koje odrasta otuđeno od majke, i kasnije, ogromna, neizmjerna ljubav prema unuku. Dijelovi koji se odnose na baku su izvrsno napisani, s malo riječi je puno rečeno. Također i dijelovi koji se odnose na pripovjedačeva lutanja po Beču (pokušavala sam se prisjetiti toponima zaostalih u sjećanju iz onih par posjeta Beču - oni koji su češće u tom gradu više toga će moći i prepoznati). Međutim, dijelovi u kojima se pripovjedač bavi samim sobom malo su mi išli na živce.
    Dobro mi se posložilo jer paralelno čitam "Rastrgane godine" Philipa Bloma, i baš sam prošla poglavlje o međuratnoj Austriji, što mi je olakšalo razumijevanje.

olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012

Početno

Upravo procitala "Gospodar zelja", Judith Merkle Riley. Razbibriga, nista tesko, istorijski roman u kome je uzrok pojedinih dogadjaja rezultat crne magije kojom se akteri bave. Izuzetno mi se dopao stil pisanja, humor i ironija autorke, snazno me asocirao na pripovjetku "Kentervilski duh" (O. Wilde).

Sad pocinjem "Pijev zivot". Film nisam gledala.

Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007

Početno

Kjell Westo, Ovuda smo nekada hodali

Sastalo mi se svega prošlih dana, pa sam, na moju žalost, vrlo sporo čitala, a knjiga je pozamašna...
    Ali izvrsna, izvrsna... Možda kruna cjelogodišnjeg čitanja, moram još malo progruntati prije nego što počnemo s listama .
    Uglavnom, stil pisanja savršen, famozno ispreplitanje radnje, likova, događaja, sve tako divno i nježno, a opet prejako .
    Malo mi je bio too much onaj ratni dio, ali hrabro sam ga svladala, a onda u cjelini, vidim da nije bio nevažan...
    Pročitajte svakako!

NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003

Početno

Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    Kjell Westo, Ovuda smo nekada hodali

Sastalo mi se svega prošlih dana, pa sam, na moju žalost, vrlo sporo čitala, a knjiga je pozamašna...
    Ali izvrsna, izvrsna... Možda kruna cjelogodišnjeg čitanja, moram još malo progruntati prije nego što počnemo s listama .
    Uglavnom, stil pisanja savršen, famozno ispreplitanje radnje, likova, događaja, sve tako divno i nježno, a opet prejako .
    Malo mi je bio too much onaj ratni dio, ali hrabro sam ga svladala, a onda u cjelini, vidim da nije bio nevažan...
    Pročitajte svakako!
    meni je knjiga odlična - iako sam se malo pogubila u imenima

Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007

Početno

Frode Grytten, Sobe uz more, sobe u gradu
    S norveškog preveo naš Bekim

Uglavnom melankolične pripovijetke o trenucima u vremenu, o (ne)donošenju odluka u vezama, o suživotu, o ljubavi ili pasivnosti. Zanimljive su i zato jer je polazište za svaku priču bila slika američkog slikara Edwarda Hoppera.

Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008

Datum pristupanja
    Oct 2004

Početno

U dva dana pročitala malo remek-djelo, kratki roman ROberta Seethalera Čitav jedan život. Izvanredna knjiga, vrlo introvertirana, kao i glavni lik. Pravo čudo kako se s tako malo riječi može izreći tako puno. Alpska pozadina samo pridonosi dojmu. Svakako preporučujem!

ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006

Početno

Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    U dva dana pročitala malo remek-djelo, kratki roman ROberta Seethalera Čitav jedan život. Izvanredna knjiga, vrlo introvertirana, kao i glavni lik. Pravo čudo kako se s tako malo riječi može izreći tako puno. Alpska pozadina samo pridonosi dojmu. Svakako preporučujem!
    Tx ! Ovo su mi na IL-u na štandu OM-a reklamirali kao "novog Stonera", očito je ispunio očekivanja .

Datum pristupanja
    Oct 2004

Početno

Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Tx ! Ovo su mi na IL-u na štandu OM-a reklamirali kao "novog Stonera", očito je ispunio očekivanja .
    Novi Stoner? Hmmm... uopće mi nije palo na pamet usporediti te dvije knjige!
    Seethaler mi je ostavio jači dojam od Stonera koji mi je bio "samo" ok. Možda i zbog geografske (alpske) specifičnosti. Nekako rijetko do mene dopiru knjige o planinama, a koje nemaju veze s rekreativnim planinarenjem, turizmom i sličnim temama. U ovom romanu riječ je o čovjeku koji je doslovno čitav život proveo u planini, koja ga je oblikovala, koja mu je na kraju krajeva i uzela jedinu sreću koju je imao, a opet nije imao potrebe otići nekamo drugamo. Sasvim drugačija perspektiva u odnosu na putopise gradskih ljudi koji dođu, popnu se na vrh, spuste, i odu doma (i sama spadam u tu skupinu).

Stranica 21 od 21 PrviPrvi ... 11192021

Pravila pisanja postova

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •