Stranica 64 od 64 PrviPrvi ... 1454626364
Pokazuje rezultate 3,151 do 3,161 od 3161

Tema: Što čitate 3.

Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008

Početno

Citiraj chesil prvotno napisa Vidi poruku
    Wow, anamar, koji osvrt na Tokarczuk. Nadahnula te, vidim.

Ja sam upravo zavrsila Most preko burne rijeke Dalibora Talajica. Autobiografski prikaz nosenja jednog oca s dijagnozom autizma svoga sina. Dobro pise Talajic, tocno osjecate njegove nemire, sumnje, borbe, otpore, lomljena, sastavljanja. Uf.

NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003

Početno

Amor Towles: Plemeniti gospodin u Moskvi
    Baš sam si dobro knjigu odabrala. Moskva, 20tih godina prošlog stoljeća. Politička previranja i aristokrat isuđen na kućni pritvor u Moskovskom hotelu. Lijepo pisana, zanimljiva, glavni lik odličan, duhovit, šarmantan. Zanimljivo mi je čitati i o njegovom bivšem živitu aristokrata u Rusiji. Duhovita i topla knjiga. Hvalim ju a tek sam na polovici

ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006

Početno

Jej, imam Gospodina, hvala. Anamar, pljesak za osvrt !

Datum pristupanja
    Feb 2010

Početno

Citiraj chesil prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam upravo zavrsila Most preko burne rijeke Dalibora Talajica. Autobiografski prikaz nosenja jednog oca s dijagnozom autizma svoga sina. Dobro pise Talajic, tocno osjecate njegove nemire, sumnje, borbe, otpore, lomljena, sastavljanja. Uf.
    Joj, bila sam na predstavljanju te knjige u knjižnici. S kojom smirenošću taj čovjek iznosi svoju tako potresnu priču. Ne predaje se.

aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003

Početno

Anamar, koji osvrt
    ne bih to napisala da 10x završim književnost
    od Tokarczuk sam čitala samo Tjeraj svoj plug...
    odlična mi je bila
    ovo me sad jako zaintrigiralo

anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006

Početno

Hvala svma. A u svoju obranu mogu reći da pisati o knjizi ili čemu dugome kao što sam pisala o Bjegunima mogu samo kad me djelo dirne kao da sam dobila mentalnu pljusku i odjednom stvari vidim kroz neku drugu prizmu. (I to ne uvijek! Samo kad prevladam lijenost za pisanje ) Olgine romane inače jako volim, možda stoga nisam objektivna, jer ne sviđa se svima njena rastrzana nelinearna forma i pripovijedanje koje ponekad završi u 'slijepoj ulici'.

A o mojoj subjektivnosti govori i to da me Georgi Gospodinov i njegova jako hvaljena knjiga Fizika tuge, nije toliko oduševila. Iako podsjeća na Olgin način nije imala ono 'nešto', neki sastojak koji ne znam dobro opisati. Čak mislim da ovdje nisam ni pisala o toj knjizi, jer iako je jako dobra, nekako me razočarala, jer sam zapravo očekivala da će biti odlična.

Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007

Početno

Anamar, divan osvrt na Tokarczuk!
    I ja sam bila fascinirana njenim knjigama, ali nakon što sam ih pročitala nekoliko uzastopce, uzela sam mali "odmor", ali sad jedva čekam pročitati još Knjige Jakubove i Bjegune

Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008

Početno

Citiraj anamar prvotno napisa Vidi poruku

Hvala svma. A u svoju obranu mogu reći da pisati o knjizi ili čemu dugome kao što sam pisala o Bjegunima mogu samo kad me djelo dirne kao da sam dobila mentalnu pljusku i odjednom stvari vidim kroz neku drugu prizmu. (I to ne uvijek! Samo kad prevladam lijenost za pisanje ) Olgine romane inače jako volim, možda stoga nisam objektivna, jer ne sviđa se svima njena rastrzana nelinearna forma i pripovijedanje koje ponekad završi u 'slijepoj ulici'.

A o mojoj subjektivnosti govori i to da me Georgi Gospodinov i njegova jako hvaljena knjiga Fizika tuge, nije toliko oduševila. Iako podsjeća na Olgin način nije imala ono 'nešto', neki sastojak koji ne znam dobro opisati. Čak mislim da ovdje nisam ni pisala o toj knjizi, jer iako je jako dobra, nekako me razočarala, jer sam zapravo očekivala da će biti odlična.
    Čitala sam samo Tjeraj svoj plug preko mrtvačevih kostiju i zadivio me neočekivani rasplet. Sad moram potražiti i druge romane, taman će biti dobri za godišnji - nije to literatura koju mogu čitati s pola mozga.

Slažem se za Gospodinova.... Ja sam zaključila da nama na ovim prostorima ta knjiga nije takvo otkriće, zato jer smo i sami živjeli na sličan način. S druge strane, nekako mi isto nije pasala količina melankolije.

ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006

Početno

Procitala sam 'Eva spava', dobra mi je bila, al nije me rasturila, ni dovela do vrhinaca odusevljenja, bolji su mi bili dijelovi u proslosti, nego u sadasnjosti, to mi je bilo malo dosadnjikavo - kilometri njenog putovanja. Zanimljivo je jer naucis nesto o povijesti Juznog Tirola/Alto Adigea.

Slusam prvu beletristiku na Audibleu, to radim dok kuham ili u voznji itd, pa ne mogu citat. Uvijek je u paralelci s nekom papirnatom knjigom i dosad sam uvijek slusala non-fiction tipa Gladwell gdje nije bed ako neku recenicu precujes jer ima ionako ponavljanja. Zapravo sam se pozitivno iznenadila jer se moze i beletristika tako. Slusam The Thing Arpund Your Neck, kratke price od Adichie, i netko super cita, slusa se ko radio drama jer zena mijenja glasove pa cujes brit. pa taj neki pidzin kojim neobrazovani nigerijski sloj prica, ful je dobar dozivljaj, a moze se uz te manualne poslove dobro slusat.

Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008

Početno

I ja sam nedavno pročitala "Eva spava" - literatura za Europsku uniju, hehehe... Slažem se - knjiga je ok, ali ništa više od toga. Nekako mi je nedorečen upravo taj dio sadašnjosti.

Osim toga, pročitala "Snebivaš me" Mani Gotovac i to mi je bio bolji ulov (posudila sam to zajedno s Eva spava), ali njezina autobiografska proza ostavila mi je ipak bolji dojam.

Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007

Početno

Anne Tyler "Nekoć kad smo bili odrasli"
    Pripovjedačica, 50-ogodišnjakinja, kroz roman propituje svoj život i ono što je postala. Vrlo pronicavo, nimalo patetično ali opet toplo i emotivno djelo o jednoj velikoj obitelji u kojoj se glavni lik doslovno zatekao odnosno upao u nju. Trebalo mi je neko vrijeme da popamtim sve likove, iako to čak i nije toliko bitno, bitna je pripovjedačica i njezina revizija svog dotadašnjeg života. Može se pomisliti kako je ona sama sebi na kraju svega postala stranac, i kako će pokušati ispraviti barem ostatak života, no knjiga ne skreće u nikakve limunadaste završetke i nema "prvoloptaških" rješenja. Baš mi se svidjela i sigurno ću potražiti što još od Anne Tyler ima u knjižnici.

Stranica 64 od 64 PrviPrvi ... 1454626364

Pravila pisanja postova

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •