Stranica 36 od 36 PrviPrvi ... 26343536
Pokazuje rezultate 1,751 do 1,756 od 1756

Tema: Što čitate 3.

ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006

Početno

Citiraj olja prvotno napisa Vidi poruku
    Al' bar sam citala Slejdovu vilu :D
    Kakva je?

anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004

Početno

Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    pobjeđujem u plitkosti- osim što je fakat zgodan, ja sam se i slikala s njim
    Ja nisam mogla ići, ali sam nagovorila kćer da ide u booksu - preoduševljena čovjekom, objasnila mu da je mama veći fan, i slikala se s njm - za mene

Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007

Početno

Booksa je stavila snimku razgovora na svoj portal http://booksa.hr/kolumne/video/video...chell-u-booksi

Nadam se da postoji i za razgovor u MSU...

Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011

Početno

I ja sam ljubomorna.

Naša knjižnica ponekad nabavi neke knjige na engleskom pa su nedavno nabavili nekoliko knjiga koje su prošle godine bile u užem izboru za Man Booker. Među njima Exit West Mohsina Hamida.

Lijepa je to knjiga, i aktualna.

Zaljubljuju se dvoje mladih u neimenovanom gradu na Bliskom Istoku kojeg uskoro osvoje militanti. Život u gradu postaje preopasan i teško podnošljiv pa učine što i mnogi drugi - pobjegnu kroz tajanstvena vrata koja se otvaraju na raznim točkama u svijetu i koja ih odvedu u izbjeglički logor u Europi. Otamo bježe dalje u jedan velegrad i još dalje. Gledamo kako njihov migrantski život utječe na njihov odnos.

Fantastični element vrata koja vas teleportiraju na drugi kraj svijeta, ali i drugi elementi približavaju ovaj roman magijskom realizmu. U jednom trenutku knjiga mi je bila krasna, i mislila sam da će me do kraja sasvim zanijeti, ali to se nije dogodilo. Razumijem odluku pisca da izbjegne pisanje o samom putu izbjeglica, već se koncentrira na njihovo snalaženje na krajnjim destinacijama, (odatle ta fantastična vrata) ali čini mi se da je tu i propustio priliku, izgubio na uvjerljivosti. Neke stvari su jako uvjerljive i mogla sam se uživjeti, a neke dijelove sam doživjela površnima. One se napetosti u zraku, kada je rat nadomak grada, nažalost i sama sjećam. Također je teško čitati kako ljudi izgube na ljudskosti u očima drugih kad postanu migranti.

Knjiga govori o emigraciji, o međusobnim odnosima ljudi koji bježe i o njihovom odnosu prema samima sebi i prema svojoj prošlosti.

Nadam se da će biti prevedena na hrvatski.

olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012

Početno

Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Kakva je?
    Meni kratka, ali slatka. Zasebni likovi i zasebne price povezane mjestom dogadjaja. Vec sam pisala, nesto kao spin off Kostanih satova.

mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004

Početno

ne znam jel netko spominjao rupi kaur?
    slučajno sam pronašla "sunce i njeni cvjetovi"i nisam se mogla odvojiti od pjesama te sam kupila knjigu.
    veselim se što mi se svidjela živa pjesnikinja koja piše na jeziku koji dovoljno dobro znam (ovo zvuči suludo), tako da mogu očekivati nove zbirke

Stranica 36 od 36 PrviPrvi ... 26343536

Pravila pisanja postova

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •