Stranica 52 od 52 PrviPrvi ... 242505152
Pokazuje rezultate 2,551 do 2,561 od 2561

Tema: Što čitate 3.

NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003

Početno

Malo je reći da sam oduševljena knjigom. Tip knjige koji najviše volim, a i ono kaj mi je najednostavnije čitati - poglavlja su kratka i sveko je kao neka priča. Prepliću se životi i sudbine dvije obitelji malog Baskijskog sela. U jednoj obitelji je član ETE u drugoj, je žrtva ETE

Datum pristupanja
    Oct 2004

Početno

Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Malo je reći da sam oduševljena knjigom. Tip knjige koji najviše volim, a i ono kaj mi je najednostavnije čitati - poglavlja su kratka i sveko je kao neka priča. Prepliću se životi i sudbine dvije obitelji malog Baskijskog sela. U jednoj obitelji je član ETE u drugoj, je žrtva ETE
    Ta knjiga mi je na rezervaciji, jedva čekam da je dobijem!

Trenutno čitam knjigu po preporuci s ove teme - Besmrtni život Henriette Lacks (a nas su na faksu učili da se žena zvala Helen Lane, u knjizi je i objašnjeno odakle ta zamjena). Zanimljivo mi je sadržajno, ali ne mogu reći da sam oduševljena knjigom, to je više novinarsko-publicistički tekst, a ne književnost. Iako, zaista sam svašta doznala i osvijestila - npr. činjenicu da su još 50-tih godina u Americi razdvajali bolnice za bijelce i obojene, ili da uzimanje uzoraka tkiva za istraživanje uopće nije bilo regulirano nikakvim propisima - danas mi je to nepojmljivo.

NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003

Početno

Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Ta knjiga mi je na rezervaciji, jedva čekam da je dobijem!

.
    Ak sam dobro skužila, samo su 3 primjerka u Zagrebu. Jučer ju je MM donio i veli da neću stići pročiitati tak debelu knjigu, a nema produžavanja. Možda si ti iza mene.
    Ali već sad sam sigurna da ću je stići. Predobra mi je. Tip knjige kakvu najviše volim čitati.

I fora su mi Baskijske rijčei - neke sam i naučila jer sam nakon kratkog boravka u Baskiji počela pratiti jednu njihovu grupa. Ma ta pokrajina me stvarno oduvijek fascinirala i nadam se da ću jedno otići tam na duže

Datum pristupanja
    Oct 2004

Početno

Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Ak sam dobro skužila, samo su 3 primjerka u Zagrebu. Jučer ju je MM donio i veli da neću stići pročiitati tak debelu knjigu, a nema produžavanja. Možda si ti iza mene.
    Nisu samo 3, na katalogu KGZ ih ima znatno više. Samo u mojoj knjižnici su dva primjerka (ja sam prva koja sam je rezervirala), u Gradskoj su 3, kao i na Medveščaku, Krvavom mostu i Ogrizoviću, a ima ih i u manjim knjižnicama izvan centra. Nije takva frka

NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003

Početno

Ma taj katalog je totalno nepregledan - meni je izbacilo 3 knjige: 2 na Krvavom mostu i jednu na Cvjetnjaku. I baš sam se tome čudila.

I da, stvarno im je loša stranica - već dugo koristim online produljivanje posudbe i baš svaki put dosta dugo klikam dok ne nađem gdje se to nalazi

ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006

Početno

Joj, hvala, volim takav tip knjiga!

chesil avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2017

Početno

Slazem se za nepreglednost kgz-ovih web stranica.

Ja zavrsila Umijece igre americkog pisca Chada Harbacha.
    Roman je bas americki. Nemam bolji izraz Prati 5 likova na malom koledzu koje povezuje bejzbol. I da, bas mi je taj bejzbol predstavljao najveci problem jer ga ne pratim niti razumijem, ali kad se sport makne u stranu, roman je dobar. Malo podjeca na Eugenidesov Bracni zaplet, valjda zbog atmosfere koledza i mladih likova. A na omotu hrvatskog izdanja kocoperi se i Franzenova pohvala ovom Harbachovom prvijencu.

Datum pristupanja
    Oct 2009

Početno

Citam Janet Fitch: Bijeli Oleander, odusevljena sam. O djevojcici cija osebujna majka zavrsi u zatvoru, a nju sele iz jedne u drugu udomiteljsku obitelj. Bez trunke nedejeljnopopodnevne patetike, jako pametno stivo s idealnom dozom poetike, obavezna lektira za svakog roditelja, zato je i kacim ovdje.
    Nazalost cini mi se da nije prevedena na hrvatski.

Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004

Početno

.. ali postoji odličan film i to sa odličnom Alison Lohman (i Michelle Pfeiffer)

Datum pristupanja
    Oct 2009

Početno

Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    .. ali postoji odličan film i to sa odličnom Alison Lohman (i Michelle Pfeiffer)
    da. to ostavljam za poslije knjige

Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007

Početno

Édouard Louis: Raskrstimo s Eddyjem

Uzela sam ga pročitavši vaše preporuke, i da, izvrstan je...
    Kratak, ali vrlo nabijen emocijama i čak pomalo mučan roman.

Ne znam je li autor raskrstio sam sa sobom, imala sam dojam nakon čitanja da još uvijek nije...

Stranica 52 od 52 PrviPrvi ... 242505152

Pravila pisanja postova

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •