Stranica 40 od 40 PrviPrvi ... 30383940
Pokazuje rezultate 1,951 do 1,975 od 1975

Tema: Što čitate 3.

Datum pristupanja
    Oct 2004

Početno

Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Ma nije stvar u limitiranosti knjiznica, vec tko bi stigao Juranu i Tanju?
    To bi se vec moglo nazvati utrkom.
    Mah, pa puno knjiga koje su bila popularne ja još nisam stigla pročitati jer nikako da ih ulovim u knjižnici. Evo, prvo mi pada na pamet Sluškinjina priča.
    Inače rado pratim nova izdanja, ali nekad mi je čak i žao ako neku dobru knjigu prebrzo pročitam, jer si kasnije mislim, oni koji to sad čitaju uživaju u neponovljivoj čari prvog čitanja, za mene je svako sljedeće čitanje samo repriza

MalaRiba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009

Početno

I ja ovako!! Nekad gledam kćer i mislim si ,,Mala ni pojma nemaš kakvi te sve gušti čekaju čitalački'' Blago joj se :D

Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007

Početno

Pa da, ja npr baš zavidim svima vama koji tek sad počinjete s Ferrante...

aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003

Početno

Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Pa da, ja npr baš zavidim svima vama koji tek sad počinjete s Ferrante...

Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011

Početno

Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Ma nije stvar u limitiranosti knjiznica, vec tko bi stigao Juranu i Tanju?
    To bi se vec moglo nazvati utrkom.
    Vjerojatno se čini da čitam puno novih naslova jer takve ovdje prijavim, ali ja zapravo osjećam nepovjerenje prema nepoznatim autorima. Kad smo ovog ljeta dijelili link sa 70 novih izdanja, ja sam sebi samo jedan naslov zapisala. Nekako više volim da knjiga odleži i prođe test vremena. Zato volim one popise najboljih knjiga desetljeća ili duže jer mi se pokažu bolje knjige koje i nakon deset godina privlače pažnju.

Dobro, kad izađe nova knjiga npr. Nade Gašić ili Kristiana Novaka, provjeravat ću svaki dan katalog knjižnice, a i Genijalnu prijateljicu sam odmah posudila, ali o njoj sam toliko bila čitala na britanskim i američkim internetima da sam bila jako znatiželjna.

Datum pristupanja
    Oct 2004

Početno

Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Dobro, kad izađe nova knjiga npr. Nade Gašić ili Kristiana Novaka, provjeravat ću svaki dan katalog knjižnice, a i Genijalnu prijateljicu sam odmah posudila, ali o njoj sam toliko bila čitala na britanskim i američkim internetima da sam bila jako znatiželjna.
    E, tako i ja imam neke autore u koje imam puno povjerenje, i ne razmišljam puno o tome kakva im je nova knjiga - znam da mora biti dobra.
    U tu kategoriju mi definitivno spada Ljudmila Ulicka, njezine knjige bih kupila (a ne samo posuđivala) bez razmišljanja. Ali dok sam došla do te faze, pročitala sam nekoliko njezinih romana i svaki bi me iznova oduševio. Alice Munro također. Od domaćih autora, Kristian Novak i Tanja Mravak mi prvo padaju na pamet kao pouzdani.

ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006

Početno

Procitala Nevidljivu zenu. Odlicna, kao.i vecina njenog, al za ubit u pojam. Vjer ta korespondira vise s publikom od onoh o bolestima, koja korespondira s ljudima koji pate od kronetskih bolesti..a starenje nas svih ceka (ako kroneri prozive). To, po meni, nije knjiga za pozitivce, kojima cr bit odbojna, ni za mladje, koji je nece skuzit.

A to sam napravila da se ne ulovim na gledanje ferrante, koja me slatkogorko opijala i frustrirala u citanju, cijela ta njihova situacija, pa da nemam revival sad u gledanju opet .

Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008

Početno

Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    E, tako i ja imam neke autore u koje imam puno povjerenje, i ne razmišljam puno o tome kakva im je nova knjiga - znam da mora biti dobra.
    U tu kategoriju mi definitivno spada Ljudmila Ulicka, njezine knjige bih kupila (a ne samo posuđivala) bez razmišljanja. Ali dok sam došla do te faze, pročitala sam nekoliko njezinih romana i svaki bi me iznova oduševio. Alice Munro također. Od domaćih autora, Kristian Novak i Tanja Mravak mi prvo padaju na pamet kao pouzdani.
    Baš mi je bratić rekao za Zeleni šator, to moram potražiti:
    https://www.jutarnji.hr/kultura/knji...vjera/7125378/

Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007

Početno

Dora Kinert Bučan: Žal

Iz vrlo sebičnih razloga o ovoj knjizi neću reći ništa.
    Osim da me malo drmnula.

MalaRiba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009

Početno

Završila Kameno srce, o sweet jesus, treba mi neki chic lit da me pokupi nakon ovog. Predivnom lakoćom napisan roman o postporođajnoj psihozi koja završava katarstrofalnim posljedicama, jako mi se sviđa glavni lik, zadnje stranice sam čitala s rukama preko očiju i virila između prstiju. Preporuka.

chesil avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2017

Početno

Prvi put cujem za Nadu Gasic. Ali dobro, tako sam i za Tanju Mravak prvi put cula na ovim stranicama prije par mjeseci pa me sad Nasa zena ceka doma za citanje
    Kameno srce je zbilja strasan roman. Uvjerljiv, snazan, odlican, ali jeziv roman.

Ja upravo procitala Posljednji cuvar Ellis Islanda francuske spisateljice Gaelle Josse.
    Dva sata mi je trebalo za ovaj nevelik roman o otocicu kraj New Yorka na koji su pocetkom 20.stoljeca pristizali brodovi s useljenicima iz Europe, a na kojem se vrsila selekcija. Iako je po statistikama bilo tek 2% odbijenih, sudbina pojedinih zapecacena je ne samo zbog, primjerice, presuda za kriminal nego i zbog mentalnih bolesti.
    Pricu o otoku citamo iz pera dugogodisnjeg upravitelja kojeg izjeda samo jedno, ali prestrasno oglusivanje o stroga useljenicka pravila svoje drzave. Zbog te odluke nemam nimalo simpatija prema glavnom liku, i zapravo mi je neuvjerljiv s kasnijim zalovanjem i kajanjem.
    Ipak, knjiga me nagnala na proucavanje brojnih crno-bijelih fotografija A. F. Shermana, birokrata zaposlenog na otoku koji je u slobodno vrijeme fotografirao useljenike inzistirajuci na tome da na sebe stave sto vise obiljezja svog podrijetla. Te su se fotografije redovno objavljivale u tadasnjim antiimigrantskim glasilima, a Shermanova uloga u suradnji s ekstremistima nikad nije rasvjetljena.

Datum pristupanja
    Oct 2004

Početno

Citiraj chesil prvotno napisa Vidi poruku
    Prvi put cujem za Nadu Gasic. Ali dobro, tako sam i za Tanju Mravak prvi put cula na ovim stranicama prije par mjeseci pa me sad Nasa zena ceka doma za citanje
    Kameno srce je zbilja strasan roman. Uvjerljiv, snazan, odlican, ali jeziv roman.

Ja upravo procitala Posljednji cuvar Ellis Islanda francuske spisateljice Gaelle Josse.
    Dva sata mi je trebalo za ovaj nevelik roman o otocicu kraj New Yorka na koji su pocetkom 20.stoljeca pristizali brodovi s useljenicima iz Europe, a na kojem se vrsila selekcija. Iako je po statistikama bilo tek 2% odbijenih, sudbina pojedinih zapecacena je ne samo zbog, primjerice, presuda za kriminal nego i zbog mentalnih bolesti.
    Pricu o otoku citamo iz pera dugogodisnjeg upravitelja kojeg izjeda samo jedno, ali prestrasno oglusivanje o stroga useljenicka pravila svoje drzave. Zbog te odluke nemam nimalo simpatija prema glavnom liku, i zapravo mi je neuvjerljiv s kasnijim zalovanjem i kajanjem.
    Ipak, knjiga me nagnala na proucavanje brojnih crno-bijelih fotografija A. F. Shermana, birokrata zaposlenog na otoku koji je u slobodno vrijeme fotografirao useljenike inzistirajuci na tome da na sebe stave sto vise obiljezja svog podrijetla. Te su se fotografije redovno objavljivale u tadasnjim antiimigrantskim glasilima, a Shermanova uloga u suradnji s ekstremistima nikad nije rasvjetljena.
    Ovo zvuči zanimljivo, stavljam na popis za knjižnicu!

Nada Gašić je inače poznata kao prevoditeljica (njezin je npr. jako dobar - i stilski vrlo zahtjevan - prijevod Švejka sa češkog na hrvatski). Kao književnica se javila kasnije. Dva su njezina romana kriminalističke tematike, ali atmosferom tijesno povezana sa zagrebačkim ulicama: "Mirna ulica, drvored" i "Voda, paučina". Navodno je zamislila tetralogiju o Zagrebu od četiri romana od kojih bi se svaki odvijao u drugo godišnje doba (prethodna dva romana dešavaju se u ljeto, odnosno jesen), ali već dugo nema glasa od nje, pa se ne zna kad će i hoće li izaći i novi roman.
    U svakom slučaju, preporučujem je, izvrsna je autorica, ima sjajna zapažanja, smisao za detalje i stvara napetu i tjeskobnu atmosferu.

chesil avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2017

Početno

Hvala, tanja_b!

Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007

Početno

Robert Seethaler, Čitav jedan život.
    sve je već tu na topicu rečeno o ovoj knjižici, mogu samo potpisati.

Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008

Početno

Evo, prosinac je, a to znači da imam nula vremena za čitanje.

A imam već dugo u pripremi Svetlanu Aleksievič (Rat nema žensko lice), samo to nije literatura za opuštanje: https://www.mvinfo.hr/clanak/preporu...ma-zensko-lice

Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007

Početno

S obzirom da sam u gadnoj gužvi i uglavnom fizički, intelektualno i emocionalno potpuno iscrpljena, nemam ni snage ni vremena za "tešku" literaturu.
    Stoga sam, vozeći se tramvajem, naravno, pročitala nešto što nisam ulovila dok je bilo hit , a nije zahtjevno štivo, naprotiv, baš me nekako opustilo:
    Kristina Wolsperger Danilovski: Danci i stranci
    Stilski i jezično možda i nije "my cup of tea", ali zato mi je zgodno osvijestilo neke kulturološke i ine razlike između nas i Danaca i potvrdilo da trava fakat samo izgleda zelenija u tuđem dvorištu. Uopće me ne čudi što se autorica nakon tri godine (obiteljskog) života u toj zemlji vratila doma .

Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007

Početno

Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    A imam već dugo u pripremi Svetlanu Aleksievič (Rat nema žensko lice), samo to nije literatura za opuštanje: https://www.mvinfo.hr/clanak/preporu...ma-zensko-lice
    Uf, ja sam poslije njenih knjiga u debeloj depresiji

Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008

Početno

Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Uf, ja sam poslije njenih knjiga u debeloj depresiji
    Isto, ali svejedno ne odustajem.

Datum pristupanja
    Oct 2004

Početno

Nakon 4. dijela Ferrante i odmah zatim pročitane Sluškinjine priče, toliko sam ukomirana da moram čitati nešto laganije i ležernije, inače bih mogla imati psihičkih problema
    Zato si za oporavak ponovo čituckam Ammanitija, "Nek zabava počne", kupljenog na Interliberu na ludom popustu. Odličan je, stvarno je majstor ujedno mi je i žao što nije prevedeno više njegovih knjiga na hrvatski, ne znam zašto su stali?

Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004

Početno

Da, kako je bio popularan neko vrijeme, a sad kao da je nestao?! A gledala sam, napisao je još knjiga. Ja sam si isto na Interliberu kupila njegovu knjigu, ali ono sa Rinom Zenom, ovu tvoju imam već od prije.

Datum pristupanja
    Oct 2004

Početno

Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Da, kako je bio popularan neko vrijeme, a sad kao da je nestao?! A gledala sam, napisao je još knjiga. Ja sam si isto na Interliberu kupila njegovu knjigu, ali ono sa Rinom Zenom, ovu tvoju imam već od prije.
    Da, prošle godine je na TV bio Bertoluccijev film po njegovom romanu "Ja i ti", odličan je film, baš bih rado pročitala i knjigu. A sigurno ima još takvih djela za koja ni ne znam.
    Evo, Ammanitija dodajem na spisak "provjerenih" autora čije knjige bih uvijek rado čitala i bez prethodne preporuke.

olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012

Početno

Ja sam se ovih dana "castila" ranijim knjigama Donne Tartt. "Tajna povijest" mi je dobra, ali mi je bolja "Mali prijatelj". Ovu drugu knjigu ne hvale bas previse, razlicita je, ispricana u trecem licu. Zlocin postoji, ali sam po sebi je povod a ne uzrok dogadjaja i kao takav sekundaran za radnju. Knjiga je porodicna drama smjestena u ambijent vrelog i lijenog ljeta americkog juga, koje je samo prividno mirno. Jezgroviti opisi svojstveni autorki meni su bas pasali. Knjiga nije od onih koje vam ne daju spavati, sto je mozda razlog da je smatraju slabijom u odnosu na "Tajnu povijest" i "Cesljugara".

Na polici su mi sve cetiri knjige E. Ferrante. Na temu sa spojlerima ne virkam, ali ste ih i ovdje toliko nahvalile da me prosto strah citati, haha. Samo da znate, pobudile ste mi veeeeelika ocekivanja...

Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003

Početno

Procitala sam Svjetlo koje ne vidimo, Anthonyja Doerra
    dugo sam je zvakala, ali ne zato sto je losa ili mi se nije dalo, samo zato jer je debela, a ja nikako da si priustim koji SAT ili dva citanja, a ne 10 strana pred spavanje prije nego se onesvijestim
    Knjiga je divna, usporedjuju je s Kradljivicom knjiga, ali meni je puno slojevitija i bolje napisana

Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007

Početno

Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    Procitala sam Svjetlo koje ne vidimo, Anthonyja Doerra
    dugo sam je zvakala, ali ne zato sto je losa ili mi se nije dalo, samo zato jer je debela, a ja nikako da si priustim koji SAT ili dva citanja, a ne 10 strana pred spavanje prije nego se onesvijestim
    Knjiga je divna, usporedjuju je s Kradljivicom knjiga, ali meni je puno slojevitija i bolje napisana
    I meni je bila divna <3

Datum pristupanja
    Oct 2004

Početno

Slučajno sam čula, pa sam onda i nabavila i pročitala knjigu priča Josipa Novakovića "Sumka 43".
    Autor inače godinama živi u Americi, piše na engleskom (ova knjiga je prijevod), i predaje na fakultetu (podučava kreativno pisanje, ako sam dobro zapamtila). Dakle, njegova knjiga morala bi biti izvrsna - ali mene ove priče uopće nisu impresionirale. Stilski su mi više bile nalik na srednjoškolske domaće zadaće (da ne govorim da jedna priča završava rečenicom u stilu: "Eto, to je ta moja ovogodišnja Božićna priča" ).
    Da ne bude da samo kritiziram - priče su simpatično pisane, zgodne, ali ništa više od toga. Neke su malo dulje, i te pate od ozbiljnih kompozicijskih problema jer su razvučene do u beskraj i gube fabularnu nit (npr. kad opisuje skitanja svojeg mačka po preriji, više nisam mogla pratiti koji pas ga je ganjao, kad je pričepio šapu i na koje je sve ženske mačke naskakivao).
    Sve u svemu, nije me se baš dojmilo. Nadam se da mu nisu i ostale knjige ovakve.

Stranica 40 od 40 PrviPrvi ... 30383940

Pravila pisanja postova

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •