Stranica 41 od 41 PrviPrvi ... 31394041
Pokazuje rezultate 2,001 do 2,028 od 2028

Tema: Što čitate 3.

Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003

Početno

Patricia Cornwell: Mrtvačka luka
    Razočarana sam. Cornwell ide u nekom high tech smjeru, teško je pratiti sve te novotarije i gadgete koje spominje u romanu, silne agencije, državne i vojne organizacije i njihove komplicirane veze i vezice, i povezanost Kay Scarpetta sa njima. Davež od knjige
    Žalosna sam, jer sam gutala seriju o Scarpetti, i kupovala ih kako su izlazile u Algoritmovom izdanju, od ranih devedesetih. I super su mi ti romani.
    Ovo sad više nije. Pogubila se.

Sljedeći roman je Crvena magla, i direktno se nastavlja na ovaj (koliko sam pročitala na koricama). Iako sam rekla da neću dalje čitati, ipak ostavljam otvoreno, for old times sake

Datum pristupanja
    Nov 2003

Početno

Jon Krakauer: Bez daha
    Ekspedicija na Mt. Everest 1996. koja je tragično završila.
    Ako ste gledali film Everest, prije par godina, ovo je knjiga na osnovu koje je snimljen.
    Novinar Jon Krakauer je bio član ekspedicije u svojstvu izvjestitelja, novine za koje je radio su naručile reportažu. On sam je inače alpinist i imao je puno penjačkog iskustva prije ove avanture.
    Osim opisivanje samih događaja, daje i jedan povijesni pregled penjanja na Everest, i pogled na trend tzv. komercijalnih ekspedicija - svatko tko ima novaca (cca 60.000 usd) i koliko toliko kondicije za hodanje i penjanje, može pokušati i možda uspjeti. Postoje firme koje će se pobrinuti da se popneš na vrh. Vlada i svojevrsna konkurencija među firmama, jer što više ljudi dovedeš do vrha, to ti je bolji rejting, više novih korisnika će čuti za tebe i odlučiti se penjati (i platiti) baš tebi, a ne nekom drugom.
    Zanimljivo je koliki je to fizički napor, napad na ljudsko tijelo u takvim ekstremnim uvjetima u kojima nije normalno da se čovjek nađe. Dramatični događaji koji su se počeli odvijati za vrijeme i nakon uspona na vrh, i povratka s vrha, sama činjenica da se tragedija mogla izbjeći da se sve odvijalo samo pola dana ili 24 sata ranije ili kasnije, ponovo pobuđuju poštovanje prema planini i prirodi, koje uz svo naše poznavanje tehnologije i ljudska dostignuća - nije moguće ukrotiti niti kontrolirati.
    Zanimljivo i napeto djelo.

Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007

Početno

Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam u novu krenula s Mojom borbom, koja mi stoji pored uzglavlja još od 2015 .
    Nisam baš u điru, al' kaj sad ...
    Lijepi su ti koralji, a i ti si lijepa.
    Još uvijek
    Sorry na upadu.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011

Početno

Prošlu godinu mi je više obilježila kvantiteta, nego kvaliteta pa neke od sljedećih knjiga u nekoj drugoj godini ne bi ušle u prvih 10.

Top 10 za 2018.:

A. Spiegelman: Maus
    D. Guterson: Cedrovi pod snijegom
    J. Pavičić: Crvena voda
    I. Prtenjača: Brdo
    S. Cain: Tišina
    D. Eggers: Circle
    D. Kehlmann: Mjerenje svijeta
    V. Despentes: trilogija Vernon Suboteks
    K. Ishiguro: Blijed pogled na bregove
    T. Jansson: Knjiga o ljetu

Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008

Početno

Dobre ste, ja se jedva mogu sjetiti deset knjiga koje sam pročitala u 2018.

Mislim, s ovog popisa pročitala sam dvije, s popisa tanje_b jednu i s Forkinog popisa još jednu.

Knjige Svetlane Aleksievič su mi odlične, ali se od njih moram oporavljati.

Ljudmila Ulicka - nisam se još dočepala Zelenog šatora, to mi je iduće na redu.

Moram početi voditi evidenciju, ali sastojala bi se pretežno od krimića Nikako da se upustim u Moju borbu...
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 08.01.2019. at 16:05

Datum pristupanja
    Nov 2003

Početno

evo mojih top 7 u 2018

Donald Ray Pollock: U vječnoj borbi sa sotonom
    Philippe Claudel: Brodeckov izvještaj
    Richard Flanagan: Uskim putom duboko na sjever
    Ljudmila Ulicka: Zeleni šator
    Jurica Pavičić: Crvena voda
    Kristian Novak: Ciganin, ali najljepši
    Renate Dorrestein: Bez milosti

Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007

Početno

Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Lijepi su ti koralji, a i ti si lijepa.
    Još uvijek
    Sorry na upadu.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hvala ti

Moraš ih doći vidjeti uživo, a dođeš li, svakako se javi

anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006

Početno

Hvala na svim vašim popisima najboljih knjiga iz lanjske godine!

Upravo sam pročitala zadnje stranice knjige Lincoln u bardu, G. Saundersa, 2017. ovjenčane nagradom Man Booker. Sretna sam jer godinu počinjem odličnom knjigom. Na mnogo načina lijepom, ali i tužnom, jer opisuje bol roditelja nakon gubitka djeteta. Znamenitog američkog predsjednika, naime, pratimo kroz misli i dvojbe u prvoj noći nakon smrti njegova sina. Istodobno autor daje glas običnom puku, grešnicima i obespravljenima, robovima, ženama. Ni u smrti oni ne dožive ideju jednakosti i slobode. No, redom postaju pripovjedači ovog romana u kojem se njihovi glasovi izmjenjuju s poglavljima sačinjenim od citata iz povijesnih izvora. Ono što se čini kao kakofonija zapravo je simfonija.
    Posljednje uređivanje od anamar : 11.01.2019. at 09:38

ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006

Početno

Koliko god ima sin kad umire? Ne mogu citat knjige o smrti djece..zapravo mogu jedino ako su.umrli.mladji od mog djeteta...iracionalno al tako je. A vec sam tu knjigu bila notirala da bi mogla bit dobra pa potisnula.

anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006

Početno

Willie, dječak iz romana, imao je 11 godina kad je preminuo od posljedica bolesti.
    Lincoln i njegova supruga imali su 4 sina. No, trojica su umrla u dječjoj ili asolescentskoj dobi.

aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003

Početno

Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko god ima sin kad umire? Ne mogu citat knjige o smrti djece..zapravo mogu jedino ako su.umrli.mladji od mog djeteta...iracionalno al tako je. A vec sam tu knjigu bila notirala da bi mogla bit dobra pa potisnula.
    tako i ja

ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006

Početno

Hvala, nije to za mene, jos ne..a tko zna hoce li ikad bit. Pokusala sam Mani i Falis mi i zakljucila da to ne mogu - isti spol, dob..

Datum pristupanja
    Oct 2004

Početno

Lydia Davis: Ne mogu i neću
    Vrlo interesantna zbirka priča, vrlo neujednačene duljine - od vrlo kratkih, od jedne-dvije rečenice, poput aforizama, do dugačkih; od otkačeno duhovitih i ironičnih do duboko osobnih ispovijesti; od onih koje plijene pažnju do pomalo dosadnih. U svakom slučaju, zanimljivo čitalačko iskustvo, čitajući neke osjećala sam se kao da se gledam u ogledalo. Na mahove me podsjećala na Alice Munro, na mahove na Luciu Berlin, ali pogrešno bi bilo uspoređivati je s jednom ili drugom autoricom jer Lydia Davis ima vlastiti, specifičan stil. Čak i u onim dosadnijim pričama stekla sam dojam da zapravo eksperimentira s granicama dokle je moguće isti motiv prevrtati i varirati kroz tekst.
    Preporučujem!

Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007

Početno

Kazuo Ishiguro "Pokopani div"
    anamar i Jurana su sve već rekle o ovom romanu, neću kvariti. Odmah ide na popis najboljih za 2019.
    Nevjerojatan je način na koji Ishiguro gradi atmosferu i uvlači čitatelja u nju.... Žao mi je samo što sam knjigu ponijela na skijanje, pa je nisam mogla neprestano čitati i trebalo mi je za nju duže nego što bi mi inače bilo uobičajeno. Ovako sam je čitala čak i u autu na povratku s puta, i kad sam završila, zatvorila sam je i piljila kroz prozor skroz potresena. Btw, Jurana i anamar, što mislite, jel se lađar vratio po Axla?

Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011

Početno

Mislim da se nije vratio

aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003

Početno

nemojte spojlati
    ovim tempom kojim ja čitam
    ako i dođem do te knjige
    već ću zaboraviti na to
    ali opet

Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007

Početno

Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    nemojte spojlati
    ovim tempom kojim ja čitam
    ako i dođem do te knjige
    već ću zaboraviti na to
    ali opet

pročitaj nešto drugo u međuvremenu

Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010

Početno

Pocela sam citati Sluskinjinu pricu.
    Stvara grc u zelucu od samog pocetka.

anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006

Početno

Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da se nije vratio
    X

Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010

Početno

Citam Sluskinjinu pricu, sjetila sam te se...kad je opisivala kradju kceri, koja je tada imala 11 mjeseci, netom prije prohodavanja...taman koliko sada ima i moja...kao da mi je eksplozija tjeskobe grunula u pleksus, odvratan osjecaj.

ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006

Početno

Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Citam Sluskinjinu pricu, sjetila sam te se...kad je opisivala kradju kceri, koja je tada imala 11 mjeseci, netom prije prohodavanja...taman koliko sada ima i moja...kao da mi je eksplozija tjeskobe grunula u pleksus, odvratan osjecaj.
    . Prosudi sama čitati dalje ili ne. Ja Mani nisam izdržala - dijete iste dobi, spola, imena - umire. Naprosto, nisam u tom trenu mogla imati odmak i bilo me previše strah da se taj strah ne zapeče uz ostale strahove koje imam - previše bi me "koštalo" malo književnog užitka.

Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010

Početno

. Prosudi sama čitati dalje ili ne. Ja Mani nisam izdržala - dijete iste dobi, spola, imena - umire. Naprosto, nisam u tom trenu mogla imati odmak i bilo me previše strah da se taj strah ne zapeče uz ostale strahove koje imam - previše bi me "koštalo" malo književnog užitka.
    Mahnito citam svaki slobodan trenutak...za trenutak kad ce opet biti zajedno (hoce li?).
    Da sam znala da ce biti i ovaj dio s djetetom, ne bih posudjivala knjigu.
    Isto kao sto godinama ne citam i ne gledam nista o psima a da nije komicno/romanticno.

ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006

Početno

Mahnito citam svaki slobodan trenutak...za trenutak kad ce opet biti zajedno (hoce li?).
    Uh...Bed mi je spojlati... Sigurno na Wikipediji imaš plot knjige.

Datum pristupanja
    Nov 2003

Početno

nema smisla spojlati

Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010

Početno

Ma nije to bilo pitanje koje trazi odgovor.

Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010

Početno

Procitala. Probavljam. Gutala sam je.
    Inace nisam od distopija, ali ova me je bas uvukla, svidja mi se ton pripovijedanja, njezan je, dojmljiv.
    Malcice sam razocarana krajem, voljela bih da je jasniji.
    U svakom slucaju, nakon ovakvog djela, covjek se (jos vise) zamisli.

Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011

Početno

Optimist, autorica piše nastavak pa će valjda biti jasnije

Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010

Početno

Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Optimist, autorica piše nastavak pa će valjda biti jasnije
    Ajme, divno!!!