Stranica 49 od 49 PrviPrvi ... 39474849
Pokazuje rezultate 2,401 do 2,420 od 2420

Tema: Što čitate 3.

ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006

Početno

Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    i ja sam u dilemi :/
    čekamo nekog pametnijeg onda
    Nisam taj pametniji al to tako ovisi o osobnim knjizevnin preferencama mame itd. Mojoj mami je ne bih nikad dala, sveki znam da ne bi jer nije sklona tom tipu knjizevnosti, mislil da ni jedna, ni druga ne bi bile sklone tom tipu knjizevnosti. Sveki bi ziher rado vitala Guzel Jahinu jer voli sve rusko - istocno. Posegnula je npr. za Ljudmilom Ulickom i Rabljenim dobom, al joj je bilo previse muke i genocida. Ona je Talkien tip i cita npr. knjige koje cita mona kcer - davida walliamsa, puno cita sf, ruske klasike. Moja mama bi, da je ziva, ziher posegnula za omrazenom mi.Bucevickom i proslijedila bi mimjens podcrtanim mudrostima . Tako da mi je tesko zamisliti neku apstraktnu staru majku pa onda preporuciti da - ne.

Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007

Početno

Ma ovo je više roman o starenju, o tome kako te prestaju primjećivati, kako si svima više-manje postao smetnja, čak i ako si zdrav, a kamoli kad ti treba pomoć.... Nekako ne znam želim li joj to još više osvijestiti, hoće li joj to pomoći ili odmoći. Nije ona neka stara majka nego baš ovakva s kakvom počinje knjiga...

jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010

Početno

Pocela sam 6. Moju borbu, bome je debela.
    Nadam se da ce mi izdrzati do godisnjeg

Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007

Početno

Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    Pocela sam 6. Moju borbu, bome je debela.
    Nadam se da ce mi izdrzati do godisnjeg
    zavidim! jesi je uspjela posuditi ili si morala kupiti?

jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010

Početno

Kupio mi mm, meni bilo zao dati novce, onda sam mu jos zvocala sto je kupio, a ipak mi drago :zene:

ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006

Početno

Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ma ovo je više roman o starenju, o tome kako te prestaju primjećivati, kako si svima više-manje postao smetnja, čak i ako si zdrav, a kamoli kad ti treba pomoć.... Nekako ne znam želim li joj to još više osvijestiti, hoće li joj to pomoći ili odmoći. Nije ona neka stara majka nego baš ovakva s kakvom počinje knjiga...
    Citala knjigu. Al ne znam kako je zene te dobi percipiraju. Meni je bila delresivna. al npr ne mogu zamislit 'stare majke' u svom zivotu da citaju ni ugresicku (ex fer-ovke sklone sf-u il sklone lsksoj literaturi). Ako dte u dvojbi, zasto im to davati ? Ja govorim, doduse, o ekili 80 plus, oni su beyond drakulicke - oni su taj dio prezivjeli i sad zele samo veselo (sveki i tata).
    Posljednje uređivanje od ina33 : 11.07.2019. at 19:34

ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006

Početno

Njina je valjda to sto drakulicka pise - pih, kad smo se mi ono oko toga nervirali. Svaka god je u toj dobi bonus. Iako mi prica tata kako ima frenda koji se s tipa 92 ljuti kako susjed s 94 bolje hoda od njega.

chesil avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2017

Početno

https://www.jutarnji.hr/kultura/knji...ljeta/9115739/

Zanimljivo, baš puno njih preporučuje zbirku priča Maše Kolanović.

Datum pristupanja
    Oct 2004

Početno

Citiraj chesil prvotno napisa Vidi poruku

I meni je to zapelo za oko. I drago mi je jer sam dotičnu zbirku uspjela dobiti u knjižnici na ljetni rok posudbe

Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010

Početno

Mlakić: "Skica u ledu"
    Jako dobro. Još 50ak mi je stranica ostalo.
    Preporučujem. Puno stranica. Svega na njima. Rock koncerti. Matematički zadaci. Rat. Ljubav. Kriminal. Odnosi među likovima.
    Nadam se da će mi i kraj knjige biti jednako dobar.

Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011

Početno

Citiraj chesil prvotno napisa Vidi poruku

Puni ti hvala, obožavam ovakve članke.

Datum pristupanja
    Oct 2004

Početno

Ankica Tomić: Skarabej

Pratim rad Ankice Tomić praktički od početka, otkako je za svoj književni prvijenac, autobiografsku prozu "Naročito ljeti", dobila nagradu VBZ-a. Nakon toga je objavila dva romana, Damen kapric i Vice versa, oba su mi bila razočaranje. Zapravo sam zaključila da autorica ima problema i sa stilom (rečenice su joj bile nekakve nespretne, cifraste) i s formom (romanesknom). "Skarabeja" ne bih ni uzela čitati da nije ljeto, dugi rok posudbe, pa eto, da vidim o čemu se radi. Ugodno sam se iznenadila
    Dakle, za razliku od prethodna dva romana, prvo upada u oči izbrušen stil, prilagođeniji suvremenom pripovjedaču i čitatelju, i pripovijedanje u 1. licu - što je definitivno plus, dodaje na autentičnosti i bolje uvlači čitatelja u priču. Drugo, fabula je majstorski vođena kroz cijeli roman na više razina. Ne znam kako joj je to uspjelo (nakon ona prethodna dva romana koji su baš po pitanju forme bili ubibože), ali stvarno je dobro. Isprepliću se pripovijedanje glavne junakinje, Suzane, i druga fabularna nit, ona šibenska, koja ide dalje u prošlost, pa opet u sadašnjost, pa se vrti oko centralnog događaja za koji naslućujemo koji je, ali nigdje nema eksplicitnog ukazivanja: "Evo, to je to, vidi, sad će..."
    Naravno da roman nije bez mane, ima tu viškova (recimo, Suzanin odnos sa sinom tinejdžerom - kako, gle slučaja, imam dijete iste dobi, taj bi mi odnos bilo itekako interesantno pratiti, ali ostao je previše plošan, na nivou klišeja, i nerazjašnjen - pa sam stekla dojam da lik sina služi samo tome da podcrta neuspješnost glavne junakinje u svim aspektima života (profesionalnom, bračnom, roditeljskom...). I motivi šibenskih likova su ostali malo visjeti u zraku, nije baš sve do kraja jasno. Ali to nisu toliko bitne stavke - meni je najvažniji bio dobar dojam nakon čitanja, interes koji me držao cijelo vrijeme, efektno razriješenje na kraju (očekivano, ali ipak dobro razriješeno) i znatno poboljšan stil pisanja autorice, koji me najviše razveselio. Ima nade i za četvrti roman

aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003

Početno

mozda je isla na pripreme za DM, pa naucila pisati esej, formu
    i to prenjela na roman

Datum pristupanja
    Oct 2004

Početno

Je, kako da ne, kad bi to tako išlo

Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008

Početno

Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    mozda je isla na pripreme za DM, pa naucila pisati esej, formu
    i to prenjela na roman
    ...ili na instrukcije, hehehe....

Offt. Ja bih voljela ići na neku radionicu kreativnog pisanja. Možda jednom, kad budem u miroovini. Do tada ću pisanjem dosađivati ljudima ovdje

Datum pristupanja
    Oct 2004

Početno

Pa ne moraš čekati mirovinu za to. Vidi ovo

https://cekape.com/radionice-zagreb/

Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007

Početno

Ne znam jel još postoji škola kreativnog pisanja koju je vodila Milana Vuković Runjić http://fama.com.hr/skola-kreativnog-...ukovic-runjic/

Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008

Početno

Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku

Eh, da... Već sam ja njuškala tu stranicu, ali nisam se odlučila. Možda ipak.... Ako se upišem, dojavit ću dojmove.

(Mislim da bi ona radionica pisanja kao terapijske aktivnosti bila idealna za mene , ali više mi se sviđa radionica kratkih priča...)
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 18.07.2019. at 07:38

Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003

Početno

Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku

ajme, genijalna ponuda

Datum pristupanja
    Oct 2004

Početno

Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    ajme, genijalna ponuda
    Jel'da? Ja sam išla prije nekoliko godina dva semestra na njihovu radionicu književne kritike, bilo mi je fantastično iskustvo i rado bih išla opet. U svakom slučaju, moje tople preporuke za CeKaPe, odlični su

Stranica 49 od 49 PrviPrvi ... 39474849

Pravila pisanja postova

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •