Stranica 12 od 80 PrviPrvi ... 210111213142262 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 551 do 600 od 3965

Tema: Što čitate 3.

  1. #551
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Evo, riješeno

  2. #552
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Pročitala "Iskreno vaš, Šurik", uživala.

  3. #553
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Pa to je to, kvart, naselje, lokalna zona, pa po toj logici pase i rajon.
    Posljednje uređivanje od Elly : 02.06.2017. at 16:30

  4. #554
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Procitala Stonera. Nije me odusevio, ali me se dojmio
    I njezan i snazan roman u isto vrijeme.

  5. #555
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Nakon Wolf Halla s velikim zadovoljstvom sam nastavila s Privedite tijela i to je trajalo sve dok nije počeo sudski dio. To mi je bilo manje zanimljivo.

    Svejedno, drago mi je da ima izaći još jedan nastavak

  6. #556
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Omara
    Ive Uščumlić
    dobra
    malo su mi se mješala vremena radnje, ali sam ja bila malo van forme kad sam čitala, možda zato
    ali svakako preporuka

  7. #557
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Sad sam počela čitati, a zapravo završavam Neobičan događaj sa psom u noći Marka Haddona.

    Pripovjedač je 15-godišnji dječak s Aspergerom koji želi napisati detektivski roman pa istražuje umorstvo susjedinog psa. Knjigu često svrstavaju u omladinsku književnost, ali ja je ne doživljavam djetinjastom. Naprotiv, jako je zanimljiva i jedva čekam da je nastavim čitati.
    U knjizi ima crteža, matematičkih jednadžbi, grafikona, osvrta na druge knjige i sve bi se to inače činilo postmodernističkim, ali ovdje ne, ovdje djeluje logično (a logiku voli i glavni lik).
    Uglavnom je zabavno, ali na mahove ipak i potresno.

  8. #558
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    U sedlu je tijesno za dvoje Ivice Ivanisevica: lagano, humoristicno, dobro napisano!
    Vec sam je prije bila posudila, ali je nisam stigla procitati. Drago mi je da sam je opet uzela.
    Preporuka

  9. #559
    MalaRiba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    369

    Početno

    Pročitala Sudbe i srdžbe, roman je zanimljiv iako su mi likovi neuvjerljivi u potpunosti, a i brak mi se doima plastičnim. Možda su takvi umjetnički brakovi... natopljen je dramom, dramskim referencama, čak i nekom vrstom didaskalija u prvom dijelu, svidjelo mi se to jer referira na glavnog lika, Lotta. Mathilde nisam u potpunosti shvatila, čak mogu reći da mi nije tragična njena velika tragedija.
    Posljednje uređivanje od MalaRiba : 06.06.2017. at 19:09

  10. #560
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Sad sam počela čitati, a zapravo završavam Neobičan događaj sa psom u noći Marka Haddona.

    Pripovjedač je 15-godišnji dječak s Aspergerom koji želi napisati detektivski roman pa istražuje umorstvo susjedinog psa. Knjigu često svrstavaju u omladinsku književnost, ali ja je ne doživljavam djetinjastom. Naprotiv, jako je zanimljiva i jedva čekam da je nastavim čitati.
    U knjizi ima crteža, matematičkih jednadžbi, grafikona, osvrta na druge knjige i sve bi se to inače činilo postmodernističkim, ali ovdje ne, ovdje djeluje logično (a logiku voli i glavni lik).
    Uglavnom je zabavno, ali na mahove ipak i potresno.
    joj, i zaboravila sam da sam ovo citala
    meni se bila svidjela

    ceka me franzen i purity
    a ja cekam da uhvatim malo vremena u komadu, mrzim citati u rupama po pola sata

  11. #561
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,621

    Početno

    Nakon priče o Greti Garbo - Zimsko drvo, pročitala sam Malu parišku knjižaru - Nina George. Baš mi se svidjela! Putovanje brodom koji je ujedno putujuća knjižara prema jugu, Provansa... Jean Perdu je knjižar i liječi knjigama - točno zna kome dati koju knjigu... samo sebi ne može pomoći...

  12. #562
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Upravo sam procitala Dopplera
    Idem odmah zvati knjiznicu da cujem imaju li Kamione, nisam znala da su oni nastavak (nadam se, jednako dobar)!

  13. #563
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Ja muku mučim s Donnom Tart i onom ptičurinom. U 3 mjeseca sam 15% Češljugara prožvakala. Sve mi se čini da ću morati odustati, a ne sjećam se kad sam zadnji put od knjige odustala, ali ne ide pa ne ide...

    Je li čitao netko Liane Moriarty The husband's secret?

    Ako ikada pročitam Češljugara, sljedeći na redu je Robert Bryndza, Last Breath. Krimić/akcija. Prve 3 knjige sam progutala u dva tjedna. Napeto, ali ništa pretenciozno.

  14. #564

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

    Početno

    Citiraj Munkica prvotno napisa Vidi poruku
    Ja muku mučim s Donnom Tart i onom ptičurinom.
    Sorry, ali moram na ptičurinu.

  15. #565
    Vlattka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    435

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Upravo sam procitala Dopplera
    Idem odmah zvati knjiznicu da cujem imaju li Kamione, nisam znala da su oni nastavak (nadam se, jednako dobar)!
    Sigurno imaju, ima već dosta kako je to izašlo. Ja sam čitala sa sto godina razmaka, super je jednu za drugom!

  16. #566
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Sorry, ali moram na ptičurinu.
    i ja
    a baš me gleda i pjeva mi s police

  17. #567

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    i ja
    a baš me gleda i pjeva mi s police
    Ma ja sam tu knjigu i čitala samo zbog naslova, tj. zbog ptičurine. Sigurno ne bih posegnula za tom knjigom da joj naslov glasi "Maloljetni kradljivac slike iz galerije nakon terorističkog napada"

    Inače, dopala mi je pod ruku ovih dana i najnovija knjiga Damira Karakaša "Sjećanja šume".
    Nisam od njega dosad ništa čitala, ne poznajem njegov opus, ali ova knjiga mi se jako sviđa. Crtice iz djetinjstva, lirske, prožete seosko-šumskom, pomalo sumornom atmosferom ličke zabiti, ali s nijansama duhovitosti, onako diskretno, s mjerom. Baš mi je užitak čitati.

    Usput sam pročitala i "Smokvu" Gorana Vojnovića. Nakon "Čefuri, raus" i "Jugoslavija, moja domovina" ovo mu je treći roman, a tematika je pomalo slična. Roman je dobar, iako mjestimice prerazvučen, i ne mogu se oteti dojmu da ne bi bilo loše da Vojnović promijeni temu u sljedećem romanu - kao da je o bosanskim Slovencima (ili slovenskim Bosancima) već sve rekao.

  18. #568
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Tena Štivičić, Tri zime.
    Gledala sam i predstavu lani, al mi je i drama sad doslovno upala u ruke pa sam je ponovno pročitala. Meni je izvrsna.

  19. #569
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj Vlattka prvotno napisa Vidi poruku
    Sigurno imaju, ima već dosta kako je to izašlo. Ja sam čitala sa sto godina razmaka, super je jednu za drugom!
    Dosla do pola

    Nekad mi se cini da najvise pratitelja ovog topica zivi u mom kvartu Dodjem u knjiznicu s popisom, vecina bude vani ili rezervirana.
    Posljednje uređivanje od Optimist : 08.06.2017. at 14:27

  20. #570
    MalaRiba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    369

    Početno

    Kad smo kod toga, u Gradskoj knjižnici Ri nema Črne mati zemle niti Ciganina već mjesecima, a ne možeš ni rezervirati niti računati da ćeš naletjeti jer stalno JE rezervirana unaprijed...I isto imam poveći popis ali se prilagođavam. Jučer sam posudila Sve što ostaje samo ljubav je od Ivane Plechinger (nekad samu sebe iznenadim odabirom - naletila sam na knjigu dok sam tražila Novaka na hr književnosti), i kao, ajde, uzet ću. Ona je pretvorila par svojih osobnih epizoda u knjigu, i lijepo iz svoje perspektive objašnjava kako i zašto ipak biti pozitivan. Lako štivo, simpatičan poddsjetnik da nije sve tako crno, nije za cinike

  21. #571
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    pročitala sve baš sve
    lako čitljivo, ali ništa posebno

    https://citajknjigu.com/sve-bas-sve-nicola-yoon/

  22. #572
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Napokon pročitala "Svijet je mali", Davida Lodgea
    Obožavam njegov britki humor, no u početku mi je bilo teško zapamtiti sve likove, stvarno ih je u ovom romanu brdo. Taman kad sam se prestala truditi, nekako su mi sjeli.
    Roman je baš Lodgeovski, dakle meni sjajan

  23. #573
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Umberto Ecco "Nulti broj". Mučim se, preintelektualna knjiga s previše povijesnih detalja za mene.

  24. #574
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    Jón Kalman Stefánsson - Tuga anđela.
    Drugi je to dio trilogije 'o dječaku' i knjiga koju sam dugo čekala da bude objavljena. Već sam ovdje pisala o prvom dijelu Nebo i pakao, koja me je oduševila. I nastavak, iako nevelik obimom, dirnuo me na mnoge načine. Riječ je o vrlo poetičnom, lijepom tekstu o osebujnim likovima i njihovom putovanju tijela i duha teško prohodnim zabitima Islanda.

    Inače sam jako zaostala za zacrtanim ciljem broja naslova za ovu godinu, jer naprosto ne stižem i to me rastužuje :/

    Ali raduje me Loe koji mi je slijedeći na redu u ispunjenju zadanoga cilja.

  25. #575
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Doppler mi je puno bolji od Volvo kamiona. Sam glavni lik mi je drugaciji, ponesto mi je previse isforsirano, izgubio se smisao prvog dijela.
    Ipak mi je bilo zanimljivo citati.
    Sad citam Purpurni hibiskus.
    I tu knjigu sam vec imala u rukama, ali je nisam stigla procitati.
    Posljednje uređivanje od Optimist : 10.06.2017. at 22:17

  26. #576

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Doppler mi je puno bolji od Volvo kamiona. Sam glavni lik mi je drugaciji, ponesto mi je previse isforsirano, izgubio se smisao prvog dijela.
    Ipak mi je bilo zanimljivo citati.
    Slažem se!

  27. #577
    Vlattka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    435

    Početno

    Optimist, jesi citala Polovica zutog sunca (od autorice Purpurnog hibiskusa)? Meni je ta njena super. Doduse, sve mi se njeno svidja.

    Poslano sa mog GT-I9060I koristeći Tapatalk

  28. #578
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Jesam, odlicna knjiga!

  29. #579
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Michal Viewegh - Anđeli naši svagdašnji
    zgodna knjižica, topla, pitka i duhovita, preporučam

    Genijalna prijateljica - vrlo zabavna i neočekivana
    meni je osvijestila razne stvari iz mojeg odrastanja i odnosa s prijateljicama, vriejdi pročitati

    Država Božja 2053- na prvih sto strana sam tek, s jedne strane me privlači a s druge mi izaziva mučan osjećaj
    jako je realistična, mogu zamisliti sve - kao da se dešava sad i ovdje, pred mojim očima

  30. #580
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    I Profil ima akciju

  31. #581

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

  32. #582
    chesil avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    288

    Početno

    napokon pročitala 1Q84
    na polovici druge sam već vidjela da se ovaj put murakami i ja ne kužimo, ali morala sam ići do kraja. osjećaj se nije promijenio.
    prerazvučeno, na trenutke predosadno. to dosad s murakamijem zbilja nisam doživjela

    sad me čeka noćni vlak za lisabon pascala merciera. čitao tko?
    Posljednje uređivanje od chesil : 13.06.2017. at 12:20

  33. #583
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj chesil prvotno napisa Vidi poruku

    sad me čeka noćni vlak za lisabon pascala merciera. čitao tko?
    čitala ja. Lijepa knjiga. Uspoređivali su je sa Sjenom vjetra, ali meni je Noćni vlak neusporedivo bolji.

  34. #584
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    konacno sam procitala Vrata, Magde Szabo
    sjajno!

  35. #585
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    dobila sam na posudbu Male laži, Liane Moriarty
    pocela sam danas u tramvaju
    nemam neki dojam za sada
    frendica mi ju je jako preporucila kao zabavnu i duhovitu, pa su mi ocekivanja visoka
    serija je navodno bila uzasno gledana i popularna

  36. #586
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Poslala sam muza u knjiznicu kako bi izabrao nekaj za mene i sad citam: Slucaj doktora Karpete. Jaroslav Boček

    I bas mi se svidja.

  37. #587
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    dobila sam na posudbu Male laži, Liane Moriarty
    pocela sam danas u tramvaju
    nemam neki dojam za sada
    frendica mi ju je jako preporucila kao zabavnu i duhovitu, pa su mi ocekivanja visoka
    serija je navodno bila uzasno gledana i popularna
    ali i vrlo površna i sapuničasto ljigava

    edit: i knjigu sam počela čitati, na Kindlu, i bilo mi je predosadno pa sam prestala
    Posljednje uređivanje od Mima : 13.06.2017. at 12:37

  38. #588
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Poslala sam muza u knjiznicu kako bi izabrao nekaj za mene i sad citam: Slucaj doktora Karpete. Jaroslav Boček

    I bas mi se svidja.
    Iju, kad sam to čitala, u srednjoj školi. Odlična knjiga. To mi je bio hit-poklon za rođendane.

  39. #589
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Nakon mene, Događaj sa psom u noći pročitao je moj sin, ali na hrvatskom iako sam mu ja tvrdila da je na engleskoj jezik vrlo jednostavan.
    Na kraju mi se ipak činila kao knjiga za mlade - odnosi među roditeljima i roditelja prema pripovjedaču su ostali nedorečeni, što s jedne strane ima smisla jer pripovjedač te odnose i osjećaje ne razumije, ali ipak...

    Nakon toga, pročitala sam Mačji stol po martinoj preporuci. Nisam čitala njegovog Engleskog pacijenta, ali sam se sjetila da sam čitala Obiteljsko naslijeđe, o šašavoj obitelji i odrastanju na Šri Lanki i ta mi se knjiga svidjela. I u Mačjem stolu su mi najbolji dijelovi u kojima se prisjeća ranijeg djetinjstva.
    Inače, knjiga za koju se čini da će biti hrpica dojmova i sjećanja na kraju postaje pravi roman i jasno je da nije autobiografija.
    Meni je neuvjerljiva osnovna postavka knjige po kojoj jedno trotjedno putovanje donosi dječakov prijelaz iz djetinjstva u odraslu dob, odnosno odrastanje, i da su ta 3 tjedna presudna za nastavak života pa sam onda ostala rezervirana i u cjelokupnom odjmu.
    Posljednje uređivanje od Jurana : 13.06.2017. at 14:20

  40. #590
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Iju, kad sam to čitala, u srednjoj školi. Odlična knjiga. To mi je bio hit-poklon za rođendane.
    He he. Izdanje '86. Zbunio je i knjiznicarku. Mozda nije lose muza poslati po knjige

  41. #591
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Hit biblioteka

  42. #592
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Aha. Citala sam dosta iz te biblioteke. No ovo nisam.
    Dobro pamtiš.

    I jos sam nesto skuzila, kako mi ne pasu americki filmovi tako mi ne pasu ni americki pisci

  43. #593
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Ne znam jel više za ovu temu ili neku drugu, ali evo mene baš oduševio ovaj projekt: https://www.irh.hr/izdvojeno/inicija...jiznici-dugave

  44. #594
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Ja čekam godišnji i ne čitam ništa, jer ne stižem (od posla i obiteljskih obveza)...

    Dobila iz knjižnice poruku da trebam vratiti knjige (to mi se duuugo nije dogodilo) pa sam usput posudila Americanu, ovo: http://www.mvinfo.hr/knjiga/10920/amerikana

  45. #595
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Ja je upravo čitam, Peterlin. I super mi je <3

  46. #596
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    I meni se svidjela Americana

  47. #597
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Jaume Cabre: Ispovijedam - na skali od 1 do 5 dajem ocjenu 6.
    Dugo mi je trebalo da pročitam knjigu, ali naravno ne zato što nije dobra, već zato što je predobra i uspjela sam polako uživati u njoj

    Sad sam uzela Glasove Pamana, očekujem isti doživljaj

  48. #598
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Meni je isto izvrsna bila Amerikana, a Purpurni hibiskus od iste autorice mi je bio još bolji

  49. #599
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Umrla sam od smijeha na priče o problemima crnkinja s kosom i uplitanjem kose, i onda našla ovu njenu sliku http://nawmagazine.com/chimamanda-ng...n-power-issue/
    preslatko!

    ne znam, meni su sve tri njene knjige dobre, ali mi je daleko najpotresnija bila Polovica žutog sunca. Tamo sam dušu isplakala na one opise gladi i beznađa....
    Posljednje uređivanje od Angie75 : 14.06.2017. at 14:53

  50. #600
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    je meni je isto super dojmljiv bio taj opis sa kosom, a i Zadie Smith u White teeth priča o toj temi, i kako su frizeri skužili da im glavno tržište nisu bogate bjelkinje, nego siromašne crnkinje jer je nevjerojatno koliko para su one spremne potrošit na to ravnanje kose (ili perike, umetke)
    kasnije sam vidila intervju sa Chimamandom di je ona govorila da Obama vjerojatno ne bi bio izabran za predsjednika da je Michele nosila prirodnu kosu. Pa kad je par tjedana nakon izbora cijeli svijet komentirao fotografiju Michele kako se "opustila" tj ima prirodnu kosu, bila sam ponosna na sebe što sam skužila o čemu uopće pričaju (još lani bih se čudila i mislila kako su glupi mediji)

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •