Stranica 33 od 80 PrviPrvi ... 23313233343543 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,601 do 1,650 od 3965

Tema: Što čitate 3.

  1. #1601
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Nabavila knjigu Zealot (Reza Aslan - ovo: https://www.tportal.hr/kultura/clana...emena-20130719 ) i baš me zanima kako će mi se dopasti. Volim publicistiku, a ovo mi se čini zanimljivim...

  2. #1602
    Ana i mamino zlato avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    937

    Početno

    Pročitala sam Dora i Minotaur od Drakulić. Jako me se dojmila, svaka preporuka.
    Nastavljam čitati njene druge knjige iako me grči u želucu koliko mi je teško

  3. #1603
    chesil avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    288

    Početno

    Trenutno sam na godišnjem pa sam se upustila u pravu literarnu pustolovinu. Prvi put sam čitala strip (ili se kaže grafički roman, hm?) i prvi put sam čitala na francuskom. Radi se o djelu koje je prevedeno i kod nas, Arapin budućnosti. Čitala sam prije par mjeseci recenziju u našim medijima i dosta me zaintrigiralo. Autobiografska priča o djetinjstvu dječaka čija je majka Francuskinja, a otac Sirijac, dječaku koji koji je prve godine života proveo u Gadafijevoj Libiji i Al-Assadovoj Siriji 70.-ih i 80.-ih. Dječja perspektiva omogućuje vrlo slobodna i politički nekorektna zapažanja o religiji, obitelji, okolišu, obrazovanju. Meni u svemu nedostaje majčina perspektivna, njena motivacija mi je ostala nejasna, kao da je autor nije doživio dok o ocu saznajemo ama baš sve. Ipak, uživala sam, vrlo duhovito štivo.

  4. #1604
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Dino Buzzati, "Tatarska pustinja"

    na neki način, obje su knjige o upropaštenim životima, vremenu koje je iscurilo u iščekivanju nečeg što će promijeniti životni tijek, samo što je Buzzatijev roman puno pesimističnijeg raspoloženja, Divljakuši sam se još i nasmijala.
    Moja ga je imala u ljetnoj lektiri 7. razreda, nekako ga je izgurala, a onda sam ju procitala ja.
    I ponovo dosla da zakljucka da su neke lektire jednostavno pretjerane za njihovu dob. Sto 12-13-godisnjaci znaju o neispunjenim ocekivanjima onoga "necega"? Pogotovo danas.
    Sjecam se da sam imala isti taj njen osjecaj da odredjene knjige citam (samo) zato sto moram (a oduvijek sam bila veliki knjigoljubac); npr. Madame Bovary ili Ana Karenjina su mi bile velika tlaka (iako sam istovremeno obozavala ostatak Tolstojevih djela, pogotovo Rat i mir). Jednostavno se sa 14-15 godina nisam mogla pronaci u udatim zenama koje se dosadjuju u braku, i mislim da u toj dobi nismo niti bili duzni to razumjeti. Tek u odrasloj dobi su mi te knjige pocele nesto predstavljati.
    A nakon 30 godina popisi lektira se i dalje nisu bas nesto pretjerano promijenili...

  5. #1605

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Ja ovaj topic vise citam i skupljam preporuke nego sto pisem na njemu.

    ALi ovaj put moram napisati, Stric Petros i Goldbachova slutnja. Netko ju je preporucio s foruma. Fantasticna knjiga za svaku preporuku. Procitala ju u dahu na moru.

  6. #1606
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Juli Zeh 'Dekompresija', psihotriler s tematikom ronjenja i mjestom radnje na Kanarima. Odlicno mi je sjela kao pauza od nesto ozbiljnijih knjiga, mislim potraziti ima li jos nesto prevedeno od te njem autorice.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 07.08.2018. at 23:24

  7. #1607
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku

    Dino Buzzati, "Tatarska pustinja"

    na neki način, obje su knjige o upropaštenim životima, vremenu koje je iscurilo u iščekivanju nečeg što će promijeniti životni tijek, samo što je Buzzatijev roman puno pesimističnijeg raspoloženja...
    Buzzatija sam zavoljela davno kad sam u onoj crvenoj biblioteci "Reč i misao" naletjela na njegovu izvrsnu zbirku pripovjedaka "Prodavnica tajni" .
    Ne znam je li ta knjiga ikad prevedena na hrvatski :/

  8. #1608
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Pročitala Dnevnik jednog nomada Bekima Sejranovića.
    Štogod vi mislili o njemu, meni je ovo opet izvrsna knjiga, i što reći, to je, jednostavno on, takav kakav je... ogoljen do kože... emotivni divljak...

  9. #1609

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    243

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Juli Zeh 'Dekompresija', psihotriler s tematikom ronjenja i mjestom radnje na Kanarima. Odlicno mi je sjela kao pauza od nesto ozbiljnijih knjiga, mislim potraziti ima li jos nesto prevedeno od te njem autorice.
    Ima - Corpus delicti Proces, izdala Fraktura 2011.

    citat: Distopijski roman Corpus delicti jedne od najboljih i najprevođenijih suvremenih njemačkih spisateljica Juli Zeh bavi se nama danas te postavlja pitanja o pravima na privatnost, slobodu izbora, o otporu i pobuni protiv sistema. Corpus delicti istodobno je i znanstvena fantastika i sudska drama i vrstan triler, ali iznad svega moćna proza koja govori o čežnji za slobodom.

    Juli Zeh postala je romanom Corpus delicti suvremeni ženski George Orwell. (Deutscheradio).

  10. #1610
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Dubravka Ugrešić, Lisica.
    jesu li to bila prevelika očekivanja, ili je krivi trenutak, ne znam, no nije baš da kličem od oduševljenja pročitanim
    počela sam čitati, ali odustala nakon trećine
    nije mi išlo jednostavno, nikako da krene
    možda joj dam opet šansu, nekad

    volim D. Ugrešić, tim više mi je žao da si nisam kliknula s Lisicom
    Posljednje uređivanje od emily : 15.08.2018. at 17:26 Razlog: tipfeler

  11. #1611
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    odličan švedski krimić autorice Ase Larsson - Prolivena krv
    slučajno mi je došao u ruke, kupila sam jednu knjigu na Facebook grupi i izabrala još i Larsson kad već plaćam poštarinu
    pun pogodak!
    ljeto na hladnom sjeveru, zatvorena seoska zajednica sa svojim tajnama, vezama i interesima, ubojstvo, vučica Žute noge kao jedan od glavnih likova , divni opisi prirode i šokantan rasplet

    u romanu se često referencira na prvi slučaj, Sunčana oluja, a vidim da je i on preveden, to mi je svakako na listi

  12. #1612
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Dokopala se 5. knjige kmečavca , uživam, kao da sam se vratila doma nakon dugog putovanja

  13. #1613
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    Opet Micel, Hiljadu jeseni Jakoba de Zuta. Uzivala kao prase, preporuka.

  14. #1614

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

    Početno

    Vladimir Sorokin: Mećava
    Vrlo... kako da kažem, neobičan roman opis na poleđini knjige i njezin početak navode na krivi trag, tj. podsjećaju na ruske klasike (padaju mi na pamet slični motivi u Tolstoja i Čehova), ali vrlo brzo postaje jasno da su to samo motivi koji vode u neku drugačiju književnost.
    Roman je izvrstan, iako atmosferom povremeno nalikuje košmarnom snu, zato i nije baš ugodan za čitanje, ali je kratak. I definitivno nije dosadan. Mogu reći da me prilično šokirao na nekim dijelovima. Kad sam pročitala pogovor o Sorokinovom stvaralaštvu, malko mi je sve skupa postalo jasnije.

    David Trueba: Blitz
    Nakon izvrsnih romana "Otvoreno cijelu noć" i "Četiri prijatelja", ovaj me pomalo razočarao. Sličan motiv kao u "Četiri prijatelja" (mladac kojeg ostavlja djevojka pa traži svoju novu budućnost), ne donosi zapravo ništa novo, a kraj mi je pogotovo djelovao limunadasto i prozirno. Od loše ocjene knjigu izvlače samo Truebin neodoljiv stil pripovijedanja i neka izvrsna zapažanja i rečenice.

  15. #1615
    sandy01 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2018
    Postovi
    3

    Početno

    IKIGAI - Héctor García (Kirai)Francesc Miralles
    Selfhelp knjiga o dugovječnosti japanaca koji žive na otoku Okinawa (nerijetko dožive 110. godinu), te razrađuju koje navike su najizraženije kod tih dugovječnih ljudi. Ukratko, zanimacija u kojoj mogu sate provoditi s guštom (ikigai), druženja s prijateljima, stalno kretanje i zdrava prehrana.

    Pokloniti ću knjigu baki kada završim s njom (još nekolicina stranica mi je ostalo do kraja), u nadi da je prevarim pod temom "dugovječnosti", kako bi se češće počela šetati i našla si napokon neku zanimaciju ako ne i nove prijatelje, hahaha

  16. #1616
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Marina Vujcic 'Pitanje anatomije'. Odusevila me, mozda mi je najdraza procitana ove godine.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 18.08.2018. at 08:45

  17. #1617
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Citiraj olja prvotno napisa Vidi poruku
    Opet Micel, Hiljadu jeseni Jakoba de Zuta. Uzivala kao prase, preporuka.
    Uvijek sam se pitala kako se Zoet čita

  18. #1618
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno


  19. #1619

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Uvijek sam se pitala kako se Zoet čita
    Ako se dobro sjećam, u knjizi ga Japanci zovu "Dazuto", pa sam svojedobno tim putem došla do toga kako se čita

  20. #1620
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Ako se dobro sjećam, u knjizi ga Japanci zovu "Dazuto", pa sam svojedobno tim putem došla do toga kako se čita
    Haha, i ja sam ovako, pa me Olja opet podsjetila

  21. #1621
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Elly prvotno napisa Vidi poruku
    Knjiga rezervirana.
    The Handmaid's Tale procitana. Progutala sam ju u dva dana, a taj drugi dan ju nisam ispustala do 3 ujutro. Odlicna. Gdje je ono serija, na Netflixu? Sad smijem.

  22. #1622
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Procitala Kameno srce od Renate Dorenstein. Dobro ste me pripremile (a i autorica, tijekom knjige), pa nisam bila tako sokirana, cita se ko napet psihotriler, preporucam.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 19.08.2018. at 19:38

  23. #1623

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Mikael Niemi: Pop glazba iz Vittule

    Odrastanje na sjeveru Švedske (arktički dio), lude obitelji, alkohol, finsko-švedski identitet, saune, komarci, Beatlesi, led u svibnju, losos i sob na tanjuru, sprovodi, vjenčanja, rođendani, otkrivanje rock'n'rolla, nacistički vojnici koji pišu memoare...

    Meni odlična knjiga, jako duhovita, kritična i realistična prema rodnom kraju i ljudima, ali i puna ljubavi. Baza joj je autobiografska, ali se jako odmiče od stvarnosti, ima dosta fantastičnih elemenata (prikazivači su to opisali kao magijski realizam, ali definitivno ne latinskoameričkog tipa). Muškarci Sjevera su opisani kao macho, prostački i grubi, ali imaju i svoju lirsku stranu, što dokazuje opis noćnog ribolova
    Pročitala knjigu, odlična je duhovito-ironična, ali ipak s nekom lirskom notom, uz malu dozu nostalgije na samom kraju.
    Od svega me ipak najviše nasmijao opis "muškog" razgovora oca i sina u sauni, koji se, suprotno svim očekivanjima, svodi na nabrajanje obiteljskih neprijatelja u selu i luđaka u familiji

  24. #1624
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Procitala Kameno srce od Renate Dorenstein. Dobro ste me pripremile (a i autorica, tijekom knjige), pa nisam bila tako sokirana, cita se ko napet psihotriler, preporucam.
    od iste autorice, Bez milosti
    opet ravno u glavu, o gubitku, osjećaju krivnje, ljubavi, krahu jednog odnosa i života koji se činio savršen
    o nasilju i o besmislenoj smrti
    neočekivan razvoj događaja prema kraju

  25. #1625
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    od iste autorice, Bez milosti
    opet ravno u glavu, o gubitku, osjećaju krivnje, ljubavi, krahu jednog odnosa i života koji se činio savršen
    o nasilju i o besmislenoj smrti
    neočekivan razvoj događaja prema kraju
    Uh... privlači me, ali ne znam je li to dobro za mene zapravo - mogla bih se previše uživjeti, tinejdžerske dječje godine moje jedinice me tek čekaju. Ova prva mi je bila svarljivija jer... kao to je nešto što ne mogu zamisliti da se meni može dogoditi. Neke knjige nisam mogla čitati, npr. Mani Gotovac Fališ mi (kad sam došla do bolesti kćerke iste dobi kao moja tada, zaključila sam da ne mogu to tada čitati). Kako si je ti preživjela ?

  26. #1626
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    ina, meni se sviđa, teška tema, ali dobro napisana, ja volim jednostavnost u izražavanju, s malo riječi puno kaže.
    lik oca sa njegovim košmarima i unutarnjim kaosom mi je bolje sjeo od lika majke, ona mi je nekako pre savršena, školski tip u tome kako se nositi sa svime (da ne idem u detalje i ne spoilam)

  27. #1627
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Kad smo kod zahtjevnih knjiga, ja sam napokon dovršila Ministarstvo potpune sreće, Arundathi Roy.

    Moram nabaviti svoj drveni primjerak, jer to je knjiga koju čovjek nikad ne pročita u potpunosti.... Na trenutke se treba baš probijati kroz džunglu isprepletenih činjenica novije indijske povijesti, koju ne znam iz škole i relativno slabo je to do mene dopiralo kroz vanjskopolitičke priloge u vijestima.... ali knjiga je duboko humana i vrijedna višestrukog iščitavanja. Obuhvaća širok spektar likova, od sirotinje i polusvijeta, preko tajkuna, kriminalaca, novinara i političara, sve do ...ne znam, boraca za slobodu i ekstremista. Tako valjda izgleda Indija kad čovjek ondje živi. Tako izgleda SVAKA sredina kad čovjek ondje živi. Slojevita i kompleksna, a obiluje i opisima nasilja koji uopće ne izgledaju nasilno, pa se čitatelj zapita koliko smo zapravo već na sve to skupa navikli, a moćda je tako bilo od pamtivijeka....

  28. #1628

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    243

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Ari Turunen: Zar ne znaš tko sam ja? Povijest arogancije

    Knjiga je jako simpatična i vrlo lako se čita, ipak, nije ono što sam očekivala (a možda sam očekivala previše). Za početak, točniji naslov glasio bi "Arogancija kroz povijest", a ne "Povijest arogancije".

    Međutim, knjiga je ipak vrijedna čitanja zbog nekih zapažanja koja sigurno svi imamo (tko nikad nije imao arogantnog šefa?), a koja se divno poklapaju s vlastitim iskustvima. Već zbog toga je vrijedi pročitati, samo ne treba očekivati prosvijetljenje ili rješenje problema hendlanja arogantnih osoba u svakodnevnom životu.
    Nova knjiga istog autora (skupa s M. Partanenom): Ljubim ruke, milostiva - kratka povijest lijepog ponašanja (TIM Press, 2018).
    Iz predgovora: U ovoj knjizi o pravilima lijepog ponašanja bavimo se podrijetlom europskih navika ponašanja u različitim situacijama, od pozdravljanja do poljupca za laku noć. Putovanje kroz povijest lijepog ponašanja odvest će čitatelja u fascinantno nepoznati i istodobno uznemirujuće poznati svijet.
    A na kraju: Pitanje zapravo glasi: postoji li uopće tzv. lijepo ponašanje ili je ono samo dimna zavjesa za kontrolu ljudi, svojevrsni duhovni kavez koji sprečava prirodno, životinjsko ponašanje ljudi?

  29. #1629

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

    Početno

    Jasen Boko: Tin - trideset godina putovanja
    Biografija Tina Ujevića, prema kojoj je nedavno bila i četverodijelna tv-serija. Na žalost, seriju sam gledala tek u drugoj polovici, ali me zainteresirala dovoljno da se primim i knjige. Sviđa mi se, otkriva mi neka nova čitanja njegovih pjesama (kolikogod mislila da sam ih kroz gimnaziju dovoljno upoznala), a i zanimljiv mi je uvid u razvoj jedne, po mnogočemu posebne ličnosti.

  30. #1630
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    I ja sam sa sobom na more ponijela, ni ne znajuci, jako zahtjevnu knjigu:
    Daša Drndić: Sonnenschein
    Uzela sam je na brzinu, pojma nisam imala ni o temi, a jos manje o tezini teme... Sto mozda i nije lose, jer da sam se iole informirala, vjerojatno je ne bih ni ponijela, misleci da nije za plazu...
    Dakle, ta knjiga me oborila s nogu, doslovno.
    Ne bih prepricavala, tek cu reci da je rijec o progonu Zidova, ali toliko majstorski napisano, da sam tih 500tinjak stranica doslovno progutala... Sjajan spoj fikcije i dokumentarnih dijelova od kojih se doslovno ledi krv u zilama.
    Ah, za koja smo sve saznanja u skolama i u zivotu zakinuti... ovo citanje mi je bilo toliko strasno iskustvo, a opet, drago mi je da sam to procitala i mislim da bi trebali svi... knjiga koja daje zivotu jednu novu perspektivu...

  31. #1631
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Helena Henschen "U sjeni zločina"
    u autoričinoj obitelj dogodio se zločin, koji ona sad pokušava rekonstruirati.
    Ok, ali ništa posebno, neće propasti svijet ako ga preskočite.

    ali zato - napokon sam se dočepala Ciganina. Koliko god sam znala o tom romanu unaprijed (a to nije bilo puno, osim da se radi o ljubavnoj vezi Ciganina i Međimurke), uopće nisam bila spremna na tu količinu Weltschmerza. Nisam znala ništa ni o strukturi romana, četiri pripovjedača su me skroz iznenadila. Roman je čisto savršenstvo, koliko god bola i patnje je u njemu, a niotkud nade da će nešto biti bolje. Ma, da više nikad ništa ne napiše, Kristian Novak bi za mene bio jedan od najvećih.

  32. #1632
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Roman je čisto savršenstvo, koliko god bola i patnje je u njemu, a niotkud nade da će nešto biti bolje. Ma, da više nikad ništa ne napiše, Kristian Novak bi za mene bio jedan od najvećih.
    Slazem se, mislim da sam i ja nesto slicno komentirala nakon sto sam procitala ČMZ i Ciganina.

  33. #1633

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Helena Henschen "U sjeni zločina"
    u autoričinoj obitelj dogodio se zločin, koji ona sad pokušava rekonstruirati.
    Ok, ali ništa posebno, neće propasti svijet ako ga preskočite.
    Kad sam pročitala naslov, sjetila sam se da sam prije par godina pročitala tu knjigu, ali uopće se više ne sjećam ničega iz nje. Kako si i rekla, ne bi se ništa desilo ni da je nisam pročitala

  34. #1634
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Nisam prokomentirala 5. dio Moje borbe, Knausgarda. U ovom dijelu njegove frustracije baš izlaze na vidjelo. I dalje piše fenomenalno, iskreno iz dubine duše, ne štedi se ni najmanje. Mislim da sam otkrila otkud potječe tolika potreba za tom vrstom terapije kod njega. Nisu ga (dovoljno) grlili kad je bio mali

  35. #1635
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Ide li netko na Flanagana u sklopu Festivala književnosti u pon možda ?

  36. #1636

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Ide li netko na Flanagana u sklopu Festivala književnosti u pon možda ?
    Ja planiram na Beigbedera u subotu. Za Flanagana još ne znam, rado bih, ali nisam sigurna da ću moći, vjerojatno ću odlučiti u zadnji čas.

  37. #1637
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Ja zasad idem na Flanagana, Grossmana (pon) i na Drakulićku i ovog Mađara s meni zanimljivom knjigom novom (otkriva da mu je mama bila špijun državne službe, stvarna njegova priča)) u čet. Ako me idući tjedan bude ista ambicija držala .
    Posljednje uređivanje od ina33 : 31.08.2018. at 13:35

  38. #1638

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja zasad idem na Flanagana, Grossmana (pon) i na Drakulićku i ovog Mađara s meni zanimljivom knjigom novom (otkriva da mu je mama bila špijun državne službe, stvarna njegova priča)) u čet. Ako me idući tjedan bude ista ambicija držala .
    Meni ambicija obično splasne jer se FSK uvijek poklopi s prvim tjednom škole kad treba iskombinirati sve moguće rasporede

  39. #1639
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Ista stvar se i meni dogodi, budem puna planova a onda upadnu nabavke opreme, prvi roditeljski za obojicu itd. itd. itd. Baš šteta

  40. #1640

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Ja planiram na Beigbedera u subotu. Za Flanagana još ne znam, rado bih, ali nisam sigurna da ću moći, vjerojatno ću odlučiti u zadnji čas.
    Bila na Flanaganu danas - u zadnji čas drago mi je da sam bila, jer je razgovor s njim bio vrlo sadržajan i interesantan. Čak sam na kraju i kupila knjigu da mi se potpiše - računajući da neću tako skoro imati priliku da mi neki australski pisac išta potpiše uživo a knjiga je izvrsna pa je vrijedi imati doma.

  41. #1641
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Ja planiram na Beigbedera u subotu. Za Flanagana još ne znam, rado bih, ali nisam sigurna da ću moći, vjerojatno ću odlučiti u zadnji čas.
    I ja sam mislila na Beigbedera, ali iskrsnulo je nešto drugo, ne manje zanimljivo
    Pričat ćeš, odnosno pisati, kako je bilo, nadam se...

  42. #1642
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Tanja, nisam te skužila - bila sam i ja na Flanaganu i na Grossmanu. Bilo je to tako jedno uplifting iskustvo, slušat i jednoga i drugoga, Flanagan mi je možda bio i zanimljiviji (njega sam čitala), onako blag i spor. Šteta što nije bilo prilike za Q&A s publikom... ali možda bi taj dio bio dosadan, moderatori su bili dobri.

  43. #1643
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Ja vjerojatno neću više stići na FSK eventove - zamolba da, ako netko ide, napiše riječ-dvije kako je bilo .

  44. #1644

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Tanja, nisam te skužila - bila sam i ja na Flanaganu i na Grossmanu. Bilo je to tako jedno uplifting iskustvo, slušat i jednoga i drugoga, Flanagan mi je možda bio i zanimljiviji (njega sam čitala), onako blag i spor. Šteta što nije bilo prilike za Q&A s publikom... ali možda bi taj dio bio dosadan, moderatori su bili dobri.
    Ma uletjela sam u zadnji čas, nisi me ni mogla skužiti.
    I meni je malo žao da nije bilo pitanja iz publike, ali i ovako mi je bilo odlično iskustvo slušati ga. Jedan tako normalan čovjek, bez trunke egoizma, i jako mi se svidio smjer u kojem razmišlja (a to se da iščitati i iz knjige). Koliko sam shvatila, on inače piše o vrlo različitim temama, pa me baš zanima taj njegov novi roman koji bi trebao uskoro biti objavljen.

    Kakav je bio Grossman? Vidjela sam ga u prolazu, dok su ga fotografi naslikavali...

  45. #1645
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Ma uletjela sam u zadnji čas, nisi me ni mogla skužiti.
    I meni je malo žao da nije bilo pitanja iz publike, ali i ovako mi je bilo odlično iskustvo slušati ga. Jedan tako normalan čovjek, bez trunke egoizma, i jako mi se svidio smjer u kojem razmišlja (a to se da iščitati i iz knjige). Koliko sam shvatila, on inače piše o vrlo različitim temama, pa me baš zanima taj njegov novi roman koji bi trebao uskoro biti objavljen.

    Kakav je bio Grossman? Vidjela sam ga u prolazu, dok su ga fotografi naslikavali...
    Dobar, sviđa mi se i njegov smjer razmišljanja (vjeruje u mogućnost prestanka sukoba s Palestincima i u život u Izraelu koji neće biti, kako je rekao, tvrđava, nego dom) iako sam dosad njegovu najpoznatiju knjigu izbjegavala zbog teme (smrt djeteta, koja je njegovo iskustvo)... mislila sam da bi mi to bilo too much, ali ću posegnuti za najnovijom knjigom "Ušao konj u bar". Ali, tema Židova je onako općepoznata, iako ima dosta poveznica s našom situacijom, i tema židovskog humora je općepoznata (nisam znala za činjenijcu da je hebrejski nakon 2. svjetskog nastao tako da je jedna osoba napisala rječnik prema obrednom jeziku i izmislila nove riječi - to me fasciniralo)... dok je Flanagan nekako više iz kulture koja je u zapećku (bez obzira ili upravo zato što su mali dio književnosti na engleskom) i tim mi je bilo zanimljivije možda čuti njegov glas, manje je eksponiran.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 04.09.2018. at 09:59

  46. #1646

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Dobar, sviđa mi se i njegov smjer razmišljanja (vjeruje u mogućnost prestanka sukoba s Palestincima i u život u Izraelu koji neće biti, kako je rekao, tvrđava, nego dom) iako sam dosad njegovu najpoznatiju knjigu izbjegavala zbog teme (smrt djeteta, koja je njegovo iskustvo)... mislila sam da bi mi to bilo too much, ali ću posegnuti za najnovijom knjigom "Ušao konj u bar". Ali, tema Židova je onako općepoznata, iako ima dosta poveznica s našom situacijom, i tema židovskog humora je općepoznata (nisam znala za činjenijcu da je hebrejski nakon 2. svjetskog nastao tako da je jedna osoba napisala rječnik prema obrednom jeziku i izmislila nove riječi - to me fasciniralo)... dok je Flanagan nekako više iz kulture koja je u zapećku (bez obzira ili upravo zato što su mali dio književnosti na engleskom) i tim mi je bilo zanimljivije možda čuti njegov glas, manje je eksponiran.
    Da, znala sam to za hebrejski, a znam da je i jedna od ključnih osoba u oživljavanju hebrejskog (ivrita) bio stric Amosa Oza (piše nešto o tome i u "Priči o ljubavi i tmini").
    Grossmanov roman "Do kraja smrti" svojedobno sam probala čitati, ali nekako mi nije sjeo... možda mu se opet vratim nekom drugom prilikom.
    Što se tiče židovskog humora - ako jednom na FSK (ili nekom drugom prilikom) pozovu Etgara Kereta, to obavezno treba posjetiti!

  47. #1647

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

    Početno

    Edit: uspjela sam krivo napisati naslov romana, "Do kraja zemlje", a ne "Do kraja smrti" jesam luda...

  48. #1648
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

  49. #1649

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

  50. #1650
    chesil avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    288

    Početno

    Pročitala publicističko djelo o tragediji s festivala Roskilde prije 18 godina, kad je 9 ljudi umrlo za vrijeme koncerta Pearl Jama. Ni dan-danas ne mogu vjerovati kakav suludi splet okolnosti (kiša, blato, gužva, loš zvuk sa stagea, nejasna hijerarhija u osiguranju) može dovesti do toga da se onesvijestiš u masi, a da su svi oko tebe toliko priklješteni da ti ne mogu pomoći da se ustaneš. Mnogi kažu da su dio vremena doslovno levitirali u publici. Zanimljivo mi je da sudskog epiloga nema-nitko nije proglašen krivim, i to nakon 10-ak godina sudskog procesa (čisto za informaciju da se to očito događa i Dancima).
    Knjiga, naravno, puno govori i o bendu, i ima zapravo previše detalja koji mogu biti zanimljivi samo hardcore fanovima.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •